Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی بروجرد جاهای دیدنی بروجرد مراکز تفریحی و گردشگری بروجرد هتل های بروجرد راهنمای سفر به بروجرد نقشه گردشگری بروجرد
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه هاآدرس: ایران - لرستان - بروجرد ۱۲ کیلومتری غرب بروجرد
گلدشت منطقه‌ایست وسیع و روستاهای آبادی چون شیخ میری و قلعه در اون قرار دارن. سراب‌ها و چشمه‌های گوناگونی در این دره آبرفتی وجود داره و آب ناشی از ذوب برف‌های قلل کوه گرین و کوه میش پرور باعث روان شدن رودخانه‌ای دائمی در این ناحیه شده که به تبع آن کشاورزی و باغ‌داری در این ناحیه سرسبز از رونق زیادی برخوردار شده. این منطقه طبیعی به شکل یک دره قیفی بزرگ از تنگه گپرگه در ۱۲ کیلومتری غرب شهر بروجرد شروع و بخش پهن تر آن در کناره تپه چغا (بروجرد) در غرب شهر بروجرد به دشت سیلاخور می‌پیوندد.
روستای فیال جنوبی‌ترین بخش گلدشت رو تشکیل می‌ده. دسترسی به گلدشت از طریق جاده شیخ میری در غرب شهر بروجرد امکان پذیره.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:511 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

تپه تفریحی چغا که به بام بروجرد معروفه، از مهم ترین مکان های تفریحی بروجرد محسوب می‎شه.
امکانات رفاهی و تفریحی که در این تپه ساخته شده باعث می‎شه تا هر کسی که به بروجرد سفر می کنه از این مکان دیدن کنه و ازش لذت ببره. نمای زیبای شهر بر روی این تپه بسیار زیباست و مکان دلنشینی برای گذراندن اوقات فراغته. با گذر از پله‎ها یا جاده کشیده شده درسینه کش تپه چغا وجود تندیس‎های زیبایی از حیات وحش و شخصیت‎های اسطوره ای مانند “آرش کمانگیر” و انواع وسایل بازی، آلاچیق ها، دریاچه مصنوعی، هتل چند ستاره و گلزار شهدای گمنام خودنمایی می کنه.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:493 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنآدرس: ایران - لرستان - بروجرد روستای ونایی
آبشارهای ونایی در فاصله ۲۱ کیلومتری شمال غربی بروجرد و در دامنه ارتفاعات گرین واقع شده است. گَرین از رشته کوه های مهم غرب ایران است که بیشتر مساحت آن در شمال استان لرستان و بخشی نیز در استان های همدان و کرمانشاهان قرار دارد. گرین از رشته کوه های بلند زاگرس است که در ادامه اشترانکوه قرار دارد و طول آن به بیش از ۱۸۰ کیلومتر می رسد. این رشته کوه در استان کرمانشاهان به کوه های پرو و بیستون می پیوندد. ولاش با ۳۶۲۳ متر ارتفاع، بلندترین قله این رشته کوه است. قله های بلند آن شامل یال کبود در کوه چهل نابالغان در نهاوند، قله ۱۸ یال، سه کوزان و میش پرور در بروجرد و نیز قله ولاش در شمال الشتر است. دیگر قله های آن شامل بازگیر و چهل تن می شود. منطقه سرسبز و بکر روستای «ونایی» از جمله مناطق پر جاذبه بروجرد به شمار می رود که اغلب گردشگران و به ویژه دوستداران کوهپیمایی و کوهنوردی اوقات خوشی را در آن سپری می کنند. منطقه «ونایی» در شمال غربی بروجرد و به عنوان یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین مناطق روستایی بروجرد، از ‪ ۱۰‬کوه و قله مرتفع و شگفت انگیز از جمله «هجده یال»، «سه کوزان»، «والاش»، «برنجه» و «هیگره» برخوردار است.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:409 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنآدرس: ایران - لرستان - بروجرد خیابان جعفری، محله دودانگه
از آثارباستانی و مذهبی شهرستان بروجرد بنای امام زاده جعفره که در قسمت شرقی شهر قرار داره. به استناد کتیبه های موجود امام زاده جعفر (ع) فرزند امام موسی کاظم (ع) است ولی بعضی منابع و متون تاریخی با پنج واسطه نسبت این امام زاده رو به امام سجاد(ع) مرتبط می کنن. ساختمان گنبد هرمی شکل این آرامگاه نمونه ای بسیار زیبا از هنر و معماری سلجوقیه. داخل حرم هشت ضلعیه و دروسطش معجری از چوب و ورشو ساخته شده. این معجر روی قبری که شش پله پایین تر از حرمه قرار داره .طبقات بقعه غیر از مخروط انتهایی ۱۸ طبقه ست. ارتفاع آن ۲۰ متره، سقفش روپوش و نمای بیرونیش هرمی شکل با مصالح آجر و کاشیه. داخل بنا آینه کاریه و برروی درب کنده کاری شده آن آیاتی از قرآن حک شده. در محوطه این امامزاده پنجاه اصله درخت موجوده که دو اصله آن چنار و یکی از آنها ۳۸۰ سال قدمت داره.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:381 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنآدرس: ایران - لرستان - بروجرد خیابان صفا، کوچه میدان صفا، مجاور پارک صامتیه
این خونه که مربوط به دوره قاجاری است، به سبک تموم خونه های آن زمان دو طبقه داره به همراه حیاط مرکزی .
تزیینات آجری و سفالی در نمای خارجی خونه دیده می شه که قابل تحسینه .
در این بنا تمامی اصول معماری به دقت اجرا شده و همه فضاهای لازم برای یه خونه ایرانی رو داره .
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:440 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مجموعه پارک فدک، در انتهای خیابان دکتر فاطمیِ شهرستان بروجرد قرار داره. بوستان فدک، بزرگترین پارک شهری در بروجرده و در چند فاز متعدد ساخته شده. این مجموعه شامل سه دریاچه، باغ پرندگان ، تعداد زیادی آلاچیق، پارک بازی کودکان و فضاهای سبز و تفریحی طبیعی و زیباست. دریاچه فدک رو به نوعی می شه بزرگترین دریاچه مصنوعی غرب کشور نامید. در این بوستان سه دریاچه متصل به یکدیگر احداث شده که از آب رود گلرود تغذیه می شن. انواع قرقاول، طوطی، فنج، قناری، کبک، مرغ و خروس، طاووس، مرغ مینا، پرندگان شکاری و پرندگان آبزی و همچنین بلبل خرمایی، یاکریم معمولی و چینی(الماسی)، بوقلمون و شترمرغ آفریقایی در این پارک وجود داره.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:497 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


مسجد جامع بروجرد یکی از نخستین مسجدهای ساخته شده در ایران که در قرن دوم تا سوم هجری در شهر بروجرد بنا نهاده شد. این مسجد در دل یکی از محله های تاریخی شهر به نام «دو دانگه» واقع شده و به لحاظ معماری و قدمت، از بناهای خاص استان لرستان و شهر بروجرده. معماری مسجد جامع بروجرد یکی از شاهکارهای تاریخ معماری ایرانه که هم ویژگی های معماری اسلامی و هم معماری باستانی ایران (ساسانیان) رو در خود جای داده. در چند سال اخیر بدلیل عدم رسیدگی، بازسازی، نشت نم و باران از بام بنا، رویش گیاهان هرز بر روی گنبد و بنا و همچنین صدمات و فرسودگی ستون های اصلی مسجد و ریزش آجر ها این بنای تاریخی دچار مشکلاتی شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:433 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


آدرس: ایران - لرستان - بروجرد خیابان تختی
از این مرکز خرید که بورس تلفن همراه هست، می تونین جدیدترین مدل های موبایل و لوازم جانبی رو خریداری کنین.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:431 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

صنایع دستی‌ها و سوغاتی‌های هر شهری برای همه جذابیت داره. یکی از صنایع دستی‌های شهر بروجرد که طرفدارهای زیادی هم داره، گلیم، گبه و قالی هست. اگه شما هم به اینجور صنایع دستی علاقه دارین، می‌تونین این محصولات رو از « شرکت تعاونی شکارگاه زاگرس لرستان» تهیه کنین.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:448 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


بازار بزرگ بروجرد که ساکنان محلی به آن راسا به معنی راسته بازار می گن، عمده ترین مرکز تجارت سنتی شهر بروجرده که مورد استفاده شهرنشینان و روستائیان شهرستان بروجرد و دیگر مناطق اطراف قرار می گیره. این بازار همچنین نقش عمده ای در تجارت منطقه ای در استانهای لرستان، مرکزی و همدان داره. عشایر لر و بختیاری در فصل های بهار و تابستان برای تامین مایحتاج خود روزهای متمادی رو در این بازار می گذرونن.
بازار بزرگ بروجرد از مراکز قدیمی این شهره که نبض اقتصادی منطقه رو در دست داره.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:481 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران کالچو

آدرس: ایران - لرستان - بروجرد خیابان تختی
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:968 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
احسان

کبابی رضائی | Rezaei Barbecue Resturant

آدرس: ایران - لرستان - بروجرد میدان شهدا - کاشانی شمالی
یک رستوران و کبابی با منوی متنوعی از انواع کباب که غذای بیرون بر هم داره. محیط داخلی نه چندان بزرگ و دو طبقه ای برای خوردن غذا داره و اکثرا پر از مشتریه، کیفیت غذاهاش خوبه و قیمت هاش هم مناسبه.
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1608 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
مژده رضایی


آدرس: ایران - لرستان - بروجرد خیابان تختی
تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:484 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غذاها و خوراکی های سنتی هر شهر بخشی از فرهنگ، سنت و هنر بومی مردم منطقه‌ ست که در هر شهری مصداقی داره. یکی از غذاهایی که توی سفر به بروجرد باید حتما امتحانش کرد، کباب بروجرده که از لحاظ کیفیت، یکی از بهترین کبابهای ایرانه و همراه با نان سنگک، دوغ محلی و سبزیجات سرو میشه. بهترین کباب های شهر رو می‌تونین توی چلوکبابی رضایی که معروفترین کبابی بروجرده، جوجه کباب حاج شفیع نوش جان کنین. علاوه بر کباب، انواع آش مثل آش ترخینه، آش ورکوآز،آش بنسور، آش ماسوآ و ... از جمله غذاهایی هستن که منحصرا در بروجرد طبخ میشن و اونا رو در شهر دیگه ای نمیشه تیست کرد. گوشت آو (اشکنه بروجردی)، حلیم بروجردی، دلمه برگ مو بروجرد، شامی کباب بروجردی ، خورشت قیمه بروجردی از غذاهای دیگه بروجرد هستن که دستور پخت و مواد اولیه‌ شون با شهرهای دیگه، کاملا متفاوته تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:674 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بروجرد، قطب صنعتی و دومین شهر پرجمعیت استان لرستان، در غرب ایرانه. این شهر، جاذبه های گردشگری زیادی داره و به خاطر داشتن طبیعتی کوهستانی و مزارع و مراتع سرسبز و آب و هوای مطلوبی که داره، لفب دارالسرور رو گرفته. بیش از دویست خانه اعیانی از دوره قاجار در این شهر وجود داره و بافت تاریخی بروجرد با ۲۷۰ هکتار وسعت، سومین بافت تاریخی گسترده در بین شهرهای ایرانه. از نظر جغرافیایی، تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:469 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon