Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی آنجلس جاهای دیدنی آنجلس مراکز تفریحی و گردشگری آنجلس هتل های آنجلس راهنمای سفر به آنجلس نقشه گردشگری آنجلس
مـــــــــنو
کلید واژه ها


مرکز تجاری، اقتصادی و آموزشی جنوب فیلیپین داوائو سیتی است که آمیزه ای جالب از "حیات رنگارنگ، حیات وحش و حیات شهری" است. در این شهر تقریباً هرگز دزدی و سرقت رخ نمی دهد، خیابان ها از تمیزی برق می زنند و نمادهای رفاه شهری و تمدن از جمله فروشگاه های بزرگ، اتصال وای فای، کافی شاپ ها و دانشگاه ها همه و همه در دسترس شهروندان قرار دارند. جشنواره کادایاوان نیز از دیگر جذابیت های این شهر است. این شهر در کوهپایه بلندترین قله فیلیپین یعنی کوه اپو قرار دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:631 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

جزیره اپو زمانی یک دهکده ماهیگیری دورتر از مسیر توریستی بود. امروز این جزیره کوچک در کوهپایه نگروس، بهشت توریست هاست که همچنان از راه ماهیگیری و توریسم زنده است. گردشگران می توانند در این ناحیه از گشت های تفریحی در اقیانوس لذت ببرند و دل نگرانی ها را کنار بگذارند.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:473 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


هیچ مکان دیگری در فیلیپین گذشته استعماری خود را مانند این شهر حفظ نکرده است. ویگان که میراث جهانی یونسکو است، در منطقه ایلوکوس در شمالی شرقی فیلیپین قرار دارد و تاریخ و معماری آن با خیابان های سنگفرش، کلیساهای باروک و عمارت های اسپانیایی عجین شده که جاذبه های محبوب گردشگران هستند.

تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:408 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این دهکده با 115 هزار نفر جمعیت در جنوب شرقی لوزون (فیلیپین شمالی) پیش درآمدی زیبا بر منطقه بزرگتر بیکول است و در پس زمینه آن یک آتشفشان وجود دارد. داراگا دهکده کشاورزی مرتفعی است که به تدریج شهری شده و گردشگران زیادی به سوی آن روان شده اند. علیرغم شلوغی مرکز شهر، در نواحی برنج کاری در کوهپایه ها، زندگی روستائی جریان دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:477 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


این جزیره که شبیه به استخوان سگ است مظهر تفریح ساحلی و مهمانی های شب تا صبح است. این جزیره حقیقتاً پایتخت ساحلی فیلیپین است و جواهر گرانبهای بوراکی، ساحل 4 کیلومتری آن است که شن های ریز و سفید و آبهای فیروزه ای باشکوه آن با دریای کارائیب رقابت می کند. بوراکی به عنوان پناهگاه استوایی این کشور، هر چیزی که از یک شهر بزرگ انتظار دارید در خود دارد: آشپزی بین المللی، هتل های 5 ستاره، و حیات شبانه پرشور و زنده. اگر هم این چیزها را نمی خواهید می توانید به ساحل پوکا در شمال جزیره بروید و از تنهایی آرامش بخش زیر درختان نخل و موج سواری لذت ببرید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:541 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


این دهکده که در استان کوهستان در شمال فیلیپین واقع شده است در واقع منبع فرهنگ ایفوگائو است که تا به امروز زنده و سالم باقی مانده است. تابوت های آویزان شده روی صخره ها و زمین های برنج کاری شبیه به تراس همه از زیبایی های منحصر بفرد آن هستند و کوه های سرسبز کارست نیز گویی زیر پایتان گسترده شده اند. ساگادا با دنیایی از شب های سرد و صبح های مه آلود با بقیه کشور که بسیار گرم است زمین تا آسمان فرق دارد
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:444 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


این دریاچه که پس از زلزله سال 1991 و فعال شدن آتشفشان خاموشی به همین نام درست شد، در استان زامبالیز در شمال غربی فیلیپین قرار دارد و تبدیل به یکی از انتخاب های گردشگران برای سفر به فیلیپین شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:453 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


این جزیره مدتها بود که بخاطر دورافتادگی در بخش جنوبی کشور از یاد رفته بود، ولی جزایر کوچک باتان کم کم با سفر گردشگران به این ناحیه واقع در دریای چین جنوبی محبوبیت یافتند. جزیره باتان خود با صخره های سرسبز و آب های موجدار برای موج سواری، تپه های باشکوه و گاوهای در حال چرا، خانه های سنگی، کلیساهای اسپانیایی و در کل بهشتی زیر پتوی کهکشان راه شیری، در اختیار گردشگران قرار دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:423 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


این دهکده ساحلی کوچک که روی لبه خلیج باکوئیت در پالاوان شمالی قرار گرفته است بخاطر داشتن بیش از 50 پوشش سنگی کارست در آبهای نیلگون پر از ماهی ها و مرجان های رنگارنگ مشهور است. بسیاری از آژانس های مسافرتی این منطقه و استان آن را یکی از مقاصد اصلی گردشگری در دنیا می نامند که برای دوستداران سواحل بهشت محسوب می شود. جزیره های کوچک و بزرگ ال نیدو پر از غارهای عمیق و تالاب های باشکوه و سواحل شنی سفید زیبا هستند و حیات وحش آنها در هیچ کجای دنیا دیده نمی شود. گشت های تفریحی با قایق و گشت با اتوبوس نیز برای گردشگران مهیاست.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:493 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نخستين مردمان فيليپين به نگرتيوها ، معروف بودند.‌ اينان مردماني كوتاه قد بودند و طول قامتشان به زحمت به يك متر و نيم مي‌رسيد و از‌ اين رو نام پيگمه (Pygmies) به آنان داده شد. هنوز‌ اين پيگمه‌هاي سيه چرده در جزاير مختلف فيليپين در داخل جنگل‌ها زندگي مي‌كنند و امور خود را با شكار مي‌‌گذرانند.

ساير ساكنان ابتدايي‌ اين جزاير ، ملايوها هستند كه پنج تا شش هزار سال قبل از سرزمين اصلي جنوب شرقي آسيا و از جزاير مختلف مالايا كه امروز بخشي از آن‌اندونزي و برونئي و مالزي فعلي است به مجمع‌الجزايري كه امروز به فيليپين مشهور است كوچ نمودند. مالايي‌ها از پيگمه‌ها بلندتر بودند ، موهايشان صاف تر و چشمانشان بسته تر و بيضوي تر بود. بيني‌هاي نسبتاً بزرگي داشتند و رنگ پوست بدنشان بين قهوه‌اي زيتوني روشن و سياهي كمي‌‌متمايل به قرمز بود.

همان گونه كه اولين گروه‌هاي مالايايي ، نگروتيوها را به داخل جزاير فيليپين قرار دادند، خود نيز توسط گروه‌هاي جديدي كه پيوسته به سواحل مي‌رسيدند به درون جزاير رانده شدند. بدين ترتيب نخستين گروه‌هاي مالايايي نژاد به سوي كوه‌هاي بلند لوزون شمالي روي آوردند و در آن نواحي ساكن شدند و به عنوان قبايل كوهستاني شهرت يافتند. از آن جمله‌ايگوروتها Igorots، بونتوكها Bontocs و‌ايفوگائوها Ifugaos.

گروه‌هاي بعدي (مالايايي‌هاي مهاجر) قبايل كوهستاني را عقب زدند و به داخل جزاير فرار دادند. پيشرفته‌ترين‌ اين گروه‌ها (تاگالوگ ها) بودند. امروز تاگالوگ‌ها اصيل ترين نمايندگان مردم فيليپين محسوب مي‌شوند و بيشتر امور فيليپين نيز تحت نظارت آنان حل و فصل مي‌شود و بيشتر ادبيات فيليپين به همين زبان و لهجه است.

گفتني است ، مالايايي‌ها از پيگمه‌ها به لحاظ فرهنگ و تمدن پيشرفته تر بودند و با استقرار در‌ اين جزاير به ماهيگيري و كشاورزي و بعد به ساخت كوره‌هاي آهنگري و ساختن ظروف سفالي و بافتن پارچه و رام كردن حيوانات پرداختند و بتدريج مهاجران جديد كه داراي تمدن بيشتري بوده و خط و كتابت نيز مي‌‌دانستند، از مالزي و‌اندونزي فعلي به فيليپين راه يافتند.

در قرون 14 تا 16 ميلادي دسته دسته مهاجران مسلمان مالزي نيز از طرف جنوب وارد فيليپين شده و در جزيره ميندانائو مستقر شدند كه مسلمانان امروز فيليپين از نسل همين مهاجران هستند. گفتني است كه مالايايي‌هاي ماجراجو كه توسط اعراب به دين اسلام در آمده بودند از كناره‌هاي شمال شرقي جزيره بورنتو خارج شدند و جزاير اقيانوس آرام را يك به يك در نورديدند تا سرانجام به فيليپين رسيدند. رياست آنان با مردي به نام سلطان سولو (Sulu) بود كه هم پيشواي مذهبي و هم رهبر سياسي آن‌ها محسوب مي‌شد.

مالايايي‌هاي مسلمان هم به كناره‌هاي جزاير فيليپين رسيدند و هم به سواحل دوردست چين تاختند. آن‌ها هرگاه محلي مناسب براي تجارت مي‌يافتند، فوراً آن را تصرف مي‌كردند و در آن به ساختن شهرهاي برج و بارو دار دست مي‌زدند. يكي از‌ اين شهرها، نزديك شهر مانيل كنوني ، دژ و مقر فرمانروايي رئيس آن‌ها راجه‌سليمان بود و سرانجام روزگاري فرا رسيد كه بيشتر فيليپين تحت نفوذ و تسلط موروها يا مسلمانان مالايا در آمد.‌ اين مردم عادات ، سنت‌ها و مذهب خود را به مجمع‌الجزاير فيليپين آوردند. خانه هايشان را مناسب با وضعشان بيشتر در كنار مرداب‌ها نزديك دريا برپا مي‌كردند تا‌ اينكه بتوانند در صورت حمله‌ي دشمنان به سرعت در قايق‌ها ريخته و از دست مخالفان بگريزند.

موروها عاقبت در جزيره‌ي جنوبي ميندانائو و جزاير درياي پر جزيره‌ي سولو سكني گزيدند و براي هميشه در آن جزاير مقيم شدند و به آداب و رسوم قبيله‌اي خويش وفادارند و خود را مانند ساير مردم‌ اين مجمع‌الجزاير فيليپيني مي‌دانند.

بايد توجه داشت كه ساكنان فيليپين با توسعه تمدن و زندگي ، با كشورهاي همسايه و همچنين با چيني‌ها و تجار عرب به مراودات تجاري پرداختند و گروه‌هايي از‌ اين نژادها هم اكنون در فيليپين مستقر هستند و با ورود اسپانيا به فيليپين ، نسل‌هاي مختلطي از اعراب ، چيني‌ها ، هندي ها، اسپانيايي‌ها و غيره در ميان جوامع فيليپين بوجود آمد.
زبان و خط

بوميان‌ اين مجمع‌الجزاير خطي مشابه خط هندي‌ها در دوره‌ي آشوكا داشتند. بعد از ورود مسلمانان به ميندانائو ، كم كم خط عربي رواج يافت. گفتني است كه زبان‌هاي قديمي ‌‌فيليپين متفاوت است و هر منطقه براي خود زبان جداگانه‌اي داشته است. با تسلط اسپانيا بر فيليپين ، زبان اسپانيولي و بعد از آن با تسلط آمريكايي‌ها زبان انگليسي در‌ اين كشور رواج يافت و هم اكنون حدود 75 زبان و لهجه محلي در فيليپين وجود دارد[1] كه حكايت از بافت قبيله‌اي‌ اين جامعه دارد. مهمترين‌ اين زبان‌ها و لهجه‌ها عبارتند از: تاگالوگ ، سيبوآنا و‌ ايلوكانو.

زبان تاگالوك و انگليسي زبان رسمي ‌‌فيليپين است. زبان انگليسي مهمترين زبان غير ملي و زبان دولتي و آموزشي فيليپين در سطوح مختلف است كه تقريباً نيمي ‌‌از مردم و تمام تحصيل كرده‌ها و كارمندان دولت با آن تكلم مي‌كنند.
3- جغرافياي سياسي:

موقعيت جغرافيايي مجمع‌الجزاير فيليپين به نحوي است كه در مسير ارتباط دريايي بين آمريكا – آسيا و اروپا قرار گرفته است و يكي از پايگاه‌هاي مهم آمريكا براي دستيابي به كشورهاي منطقه از قبيل ژاپن ، چين ، تايوان ، هنگ كنك ، تايلند ، مالزي ، سنگاپور،‌اندونزي ، استراليا ، نيوزيلند است. روزانه كشتي‌هاي فراواني از آب‌هاي فيليپين عبور مي‌كنند و به خاطر همين است كه‌ اين كشور هميشه مورد توجه قدرت‌هاي بزرگ بوده است و در معادلات سياسي بين‌المللي نقش حساسي‌ايفا مي‌كند.
نقش استراتژيك فيليپين در منطقه:

همين حساسيت منطقه‌اي بود كه در جنگ جهاني دوم به سرعت ژاپن ، فيليپين را از تصرف آمريكا خارج كرد. به گفته كارشناسان نظامي ‌‌آمريكا، كشور فيليپين جدايي ناپذير استراتژي نظامي ‌‌و دفاعي آمريكا محسوب مي‌شود و به لحاظ جغرافياي سياسي‌ اين كشور مي‌تواند حافظ منافع ملي آمريكايي‌ها در اقيانوس آرام و اقيانوس هند باشد و به همين دليل است كه پايگاه‌هاي مهمي ‌‌چون كلارك و سوبيك و چند پايگاه كوچك ديگر را در‌ اين كشور بنا نمود. البته دو پايگاه مذكور بيش از ده سال است كه به دلايلي از قبيل آتش فشاني كوه و نارضايتي مردم با تصويب مجلس سناي فيليپين برچيده شد . در سال 1992 مجلس سنا ، خروج نيروهاي نظامي ‌‌آمريكا را از خاك فيليپين تصويب نمود و نيروهاي آمريكايي ، خاك فيليپين را ترك كردند. اما اكنون ، موضوع تروريسم و افغانستان ، بهانه خوبي براي حضور مجدد آمريكا در فيليپين شده است.

به هرحال همان طور كه گفته شد، عبور و مرور در بخش غربي اقيانوس آرام به علت رشد اقتصادي فراوان كشورهايي چون ژاپن و كره جنوبي و ... براي انجام مبادلات گسترش يافت. البته هنوز به پاي اقيانوس اطلس نمي‌رسد.

هاوايي حساس ترين ناحيه و نقطه كليدي در اقيانوس آرام و به عنوان پنجاهمين‌ايالت آمريكا محسوب مي‌شود.

اكثر جزاير اقيانوس آرام در تحت قيمومت متفقين غربي (آمريكا، فرانسه ، انگلستان ، زلاند نو ، استراليا و ژاپن) قرار دارد و‌ايالات متحده تقريباَ حاكميت مطلق را داراست و هاوايي به لحاظ مركزيت نظامي ‌‌كليد منطقه محسوب مي‌شود و پايگاه مهم پرل هاربور بزرگترين پايگاه دريايي آمريكا در‌ اين جزيره است.

بازار توليد و صادرات محصولات كشاورزي فيليپين از جمله موز، آناناس ، منگو ، نارگيل ، شكر و سبزيجات در اختيار شركت‌هاي بزرگ جهاني از قبيل شركت Dole و شركت Delmonte است.

فيليپين از نظر ذخاير و منابع طبيعي نيز غني است .‌ اين كشور داراي منابع غني طلا در كوه‌هاي چند استان در جزيره لوزون از جمله معدن طلاي استان كامارينز و معدن طلاي مانتن و معادن بزرگ سنگ آهن در منطقه سوريگائو در ميندانائو و معدن بولاكان در جزيره لوزون ، معدن مس در منطقه زامبالس در جزيره لوزون و معادن سرب و روي در منطقه ماريندوك Marinduque و منطقه پانگاسينان و پاناي و معادن عظيم نقره، نيكل ، جيوه ، منگنز و ساير فلزات گران‌بها در مناطق مختلف است.

فيليپين از نظر منابع غير فلزي نيز غني و منابع ذغال سنگ ، سيليكا, سيمان ، گرانيت ، سنگ مرمر، سنگ گچ، فسفات ، نمك ، پنبه نسوز و چشمه‌هاي آب معدني در استان‌هاي مختلف‌ اين كشور به وفور يافت مي‌شود.

منابع دريايي فيليپين نيز در دنيا مشهور است. بيش از 2000 نوع ماهي‌هاي مختلف در آب‌هاي‌ اين كشور شناسايي و صيد شده است. صنعت صيد مرواريد فيليپين يكي از ذخاير مهم بيولوژيكي‌ اين كشور است و بيش از 9 منطقه در آب‌هاي فيليپين ذخاير مرواريد وجود دارد كه يكي از صادرات مهم‌ اين كشور محسوب مي‌گردد. بايد توجه داشت كه :

شرايط جغرافيايي و منابع طبيعي ياد شده با توجه به موقعيت استراتژيكي‌ اين كشور كه قبلاً ذكر شد، نقش تعيين‌كننده‌اي در وضعيت سياسي ، اقتصادي فيليپين بوجود آورده است كه همين امر نيز سبب علاقه‌مندي بيشتر قدرت‌ها براي دستيابي و بهره‌برداري از‌ اين منابع را فراهم نموده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:555 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جزاير مهم فيليپين عبارتند از: جزيره سامار (با مساحت 13080 كيلومتر مربع) ، جزيره نگروس (با مساحت 12705 كيلومتر مربع)، جزيره پالاوان (با مساحت 11785 كيلومتر مربع)، جزيره پاناي (با مساحت 11515 كيلومتر مربع)، جزيره ميندورو (با مساحت9735 كيلومتر مربع) جزيره ليته (با مساحت 7214 كيلومتر مربع) ، جزيره سيبو (با مساحت 4422 كيلومتر مربع) ، جزيره بوهول (با مساحت 3685 كيلومتر مربع) و جزيره ماسبات (با مساحت 3269 كيلومتر مربع). گفتني است كه سواحل شرقي ميندانائو و ويساياس از عميق ترين نقاط جهان محسوب مي‌شود. اكنون مجمع‌الجزاير فيليپين داراي 79 استان و 113 شهر بزرگ است و پايتخت آن شهر مانيل در جزيره بزرگ لوزون قرار دارد.
عوارض طبيعي

كشور فيليپين داراي پستي و بلندي‌هاي زيادي است. متخصصان علوم زمين شناسي معتقدند، جزاير فيليپين در گذشته بخشي از رشته كوه‌هاي قاره آسيا بوده است كه به تدريج در طول چند ميليون سال با طغيان دريا ، آب همه جا را فرا گرفته است و فقط قلل كوه‌ها خارج از آب باقي مانده‌اند. و در طول ميليون‌ها سال در اثر زلزله و انفجارهاي آتشفشاني همچنين انتشار و انباشته شدن گدازه‌ها در اطراف كوه‌ها ، مجمع‌الجزاير فعلي بوجود آمده است. دامنه‌هاي غربي‌ اين كوه‌ها كه در آب فرو رفته ، داراي شيب ملايم ولي دامنه‌هاي شرقي آن بسيار عميق است. به نحوي كه عميق ترين نقطه اقيانوس آرام در قسمت شرقي جزاير فيليپين با عمقي بيش از 3700 فوت قرار دارد.
آب و هوا:

مجمع‌الجزاير فيليپين در نزديكي خط استوا واقع شده و آب و هواي آن گرم و مرطوب بوده و مانند ساير كشورهاي منطقه ، داراي دو بخش كم باران و پر باران و يك بخش معتدل به شرح ذيل است:

بخش گرم و تقريباً خشك ، در ماه‌هاي مارس ، آوريل ، مي‌‌، ژوئن برابر با (اسفند ، فروردين ، ارديبهشت، خرداد)

بخش بارندگي در ماه‌هاي جولاي ، آگوست ، سپتامبر و اكتبر برابر با (تير ، مرداد ، شهريور، مهر)

بخش معتدل در ماه‌هاي نوامبر، دسامبر، ژانويه و فوريه برابر با (آبان ، آذر، دي ، بهمن)

گفتني است كه بخش باران در فيليپين گاهي با بادهاي سهمگين و يا طوفان‌هاي شديدي همراه است كه اغلب خسارات و تلفات فراواني به بار مي‌آورد.
درياها ، رودخانه ها، درياچه ها:

كشور فيليپين بطور كلي در محاصره آبهاي اقيانوس آرام و درياي جنوب چين قرار دارد، وسيع‌ترين درياچه‌هاي آن عبارتند از،: لاگونا در غرب جزيره لوزون و تاآل در مركز آن دو درياچه لانائو و سورياگو نيز در جزيره ميندانائو است.

بزرگترين رودهاي‌ اين كشور شامل كاگايان و پاكساهان در جزيره‌هاي لوزون و رودهاي پالانگي و آگوسان در جزيره ميندانائو جريان دارد
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:551 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon