Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی کانبرا جاهای دیدنی کانبرا مراکز تفریحی و گردشگری کانبرا هتل های کانبرا راهنمای سفر به کانبرا نقشه گردشگری کانبرا
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
سال ۲۰۰۹بود که خانم گوگوش تشریف فرما شدند استرالیا ! و از اونجاییکه تو ولایت ما برنامه ای نداشتند لذا با گروهی از دوستان تصمیم گرفتیم که کنسرت ایشان را بهانه کرده و به مرکز رفته تا هم زیارتی کرده باشیم و هم سیاحتی! البته انگیزه این سفر برای علیا مخدره صرف یک پرس کلپچ مجلسی بود که مدتها تمنایش را میداشت و در بلاد ما یافت نمیشد!خلاصه فردای روز کنسرت پرسون پرسون و لرزون لرزون (عیال مزین به آنفولانزای خوکی و تب و لرز بودند) رفتیم به محله اوبرن Auburn در سیدنی و رستوران ایرانی وطن:

از اونجاییکه من جزو جماعت بچه سوسولها حساب شده و کله پاچه دوست ندارم پس هیچ نظری هم در مورد غذا ندارم ولیکن خود رستوران یک فضای معمولی داشت و صاحب و آشپز رستوران مرد بسیار نازنین و خوش برخوردی بودند! دوستان از غذا راضی بودند و منوی اصلی و عکسها هم بسیار هیجان انگیز بودند!
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:483 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


ژانویه سال ۲۰۱۰ برای چند روزی رفته بودیم ملبورن ، یک کافه ای نزدیک هتل محل اقامت ما بود که یکی دو باری برای صرف صبحانه بهش مراجعه کردیم.

از قرار این کافه بصورت خانوادگی اداره میشد با پیشینه ای فرانسوی !

با توجه به موقعیت کافه که در مرکز شهر واقع شده ساعت کاری این کافه نیز همانند ساعت کاری اداری میباشد یعنی از صبح تا عصر و برای ناهار هم منوی ساده ای از ساندویچ ها و بعضا استیک رو شامل میشه. صبحانه ای که ما اونجا خوردیم واقعا خوب بود، کیفیت، کمیت، تنوع و قیمت همگی خوب و قابل قبول بود. بطور مثال یک Big Breakfast که از قرار دیس زیر بود به قیمت ۱۴ دلار ارئه میشد:
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:371 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
هیچ شکی نیست که Australian Cuisine - اگر بشه همچین اسمی رو روش گذاشت - قابل قیاس با کوزین های مطرح دنیا نیست و بسیار هم محدود در حد پای گوشت، استیک کانگرو - Possum - وجی مایت - پاولووا و ... میباشد. هر چند استیک های خوب استرالیا رو نباید فراموش کرد که اون بدلیل دامداری خوبیه که دارن.

نکته ای که برای من در این چند سال جالب بوده حرکتی که جهت فرهنگ سازی برای خوب آشپزی کردن در استرالیا آغاز شده و این شامل فستیوالهای غذا و شوهای منتوع تلوزیونی مثل MKR و Masterchef و از همه مهمتر Junior Masterchef میباشد که این داستان با تبلیغات فراوان رادیو و تلوزیون و مطبوعات همراه شده!
خیلی از این برنامه ها زیر مجموعه و کپی نمونه برنامه های اروپایی بخصوص انگلیسی هستن! کشوری که تا ۱۰-۲۰ سال پیش همیشه کوزینش دستمایه طنز بوده ولی بواسطه همین فرهنگسازی در حال حاضر آشپزها و رستورانهای بسیار سرشناسی دارد مثل:

Gordon Ramsay , Jamie Oliver, Marco Pierre White, Heston Blumenthal, Nigella Lawson

جالب اینجاست که خیلی از این آشپزها بعلاوه اسامی نامدار دیگری از اروپا ، آسیا و آمریکا رو میتونید در این شو های تلوزیونی استرالیایی مشاهده کنید

اکثر این شوها تو ۳-۴ سال گذشته را اندازی شده و تو این برنامه ها سعی نشده که آشپزی رو محدود به ناحیه بکنن بلکه سعی شده خوب پختن رو رواج بده! برنامه ای مثل Junior MasterChef - که شرکن کننده هاش بین ۸ تا ۱۲ ساله هستن - باعث ایجاد این شور و اشتیاق بین بچه ها و نسل جدید میشه و این یکی از راه های فرهنگ سازیه!
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:378 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
میدان فدراسیون یکی از نمادهای معماری شهر ملبورن است که به سبک مدرن ساخته شده است. این میدان، مجموعه کاملی از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و تجاری است. از جمله مشهورترین قسمت های این میدان، مرکز ایان پاتر، NGV استرالیا است که نمایشگاه هنری هنرمندان استرالیایی و مرکز استرالیایی تصاویر متحرک است. طراحی هندسی و معماری عجیب و غریب معمول این سالن نیز به تنهایی برای گردشگران جالب است. تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:372 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


پل هاربرپل بندرگاه سیدنی یکی از نمادهای اصلی و از شریانهای مهم ارتباطی شهر سیدنی در استرالیا است. این پل که بر روی بندرگاه سیدنی احداث شده مرکز شهر سیدنی را با مناطق شمالی این شهر مرتبط می‌کند. پل بندری سیدنی همراه با اپرای سیدنی که در دیگر سوی بندرگاه سیدنی واقع شده دو نماد اصلی شهر سیدنی را تشکیل داده اند و قطب گردشگری این شهر به حساب می‌آیند.

پل سیدنی از شاهکارهای مهندسی و معماری جهان است و با نزدیک به پنجاه متر عرض، پهن‌ترین پل قوسی جهان به حساب می‌آید.پل بندرگاه سیدنی در سال 1932افتتاح شد. تا پیش از افتتاح این پل، ارتباط نقاط شمالی سیدنی با دیگر مناطق آن از طریق قایق و یا راهی به مسافت بیست کیلومتر در غرب این شهر امکانپذیر بود. نخستین بار در سال 1815از سوی معماری به نام فرانسیس گرینوی پیشنهاد ساخت پلی بر روی بندرگاه سیدنی داده شد اما نخستین طرح‌های مهندسی برای ساختن پل از اوائل سده بیستم تهیه شد.به دلیل وقوع جنگ جهانی اول ساخت پل به تعویق افتاد.در سال 1912مهندس جان بردفیلد به سمت مدیریت پروژه ساخت پل بندری سیدنی درآمد و کوششهای وی طی بیست سال منجر به ساخت این پل عظیم شد. وی در سال ۱۹۱۶ طرح کاملی برای ساخت پل ارائه کرد اما به دلیل وقوع جنگ جهانی اول، ساخت این پل به تعویق افتاد. از سال ۱۹۲۲ مراحل عملی ساخت پل شروع شد و ده سال بعد این پل آماده بهره برداری شد.
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:403 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


چشمه های آلیس، منطقه ی پهناوری است که از میان دامنه های «مک دونل» قابل رؤیت است و دارای راه‌های آبی و طبیعی تماشایی بسیار زیادی میباشد. اگر کمی دورتر بروید، شاهد فرهنگ و هنر بومیان در حکاکی صخره‌ها در زمان‌های بسیار دور خواهید بود. در داخل شهر گورستانی است که تنی چند از هنرمندان مشهوری چون «آلبرت نامانجیرا» آرامیده اند؛ آرامگاه «کارلد لستر» هم در همان جا واقع شده است.

«اولورو» از جمله شناخته شده‌ترین سرزمین‌های استرالیاست که نزدیک «آلیس» در امتداد «ُالگاس» و «رسیرت یولارا» در پارک ملی «اولورو» واقع شده است. منولیت عظیم اولورو که «صخرهی آلیس» نام دارد با ارتفاع ۳۴۸ متر بالای سطح « مواگا»، یکی از بزرگترین و زیباترین جاذبه‌های طبیعی استرالیا است. «اُلگاس»، ۳۶ قله با سرهای گرد است که ۳۶ کیلومتر مربع از مناطق نزدیک را پوشانده است. هاله مرموزی دورتادور اُلگاس را فرا گرفته و به راحتی قابل رؤیت میباشد.

توریست‌هایی که حس ماجراجویی دارند، میتوانند از اُلگاس به عنوان شروع سفر خود آغار کنند. و بعد به تماشای «دره پالم»، صخره‌های دیدنی دامنه‌های مک دونل و تنگهی کینکز» بروند. پرواز بر فراز دامنه‌های مک دونل، خاطرات به یادماندنی و شیرینی را در ذهن شما به یادگار خواهد گذاشت.
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:382 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این استادیوم در حومه کانبرا پایتخت استرالیا واقع شده و مکان اصلی برگزاری بازی های لیگ راگبی بوده است. این استادیوم در حومه شهر بروس - برگرفته از نام استنلی بروس اولین نخست وزیر استرالیا در سالهای 1923 تا 1929 - واقع شده است. استادیوم کانبرا اولین باردرسال 1977 تاسیس شد و دارای مسیرهای دومیدانی برای مسابقات بین المللی بوده است ولی بعد از مدتی این مسیرها برای برگزاری مسابقات فوتبال برچیده شدند. بازسازی های بعدی نیز در سال 1997 در راستای آماده سازی استادیوم برای برگزاری بازی های المپیک سیدنی 2000 انجام شد. ظاهر آن از بیضی به مستطیل تغییر شکل یافت که جایگاه تماشاچیان را به محوطه بازی نزدیکتر می ساخت و دراینصورت بازی های لیگ AFL دیگر درآن برگزار نمی شود، چرا که این بازی ها حتما باید در زمین بیضی شکل برگزار شوند. در حال حاضر استادیوم کانبرا با 25000 نفر گنجایش، دارای دو جایگاه اصلی در هرطرف برای تماشاچیان می باشد. استادیوم کانبرا در مجاورت سازمان ورزش استرالیا واقع شده است. اگر برای یکی از تورهای"پشت صحنه مسابقات" ثبت نام کنید، می توانید ازنحوه تمرین و آمادگی تعدادی از ورزشکاران استرالیایی بازدید کنید و از نزدیک با آنها ملاقات کنید. این تورها توسط ورزشکاران مطرح ارائه خواهند شد و ازاین طریق به یک سری از رازهای نهفته دربرتری جهانی استرالیا در ورزش پی خواهید برد. دسترسی به استادیوم کانبرا بسیار آسان و از طریق وسائط نقلیه عمومی مانند اتوبوسهای منظم درون شهری امکانپذیر است. در روزهایی که مسابقات مهم در حال برگزاری در استادیوم است، این اتوبوسها برای افراد دارای بلیط رایگان است.
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:433 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


ماشین، عمده‌ترین وسیله حمل و نقل در کانبرا است. سیاستهای گذشته باعث توسعه کیفیت راه‌ها و پایین بودن تراکم جمعیت در منطقه وسیعی از شهر شده‌است. حومه‌های کانبرا باغراه به هم متصل شده‌اند (جاده‌های دو طرفه با محدودیت سرعت بین ۸۰ تا یکی از این جاده‌ها، باغزاه توگرانونگ است که کانبرا را به توگرانونگ متصل می‌کند.

شبکه اتوبوسرانی پایتخت استرالیا (ACTION)، حمل و نقل عمومی شهر را تأمین می‌کند. شبکه گسترده‌ای از راه‌های دوچرخه‌سواری نیز ساخته شده‌اند. فقط ٪۶/۴ جمعیت از اتوبوس استفاده می‌کنند. ٪۵/۵ نیز پیاده یا با دوچرخه به محل کار می‌روند. <نام مرجع = «سرشماری ۲۰۰۱»/> شبکه ریلی شهری در کانبرا وجود ندارد. هر چند در نقشه‌های گریفن، خط ریلی وتراموا برای ارتباط شمال شهر با سایر نواحی در نظر گرفته شده بود. شبکه اتوبوسرانی خصوصی بین کانبرا و کوئین‌بیان، این شهر را به نیوساوت ولز متصل می‌کند.

خط آهن میان ایالتی، سیدنی را به کانبرا متصل می‌کند. ایستگاه راه آهن کانبرا در داخل منطقه جنوبی حومه کینگستون قرار گرفته‌است. بین سالهای ۱۹۲۰ و ۱۹۲۲ خط آهن از روی رودخانه مولونگلو عبور کرد و به سمت شمال تا مرکز شهر امتداد یافت هر چند به علت وقوع سیل، خط بسته شد و هیچ‌گاه بازسازی نگردید. دسترسی به ایستگاه قطار ملبورن از طریق شبکه اتوبوس انجام می‌شود که به فاصله یک ساعت از کانبرا در شهر یاس | نیوساوت ولز قرار دارد. برنامه ساخت قطار سریع‌السیر یا TGV بین سیدنی، ملبورن و کانبرا کامل شده‌است، ولی به علت عدم توجیه اقتصادی برخی قسمت‌های طرح، هنوز اجرایی نگردیده‌است.

کانبرا از طریق آزاد راه فدرال حدود سه ساعت با سیدنی فاصله دارد و از طریق آزاد راه بارتون، حدود هفت ساعت با ملبورن فاصله دارد. از طریق آزاد راه مونارو، دو ساعت با پسیت اسکی کوههای برخی و پارک کوسیوسکو فاصله دارد. از طریق آزاد راه کینگز نیز به شهر بایتموس در نیوساوت ولز دسترسی دارد که مرکز گذراندن تعطیلات در ساحل نیوساوت ولز است.

فرودگاه بین‌المللی کانبرا پروازهای داخلی به سیونی، ملبورن، بریسبان، آدلاید و پرت را انجام می‌دهد. پروازهای مستقیم روزانه به آلبوری و نیوکاسل در نیوساوت ولز انجام می‌شود. پروازهای بین‌المللی نیز در تاریخهای مقرر، کانبرا را به آنسوی آبها متصل می‌کند. تا سال ۲۰۰۳ باندهای فرودگاه بین فرودگاه غیر نظامی و پایگاه هوایی فایر بایرن |RAAF مشترک بود. در تاریخ ۲۷ ژوئیه همان سال، پایگاه نیروی هوایی به جای دیگری منتقل شد و فرودگاه بطور کامل به کنترل اشخاص غیر نظامی درآمد.
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:429 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مراکز بهداشتیکانبرا دو بیمارستان عمومی بزرگ دارد، بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی کانبرا با نام قبلی وودن والی در منطقه گاران، و بیمارستان ۱۷۴ تختخوابی کالواری در منطقه بروس در هر دو بیمارستان فعالیت آموزشی نیز انجام می‌شود. بزرگ‌ترین بیمارستان خصوصی کانبرا، بیمارستان یادبود جان‌جیمز در منطقه ویکین است. بیمارستان خصوصی کالواری در منطقه بروس و بیمارستان خصوصی سرمایه‌داری ملی نیز از متولیان امر درمان محسوب می‌شوند. شهر دارای ۱۰ مرکز پرستاری کوچک است بیمارستانهای کانبرا موارد اضطرارای را از طریق منطقه جنوبی نیوسلوت ولز دریافت می‌کنند. سرویس آمبولانس ACT یکی از چهار عامل خدمات دهی اضطراری در منطقه ACT می‌باشد.
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:361 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دو مؤسسه اصلی دانشگاهی کانبرا، دانشگاه کانبرا (UC) در منطقه بروس و دانشگاه ملی استرالیا (ANV) در منطقه آستون می‌باشند. ANU به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در سال ۱۹۴۶ ساخته شد و هنوز هم دارای مراکز تحقیقاتی قوی می‌باشد و جزو برترین دانشگاههای جهان محسوب می‌شود و از طرفی، پس از دانشگاه ملبورن، دومین دانشگاه استرالیا در رتبه‌بندی جهانی است.

هر دو دانشگاه، محوطه داخلی جالب و دانشجویان خارجی دارند. دو دانشگاه مذهبی نیز در کانبرا وجود دارد: سیگنادو در حومه کانبرای شمالی در منطقه و استون که دانشگاه کاتولیک است و کالج علوم الهی سنت مارک در نزدیکی خانه پارلمان که جزو پردیس دانشگاه استوارت چارلز است آکادمی نیروی دفاع استرالیا (ADFA) و کالج سلطنتی نظامی دونترون، در نزدیکی حومه کمپل در شمال شرقی کانبرا واقع شده‌اند. دانشگاه ADFA علوم نظامی را تدریس می‌کند و جزئی از پردیس دانشگاه نیوساوت ولز می‌باشد. دونترون نیز افسران قوای مسطح را تعلیم می‌دهد. در فوریه ۲۰۰۴، ۱۴۰ مدرسه دولتی و غیردولتی در کانبرا وجود داشت که ۹۶ تا دولتی و ۴۴ تا غیر دولتی بود. در اکثر حومه‌ها، پیش دبستانی و دبستان ابتدایی دارند که در فضاهای باز احداث شده‌اند. پیش دبستاین اجباری نیست ولی اغلب بچه‌ها از آن استفاده می‌کنند. مدرسه ابتدایی از ۱ تا ۶ سالگی است.

بچه‌ها از ۷ تا ۱۰ سالگی در راهنمایی و از ۱۱ تا ۱۲ سالگی در کالج درس می‌خوانند ACT بیشترین نرخ ابقا را در استرالیا دارد و ٪۸۹ دانش‌آموزان که در هفت سالگی در سال ۱۹۹۹ نامنویسی کرده‌اند، تا سال ۲۰۰۴ بطور مرتب به تحصیلات خود ادامه می‌دادند.

موزه ملی استرالیا که در سال 2001 در زمزه آثار تاریخی ثبت شده این کشور قرار گرفت و ساختمان آن یکی از شاهکارهای معماری این کشور است

کانبرا مرکز بسیاری از موسسات و بناهای تاریخی از جمله موزه جنگ استرالیا، نگارخانه ملی استرالیا، نگارخانه پرتره‌هیا ملی، کتابخانه ملی استرالیا، آرشیو ملی استرالیا و موزه ملی استرالیا می‌باشد. بسیاری از ساختمانهای هیئت دولت به روی عموم باز می‌باشن، مثل خانه پارلمان، دادگاه عالی و ضرابخانه سلطنتی استرالیا، مکانهای تفریحی شامل دریاچه گریفن، برج تلسترا، و باغهای گیاهی ملی استرالیا در منطقه کوههای سیاه، باغ وحش و آکواریوم در منطقه سد اسکریوند، موزه ملی دایناسور و مرکز علوم و تکنولوژی ملی کانبرا، می‌باشند.

نگارخانه و موزه کانبرا در مرکز شهر حومه سیویک، گنجینه تاریخ و هنر بومی است. ورود به بسیاری از خانه‌های تاریخی برای عموم آزاد است مثل: مزرعه رعیتی توگرا نونگ، موگا – موگا در سیمونستون و کلبه بلودل در پارکس که نحوه زندگی مهاجرین اروپایی را نشان می‌دهند.

خانه کالتورپس که نمادی از گذشته‌های دور کانبرا است، در منطقه رد هیل به خوبی نگهداری شده‌است. خانه دانترون در حومه کمپل، یکی از قدیمی‌ترین مزرعه‌های منطقه‌است و اکنون به دفتر کالج نظامی سلطنتی و انترون تبدیل شده‌است.

طبق قانون نسخه‌ای از تمام کتاب‌های چاپ شده در استرالیا می‌بایست در کتابخانه ملی استرالیا نگهداری شود.

کانبرا، مکان‌های زیادی برای اجرای زنده موسیقی و تئاتر دارد: نمایشگاه و تئاتر کانبرا که محل برگزاری کنسرت‌های متعدد بوده‌است و سالن لولین (در دانشگاه موسیقی ANU) که محل برگزاری کنسرت است. تئاتر خیابانی نیز طرفداران زیادی دارد. استون فست در دانشگاه کانبرا بزرگ‌ترین جشنواره موسیقی کانبرا است. کلوب‌های شبانه و کافه‌های زیادی در کانبرا وجود دارد که برنامه‌های سرگرمی زنده نیز برگزار می‌کنند و بیشتر در مناطق دیکسون، کینگ‌استون و مرکز شهر متمرکز شده‌اند. اغلب مراکز شهر دارای سینما و سالن تئاتر و کتابخانه می‌باشند. رخدادهای فرهنگی مردمی عبارت‌اند از جشنواره ملی مردمی استرالیا شوی سلطنتی کانبرا، و جشنواره ماشین و جشنواره کانبرا که بطول ۱۰ روز در ماه مارس به مناسب روز کانبرا برگزار می‌شود.
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:531 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این شهر تنها شهر در بین تمامی شهرهای استرالیا است که با هدف قبلی و با طراحی قبلی ساخته شده‌است. پس از مسابقه بین‌المللی طراحی شهری، طرح معمار شیکاگوئی، والتر بورلی گریفن انتخاب گردید و عملیات ساخت در سال ۱۹۱۳ آغاز گردید. طراحی شهر مملو از باغهای شهری بود و مساحت‌های زیادی به فضای سبز اختصاص داده شد بطوریکه کانبرا عنوان «پایتخت بوته» را به خود اختصاص داد. هر چند رشد و توسعه کانبرا در اثر جنگ‌های جهانی کاهش یافت،پس از جنگ جهانی دوم دوباره مسیر پیشرفت را ادامه داد.

کانبرا محل استقرار هیأت دولت، خانه پارلمان، دادگاه عالی استرالیا و سازمانهای متعدد دولتی است. همچنین محل استقرار چندین موسسه فرهنگی و اجتماعی ملی است. دولت فدرال بیشترین درصد تولید ناخالص ملی را دارد و بزرگ‌ترین کارفرما در کانبرا است. کانبرا همچنین مقصد مورد توجه توریست‌های داخلی و خارجی است.

تاریخ کانبرا
چشم‌اندازی از کانبرامنطقه امروزی کانبرا پیش از ورود سفیدپوستان، زیستگاه فصلی قبائل نگوناوال و والگالو بود. مردم نگاریگو در جنوب شرقی کانبرا، گوندونگورا در شمال، یوئین در ساحل و ویراجوری‌ها در غرب زندگی می‌کردند. یافته‌های باستان‌شناسی از ناحیه کانبرا نشانگر سکونت انسان از دست کم ۲۱ هزار سال پیش در این منطقه‌است.

واژهٔ «کانبراً را برگرفته از نام قوم محلی نگابری دانسته‌اند. این قوم از گروه خانوارهای نگوناوال است. برخی دیگر نام کانبرا را مشتق از واژهٔ »کامبراً به معنی «محل ملاقات» در زبان نگوناوال می‌دانند.

آب و هوا
بخاطر عرض جغرافیایی ویژه و فاصله و ارتفاع از ساحل، کانبرا چهار فصل مجزا دارد. آب و هوای اکثر مناطق ساحلی که تمامی پایتخت‌های ایالتی را در بر می‌گیرد، معتدل است. کانبرا هوای گرم، تابستانهای خشک، و زمستانهای ملایم با مه سنگین و سرمازدگی متناوب و بارش نادر برف در منطقه تجارت مرکزی |CBD و مناطق اطراف، دارد. بیشترین دمای ثبت شده، در یکم فوریه ۱۹۶۸ بوده‌است. کمترین دمای ثبت شده در ۱۱ ژوئیه ۱۹۷۱ است. تقریباً هر سه زمستان یکبار، و حداکثر بارش در بهار و تابستان دیده می‌شود.

ساختار شهری
نمای داخلی کانبرا جلوه‌هایی از طرح گریفن و بویژه مثلث پارلمانی کانبرا را نمایش می‌دهد.کانبرا شهری با طراحی قبلی است که توسط معمار معروف قرن بیستم آمریکا، والتر بورلی گریفن طراحی شده‌است. مرکز شهر در مسیر دو محور عمود بر هم طراحی شده‌است. محور آبی که تا دریاچه گریفن امتداد می‌یابد و محور زمینهای تشریفاتی که از خانه پارلمان در کاپیتال هیل تا خیابان ANZAC و یا دبودهای جنگی استرالیا در کوهپایه کوه آینسلی ادامه می‌یابد. منطقه معروف به مثلث پارلمانی کانبرا از سه محور تشکیل شده که از کاپیتال هیل در امتداد خیابان رفاه اجتماعی تا مرکز سیویک در حوالی سیتی هیل در امتداد خیابان قانون اساسی تا محوطه دفاعی در راسل هیل و در امتداد خیابان کینگز به کاپیتال هیل گسترده شده‌است. نواحی شهری کانبرا به محدوده‌های برنامه‌ریزی شده، مرکز شهر، مرکز گروه و حومه‌های محلی تقسیم شده‌است. هفت محدوده وجود دارند که هر کدام به حومه‌های کوچک‌تر تقسیم شده‌اند و هر کدام یک مرکز شهر دارند که محل فعالیتهای اجتماعی و خرید و فروش است.

جمعیت‌شناسی
خرید در بازاز های هفتگی Bus Depot در کینگسون، محدوده پایتخت استرالیااز سال ۲۰۰۳، جمعیت کانبرا ۰۰۴/۳۲۳ نفر و تراکم جمعیت ۴۰۱ نفر در هر کیلومتر مربع (۰۳۸/۱ مایل مربع) بوده‌است. سرشماری سال ۲۰۰۱ نشان داد که ٪۲/۱ جمعیت کانبرا از نژادهای بومی و ٪۶/۲۱ از مهاجرین خارجی بودند.

قسمت عمده مهاجرین از کشورهای انگلیسی زبان مثل انگلستان و نیوزیلند می‌باشند. تعداد قابل توجهی نیز از آلمان، ایتالیا و ویتنام می‌باشند. اخیراً از کشورهای شرقی و جنوبی آسیا نیز مهاجرتی به استرالیا آمده‌اند.

اغلب مردم کانبرا به زبان بومی انگلیسی استرالیایی صحبت می‌کنند، عده‌ای زبان دوم دارند که از آن جمله زبان چینی، ایتالیایی، کروات و یونانی می‌باشد. سردم کانبرا نسبتاً جوان و تحصیلکرده هستند. میانگین سنی ۳۲ سال است و فقط ٪۳/۸ از جمعیت، بالای ۶۵ سال است. بین ۱۹۹۶ و ۲۰۰۲، ٪۹/۶۱ جمعیت کانبرا نقل مکان کرده‌اند که دومین میزان بالای نقل مکان در شهرهای استرالیا است.

از ماه مه ۲۰۰۴، ٪۳۰ جمعیت ACT بین ۱۵-۶۴ سال بوده و میانگین تحصیلات معادل لیسانس بوده‌است.

حدود ٪۶۳ مردم کانبرا دارای دین مسیحی از شاخه‌های کاتولیک و آنگلیکان، کمتر از ٪۳ دارای دینی غیر از مسیحیت و ٪۱۹ غیر مذهبی می‌باشند.

تحصیلات
دانشکده هنر دانشگاه ملی استرالیا، ( دبیرستان سابق کانبرا)دو مؤسسه اصلی، دانشگاه کانبرا (uc) در منطقه بروس و دانشگاه ملی استرالیا (ANV) در منطقه آستون می‌باشند. ANU به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در سال ۱۹۴۶ ساخته شد و هنوز هم دارای مراکز تحقیقاتی قوی می‌باشد و جزو برترین دانشگاههای جهان محسوب می‌شود و از طرفی بهترین دانشگاه استرالیا است.

هر دو دانشگاه، محوطه داخلی جالب و دانشجویان خارجی دارند. دو دانشگاه مذهبی نیز در کانبرا وجود دارد: سیگنادو در حومه کانبرای شمالی در منطقه و استون که دانشگاه کاتولیک است و کالج علوم الهی سنت مارک در نزدیکی خانه پارلمان که جزو پردیس دانشگاه استوارت چارلز است آکادمی نیروی دفاع استرالیا (ADFA) و کالج سلطنتی نظامی دونترون، در نزدیکی حومه کمپل در شمال شرقی کانبرا واقع شده‌اند. دانشگاه ADFA علوم نظامی را تدریس می‌کند و جزئی از پردیس دانشگاه نیوساوت ولز می‌باشد. دونترون نیز افسران قوای مسطح را تعلیم می‌دهد. در فوریه ۲۰۰۴، ۱۴۰ مدرسه دولتی و غیردولتی در کانبرا وجود داشت که ۹۶ تا دولتی و ۴۴ تا غیر دولتی بود. در اکثر حومه‌ها، پیش دبستانی و دبستان ابتدایی دارند که در فضاهای باز احداث شده‌اند. پیش دبستاین اجباری نیست ولی اغلب بچه‌ها از آن استفاده می‌کنند. مدرسه ابتدایی از ۱ تا ۶ سالگی است.

بچه‌ها از ۷ تا ۱۰ سالگی در راهنمایی و از ۱۱ تا ۱۲ سالگی در کالج درس می‌خوانند ACT بیشترین نرخ ابقا را در استرالیا دارد و ٪۸۹ دانش‌آموزان که در هفت سالگی در سال ۱۹۹۹ نامنویسی کرده‌اند، تا سال ۲۰۰۴ بطور مرتب به تحصیلات خود ادامه می‌دادند
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:521 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

محل شهر کانبرا بر روی نقشه استرالیا.کانبـِرا پایتخت کشور استرالیا است. جمعیتی بیش از ۳۲۵ هزار تن دارد و بزرگ‌ترین شهر غیر بندری استرالیا به شمار می‌آید. در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی سیدنی و ۶۵۰ کیلومتری شمال شرقی ملبورن واقع است. کانبرا در سال ۱۹۰۸ در توافقی میان سیدنی و ملبورن به پایتختی استرالیا برگزیده شد. این شهر به عنوان شهری که کاملاً با نقشه قبلی ساخته شده‌است با دیگر شهرهای استرالیا تفاوت دارد. کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا، پارلمان و دادگاه عالی این کشور و بسیاری دیگر از اداره‌های دولتی را در خود جای داده‌است. کانبرا همچنین مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی استرالیاست.
تاریخ ثبت :1395/05/10 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:417 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon