Icon
 • غارهای ایران و جهان در یک نگاه آدرس+عکس
مـــــــــنو
غارهای جهان-غار کارلزبد غار کارلزبد واقع در پارک ملی ایالت نیومکزیکو، یکی دیگر از غارهای پرطرفدار آمریکا به شمار می رود.
این غار با 44 کیلومتر طول، در کوه های گوادلوپ در جنوب نیومکزیکو قرار دارد.
فرسایش آب در طول صدها هزار سال، باعث شده صخره های زیبا و هنرمندانه ای در سراسر این غار تراشیده شود و همچون تابلو در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1169 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای جهان-غار ماموت غار ماموت در ایالت کنتکاکی آمریکا، یکی از دیدنی ترین و سهل الوصول ترین غارهای آمریکاغار ماموت است.
این غار با داشتن طولی برابر با 350 مایل، طولانی ترین غار جهان به شمار می رود. در غار ماموت، ماهیان کوری که در تاریکی و فضای بدون نور می توانند زندگی کنند، یافت می شود.
همچنین غار ماموت دارای تونل ها و راهروهای بی انتهایی است و به همین دلیل، مکانی بسیار مناسب برای غارنوردان تازه کار، گردشگران و پژوهشگران کنجکاو محسوب می شود.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:790 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای جهان-غارفونگ نا غارهای جهان-غارفونگ نا دومین غار بزرگ ویتنام، در میان پارک ملی فونگ نها-که بانگ قرار دارد.
این پارک با دارا بودن 2000 کیلومتر مربع مساحت، جزو میراث های جهانی یونسکو محسوب می شود.
غار فونگ نا نیز در سایت میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. در پارک مزبور بیش از 300 غار وجود دارد ولی تنها بخشی از این غارهای طبیعی مورد بررسی و کاوش قرار گرفته است.
علیرغم وجود چنین شبکه گسترده زیرزمینی، گردشگان فقط به بازدید از یک مایل اول غارفونگ نا , مجاز هستند.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:717 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای جهان-غار هاریسون کارائیب در کشور جزیره ای باربادوس واقع در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی، غارهای طبیعی زیادی وجود دارد که بزرگترین آنها غار هاریسون کارائیب است.
فرسایش طبیعی صخره های آهکی غار در طی صدها هزار سال، باعث به وجود آمدن تعداد زیادی راهرو و تونل تو در تو شده که جلوه شگفت انگیزی به غار هاریسون کارائیب بخشیده است.
گردشگران با استفاده از تراموا می توانند در این راهروهای زیبا حرکت کنند. به این تابلوی نقاشی، استالاکتیت ها و استالاگمیت هایی با اشکال عجیب و غریب که بر اثر حرکت آب درغار هاریسون کارائیب پدید آمده را نیز اضافه کنید.
دسترسی آسان به غار هاریسون کارائیب یکی از مزیت های آن به شمار می رود و به همین دلیل غارنوردان آماتور به راحتی می توانند در آن تفرج کنند.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:909 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای جهان-غار بارتون کریک آمریکا غارهای جهان-غار بارتون کریک آمریکا یکی از جاذبه های زیرزمینی کشور بلیز واقع در آمریکای مرکزی است.
طبق شواهد باستانی، مایاها ازغار بارتون کریک آمریکا به عنوان مکانی برای دفن اموات خود استفاده می کرده اند.
با گذشت قرن ها از انقراض تمدن مایا، هنوز هم بقایای انسانی در داخل غار قابل مشاهده است.غار بارتون کریک آمریکا با صخره های شگفت انگیز و تاریخ منحصر به فردی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.
آب جاری در غار بارتون کریک به گونه ای است که گردشگران می توانند در آن شنا کنند.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1018 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای جهان-غار پورتو پرنس فلیپین غارهای جهان-غار پورتو پرنس فلیپین
معمولاً کسانی که نسبت به غارها آشنایی چندانی ندارند، غارها را مکانی پر از صخره و سنگ تصور می کنند و شاید کمتر احتمال بدهند که در آنها بتوان از رودخانه و جریان آب سراغ گرفت.
به این افراد پیشنهاد می شود از یکی از شگفت انگیزترین غارهای جهان، یعنی غار پورتو پرنس فلیپین که در شهر پالاوان فیلیپین واقع شده، بازدید کنند.
غار پورتو پرنس فلیپین زیبا و مرموز که در زیر زمین جاری است، چندین کانال مختلف دارد. در طول سال های متمادی، شکل گیری صخره ها و مواد معدنی موجود در غار، مناظر زیبایی را خلق کرده است.
قایق های پارویی خالی در دهانه غار منتظر گردشگرانی هستند که می خواهند طول این رودخانه پرصخره را که پوشیده از استالاکتیت است بپیمایند.
غار پورتو پرنس فلیپین در پارک ملی پورتو پرنسس قرار گرفته است. پارک مزبور در در فهرست «عجایب هفت گانه طبیعی زمین» یونسکو قرار دارد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:894 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای جهان-غار ویتومو گلورم غارهای جهان-غار ویتومو گلورم واقع در شمال جزیره نیوزیلند، یکی از زیباترین غارهای جهان به شمار می رود.
یکی از دلایل زیبایی خیره کننده غار ویتومو گلورم وجود تعداد بسیار زیادی کرم شب تاب است که منحصراً در نیوزیلند یافت می شود.
این کرم ها برای جذب حشرات کوچک جهت تغذیه، از خود نور ساطع می کنند و در شب، منظره حیرت انگیزی می آفرینند.
تماشای این غار در شب هنگام که تعداد بی شماری کرم به سقف و دیوارهای غار آویزان می شوند و به نورافشانی می پردازند، مناظر بدیعی ایجاد می کند که شاید هیچ گاه از یاد گردشگرانی که با قایق در غار به گشت و گذار مشغول هستند پاک نشود.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:761 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غار یخی چما غارهای ایران-غار یخی چمادر مقابل دشت چما واقع شده و شبیه تنگه‌ای بزرگ و یک انباری پربرف است که ارتفاع برف‌های آن تا 50 متر نیز می‌رسد.

لایه‌های یخی این غار در فصول گرم و کم‌بارش دارای ضخامت کمی بوده و بسیار نازک و سست می‌باشند و باید از عبور بر روی آن‌ها و داخل غار اجتناب نمود از زیر یخ های این غار چشمه‌ای یا آب سرد در جریان است که نهایتاً به سد کوهرنگ می‌ریزد.

قرار گرفتن در دره‌های عمیق و انباشت حجم برف‌های چندین ساله در این مکان سبب شده قندیل‌های یخ و توده‌های عظیم برف به صورت دایمی و در تمام فصول سال باقی بمانند.

قرار گرفتن در دره‌های عمیق و انباشت حجم برف‌های چندین ساله در این مکان سبب شده قندیل‌های یخ و توده‌های عظیم برف به صورت دائمی و در تمام فصول سال باقی بمانند. سطح وسیع برف در غاریخی چما محلی برای تفریح و سرگرمی جوانان و نوجوانان عشایری منطقه چما شده که علاوه بر این، در سال‌های اخیر مسابقات اسکی تابستانه کشور نیز در این محل برگزار می‌شده است.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:876 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 غار یخ مراد-البرز دیدن غار یخ مراد-البرز می تواند برای سفر یک روزه اطراف تهران، یک برنامه بسیار مهیج و لذت بخش به حساب بیاید.
چرا که شما می توانید با دور شدن تنها 65 کیلومتر از تهران، به یک جاذبه دیدنی دست پیدا کنید، یک روز شاد بسازید و با طبیعت باشید.
دهانه غار یخ مراد-البرز در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا می باشد و 3 متر عرض و 8 متر طول دارد. در پشت دهانه، یک تالار سنگلاخی به ابعاد 12 در 18 متر و ارتفاع 6 متر قرار دارد. در این تالار تخته سنگی بزرگ به ابعاد 3 در 5 متر وجود دارد که کف آن صیقلی و گود افتاده است.

برای ورود به غار یخ مراد-البرز حتما هد لامپ و لباس گرم همراه داشته باشید. چرا که سرمای هوای غار معمولا به زیر صفر می رسد و البته این یکی از خصوصیات منحصر به فرد این غار نسبت به غارهای دیگر به حساب می آید.

در غار یخ مراد-البرز به دلیل وجود بخار آب و فقدان جریان هوای آزاد در ماه های سر سال، دمای داخلی حداقل 10 درجه از دمای بیرون غار بیشتر است، اما در غار یخ مراد، در ماه های سرد سال، دمای داخل غار از دمای بیرون کمتر است. دلیل این پدیده وجود منافذ فراوان بین فضای درون غار و فضای بیرون غار و ایجاد جریان هوا به علت اختلاف فشار بین دو فضا است.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:887 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غارخفاش دهلران غارهای ایران-غارخفاش دهلران که تنها غار خفاش ایران است 255 متر طول، 30 متر عرض و 50 متر ارتفاع دارد و به علت زندگی میلیون‌ها خفاش در داخل آن، به غار خفاش معروف شده است.

این غارها دهلیزهای وسیعی دارد که عمق بعضی از قسمت‌های آن به 400 متر می‌رسد. غار خفاش دهلران یکی از غارهای تاریخی عصر غارنشینی بوده که بعدها به زیستگاه خفاش تبدیل شده است. غار خفاش دهلران با بیش از 30 هزار خفاش از 7 گونه همچون «دم موشی» از غارهای کمیاب در خاورمیانه به حساب می‌آید.

غارهای ایران-غارخفاش دهلران یکی از بهترین مکان‌ها برای انجام کارهای تحقیقاتی، پژوهشی و مطالعاتی در زمینه این پستاندار عجیب است و دانشجویان و محققان باید آن را مورد مطالعه قرار دهند.

غار خفاش شهرستان دهلران به عنوان تنها غار خفاش کشور، یکی از پدیده های نادر طبیعی است که تاکنون برای علاقمندان به طبیعت گردی ناشناخته مانده است.

غار خفاش دهلران دارای استالاکیت‌ها و استالاکمیت‌های فراوانی است و ده‌ها گونه از خفاش دمدار و خفاش بال پهن در آن زندگی می‌کنند.

فراوانی خفاش در این غار باعث می شود در هنگام غروب در زمان خروج این خفاشان از غار که اغلب به صورت دسته های بزرگ انجام می شود، فضای جالبی را برای علاقمندان به طبیعت ایجاد کند.

این خفاش‌ها مسیر سه کیلومتری تا شهر را طی می کنند و بعد از مدتی به محل غار باز می‌گردند. تنها غار خفاش کشور به عنوان پدیده‌ای نادر و طبیعی واقع در استان ایلام، گردشگران بسیاری را در فصل تابستان به سوی خود جذب می‌کند.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:863 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غار رود افشان غارهای ایران-غار رود افشان یکی از زیبا ترین غار های ایران است که در دامنه کوههای حوالی روستایی با همین نام و در استان تهران قرار دارد.
رسیدن به دهانه غار مستلزم اندکی کوهپیمایی است.دهانه بزرگ و تالار وسیع این غار از شاخصه های اصلی آن است. مسیر راهپیمایی در غار حدود 800 متر است.
غار نوردی در این غار کمی سخت است و باید از مسیر های سختی عبور کنید.بعلاوه اینکه برای حرکت در غار حتما نیاز به چراغ قوه قوی دارید. در تالار اصلی و مسیر غار همواره قطرات آب از سقف به زمین می ریزد که همین چکه ها باعث تشکیل طاقدیس و ناودیس های بدیعی شده است.

وجود تعدادی ایوان ساخته شده با سنگچین و مقادیری خرده سفال، نشانه سکونت انسان ها در غار در روزگار گذشته است. دهلیزی در غار رود افشان وجود دارد که به معبد آناهیتا معروف است. غار هوایی نمناک و سرد دارد. علی رقم ریزش قطرات آب،کف مسیر غار تنها مرطوب بوده و در نقاط معدودی آب در آن جمع شده است . مسیر این غار رود افشان در اثر فرسایش آب و املاح موجود در آن در زمانی که آب به طور کامل در آن جریان داشته است ایجاد شده است.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:770 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غار دودزا ورودی کوچک غار دودزا بر بالای تپه ای آهکی کوچکی قرار دارد. راهی از ورودی غار با شیبی تند از میان تخته سنگ های بزرگ به بالای یک تالار بزرگ می رسد. بعداز سطحی شیب دار، هم چنین از دو چاه کوچک، که اولی ۸ متر عمق دارد و بایستی از طناب استفاده کرد، مسیر به پائین ادامه می یابد تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1090 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غارمزدوران مشهد غارهای ایران -غارمزدوران یا «مزداوند» در 95 كیلومتری مشهد قرار دارد و یكی از قدیمی‌ترین غارهای خراسان لقب گرفته است.

که با یك كیلومتر طول، یکی از بی نظیرترین غاری افقی ایران است. سرتاسر غارمزدوران با ستون‌ها و تشكیلات آهكی جالبی مثل استالاگمیت ها پوشیده شده و از همه مهم ترغارمزدوران كاملا امن و بی خطر است؛ البته اگر ترس شهرنشینان از خفاش را خطر تعبیر نکنیم .

غارمزدوران در سال 1335 توسط دو غارنورد (زنده‌یاد منوچهر مهران و زنده‌یاد خورشیدی) كشف شد که در آن زمان یكی از بزرگ‌ترین غارهای کشف شده در ایران به شمار می رفت. در این غار، یک تالار بسیار بزرگ وجود دارد كه محل زندگی خفاش‌های نسبتا كمیاب «نعل اسبی» است. اگرچه که این روزها به دلیل برق کشی این سالن و روشن بودن همیشگی آن خفاش‌ها مجبور به ترک سالن و پناه بردن به گوشه های دنج و تاریک و دور از دسترس آن شده اند.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1230 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غارقبادقوچان غارهای ایران-غارقبادقوچان غاري است آهکي، در دو شعبة اصلي، با طول تقريبي 120 متر و با حفره‌هايي جانبي که بيش‌تر به همان دو شعبة اصلي منتهي مي‌شوند.

بنا به گفتة مردم محل، در گذشته، در نزديکي غارقبادقوچان شهري به نام «قباد» وجود داشته است که در روزگار نادرشاه به توپ بسته شده و ويران گرديده است.
در پيرامون غارقبادقوچان در زمين‌هاي کشاورزي، گلوله‌هايي به وزن پنج کيلوگرم مشاهده شده است که دو عدد از آن‌ها را کوهنوردان شيرواني در اختيار موزة کوهنوردي قرار داده‌اند.
براي رسيدن به اين غار بايد از قوچان به سوي روستاي «دربادام» رفت و پيش از رسيدن به اين روستا، به سوي روستاي «شيخ کانلو» تغيير مسير داد.

غارقبادقوچان در سال 1369 توسط کوهنوردان شيروان کشف شد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1200 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غارفارس غارهای ایران-غارفارس در سه کیلومتری روستای ثغوری ونه کیلومتری شهر خضریت بیاض در بخش نیمبلوک شهرستان قائنات در استان خراسان جنوبی واقع شده است.

نام غارهای ایران-غارفارس برگرفته از نام شهر فارس از شهرهای دوره ساسانی و صدر اسلام بوده است. در میان مردم منطقه این غار با نام‌های غار فارسان، غار پارسان، غار سفید و غار فارس دشت بیاض شناخته می‌شود.

این غار دارای هفت دهنه است که پنج دهنه آن در دامنه جنوبی کوهی بزرگ در شمال روستا قابل رویت است.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:973 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غارکارده مناظر طبیعی روستاها همیشه به عنوان جاذبه های گردشگری به حساب میان ولی این بار وجود دو غار طبیعی با بقایایی از انسان های اولیه بوده گردشگران زیادی را به خودش جلب می کنه. در روستای کارده که تنها ۴۸ کیلومتر با مشهد فاصله داره دره ای به اسم "آل " وجود داره که دو طرفش دو غار رو به روی هم دیده میشه . غار شرقی غار اسکلته و غار غربی غار کارده .دهنه غار شکافی سنگیه به عرض تقریبی ۱ تا ۳ متر و طول ۱۰۰ متری . این غار که خشکه پرتگاه های خطرناکی داره . کوهنوردان اسکلت هایی از انسان های قدیم در این غار پیدا کردن .از مشخصه های اصلی این غار وجود راه های فرعی زیاد و کم ارتفاع و خطرناکه . این غار در ۳ کیلومتری روستای کارده دیده میشه .

آدرس: مشهد ۴۸ کیلومتری مشهد، روستای کارده
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:523 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غار زری غارهای ایران-غار زری در نه کیلومتری جنوب غربی مشهد در مسیر روستای گلستان وارتفاعات اطراف رودخانه قرار دارد. دهانه غار زری در ارتفاع ۱۰ متری زمین به سمت غرب قرار گرفته است. غار زری پیچ و خم های بسیاری دارد و درون آن فاقد منابع آبی است و ارتفاع غار از سطح دریا ۱۰۱۰ متر می باشد. تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:764 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غارمغان مشهد غارهای ایران-غارمغان مشهد از جاذبه های طبیعی خراسان رضوی است غارمغان مشهد در ۷۵ کیلومتری شهر مشهد و در جنوب روستای مغان واقع شده است ده مغان در جنوب مشهد و مسیر آن از طریق شهرک سیدی و عبور از جاده خلج می باشد.
غارمغان مشهد دارای دو دهانه است ارتفاع آن از دریا ۲۹۱۰ متر می‌باشد، غارمغان مشهد در سال ۱۳۲۴ توسط کوهنوردان شهرستان مشهد کشف شده است.
برای رسیدن به روستا و غار مغان مشهد باید از جاده کوهستانی پرپیچ و خمی که از منطقه سیدی در جنوب مشهد و کوه خلج شروع می شود ، ‌عبور کرد و پس از گذشتن از روستاهای بسیار دیدنی منطقه مانند بلاندر، اردمهن و خان رود به روستا و غار مغان مشهد رسید.

غارمغان مشهد متعلق به دوران دوم زمین شناسی است و قدمت آن از البرز و دماوند بیشتر است. کف مرمرین غار مغان متعلق به دوران دوم زمین شناسی می باشد . کف مرمرین غار در اغلب جاها مرطوب و لغزنده می باشد.
در غارمغان مشهد نمونه های سنگی بسیار تیپیک از بلورهای آراگونیت و کربنات کلسیوم را نیز می توان رویت کرد .
غارمغان مشهد دارای دهلیزها و راههای پر پیچ و خم گوناگونی است که در صورت عدم آشنایی با محیط احتمال گم شد زیاد است . از سقف این غار زیبا ستونهای استالاکتیت و استالاگمیت که از جنس آهکی هستند آویزان است و منظره بسیار جالبی را به وجود آورده‌اند .

در درون غار چشمه آبی وجود دارد که علاوه برزلالی و گوارایی آن، بسیار سرد است. درون این غار چاههای مختلفی نیز وجود دارد که عمق یکی از این چاه‌ها ۲۵ متر می‌باشد، درون بعضی از آنها خفاش‌هایی نیز زندگی می‌کنند، همچنین در این غار پرتگاهی به عرض ۳۵ سانتیمتر وجود دارد.
وجود راهنما برای رفتن به این غار الزامی است
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:661 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غارهای ایران-غارهیو غارهای ایران-غارهیو این غار در بخش شمال غربی روستای هیو و درون دره‌ای تفریحی واقع شده است.
همچنین این غار در لایه‌های سنگ‌های آهکی با سن تقریبا 265 میلیون سال موسوم به آهک‌های روته واقع شده است، هرچند این موضوع به معنای سن تشکیل غار نیست، ولی شواهد حاکی از جوان بودن غار است. دهانه 60 سانتی متری غار و شیب زیاد، ورود به آن را مشکل کرده است. بدنه اصلی غار شامل تالار بزرگی است که ارتفاع آن در قسمت‌هایی به بیش از 23 متر می‌رسد. برای دسترسی به این غار باید از انتهای شمالی روستای هیو خارج شد و از طریق جاده‌ای خاکی به سمت شمال غرب حرکت کرده، بعد از گذشتن از باغ‌های روستای هیو و گذر از کنار گاوداری در کنار رودخانه‌ای قرار گرفت که به سمت غرب می‌رود.
بعد از رسیدن به دومین آب بند سیمانی و بزرگ رودخانه به سمت تپه آن سوی رود رفته و در امتداد همان آب بند، بالای تپه می‌توان دهانه چاه مانند غار را یافت. ورودی غار چاهی به ارتفاع 2.5 متر و شعاع 60 الی 70 سانتی‌متر بوده و بعد از فرود آمدن از آن وارد دالان اصلی شده و پیمایش غار آغاز می‌شود. این غار یک راهروی اصلی دارد که دو تالار را در بر گرفته و به تدریج بر ارتفاع سقف تالار‌ها "استالاگمیت‌"ها و "استلاگتیت‌"های آهکی که گاهی ارتفاع آن‌ها به بیش از هفت متر می‌رسد، چشم‌اندازی زیبا را خلق کرده‌اند. پیمایش کامل این غار دو ساعت زمان می‌برد. و اما تا کنون چه کارهایی برای معرفی این سه غار مهم در استان البرز انجام شده است و گردشگران تا چه حد می‌توانند به دیدن این مناظر بکر و طبیعی امیدوار باشند؟ معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در گفت‌و‌گو با ایسنا بر توسعه زیر ساخت‌ها و فراهم کردن امکانات لازم در نقاط مختلف گردشگری تاکید کرد و گفت: متاسفانه عدم همکاری بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی در راستای توسعه زیر ساخت‌های گردشگری منجر به ضعیف شدن صنعت گردشگری که دومین محور توسعه استان بعد ازکشاورزی محسوب می‌شود، شده است.
ا
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:471 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غار های ایران-غارتمندر
غار های ایران-غارتمندر در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی الیگودرز و شمال کوه تمندر و روبروی روستای قاسم آباد بریرود شهرستان الیگودرز قرار داره. مدتی است که در دهانه خروجی آب غار های ایران-غارتمندر مکانی برای پرورش ماهی احداث نموده و از آب موجود در غار برای مصرف چند روستا لوله‌کشی ایجاد شده است که سبب بر هم خوردن طبیعت غار شده.


آدرس: الیگودرز ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی الیگودرز، نواحی بریرود و زلفی، رشته کوه تمندر
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:546 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon