Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی آتن جاهای دیدنی آتن مراکز تفریحی و گردشگری آتن هتل های آتن راهنمای سفر به آتن نقشه گردشگری آتن
مـــــــــنو
کلید واژه ها

اگر می خواهید نمایی به نظیر از هر سوی شهر تاریخی آتن را به تماشا بنشینید، یا به عبارت دیگر تمام آثار باستانی و زیبای آن را یک جا با هم ببینید، نقطه‌ای بهتر از بالای کوه لیکابتوس پیدا نخواهید کرد. رفتن بر فراز این کوه خسته کننده است اما بدون شک ارزشش را خواهد داشت. صرف نظر از وضعیت آب و هوا، قله‌ی این کوه بهترین نقطه برای گرفتن عکس های پانوراما است. همچنین در مسیر سمت دریا به وضوح می توان بندر پیره و جزیره‌ی سالامیس را مشاهده کرد. علاوه بر آن، یک کلیسای کوچک بر فراز کوه قرار دارد و در زیر آن یک تئاتر رو باز واقع شده است. اگر توسط پله‌ها از کوه پایین بیایید هم می توانید از میان یک ناحیه دلپذیر و سرسبز عبور کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:423 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
عبد آتنای پارتنون در آتن بدون شک شناخته شده‌ترین بنای باستانی این شهر به شمار می رود. از این رو اگر به آتن سفر کردید و از این نقطه بازدید نکردید سفر شما کامل نخواهد شد. در یونان باستان این معبد دوریسی به طور ویژه به الهه‌ی حامی شهر یعنی آتنا اختصاص داده شده بود. این بنا در حال حاضر (از ۱۹۷۵ تاکنون) تحت مرمت و نگهداری است، از این رو تقریبا غیر ممکن است که از نمایی بدون داربست و مصالح ساختمانی از معبد عکس تهیه کرد. بازدید از پارتنون را به هیچ وجه از دست ندهید. نکته‌ها:

سطح زمین این ناحیه ناهموار است، پس پوشیدن کفش‌های مناسب را فراموش نکنید.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:392 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

آگورای آتن، میدانی باستانی و نقطه‌ای آرام و سرسبز در مرکز توریستی و پر ازدحام این شهر است. آگورا جایی بود که بیشترین مناسبات تجاری و اجتماعی آتن در آن انجام می گرفت. همچنین سقراط در این میدان با مخالفان فلسفی خود به بحث و گفتگو می‌پرداخت. از جمله جالب‌ترین آثار به جا مانده در این میدان می توان به معبد محافظت شده‌ی هفاستوس (خدای آهنگری در افسانه‌های یونان)، خرابه‌های معبد آرس، زئوس، آپولو، یک بولتریون (محل نشست اجتماعات در یونان باستان) و محراب خدایان دوازده گانه اشاره کرد. همانطور که متوجه شده‌اید بازدید از همین مکان به تنهایی می تواند چندین ساعت از وقت شما را بگیرد. نکته‌ها:

بلیط را می توان جلوی درب ورودی خریداری کرد.
اگر بلیط آکروپولیس را خریداری کردید می توانید از آگورا هم بازدید کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:462 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

Amphiaraion در شهر کوچک Oropos که خود در حدود ۴۰ کیلومتری آتن قرار دارد واقع شده است. این منطقه درون یک دره‌ی عمیق در میان یک جنگل کاج نزدیک چشمه‌ی مقدس است. در دوران باستان این ناحیه‌ی مقدس شامل یک پناهگاه و مرکز پیشگویی و درمانی بود. علاوه بر این‌ها، معبد Amphiaraios (پادشاه آرگوس)، یک ایوان، یک تئاتر، یک مسافرخانه و ساعت آبی klepsydra را می‌توان مشاهده کرد. این ناحیه مکانی عالی برای استراحت کردن، گوش دادن به صدای دلنشین پرندگان و تمرکز حواس است. نکته‌ها: ورود به این منطقه رایگان است، اما دروازه‌های آن از ساعت ۸ صبح باز می شوند و در طول شب بسته هستند. می توانید با اجاره یک ماشین و طی ۴۰ تا ۴۵ دقیقه مسیر از آتن به این ناحیه برسید.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:389 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

با وجود سرو محدوده‌ی وسیعی از پیش غذا و غذاهای اصلی و همچنین قیمت‌های معقول و مقرون به صرفه، این رستوان را که در محله‌ی Psirri واقع شده است، می توان یکی از بهترین‌های آتن دانست. به دلیل داشتن دو محیط متفاوت برای نشستن، یکی داخلی و دیگری در حیاط تر و تمیز پشتی، گزینه‌ای خوب برای تمام فصول محسوب می‌شود. نکته‌ها:

حتما در مورد نوع گوشتی که پخت شده است سوال کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:380 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

اگر دوست دارید یکی از بهترین سوولاکی های شهر آتن را مزه کنید، رستوران Thanasis مکانی عالی برای این منظور است. سوولاکی های این رستوران به حدی عالی هستند که همیشه با جمعیت مشتاق زیادی (هم محلی‌ها و هم توریست‌ها) در آن روبرو خواهید شد. علاوه بر سوولاکی می توان جوجه، بیفتک و سوسیس‌های خوشمزه‌ای را اینجا میل کرد. مهمتر از همه‌ی این‌ها اینکه چنین رستوران‌های به میزان زیادی هزینه‌های غذای شما را کم خواهند کرد. نکته‌ها: نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این رستوران Monastiraki است که تنها چند دقیقه با آن فاصله دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:381 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

اگر مشتاق خرید در آتن باشید، پیشنهاد اول ما بازار Pandrossou است. در اینجا می توانید به طور عمده اجناسی از جمله پوشاک، وسایل هنری، صنعتی و محصولات سنتی یونانی مانند عسل و حتی صابون را پیدا کنید. در روزهای یکشنبه که بازار تعطیل است، در این مکان احساسی شبیه بازار‌های خاصی مانند دست دوم فروشی‌ها به وجود می‌آید، چرا که مردم محلی غرفه‌های خیابانی برپا می کنند و در آن‌ها وسایل دست و دوم و کهنه منازلشان را به فروش می‌رسانند. گاهی اوقات ممکن است به موارد جالبی برخورد کنید. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید گشت و گذار در این بازار خالی از لطف نخواهد بود. نکته‌ها:

اگر از شلوغی خوشتان نمی‌آِید، سعی کنید زودتر در اینجا حاضر شوید. از آنجایی که این بازار مکانی محبوب است، از ساعت حدود ۱۰:۳۰ صبح به بعد بسیار شلوغ می‌شود.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:372 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

Kolonaki‌یک‌محله‌ی مسکونی زیبا به همراه‌ فروشگاه‌های لوکس و گران‌قیمت است که در آغوش تپه‌ی Lykabettus قرار دارد. طبقه‌ی ثروتمند شهر آتن در این منطقه ساکن هستند و به نوعی می توان آن را بالاشهر آتن دانست. در این محله می توانید بوتیک‌های گران، رستوران‌های لوکس و گالری‌های هنری شخصی را مشاهده کنید. تقریبا می توان همه‌ی برندهای لوکس را اینجا پیدا کرد. حتی اگر توان خرید بالایی هم نداشته باشید، ارزش اینکه یکی دو ساعت از وقتتان را به تماشای اطراف و ویترین مغازه‌ها بپردازید دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:381 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

Keramikos از ۱۲ قرن قبل از میلاد تا زمان رومی‌ها قبرستان شهر آتن بوده است. این مکان در اصل مسکن سفالگرانی بوده است که به خاطر خاک‌های رس ساحل رودخانه‌ی Iridanos جذب این ناحیه می‌شدند اما به خاطر جاری شدن سیل‌های مکرر در نهایت تبدیل به یک گورستان شد. البته بعدها زیر خاک مدفون شد و در سال ۱۸۶۱ طی ساخت سازهای خیابان Pireos دوباره کشف شد. Keramikos در حال حاضر یک مکان سرسبز و آرام به همراه موزه‌ای جالب است. نکته‌ها:

این مکان روزهای دوشنبه تعطیل است.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:392 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

میدان Constitutionیا Syntagma در میان مشهورترین نقاط یونان قرار دارد. ساختمان مجلس این کشور در این میدان که اصلی‌ترین میدان شهر آتن به شمار می‌رود قرار دارد. اگر به اینجا بیایید می توانید نگهبانان پارلمان یونان را در لباس‌های فرم سنتی مشاهده کنید. می شود گفت که این نقطه در اوایل ۱۹۰۰ در بهترین حالت خود قرار داشت، زمانی که هیچ ماشین و اتوبوسی در آن رفت و آمد نمی‌کرد و درختان بلند بر روی آن سایه افکنده بودند. با این وجود امروزه هم دیدن این میدان قدیمی خالی از لطف نخواهد بود.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:365 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

در خیابان‌های اطراف محله‌ی Psiri سرگردان شوید و به تماشای بناهای تاریخی بپردزاید، یک سر به خیابان Aischylou بزنید تا از هنرهای خیابانی به نمایش در آمده در آن حیرت کنید. به علاوه در لایه‌های پنهان خیابان‌های اینجا کافه‌های کوچکی وجود دارد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در یکی از این کافه‌ها بنشینید، یک فنجان کاپوچینو سفارش دهید، و در حالی که آن را می نوشید به دنیای در حال حرکت اطرافتان بنگرید. این محله در میان مردم آتن از محبوبیت بالایی برخوردار است، چرا که تجربه‌ای متفاوت از دیگر نقاط این شهر را در اختیارشان می گذارد. چه ایرادی دارد؟ شما هم برای یک بار که شده چنین چیزی را تجربه کنید. نکته‌ها:

از گم شدن در این محله نترسید، چرا که بهترین راه برای دیدن زیبایی‌های آن است.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:409 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

اگرچه جای جای شهر آتن یک موزه‌ی با ارزش به شمار می‌رود، اما موزه‌ی پر زرق و برق و جدید آکروپولیس با طراحی زیبایش مکملی برای بازدید از خود آکروپولیس است. این موزه درست کنار متروی آکروپولیس واقع شده است. به محض ورود به این مکان، آن را یکی از بهترین موزه‌های جهان خواهید یافت. با یکی دو ساعت گشت و گذار در اینجا تجربه‌ی بازدید از آکروپولیس را تکمیل خواهید کرد. نکته‌ها:

موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است. اما روزهای جمعه تا ۱۰ شب باز خواهد بود.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:401 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مقابل معبد زئوس بایستید، به این ناحیه قدیمی که همانند خورشید آتن می درخشد خیره شوید و احساسی مطلق از آتن باستانی را لمس کنید. ستون‌های این معبد عظیم هم از نظر اندازه و هم از نظر مقیاس بسیار قابل توجه هستند. این بنای باشکوه بین سال‌های ۴۷۰ تا ۴۵۶ قبل از میلاد ساخته شده‌ است. نکته‌ها:

با خرید بلیط آکروپولیس، می توانید از معبد زئوس هم بازدید کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:344 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

آکروپولیس یکی از خیره‌ کننده ترین نقاط آتن و جهان است که هرکسی در سفر به این شهر باید یک بار هم که شده از آن بازدید کند. آکروپولیس را می توان نماد تمدن کهن غربی دانست. این بنا در شمال شرقی پارتون واقع شده است. پارتنون و دیگر بناهای اصلی آکروپولیس در قرن پنجم قبل از میلاد نوسط پریکلس به عنوان یک اثر تاریخی برای دستاورد‌های سیاسی و فرهنگی ساکنان آتن ساخته شدند. بازدید از این مجموعه را به هیچ وجه از دست ندهید. نکته‌ها:

اگر در طول تابستان به آتن سفر کردید، سعی کنید اوایل صبح یا نزدیک غروب از آکروپولیس دیدن کنید، چرا که گرمای هوا می تواند طاقت فرسا باشد.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:406 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قبل از هرچیز باید بگوییم، که در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی آتن شدیدا مراقب باشید. تاکنون بسیاری از گردشگران اموال و پول‌هایشان توسط جیب‌برها به سرقت رفته است. این سیستم شامل مترو، اتوبوس و تراموای می‌شود. انواع هزینه‌ها به شرح زیر است: تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر ۳۹.۳۳ تا ۵۶.۱۸ مترو از فرودگاه تا مرکز شهر ۸.۹۹ اتوبوس عمومی از فرودگاه تا مرکز شهر ۵.۶۲ هر ۳ کیلومتر جابجایی توسط تاکسی در شهر ۶.۲۴ تا ۷.۸۷ مترو یا اتوبوس در شهر ۱.۳۵ مترو به سمت بندره پیره ۱.۳۵ چند نوع بلیط در سیستم حمل و نقل این شهر وجود دارد که می توانید با توجه به نیازهایتان یکی از آن‌ها را تهیه کنید. این کار مقداری از هزینه‌های جابجایی شما را کم خواهد کرد: بلیط یکپارچه (Integrated tickets)/۱.۲۰ یورو/۷۰ دقیقه اعتبار/استفاده در انواع وسایل نقلیه عمومی و همه‌ی ایستگاه‌ها (به جز ایستگاه مترو فرودگاه) بلیط گردشگری ۳ روزه/۲۰ یورو/استفاده نامحدود درون شهر به مدت ۳ روز به علاوه‌ی ۱ بار استفاده از آتن به سمت فرودگاه یا بالعکس/قابل استفاده در همه‌ی انواع وسیله‌ی نقلیه بلیط ۷ روزه‌ی فرودگاه/۵۰ یورو/قابل استفاده در انواع وسایل نقلیه (به جز خط اتوبوس X80) تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:463 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قیمت انواع غذا و نوشیدنی بسته به مکانی که در آن حضور دارید متفاوت است. اگر در نقاطی که بیشتر مردم محلی از آن‌ها خرید می کنند توقف کنید غذای‌های خوب و ارزانی پیدا خواهید کرد. اما در رستوران‌های که منوی انگلیسی دارند قیمت‌ها کاملا گران هستند. صبحانه: بسیاری از هتل‌های این شهر وعده‌ی صبحانه را ارایه می‌کنند. اما در غیر این صورت می توانید از مغازه‌های کوچک غذا و کیک صبحانه تهیه کنید. (۴.۴۹ تا ۶.۷۴ یورو) ناهار: یک وعده سوولاکی خوب (نوعی کباب فوری یونانی) در فست فودهای محلی می تواند انتخاب خوشمزه و مقرون به صرفه‌ای باشد. رستوران‌های نشستنی هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت. (۴.۴۹ تا۸.۹۹) شام: رستوران‌های محلی آتن برای چانه زنی انتخاب مناسب تری هستند. از طرف دیگر نسبت به رستوران‌هایی با منو انگلیسی قیمت‌های پایین‌تری هم دارند. شاید جایرو (نوعی غذای یونانی) و پیتزا گزینه‌های خوبی برای صرف یک وعده شام خوشمزه و مقرون به صرفه باشند. (۸.۹۹ تا ۱۳.۴۸) تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:443 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آتن پایتخت یونان، و میزبان بزرگترین آثار معماری باستانی این کشور است. معمولا اغلب گردشگرانی که به یونان سفر می‌کنند، اولین مقصدشان این شهر خواهد بود. می شود این شهر را حداقل برای کسانی که عاشق فرهنگ و تاریخ هستند یکی از بهترین‌های دنیا دانست. شهری برخواسته از دل افسانه‌های خدایان یونان، که یادآور گذشته‌های باشکوه، یاس ها و پیروزی‌ها است. در ادامه با کجارو همراه باشید تا در مطلبی جامع، هر آنچه را برای سفر به این شهر نیاز داریم با هم مرور کنیم.
آتن برای توقفی چند روزه شهری بسیار عالی است. خوشبختانه می‌شود طی ۲ الی ۴ روز، بیشتر جاذبه‌های ارزشمند و برجسته‌ی ان را بازدید کرد. این شهر در مقایسه با نقاطی همچون رم و پاریس ارزان‌تر است، اما نه آنقدری که بسیاری از ماها انتظار داریم. در هر صورت واضح است که می توان با کمی دقت نظر به میزان قابل توجهی از زیر بار هزینه‌های زائد و اضافی شانه خالی کرد. اگر کمی قناعت کنیم می توانیم باز هم هزینه‌ها را کاهش دهیم.
اطلاعات ضروری
اختلاف زمانی با تهران: ۱:۳۰- زبان رسمی: یونانی واحد پول رسمی: یورو جهت رانندگی: راست فرودگاه‌: Athens International Airport (ATH)
وضعیت آب و هوایی
آتن دارای آب و هوایی مدیترانه‌ای است، اگر چه این شهر به خصوص در طول تابستان، نسبت به شهرهای نزدیکتر باران کمتری به خود می‌بیند. زمستان‌ها هوا سرد است و تا ماه آوریل به قدری گرم نمی‌شود که بدون گرم پوش و ژاکت بیرون از خانه قدم گذاشت. تابستان‌ها و به خصوص ماه‌های جولای تا آگوست ممکن است هوا خیلی مه آلود شود. همه‌ی این‌ها را در کنار گرمای شدید و رطوبتی که اغلب اوقات حتی در اواخر شب وجود دارد قرار دهید تا درک بهتری از هوای آتن در طول این مدت داشته باشید. به دلایل آشکار، بهار و پاییز را می توان مناسب‌ترین فصول سال برای سفر به این شهر در نظر گرفت. اغلب جاذبه‌های آتن بیرونی و در فضای باز قرار دارند و از ماه آوریل تا اوایل ژوئن و همچنین از سپتامبر تا اوایل نوامبر، تقریبا می توان با اطمینان کامل گفت که با آب و هوا و درجه حرارت مطبوع و خوبی روبرو هستیم. عملا هیچ گونه بارانی در طول تابستان نمی‌بارد و تنها می توان به صورت نادر انتظار رعد و برق را داشت. با این حال باز هم در این مدت هوا همیشه مرطوب خواهد بود.
بهترین زمان برای رزرو هتل
در آتن قیمت‌ هتل‌ها در تمام طول سال به جز در نقاط خاصی تغییرات چندانی ندارد. فصل‌های کم گردشگر یا به اصطلاح off-season به طور معمول از ماه اکتبر تا اواسط مارس به طول می انجامند، با این وجود حتی در این مدت هم با وجود جمعیت زیاد به سختی می‌توان جای ارزان‌تری پیدا کرد. فصول پرگردشگر یا به اصطلاح High-Season برای هتل‌های آتن از اواسط مارس تا سپتامبر شروع می‌شود. اگرچه در تابستان این شهر تقریبا غیر قابل تحمل می‌شود، اما وجود گردشگران داخلی سبب می شود که هتل‌ها قیمت‌هایشان را همچنان بالا نگه دارند. به طور کلی هتل‌های این شهر از آنچه مردم انتظار دارند گران‌تر است. بهترین کار این است که از قبل و به صورت انلاین دنبال بهترین زمان برای رزرو اتاق در هتل‌های گران‌قیمت با قیمتی ارزان‌تر بگردیم، چرا که پیدا کردن هتل مناسب در بدو ورود می تواند کمی ناامید کننده باشد.
انواع هزینه‌ها
هزینه‌ی هاستل
خوشبختانه هاستل‌ها در آتن خیلی ارزان هستند. هزینه‌ی اتاق‌های اشتراکی به ازای هر شب اقامت از ۱۲ یورو و اتاق های خصوصی از ۳۰ یورو شروع می‌شوند. چندین هاستل جدید در نزدیکی آکروپولیس تاسیس شده‌اند که احتمالا انتخاب خوبی خواهند بود.
هزینه‌ی اقامت در هتل
همانطور که پیش تر گفتیم، هتل‌های خوب این شهر کمی گران هستند، البته در قیاس با خود یونان. اما می‌شود با کمی توجه اتاق های ارزانی هم پیدا کرد. اگر بخواهیم قیمت انواع هتل را بر اساس کیفیت و ستاره دسته بندی کنیم به شرح زیر خواهد بود: ۱ ستاره ۱۲ تا ۵۵ یورو ۲ ستاره ۱۹ تا ۱۱۰ یورو ۳ ستاره ۲۲ تا ۱۰۶ یورو ۴ ستاره ۴۱ تا ۱۵۹ یورو ۵ ستاره ۸۶ تا ۲۷۰ یورو
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:411 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تاریخ آتن را نوشتن معادل است با نوشتن از تاریخ اروپای ِ کهن. نام ِ آتن برگرفته شده از آتنا، خدای خرد است. بررسی اجمالی ِ تاریخ آتن نشان می‌دهد که در سه هزار سال قبل از میلاد مسیح، آتنی‌ها معماری ِ مخصوص به خود را داشتند. افسانه‌ها می‌گویند شاه یونان تسئوس، ده قبیله را با هم متحد کرده تا آتن اولیه را بسازد. همین پروسه‌ی گردهمایی ساده که احتمالا برای قوی‌تر شدن در مقابل اقوام دیگر صورت گرفته بود باعث شد تا یکی ازقدرتمند‌ترین و ثروتمندترین دولت-شهرهای جهان باستان شکل بگیرد.
هفتصد سال پیش از میلاد مسیح وقتی مردم گرفتار آشوب و بدبختی در جنگ‌های قبیله‌ای بودند آریوپاژ، دراکو را مامور بسط قانون در شهر کرد. اما آریوپاژ چیست؟ دراکو کیست؟ آریوپاژ دادگستری یونان قدیم بود. اسمش از دو واژه آرس که نام خدای جنگ بود و پاگوس یعنی مقر-یا مکان- تشکیل شده. آرس روی تپه‌ای که آریوپاژ ساخته شده در حال گشت و گذار بود. چون خدایان یونان باستان خیلی بی‌کار بوده‌اند و مجبور بودند برای سرگرم شدن خیلی پیاده‌روی کنند. در ادامه‌ی داستان آمده که آرس، پسر پوزئیدون را همراه با دخترش دیده. پوزئیدون خدای دریاهاست. بله، یونانیان برای هر چیزی یک خدا داشتند. بعد از دیدن ِ صحنه، آرس پسر پوزئیدون را کشت. پوزئیدوناین موضوع را بین خدایان کوه المپ مطرح کرد و آن‌ها بعد از برگزار کردن دادگاه آرس را بی‌گناه تشخیص دادند.
و اما دراکو کیست؟ دراکو دادستان آتن بود. بعد از این‌که دراکو به دستور دادگستری آتن مامور وضع قوانین جدید شد تا طی آن مردم کمتری کشته شوند، بعدتر سولون ِ حکیم- و قاضی - را مامور انجام این کار کردند و حکمی هم به او دادند که اجازه داشت قانون اساسی را بازنویسی کند. این یک شروع عظیم برای آغاز انقلاب‌های اجتماعی بود و نتیجه‌ی آن هم بدون شک دموکراسی است. چیزی که امروزه مردم در دنیا برای برقرار کردنش می‌جنگند.
قرون وسطی دوره‌ی زوال آتن بود اما در دوره‌ی بیزانس این زادگاه فلسفه دوباره قد علم کرد و وقتی جنگ‌های صلیبی در جریان بود آتن هنوز هم در حال رونق بود. با این حال این دوران نیز گذرا بود. چون بعد عثمان‌ها قدرت را در دست گرفتند و بلایی بر سر یونانی‌ها آوردند که آرس بر سر پسر پوزئیدون آورد. یونان و آتن تحت سیطره‌ی امپراطوری عثمانی بود تا این‌که در قرن نوزدهم به عنوان پایتخت یونان آزاد اعلام شد.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:565 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon