Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی آنتالیا جاهای دیدنی آنتالیا مراکز تفریحی و گردشگری آنتالیا هتل های آنتالیا راهنمای سفر به آنتالیا نقشه گردشگری آنتالیا
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
سواحل زیبای آنتالیا را بشناسیم وقتی صحبت از آنتالیا میشود بسیاری از افراد سواحل زیبای آن را به خاطر می آورند و برای بسیاری از گردشگران سواحل آنتالیا مقصد زیبایی برای سفر می باشد. در این پست سواحل زیبای آنتالیا را با هم میشناسیم.
-ساحل آلانیا
این ساحل شنی در بخش شرقی مرکز شهر واقع شده است. طول این ساحل یک کیلومتر است و عرض آن در بعضی نقاط به 100 متر نیز می رسد. ورود به این ساحل رایگان است، اما استفاده از خدمات و باشگاه های آن با پرداخت هزینه امکان پذیر است.
-ساحل Alanya Damlatas
ساحل Damlatas در بخش غربی این شبه جزیره باستانی و دقیقاً در مقابل غار Damlatas واقع شده است. این ساحل نیز یکی از سواحل آرام شنی آنتالیاست که طرفداران زیادی دارد.
-ساحل لارا
ساحل لارا با مساحتی در حدود 1800000 مترمربع یکی از بزرگترین تفرجگاه های آنتالیا به شمار می رود. 11 باشگاه، 4 رستوران، 4 کافه، 2 زمین فوتبال، یک پارک عجایب، محوطه ای برای والیبال ساحلی، ورزش های آبی، اسکیت و فوتبال ساحلی، بخشی از امکانات ساحل لارا است، شما با بودن در این ساحل هرآنچه را که بخواهید دارید.
-ساحل اُلمپوس
برای بازدید از اُلمپوس، نیازی به دانش عمیق تاریخی و یا راهنما وجود ندارد، البته اطلاعات کمی در مورد خرابه های این منطقه برقراری ارتباط با آن را آسان تر می کند. در فاصله تاریخی 2300 سال از امروز، اُلمپوس یکی از بندرهای مهم ایالت لیکیه و یکی از ثروتمندترین شهرهای این ایالت به شمار می رفت.
-ساحل کنیالتی
پارک ساحلی کنیالتی مخصوص کسانی است که ترجیح می دهند در نقطه ای نزدیک به مرکز شهر به تفریح بپردازند. شنا در منطقه امن دریا، استفاده از امکانات بازی های آبی، پینت بال، گلف و اسب سواری، از جمله امکاناتی است که در دسترس گردشگران قرار دارد.
-ساحل پاتارا
این ساحل 18 کیلومتری طولانی ترین ساحل ترکیه محسوب می شود. ساحل پاتارا در Kas واقع شده است. این ساحل برای حفاظت از لاکپشت های در حال انقراض caretta caretta جز مناطق حفاظت شده محیط زیست جهانی محسوب می شود و علاقمندان به حیوانات را به سوی خود جذب میکند.
تاریخ ثبت :1395/10/28 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:761 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آنتالیا شهری است در جنوب ترکیه و در کنار دریای مدینترانه که حدود 300 روز از سال شاهد درخشش خورشید می باشد.بهشتی از مناظر زیبا است که به یاری دریا و جنگل و کوه پدید آمده است. اگر در ماه فروردین یا اردیبهشت به آنتالیا سفر کنید می توانید هنگام صبح در ساکلی کنت اسکی نمایید و هنگام بعد از ظهر در آبهای گرم مدیترانه شنا کنید.

در واقع آنتالیا پایتخت سیاحتی و جهانگردی ترکیه است. جمعیت آنتالیا حدود 800 هزار نفر و در فصول توریستی گاه تا 8 میلیون نفر میرسد در قرون 12 و 13 قبل از میلاد امپراطوری لیدیا در منطقه امروزی آنتالیا حکمفرمایی می کرد. در این دوران دو کوچ عظیم از یونان به وقوع می پیوندد که حاصل آن پیدایش صدها شهر بزرگ و کوچک است که آثار آن به امروز نیز باقی مانده است.

در سال 546 قبل از میلاد امپراطوری بزرگ پارس ، فرمانروایان لیدیا را ازاین منطقه بیرون راتده و آنرا ضمیمه خاک پارس می گرداند. تا اینکه اسکندر مقدرنی در 336 قبل از میلاد موفق به فتح منطقه کنونی آنتالیا می گردد. در 323 قبل از میلاد پس از فوت اسکندر بین سرداران او جنگی در میگیرد که تا سال 188 قبل از میلاد این جنگهای منطقه ای و قبیله ای ادامه می یابد. در این تاریخ امپراطور برگاما فرمانروای سلوکید آنیخوس را شکست داده و منطقه کنونی آنتالیا را تصاحب می کند. نام کنونی شهر نیز از نام یکی از پادشاهان برگاما ، آنتالیوس دوم گرفته شده است. در 133 قبل از میلاد ، پادشاهی برگاما به امپراطوری روم ملحق می گردد و در 50 قبل از میلاد امپراطور روم آنتونیوس کراسوس آلانیا و شهر های اطراف را به کلیو پاترا هدیه می کند که در 32 قبل از میلاد مجددا به امپراطوری روم بازگردانده می شود. در قرن هفتم بعد از میلاد شهر به اشغال مسلمانان در می آید و تا حدود 1103 میلادی که امپراطور بیزانس آلکسوس کومنوس شهر را فتح می کند ادامه می یابد.

نبرد بین مسلمانان و رومیان و رومیان سالها ادامه می یابد به طوریکه در سالهای 1120 تا 1206 شهر شش مرتبه دچار تغییر حکومت می گردد تا اینکه در 1206 سلطان غیاث الدین کی خسرو پادشاه سلجوقیان شهر را فتح می کند. در این دوره آثار بسیاری توسط سلجوقیان در آنتالیا بنا می شود که از آن جمله می توان از یولی مناره نام برد که در قرن 13 میلادی توسط سلطان کی قباد بناشد و امروزه به عنوان سمبل آنتالیا از آن یاد می شود.

یکی از مهمترین ویژگیهای آنتالیا ادغام تمدن و معماریهای مختلف روم ، بیزانس سلجوق و عثمانی است که در هر نقطه شهر به چشم می خورد. از دیگر دیدنیهای داخل شهر می توان از دروازه هادریان نام برد که در 130 بعد از میلاد توسط هادریان امپراطور روم بنا شده است و تنها دروازه ورود به شهر در آن زمان بوده است.
تاریخ ثبت :1395/04/22 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:706 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آنتالیا شهری است ساحلی و بسیار زیبا که رشته کوههای توروس در این شهر به سمت دریا امتداد پیدا کرده و خط ساحلی نامنظمی از صخر ه های سنگی و خلیج های کوچک بکر را ایجاد نموده است . استان آنتالیا از غرب از طریق شهر کمر آغاز شده وبطول ۶۰ کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود.
موقعیت آب و هوایی آن طوری می باشد که درحدود ۳۰۰ روز سال آفتابی بوده وبهشتی از فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی ، کوهنوردی و… را جلوه گر میسازد . در فصل تابستان دمای هوا بین ۳۵ الی ۴۵ درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین ۶۵ الی ۸۵ درصد می باشد و این آب و هوا اکثر توریستها را به سواحل و پلاژهای زیبای آنتالیا می کشاند.
شهر آنتالیا دارای اماکن تاریخی مهمی میباشد که از آن جمله میتوان به آسپندوس ، آمفی تـأتر شهر سیده اشاره کرد . ازمراکز مهم خرید در آنتالیا ، فروشگاه میگروس که مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی وخارجی می باشد میتوان اشاره کرد

صخره‌ی همیشه سوزان را در ساحل جیرالی ببینید.
تله‌کابین سوار شوید و دریای مدیترانه را از بالای کوه‌ها ببینید.
در کوچه‌های سنگفرش شهر قدیمی کالجی قدم بزنید.
روی پله‌های آسپندوس بنشینید و تجربه‌ی دیدن تئاتر را در تاریخ تصور کنید.
والیبال ساحلی روی شن‌های نرم ساحل را تجربه کنید.
قایق‌سواری روی آب‌های فیروزه‌ای مدیترانه یادتان نرود.

تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:792 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نمایشگاه کشاورزی آنتالیا بزرگترین نمایشگاه کاشورزی در اوراسیا و ترکیه بوده و نیز نمایشگاهی برجسته در اروپای شرقی، خاورمیانه و منطقه قفقاز محسوب می شود که هر سال بر شهرت جهانی آن افزوده می شود. این رویداد با حضور شرکت های برجسته از بخش هایی چون گلخانه و فناوری های مرتبط، فناوری ها و تجهیزات کشاورزی، سیستم های آبیاری، رشد بذر، کشت بذر، تغذیه گیاهان و پروتئین، کنترل بیولوژیک، ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی برگزار می گردد. امسال بیش از 700 شرکت مهم و برند از 30 کشور در نمایشگاه کشاورزی ترکیه غرفه خواهند داشت. هدف این نمایشگاه افزایش تعداد بازدیدکنندگان به حدود 80000 متخصص از 80 کشور است. تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:635 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ترکیبی از غذاهای لذیذ و محیطی باشکوه است. یک میز رمانتیک در باغ ایتالیایی، در بلندترین نقطه چشم انداز حیاط خلوت انتخاب کنید، و یا جایی در کنار دیوارهای قدیمی با چشم اندازی به استحکامات برگزینید. منوی رستوران که از بهترین رستوران های آنتالیا ست شامل خوراکهای اصیل ترکی است که به همراه خوراکهای ویژه محلی همچون Saksuka که همراه با بادمجان، کدو سبز، گوجه فرنگی و هنر سرآشپز ارائه میگردد. سالاد غذای دریایی آنرا حتما امتحان کنید، این سالاد در سبزیجات به همراه سس پرتقال سرو میشود. یا کباب مخصوص آنرا که ترکیبی از گوشت راسته گوسفند به همراه گوجه فرنگی، ماست و بادمجان است.
آدرس رستوران گیزلی باهس آنتالیا : Selçuk Mah., Dizdar Hasan Bey Sok. 1, Antalya, Turkey
تلفن رستوران گیزلی باهس آنتالیا : ۸۰۱۰ ۲۴۴ ۲۴۲ (۰) ۹۰+


تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:973 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران وانیلیا لنج آنتالیا مناسب برای ملاقاتهای رمانتیک است. منوی رستوران شامل خوراکهای ترکی، ایتالیایی، استیک و خوراکهای بین المللی است.
آدرس رستوران وانیلیا لنج آنتالیا : Hesapci Sokak | Kaleici (Old City), Antalya 07100, Turkey
تلفن رستوران وانیلیا لنج آنتالیا : ۶۰۱۳ ۲۴۷ ۲۴۲ (۰) ۹۰+
تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:797 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بیمارستان SSI آنتالیا یا بیمارستان دولتی آنتالیا در سال 1995/07/02 در 5 طبقه با 120 تخت تأسیس شد.اما با توجه به افزایش تعداد مریضان، بیمارستان بر آن شد ظرفیت خود را به 200 تخت افزایش دهد.بعد ساختمان خدمات اضافی به عنوان ساختمان پلی کلینیک با سرویس کودک و 26 اتاق سرپایی و بعد در سال 1998 اورژانس و بخش های مختلف با 13 طبقه (با همکف) تکمیل شد و ظرفیت آن به 360 تخت رسید.هم اکنون نیز با بیش از 500 تخت به فعالیت خود ادامه می دهد.
در 2005/02/19 بیمارستان SSI آنتالیا به وزارت بهداشت، درمان منتقل شد و به عنوان بیمارستان دولتی آنتالیا آتاتورک تغییر نام داد.
تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:750 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بیمارستان آنادولو کمر در سال 1997 در بلوار آتاتورک منطقه کمر توسط بخش خصوصی ساخته شد.این بیمارستان یکی از بیمارستانهای خوب منطقه کمر است که با پزشکان متخصص و کادر درمانی ماهر به درمان بیماران می پردازند.این بیمارستان جزو مجموعه بیمارستانهای آنادولو است که از بیمارستانهای مشهور ترکیه محسوب می شود.
این بیمارستان دارای 42 تخت، 2 اتاق عمل، واحد مراقبت های ویژه، خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی، زایشگاه و زنان زایمان، بخش جراحی، داخلی، اورژانس و دندانپزشکی می باشد که در همه زمینه ها پزشکان متخصص به ارائه خدمات مشغولند.
تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:733 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک آبی آکوالند یکی از زیباترین مجموعه های آبی شهر توریستی آنتالیا می باشد. این پارک آبی در منطقه کنیالتی که یک منطقه ساحلی نیز می باشد واقع شده است. این پارک آبی دارای سرسره های آبی زیادی می باشد که بسیار هیجان انگیز هستند و مسافران عزیز تور آنتالیا می توانند لحظات خوبی را در این پارک آبی سپری کنند.
لازم به ذکر است که پس از انجام بازی های آبی و سر خوردن از روی سرسره های آبی می توانید به تماشای برنامه های زنده و مسابقه های پر هیجان و با مزه بپردازید. همچنین در منطقه ای مجزا و دریک زمان مشخصی می توانید به تماشای حرکات نمایشی دلفین ها بشینید و نهایت لذت را ببرید. مسافران تور آنتالیا با رفتن به این پارک آبی می توانند لحظات پر هیجان و خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنند.
تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1042 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آکواریوم آنتالیا یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است که در زمینی به مساحت ۳ هکتار ساخته و در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده است . به گفته سازندگان ، هدف اصلی طراح ایجاد نوعی هارمونی بین محیط و جانوران دریایی و خود دریا بوده است . ورودی آکواریوم در طبقه همکف واقع شده و در ابتدا بوفه و آفیس های اداری وجود دارند در ادامه بازدیدکننده به بخش های مختلف و در نهایت یک تونل ۱۳۱ متری با عمق ۳ متر خواهد رسید که هرکدام با طراحی خاص خود به چشم بیننده می آیند .شرکت اقیانوس آکواریوم افتخار امضا و اجرای این پروژه را از مرحله طراحی معماری تا ساخت و راه اندازی آن در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع را دارد. این مجموعه با 1250 مترمربع زیر بنا ، طولانی ترین تونل آکواریوم به طول 131 متر با مخزن های آب به ظرفیت 5000 تن را دارا می باشد. علاوه بر این ، یک آکواریوم دیگر تنها برای کوسه ها طراحی شده است. این مجموعه شامل یک سالن برف بسیار بزرگ ، چندین رستوران و کافی شاپ ، سینمای 5 بعدی ، زمین بازی ، پینت بال ، سالن نمایش ، باغ خزندگان و یک استخر شنای آکواریومی بزرگ است. تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:682 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک یاووز اوزکان انتالیا پارک یاووز اوزجان آنتالیا پارک یاووز اوزجان آنتالیا در آنتالیا پارک های زیادی وجود دارد که تقریباً همه در کنار هم و به دور ساحل هستند. در کنار آبشارهای دودن پارک یاووز اوزجان قرار دارد که گیاهکاری و آبنماهای زیبایی دارد و در شب نورافشانی آن بسیار زیباست.چندین حوضچه آب، فواره‌های رنگی که شب‌ها نورافشانی می‌کنند و آبشارهایی در لبه اقیانوس. دقیقا کنار این آبشارها کلی رستوران و کافه هست که غذا‌های دریایی خوبی کنار چشم‌انداز آب سرو می‌کنند. تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:786 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مسجد تکِلی مِهمت پاشا انتالیا دقیقا کنار برج ساعت، مسجد تکلی مهمت پاشا احتمالا اولین چیزیست که توجه توریست‌هایی که برای تماشای برج ساعت و کلاچی آمده‌اند، به خود جلب می‌کند. اگرچه مثل مسجدهای استانبول بزرگ نیست اما با تک‌‌منار بلندش که قدمتش به قرن هجدهم میلادی می‌رسد، یکی از مهم‌ترین مساجد عثمانی در آنتالیاست. تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:910 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سواحل لارا و کنتیالتی انتالیا تعریف سواحل آنتالیا را همه شنیده‌ایم. در خود آنتالیا دو ساحل وجود دارد که یکی از آن‌ها ساحل کنیالتی و دیگری لاراست. ساحل لارا که ترک‌ها به آن «لارا پالجی» می‌گویند، ساحلی بسیار زیبا و تمیز است. اگر به لارا رفتید حتما موتور اسکوتر کرایه کنید و از اسکوترسواری کنار دریا لذت ببرید. ساحل کنیالتی یک پارک آبی هیجان‌انگیز دارد که پر از وسایل و اسباب‌بازی‌های آبی است و خوب است همراه بچه‌ها به اینجا بروید. یک استخر هم دارد که دلفین‌هایش برایتان هنرنمایی می‌کنند. این ساحل همچنین یک شهر کوچک دارد که ماکتی مینیاتوری از ترکیه است و می‌توان تمام دیدنی‌های ترکیه را با اندازه‌ ٢۵ برابر کوچکتر در آن دید. تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:956 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
موزه باستان‎شناسی آنتالیا یکی از مهم‌ترین موزه‌های ترکیه که آثار به جامانده از منطقه آنتالیا و نواحی اطراف را به نمایش می‌گذارد. این موزه با مساحتی حدود ۷۰۰۰ متر مربع دارای ۱۳ تالار نمایشگاهی و یک گالری رو باز است و ۵۰۰۰ اثر هنری از «آناتولی» در خود جای داده که دیدنشان پر از شگفتی و هیجان است. موزه باستان‌‌شناسی تاریخ ترکیه را در قالب دوره‌های مختلف به تصویر می‌کشد و بخشی هم ویژه بچه‌ها دارد که با بازی‌های لذت‌بخش سرگرمشان می‌کند. این موزه هر روز به جز دوشنبه‌ها باز است و بهترین جا برای آشنایی با تاریخ کهن آنتالیاست. تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:615 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دروازه هادریانوس انتالیا دروازه هادریانوس، بنایی تاریخی با سه گذرگاه طاقی‌شکل طولانی‌ست که وقف امپراطور رومی، هادریانوس شده بود. هر دو سمت این بنا امروزه به عنوان تکیه‌گاه سالمی در برابر دیوارهای ارگ به جا مانده‌ است. این بنا در سال ۱۹۶۰ بازسازی شده و در آن می‌شود سبک «کورینس» را دید که شامل دو یا سه ردیف از برگ‌های آکانتوس یا همان کنگر در بخش پایینی و میانی بناست و همین‌طور منحنی‌های مارپیچ در بخش بالایی که حلقه‌های به هم پیچیده‌ای در گوشه‌های بنا ساخته‌اند. کورینس محبوب‌ترین سبک معماری رومی‌ست. تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1081 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کسیک‌مناره» یا همان منارشکسته در اصل یک معبد رومی بود که بعدها در قرن پنجم میلادی به کلیسای بیزانتین با ۵ سالن گنبدی‌شکل تبدیل شد و به ویرجین ماری تعلق گرفت. این بنا که در کلیسای کورکوت قرار گرفته، بعد‌ها در زمان بایزید دوم به مسجد کورکوت یا مسجد کبیر تبدیل شد اما به خاطر خسارتی که از آتش‌سوزی سال ۱۸۹۶ به آن وارد شد و سوختگی قسمت چوبی بالای مناره‌اش، به مسجد مناره‌شکسته معروف است. تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:550 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این منار کنار «کوولیی»(مجتمعی شامل چند ساختمان) قرار گرفته و سمبل آنتالیا‌ست. کوولیی از هفت بنای مختلف ساخته شده است:
مسجد منار ییولی: این مسجد طرح مستطیلی و شش گنبد دارد. تزئینات چشمگیری ندارد و تا زمان ساخته شدن ساختمان جدید موزه، به عنوان موزه باستان‌شناسی آنتالیا از آن استفاده می‌شد.
منار ییولی: این منار که در شرق مسجد قرار دارد، یک بنای سنگی مجزا با نقشه‌ای مربع‌شکل است که بین سال‌های ۱۲۱۹ و ۱۲۳۶ در عصر سلجوقیان و دوره سلطان علاءالدین کیقباد ساخته شده. نمای بیرونی‌اش با کاشی‌کاری‌های آبی، جلوه خاصی به منار داده که فوق‌العاده دیدنی‌ست.
مدرسه: نوعی مدرسه شبیه آکادمی‌های امروزی که چهار ایوان دارد؛ ایوان‌ها، اتاق‌هایی سرپوشیده هستند که سه طرفشان بسته و یک طرفشان باز و رو به حیاط است. مدرسه مستطیل شکل است و مثل بیشتر بناهای دوره سلجوقیان، یک دروازه سنگی کنده‌کاری شده دارد.
مدرسه «آتابِی»: که در سال ۱۲۳۹ ساخته شده است.
«مِولِویهان» (محلی برای درویشان): مِولِویهان شامل یک فضای گنبدی شکل است که اطرافش را اتاق‌ها و سالن‌هایی احاطه کرده‌اند.
«توربز»(مقبره‌ها): اولین مقبره متعلق به «زینسیرکیران مهمت بی» است که قدمتش به سال ۱۳۷۷ می‌رسد و شامل گنبدی ۸ ضلعی است. دومین مقبره که به مقبره «نگار خانم» معروف است، سازه‌ای کوچک با شکلی شش‌ضلعی است.
حمام: ساختمانی بسیار کوچک که مجاور مِولِویهان قرار دارد.
تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:633 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اسکله قدیمی آنتالیا خلیج کوچکی است که دورش را صخره پوشانده. موج‌شکن‌هایش در دوره سلجوق‌ها ساخته شدند و امروز یک تفریحگاه ساحلی مهم است. اینجا به قایق‌های کوچک و لنج‌ها انواع خدمات داده می‌شود. تمامی تورهای قایقی آنتالیا به مناطق دور و نزدیک از این اسکله سازماندهی می‌شوند. محوطه اطرافش هم بازسازی شده و پر از رستوران‌، کافه‌ و مغازه‌های رنگارنگ است که عمر ۱۵۰‌ساله دارند. تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1306 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برج ساعت را به محض ورود به منطقه آنتالیای قدیم خواهید دید. از بین ۸۰ برج مستحکمی که روزگاری برای حفاظت از شهر ساخته شده بودند، فقط همین یکی باقی مانده است. این سازه دو طبقه دارد. طبقه بالایش نقشه‌ای گرد و دایره‌شکل دارد اما طبقه پایینش، مربع‌شکل است. باستان‌شناسان هنوز دقیقا نمی‌دانند که کاربرد برج ساعت در قدیم چه بوده اما معتقدند که به عنوان فانوس دریایی یا مقبره ساخته شده و قدمتش به قرن دوم پیش از میلاد مسیح می‌رسد.
تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:679 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کاله‌ایچی که به آنتالیای قدیم هم شناخته می‌شود، منطقه تاریخی بسیار کوچکی است در قلب شهر که روزگاری شهر رومیان و بیزانتین‌ها و پس از آن سلجوق‌های ترک و در نهایت عثمانی‌ها بوده است. شهر بزرگ و مدرن آنتالیا در واقع تا بعد از جنگ جهانی دوم ناشناخته بود. تا آن زمان کاله‌ایچی همان آنتالیا بود، با خیابان‌های پر پیچ و خم، دیوارهای سنگی بزرگ و خانه‌های قدیمی زیبایش که نزدیک هم ساخته شده بودند، آنقدر نزدیک که سایه‌شان اغلب یک خط باریک و بلند می‌شد. امروزه کاله‌ایچی با قوانین خاص ساخت و ساز و حفظ بناهای تاریخی، حفاظت می‌شود. هتل‌ها، پانسیون و متل‌هایش، حال و هوای کاملا قدیمی ولی راحت و لوکس دارند. غذاهای خوشمزه‌ای هم سرو می‌کنند. کاله‌ایچی چندین ورودی دارد که زیباترین، تاریخی‌ترین و راحت‌ترین آن‌ها «کالِکاپسی» است.
تاریخ ثبت :1395/03/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:847 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon