Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی بوداپست جاهای دیدنی بوداپست مراکز تفریحی و گردشگری بوداپست هتل های بوداپست راهنمای سفر به بوداپست نقشه گردشگری بوداپست
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
استخر گلرت در بوداپست مجارستان در بوداپست، پایتخت مجارستان، مجموعه استخر و حمام گلرت (Gellert) بیشتر شبیه یک کلیسای بزرگ و مجلل است تا مکانی برای آب تنی. این استخر مشهور بین سال های 1912 تا 1918 ساخته شد و نمونه بارزی از سبک معماری «هنر نو» به شمار می رود. دمای آب آن بیش از 40 درجه سانتی گراد است و به همین دلیل آب تنی در این استخر در یک روز بارانی، کار بسیار لذت بخشی محسوب می شود. تاریخ ثبت :1395/05/12 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:504 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


پارک شهر مانند ریه‌های سبز بوداپست می ماند که مکانی عالی را برای قدم زدن به وجود آورده است. این پارک به همراه قلعه‌ی Vajdahunyad اهمیت زیادی پیدا کرده است. بنایی رومانتیک که در ساخت آن از قلعه‌ای به همین نام در پنسیلوانیا الهام گرفته شده است و کمی قبل‌تر به معرفی آن پرداختیم. رستورانی به همین نام در این پارک وجود دارد که می توانید در آن از مناظر زیبایی که در اختیارتان می گذارد، هنگام غذا خورد لذت ببرید. نکته‌ها:

اگر در طول زمستان به این مکان آمدید، به دریاچه‌ی پایین پارک بروید و از ورزش زیبایی اسکی روی یخ‌های آن نهایت لذت را ببرید.
یک موزه در این پارک قرار دارد که بازدید از آن پیشنهاد نمی‌شود مگر اینکه از عاشقان سرسخت تاکسیدرمی (فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران برای نمایش) باشید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:483 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


با وجود اینکه اینجا یک رستوران است، اما در وحله‌ی اول بهتر است به خاطر تجربه‌ی نمایش های سرگرم کننده‌ی قرون وسطایی که شامل رقص و مبارزه با شمشیر می‌شود، از آن بازدید کرد. البته غذاهای نسبتا خوبی هم در این رستوران سرو می‌شود که لذت خوردن آن‌ها به همراه تماشای این نمایش های کلاسیک دو چندان می‌شود. رستوران سر لانسلوت در مرکز شهر قرار دارد. محیط این رستوران با لباس‌های سنتی کارکنان، نور کم به سبک قرون وسطایی و زره‌های شوالیه‌ای که به دیوار متصل هستند علاوه بر اینکه فضایی سرگرم‌کننده را برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان فراهم می کند، شما کاملا را به حال هوای قرون گذشته می‌برد. نکته‌ها:

طی ساعات معمولی شام ( عصر۶ تا ۱۰ شب) نمایش‌های بیشتری اجرا می‌شود.
در این رستوران از چنگال استفاده نمی کنند. پس تصورات معمولتان را دور بریزید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:556 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


مجارستان تباری شگفت‌انگیز از عکاسان دارد، پس تا زمانی که در پایتخت این کشور هستید شاید دلتان بخواهد از خانه‌ی Mai Mano که یکی از مشهورترین عکاسان پرتره‌ی این کشور است بازدید کنید. این خانه، ترکیبی از یک موزه که به عکاسی و تکنیک‌هایی که Mai Mano در طول فعالیت حرفه‌ای خود در قرن بیستم استفاده می کرد به علاوه‌ی نمایشگاه عکاسی معاصر مجارستان اختصاص یافته است. اگر عاشق عکاسی هستید، به هیچ وجه بازدید از این مکان را از دست ندهید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:486 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


پلی زیبا هم در روز و خصوصا در شب که بر عرض رود دانوب قرار دارد. این پل از روی رودخانه‌‌ی دانوب و از بالای کسل هیل بسیار خیره‌کننده به نظر می‌رسد. بر روی پل قدم بزنید، هوای تازه تنفس کنید و عکس هایی بسیار زیبا به همراه دوستان، خانواده و همسرتان ثبت کنید. نکته‌ها:

پیشنهاد می کنیم اگر در طول روز فرصت بازدید از این پل را پیدا نکردید، به هیچ وجه تماشایش را در شب فراموش نکنید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:541 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


ممکن است که کافه نیویورک برای صرف شام بهترین و ارزان‌ترین نقطه در بوداپست نباشد، اما خود فضای این کافه رستوران مجلل به تنهایی ارزش بازدید بالایی دارد. ستون‌های سنگ مرمری منحنی شکل، نقاشی‌های دیواری و دیوارهای طلاکاری شده با لایه‌های بسیار نازک طلا از این مکان، یک کافه رستوران رویایی و زیبا ساخته است، علاوه بر آنکه کیفیت غذاهای این رستوران هم بسیار خوب است. نکته‌ها:

این کافه رستوران گران است، پس قبل از ورود به میزان توانتان کمی فکر کنید.
باوجود اینکه درس کد (رعایت پوشش مناسب مکان و زمانی خاص) در این کافه رستوران اجباری نیست، ولی پیشنهاد می کنیم قبل از ورود به کافه درس کد را رعایت کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:488 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


میدان قهرمانان درست بین پارک شهر و خیابان Andrassy واقع شده است. این میدان یکی از پربازدیدترین نقاط بوداپست به شمار می‌رود که برای عکاسی مکانی فوق‌العاده است. مجسمه‌هایی از پادشاهان مجارستان در این مکان وجود دارد که ارزش بازدید از آن را دوچندان می کند. این میدان از آن دست نقاطی است که در سفر به مجارستان حتما باید ببینید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:407 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

با اینکه اینجا یک موزه است و آثار هنری زیادی در آن به چشم می خورند، اما بنای بسیار زیبای آن هم به تنهایی ارزش بازدید کردن را دارد. نمونه‌ای عالی از هنر نوی معماری مجارستانی است که توسط گائودی آدون لچنر طراحی و ساخته شده است. نکته‌ها:

بازدیدکنندگانی که بر روی ویلچر می‌نشینند، می توانند از ورودی حیاط که در خیابان Hőgyes Endre قرار دارد استفاده کنند. این ورودی در طول روزهای عادی هفته باز است، اما در روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها باید زنگ در را به صدا در آورید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:492 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


بارو یا قلعه‌ی ماهیگیران با پله‌های پیچ در پیچ، قوس‌های نئوگوتیکی و تنیده شده با برج‌های سفید افسانه‌ای یکی از محبوب‌ترین نقاط بوداپست محسوب می شود. این بنا توسط معماری مجاری به نام Frigyes Schulek بین سال‌های ۱۸۹۵ تا ۱۹۰۲ ساخته شده است. ساختار این بارو به شکلی است که در نگاه اول انتظار دارید بخشی از فیلم‌ها یا داستان‌های دیزنی باشد. تراس‌های این بنا در موقعیتی عالی قرار دارند و مکانی خوب برای استراحت کردن، بازدید و تماشای محیط اطراف است. به هیچ وجه بازدید از این بنا را از دست ندهید. نکته‌ها:

به همراه داشتن دوربین عکاسی را فراموش نکنید.
باروی ماهیگیران در کسل هیل قرار دارد، کسل هیل خود یکی از دیدنی‌ترین نقاط بوداپست است که حتما باید ببینید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:404 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


اگر دوست دارید نمایی کلی و شگفت‌انگیز از بوداپست را تماشا کنید، پیشنهاد ما رفتن به تپه‌ی گیلرت است. مکانی عالی با هوای تازه برای دور بودن از فضای شهری که مناظری زیبا را در اختیارتان می‌گذارد. در بخش جنوبی تپه قبل از اینکه به بالای آن برسید می توانید کلیسای غار را مشاهده کنید. در بالای تپه هم می توانید سیتادل (ارگ) به علاوه‌ی مجسمه‌ی بزرگی به نام آزادی را ببینید که برای بزرگداشت همه‌ی مجارستانی‌هایی که زندگی خود را برای اسقلال و شکوفایی کشورشان از دست داده‌اند ساخته شده است. نکته‌ها:

بازدید از پناهگاه جنگ جهانی دوم را که در این ناحیه قرار دارد، از دست ندهید.
از آنجایی که با مناظری زیبا روبرو می‌شوید حتما دوربین یا تلفن همراه دوربین‌دار به خود داشته باشید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:446 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


انتخابی برای دوست‌داران عکاسی، اگر سری به پل الیزابت در بوداپست بزنید می توانید مجسمه‌ی زیبا و برنزی ملکه الیزابت را در همان نزدیکی تماشا کنید. ملکه الیزابت که اصلیتی اتریشی-مجارستانی داشت در سال ۱۸۹۸ ترور شد. این مجسمه توسط جورج زالا ساخته و در سال ۱۹۳۲ به صورت عمومی پرده برداری شد. شاید نشود زمان خیلی زیادی را در این مکان سپری کرد، اما قطعا برای ۱۰ یا ۱۵ دقیقه توقف و گرفتن چندین عکس زیبا و به یاد ماندنی نقطه‌ای عالی محسوب می‌شود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:485 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


قلعه‌ی Vajdahunyad یکی از رومانتیک‌ترین بناهای بوداپست به شمار می‌رود که در پارک شهر واقع شده است. این قلعه بر خلاف ظاهرش در سال ۱۸۹۶ میلادی ساخته شده است و تقلیدی فانتزی از استادن فن است که تکامل معماری را در طول قرن‌ها به نمایش گذاشته است. قلعه Vajdahunyad آمیخته ای از بهترین ساختمان‌های تاریخی مجارستان است که به انواع سبک‌های هنری از جمله رومانتیک، گوتیک، رنسانس و باروک نیم‌نگاهی داشته است. نکته‌ها:

در طول سال چندین جشنواره، کنسرت ونمایشگاه معماری در این مکان برگزار می شود. پس اگر دوست دارید با آن‌ها برخورد داشته باشید از قبل بررسی کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:410 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


بوداپست به خاطر وجود حمام‌های خوب و متفاوتش کاملا مشهور است. به طور کلی ۶ مجموعه‌ی بزرگ اینچنینی در شهر وجود دارد که مشهورترین آن ها حمام Szechenyi است، از آن دست جاذبه‌های بوداپست است که شدیدا پیشنهاد می‌شود یک بار هم که شده آن را امتحان کنید. حتی در روزهای ابری و بارانی هم می توان از بودن در این حمام لذت برد. درجه‌ حرارت آب این حمام و استخر بین ۲۵ تا ۴۰ درجه‌‌ی سانتیگراد است. اگر در طول سفر خستگی به تنتان ماند جایی بهتر از حمام Szechenyi برای رفع استرس و خستگی پیدا نمی‌کنید. نکته‌ها:

پیشنهاد می کنیم یک لباس شنا برای استفاده از این حمام به همراه داشته باشید.
هزینه‌ی استفاده از این حمام برای هر بزرگسال معادل ۵۳۰۰ فورینت می‌شود که البته در زمان‌هایی خاص شامل مقداری تخفیف می‌شود
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:641 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


بنای سوزنی شکل پارلمان، یکی از دیدنی‌ترین نقاط بوداپست است که کاملا ارزش بازدید را دارد. این بنا در کنار رود دانوب قرار دارد و از این رو منظره‌ای بسیار زیبا به خصوص در طول شب به خود گرفته است. بازدید از آن را به هیچ وجه از دست ندهید. نکته‌ها:

هم در شب و هم در روز این بنا زیبا به نظر می‌رسد، که البته در طول شب درخشندگی جذاب تری دارد.
می توانید بر روی یک قایق بنشینید و همزمان با طی کردن عرض رودخانه دانوب این بنا را تماشا کنید. فوق‌العاده به نظر می‌رسد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:398 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


سیستم حمل و نقل عمومی بوداپست (BKK) در میان بازدیدکنندگان این شهر از محبوبیت بالایی برخوردار است. این سیستم کارآمد، ارزان و در بیشتر نقاط توریستی شهر در دسترس است. سیستمی که شامل اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموای، مترو و خطوط قطار کارامد است که بلیط مورد نیاز همه‌ی آن‌ها را می توان در یک مکان خریداری کرد. بوداپست در حال حاضر ۴ خط مترو دارد، M1 (زرد)، M2 (قرمز)، M3 (آبی)، M4 (سبز). خط زرد از قدیمی ترین خطوط حمل و نقل زیرزمینی در قاره اروپا است و خیلی از جذابیت های قدیمی و از مد افتاده خود را حفظ کرده است. اولین مترو‌های این شهر در ساعت ۴:۴۵ دقیقه صبح شروع به کار می کند و در ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه نیمه شب دست از کار می‌کشند. قیمت بلیط انواع وسایل نقیله در این شهر به شرح زیر است: تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر ۵,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ فورینت مترو از فرودگاه تا مرکز شهر ۳۷۰ فورینت اتوبوس اکسپرس فرودگاه تا مرکز شهر ۳۵۰ تا ۴۵۰ فورینت هر ۳ کیلومتر جابجایی با تاکسی ۱,۱۰۰ تا ۱,۶۰۰ فورینت مترو/تراموای/اتوبوس در بوداپست ۳۵۰ تا ۵۳۰ فورینت کارت عبور ۲۴ ساعته در مترو/تراموای/اتوبوس ۱,۶۵۰ فورینت نکته: مطمئن شوید که بلیط متروی خود را در جعبه‌های زرد رنگ ایستگاه‌ها تایید کنید. برای اینکه در هزینه‌های سفری مقدار بیشتری صرفه‌جویی کنید، پیشنهاد ما خرید انواع بلیط‌های زیر است: بلیط گردشگری (Tourist ticket): معتبر تا ۷۲ ساعت/تعداد سفر نامحدود/قابل استفاده در اتوبوس، تراموای، مترو، اتوبوس برقی و قطارهای محلی در محدوده‌ی شهر/ ۳,۷۰۰ فورینت بلیط هفتگی (Weekly ticket) : معتبر برای ۷ روز از ساعت ۰:۰۰ روز شروع تا ۱۲ ظهر روز آخر/تعداد سفر نامحدود/قابل استفاده در اتوبوس، تراموای، مترو، اتوبوس برقی و قطارهای محلی در محدوده‌ی شهر/۴,۴۰۰ فورینت نکته: نام صاحب بلیط باید روی آن نوشته شود و قابل تغییر نیست. بلیط خانوادگی (Family ticket): معتبر برای ۴۸ ساعت/تعداد سفر نامحدود/قابل استفاده در اتوبوس، تراموای، مترو، اتوبوس برقی و قطارهای محلی در محدوده‌ی شهر/استفاده برای حداکثر ۲ بزرگسال (۱۸+) و ۷ خردسال (۶ تا ۱۴ سال) نکته: کودکان برای استفاده از این کارت باید کارت دانش‌آموزی یا گذرنامه‌ی خود را به همراه داشته باشند. بلیط بخش (Section ticket): معتبر برای ۱ سفر و حداکثر ۳ توقف/قابل استفاده در مترو/۲۴۰ فورینت نکته: حداکثر زمان بین هر توقف ۳۰ دقیقه است. بلیط انتقال (Transfer ticket): معتبر برای یک سفر/قابل استفاده در اتوبوس، تراموای، مترو، اتوبوس برقی و قطارهای محلی در محدوده‌ی بوداپست/۴۵۰ فورینت نکته‌ها: بلیط‌های انتقال باید در دو حالت تایید شوند، اول زمانی که شما سفرتان را شروع می‌کنید و تمام می کنید، دوم زمانی که می خواهید بین انواع وسایل نقلیه جابجا شوید(به غیر از تغییر خطوط مترو)
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:406 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر شما محدودیت بودجه‌ای هم داشته باشید، نباید از نظر غذایی با مشکل خاصی در بوداپست روبرو شوید. غذا و نوشیدنی ارزان و با استاندارد اروپایی توزیع می‌شوند، خصوصا غذاهای محلی که کاملا هم خوش وزن هستند. صبحانه: اگر هتل شما صبحانه را ارایه نمی‌دهد، می توانید در همان نزدیکی‌ها غذای مورد علاقه‌تان را میل کنید. (۵۰۰ تا ۸۰۰ فورینت) ناهار: پیشنهاد ما این است که برای صرف ناهار سری به رستوران‌های معتبر محلی بوداپست بزنید تا هم غذای خاص و خوشمزه‌ی این شهر را میل کنید و هم هزینه‌ی کمتری بپردازید. (۷۰۰ تا ۱,۲۰۰ فورینت) شام: حتی خوردن غذا در رستوران‌های خوب می تواند کاملا ارزان باشد اگر شما از رفتن به نقاط پرگردشگر شهر پرهیز کنید. (۱,۴۰۰ تا ۲,۵۰۰ فورینت) مک دونالد: پیشنهاد می کنیم تنها در صورتی در بوداپست از رستوران‌های مک دونالد خرید کنید که دلتان کشیده باشد! چرا که از نظر اقتصادی، نسبت به غذاهای محلی به صرفه نیستند. (۷۵۰ فورینت) اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۹,۶۹۶ و۷,۵۴۹ فورینت تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:493 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


بوداپست شهر زیبا و نسبتا کوچکی است. پروازهای زیادی به این شهر می‌رود و قیمت آن‌ها متوسط است. هتل‌های زیادی دارد و قیمت آن‌ها متوسط است. هزینه‌های روزمره در این شهر تقریبا کم است. غذا بسیار متنوع و خوب و قیمت آن نیز متوسط است. برای رفت‌وآمد داخل شهر می‌توانید مترو, اتوبوس, تاکسی و حتی قایق سوار شوید. مترو از همه گسترده‌تر و ارزان‌تر است.
بهترین وقت سفر به بوداپست
بهترین وقت سفر

بوداپست آب و هوای مرطوب قاره‌ای دارد و زمستان‌ها و تابستان‌هایش نسبتا ملایم هستند. در بهار، که از آوریل شروع می‌شود، هوای شهر اغلب آفتابی است، اما گاهی هم سر و کله‌ی ابرهای بهاری پیدا می‌شود. تابستان‌های بوداپست اغلب خشک هستند و شب‌های تابستانیِ این شهر، مخصوصا در محله‌های حومه‌ای، نظیر ندارند. معمولا تا اوایل اکتبر هوای بوداپست گرم است و در هفته‌های دوم یا سوم این ماه است که اولین موج سرما از راه می‌رسد. نوامبر پر باران‌ترین ماه بوداپست است و گاهی ممکن است برف هم ببارد. بنابراین، بهتر است لباس مناسب و گرم همراه داشته باشید. یادتان باشد که هوای زمستانیِ بوداپست متغیر و پیش‌بینی‌ناپذیر است و بسته به این که آب و هوای اقیانوسی غالب باشد یا آب و هوای مدیترانه‌ای یا اطلسی، دمای هوا و مقدار بارش فرق می‌کند.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:588 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

خیلی‌ها در نگاه اول دل‌باخته‌ی بوداپست می‌شوند و بعضی‌ها هم بعد از کشف شهر و دیدنِ جاذبه‌‌های خیره‌کننده‌اش، اما هر دو دسته درباره‌ی یک چیز توافق دارند: بوداپست یکی از زیباترین، سرزنده‌ترین و شگفت‌انگیزترین شهرهای جهان است. رود دانوب درست از میان شهر می‌گذرد و چشم‌اندازِ انحنایِ دل‌فریبِ رود، در غروب‌های بوداپست، فراموش‌نشدنی است. بوداپست را «پاریسِ اروپای مرکزی» هم می‌نامند که البته مبالغه نیست. رد پای هنرِ باروک، نئوکلاسیم و هنر نو را در معماریِ بی‌نظیرِ بوداپستِ شکوهمند و رمانتیک خواهید دید و موسیقیِ کلاسیک هم بخشی از هویت این شهر است.
تاریخ پر فراز و نشیب مجارستان بر حیات و هویتِ فرهنگی و هنریِ بوداپست هم تأثیر گذاشته است. کاتولیک شدنِ مجارها پای هنر رومی و گوتیک را به این شهر باز کرد، اشغال‌گریِ ترک‌های عثمانی باعث شد موج هنر رنسانس خیلی زود از رونق بیفتد و هابسبورگ‌های اتریشی هم سبک باروک را با خودشان به بوداپست آوردند.
بوداپست، «شهر دوچهره»، از قدیمی‌ترین و در عین حال، جوان‌ترین شهرهای اروپاست. هرچند رومی‌ها از قرن اول میلادی این‌جا زندگی می‌کردند، اما قصه‌ی بوداپستِ مدرن از سال ۱۸۳۷ شروع می‌شود؛ زمانی که شهر تاریخیِ بودا در ساحل غربیِ دانوب با شهرِ صنعتیِ پِِست در ساحل شرقی این رود یکی شد.
بودای سرسبز و دل‌نشین فقط زیبا نیست، اینجا کسل هیل و سیتادلا، مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی شهر، و موزه‌هایی مثل گالری ملی و موزه‌ی تاریخ بوداپست را هم در خود جای داده است. کسل هیل، یا وارهِگی، در بودا خانه‌ی مهم‌ترین موزه‌ها و یادگارهای سده‌های میانه‌ی شهر است و یونسکو هم نامش را در فهرست میراث جهانی گذاشته است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم گردش در بوداپست را از همین‌جا شروع کنید؛ جایی که، گذشته از شبکه‌ای از غارهای زیرزمینی با چشمه‌های آب گرم، دو بخش مهم دارد: شهر قدیمی در شمال که در قرون وسطی منطقه‌ای رعیت‌نشین بوده و قصر سلطنتی که درست در محل قلعه‌ای قرار گرفته که در قرن سیزدهم این‌جا ساخته بودند و حالا دو موزه‌ی مهم هم دارد.
بوداپست آب و هوای مرطوب قاره‌ای دارد و زمستان‌ها و تابستان‌هایش نسبتا ملایم هستند. بهار از آوریل شروع می‌شود و هوای شهر در این فصل اغلب آفتابی است، اما گاهی هم سر و کله‌ی ابرهای بهاری پیدا می‌شود. شب‌های تابستانیِ بوداپست، مخصوصا در محله‌های حومه‌ای، نظیر ندارند و معمولا تا اوایل اکتبر هوای بوداپست گرم است.
هرچند غذاهای مجاری اغلب سنگین هستند و ممکن است برای سلامتتان مضر باشند اما، با باز شدنِ پای توریست‌ها و خارجی‌ها به بوداپست، سبکِ پخت و پزِ رستوران‌های این شهر هم تغییر کرده است و حالا سرآشپزهای مجارِ خیلی از رستوران‌ها سعی می‌کنند غذاهایی سبک‌تر، به‌روزتر و همه‌پسندتر تهیه کنند. چند رستوران گیاهی یا نیمه‌گیاهی هم هستند که، در مقایسه با رستوران‌های معمولیِ مجارستان، توی غذاهایشان از سبز‌ی‌جاتِ بیش‌تر و گوشتِ کم‌تری استفاده می‌کنند. غذاهای مدیترانه‌ای، خاورمیانه‌ای، یونانی، تایلندی و چینی هم کم‌کم جای خودشان را توی رستوران‌های بوداپست باز کرده‌اند و بنابراین برای پیدا کردنِ غذای دل‌خواه و باب طبعتان خیلی به دردسر نمی‌افتید.
شاید بوداپست، با خیلی از معیارها، شهر چندان بزرگی نباشد، اما از نظر گزینه‌های سرگرمی و تفریح چیزی از شهرهای بزرگ کم ندارد. چه اهل اپرا و موسیقیِ کلاسیک باشید و چه اهلِ گشت زدن در بازارهای سنتی، این‌جا حوصله‌تان سر نمی‌رود. بوداپست مراکز خرید و مغازه‌های رنگارنگی دارد و معمولا هم کیفیت کالاهایی که می‌خرید، بالاست. برای خرید در بوداپست می‌توانید به بازارهای سنتی، مراکزِ امروزی و عظیم خرید یا بازارچه‌های خیابانی بروید و در بوتیک‌های سطح بالای شهر هم همه‌ی برندهای معروف جهانی را می‌بینید. سوغاتی‌های سنتی بوداپست شامل گل‌دوزی‌ها و قلاب‌دوزی سنتی، ظروف سرامیک و سفال، اسباب‌بازی‌ها و جعبه‌های چوبیِ‌رنگ‌شده، عروسک‌های سنتی، انواع حصیرباف‌ها و ظروف چینی می‌شوند و خیلی‌ها هم ترجیح می‌دهند بعضی مواد غذایی مثل جگر غاز و انواع مربای زردآلو را از این‌جا سوغات ببرند.
سیستم حمل و نقل شهریِ بوداپست قدیمی، اما ارزان، کارآمد و ایمن، است و هرگز بیش از ۵ تا ۱۰ دقیقه معطلتان نمی‌کند. سه خط مترو، چهار خط حومه‌‌ای قطارهای سبز، اتوبوس‌های آبی‌رنگ، ترامواهای زرد و اتوبوس‌های برقیِ قرمز شما را به همه‌جای شهر و حومه‌اش می‌برند.
برای اقامت در بوداپست، انتخاب‌های متنوعی دارید که برای هر سلیقه و هر بودجه‌ای مناسب هستند: از مهمان‌خانه‌های ارزان‌قیمت و آپارتمان‌ها یا اتاق‌های خصوصی گرفته تا هتل‌های بین‌المللیِ پنج ستاره. اگر از میانه‌های اکتبر یا نوامبر تا مارس البته به‌جز کریسمس و تعطیلات سال نو به بوداپست بروید، می‌توانید هزینه‌ی کم‌تری برای جای اقامتتان بپردازید اما، در بقیه‌ی سال، تقاضای خیلِ توریست‌ها برای اقامت در شهر قیمت‌ها را بالا نگه می‌دارد. هر جایی را که انتخاب کنید، معمولا رسم این است که هزینه‌ی کرایه‌ی اتاق شامل صبحانه هم می‌شود.
بوداپست از آن شهرهایی است که هر گوشه‌اش قصه‌ای برای گفتن دارد. از ما می‌شنوید، ‌ تا می‌توانید در شهر قدم بزنید، خیابان‌های قدیمی را کشف کنید، در کافه‌ها و غذاخوری‌های سنتی وقت بگذرانید و، روی پل‌های دانوب، طلوع و غروب شهر را تماشا کنید. مطمئن باشید، یک دل نه صد دل، عاشق بوداپست می‌شوید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:573 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon