Icon
Australia
Australia
Australia
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی استرالیامراکز تفریحی و گردشگری استرالیاهتل های استرالیاراهنمای سفر به استرالیا نقشه گردشگری استرالیا
مـــــــــنو
استرالیا برخلاف ایران و اکثر کشورها در نیمکره جنوبی کره زمین واقع شده و به همین دلیل است که از نظرآب و هوایی و فصول کاملا با ایران متفاوت است از طرفی این کشور با مساحت وسیع خود که از عرض در حدود4000 کیلومتر و از طول در حدود3000 کیلومتراست دارای تنوع آب و هوایی فراوانی در خود کشور است. نکته جالب دیگر در مورد سفر به استرالیا این است که برخلاف سایر کشور ها قسمت های جنوبی آن سردتر از قسمت های شمالی آن است.
بررسی کلی آب و هوای استرالیا:
در کل استرالیا را میتوان به دو قسمت تقسیم کرد قسمت شمالی که با دو فصل بارانی نوامبر تا اپریل و فصل خشک می تا اکتبرو قسمت جنوبی که دارای چهار فصل معمول است بدین ترتیب که بهار بین ماه های سپتامبر تاا نوامبر، فصل تابستان بین ماه های دسامبر تا فوریه، فصل پاییز بین ماه های مارچ وفصل زمستان بین ماه های ژوئن تا آگوست است.
بدون شک آب و هوا در کیفیت و تجربه ما از سفر تور استرالیا تاثیربسزایی خواهد داشت برای همین بهتراست چنان میخواهیدبرای سفربه تور استرالیا بروید حتما درباره آب و هوای مقصد خود به خوبی تحقیق کنیدو توصیه های سفر به استرالیابایدهاونبایدهاراجدی بگیرید.
درادامه به بررسی آب و هوای شهر های استرالیا میپردازیم:

آب و هوای سیدنی: سیدنی بدون شک یکی از مهم ترین شهر های استرالیا و اولین مقصد جاذبه های تور استرالیا است ازمهم ترین جاذبه های توریستی سیدنی میتوان به پل بندرگاه سیدنی اشاره کرد. آب و هوایی مناطق مختلف سیدنی دارای دماهای متفاوت است اما بااین حال میتوان گفت آب و هوای سیدنی در مجموع معتدل وو مرطوب است. به دلیل اینکه درکناره اقیانوس قراردارد دمای آن کمتر به زیر10درجه می آید و یکی از مرطوب ترین و پر باران ترین شهر های استرالیا است. طبق آمارهای سال های اخیر میانگین روز های بارانی سیدنی در حدود 150روز است.
آب و هوای ملبورن: آب و هوای ملبورن شباهت بسیاری به انگلستان دارد و دارای باران های ناگهانی است. در ملبورن میتوانید چهار فصل را در طول یک روز تجربه کنید.
آب و هوای بریزبن: بریزبین خانه یکی از مهم ترین میراث جهانی به نام جزیره فریزراست و قطعا یکی از بهترین مکان های توریستی تور استرالیا است. بریزبن مانند برخی از نقاط اروپا دارای آب و هوایی نیمه گرمسیریی و مرطوب دارد به طوری که میزان بارش سالانه آن به 96میلی متر درماه میرسد که بیشتری میزان بارش آنن مربوط به فصل تابستان است. زمستان های بریزبن بسیار مطبوع و معتدل است به طوری که میانگین دما در طول زمستان بریزبن حدو 17 درجه است. البته تابستان های بریزبن به همین میزان گرم است بطوریکه مینگین دما در طول تابستاتن در حدود 30 درجه است.
آب و هوای آدلاید: ادلاید دارای آب و هوای بسیار گرم و خشک است. تابستان های آن گرم و طولانی و زمستان های آن کوتاه و معتدل است. در بعضی ازروزهای تابستان گرما غیر قابل تحمل میشود.

#آب_هوای"" target="_blank">melbournr

" target="_blank">#آب_هوای" target="_blank">sydneymelbournr

#آب_هوای #استرالیا #تابستان #بهار #پاییز #زمستان #استرالیا_زمستان_پاییز_بهار_تابستان #ویزای_استرالیا
link می پسندم 2
اطلاعات بیشتر
بستن
ممکن است ندانید که استرالیا بزرگ ترین جزیره ی دنیاست، ششمین کشور بزرگ در جهان، و تنها ملتی که یک قاره را به تمامی اداره می کنند. در این کشور وسیع، بیش از ۵۰۰ پارک ملی و بیشتر از ۲۷۰۰ ناحیه ی حفاظت شده وجود دارد، از پناه گاه های حیات وحش گرفته تا ذخایر بومی. همچنین ۱۷ منطقه ی ثبت جهانی شده ی یونسکو در کشور وجود دارد – بیش از هر کشوری – از جمله دیواره یزرگ مرجانی Great Barrier Reef ، پارک ملی کاکادو Kakadu، مجموعه جزایر لرد هُوی Lord Howe، بیابان تاسمانی، جزیره ی فریزر Fraser، و ساختمان اپرای سیدنی.

#طبیعت #استرالیا #طبیعت_استرالیا #پارک #کاکادو#ویزای_استرالیا
link می پسندم 2
اطلاعات بیشتر
بستن
بزرگترین جاذبه ی استرالیا برای بسیاری از مهاجرین، خصوصا کسانی که ازنیمکره ی شمالی به این کشور می آیندآب و هوای معتدل و شیوه ی زندگی در این کشور است. استرالیا کشوری برعکس سایر کشورهاست و گرمترین منطقه ی آن در شمال و سردترین منطقه ی آن در جنوب آن واقع شده است.
تغییرات آب و هوایی در استرالیا به شدت دیگر قاره ها نیست چرا که دور تا دور آن با دریا احاطه شده است و نواحی کوهستانی کمی دارد. در استرالیا فصل ها مخالف نیمکره ی شمالی است مثلا هنگامی که در اروپا تابستان است در استرالیا زمستان است و برعکس. در اکثر نواحی استرالیا مطبوع ترین فصل ها بهار و پاییزند، بجز در ایالت تاسمانی که تابستان مطبوع ترین فصل آن به شمار می آید.
در شمال استرالیا که منطقه ی استوایی است فقط دو فصل دیده می شود: فصل بارانی از نوامبر تا آوریل و فصل خشک و کم باران از می تا اکتبر در حالی که در جنوب استرالیا تمام فصول دیده میشوند: بهار سپتامبر تا نوامبر، تابستان دسامبر تا فوریه، پاییز مارس تا می و زمستان ژوئن تا آگوست.
میانگین تابش خورشید در روز در شهرهای بزرگ استرالیا از پنج ساعت تا هشت ساعت متفاوت است. ژانویه گرمترین ماه در اکثر مناطق جنوبی است در حالی که در تاسمانی و ویکتوریای جنوبی فوریه گرمترین ماه سال است.گرمترین نقطه ی استرالیا ماربل بار است که معمولا دمایی بین ۳۸ درجه تا ۴۲ درجه دارد. توصیه میشود چنانچه تحمل گرمای زیاد را ندارید از اقامت در شهرهاخودداری کنید. و به شهرهای خنک استرالیا از جمله سیدنی، ملبورن، آدلاید و هوبارت بروید. در زمستان در شهرهای هوبارت و یا کانبرا و آدلاید ممکن است تگرگ و گاهی برف ببارد. استرالیا بعد از قطب جنوب پایین ترین میزان بارش باران را نسبت به قاره های دیگر دارد.

#اب _هوا #استرالیا #اب_هوا_استرالیا#ویزای_استرالیا
link می پسندم 2
اطلاعات بیشتر
بستن

مطالب مرتبط

تاریخ استرالیا درقرن بیستم

صادرات استرالیا به ایران

اختلاف ساعت استرالیا با ایران

مرزهای استرالیا

نمایشگاه صنایع غذایی

فستیوال سیدنی دراسترالیا

توریسم سلامت استرالیا

پل سیدنی بزرگ ترین پل فلزی دراسترالیا

شهر های گردشگری استرالیا

پاپلوادراسترالیا

برگر در استرالیا

تاریخچه استرالیا در هزار سال پیش

بیمارستان عروسک ها در استرالیا

مراکزدرمانی باطرحی از طبیعت دراسترالیا

سوغات استرالیا

شیرینی ناپلئونی دراسترالیا

تاریخچه کشور استرالیا در سال 1900

تاریخچه کشور استرالیا

غذاهای کشور استرالیا

درباره این کانال
کلید واژه ها
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon