Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی دزفول جاهای دیدنی دزفول مراکز تفریحی و گردشگری دزفول هتل های دزفول راهنمای سفر به دزفول نقشه گردشگری دزفول
مـــــــــنو
کلید واژه ها
شهر دزفول

آشنایی با شهرستان دزفول

آشنایی با شهرستان دزفول


دزفول یکی از شهرهای استان خوزستان است از شمال به شهر ستانهای اندیمشک و الیگودرز (استان لرستان) ، از خاور به بخشهای لالی از شهرستان (مسجد سلیمان) و گتوند (از شهرستان شوشتر) و از جنوب و باختر به شهرستان شوش محدود می گردد.

تقسیمات کشوری : شهرستان دزفول از دو بخش مرکزی و سردشت تشکیل گردیده است . در این شهرستان تنها منطقه شهری دزفول است که بعنوان مرکز شهرستان دزفول محسوب میگردد. بخش مرکزی دزفول شامل دهستانهای شمس آباد ، بنوار ، قبله ای ، شمعون و شرقی و بخش سردشت شامل دهستانهای شهی ، سردشت ، لیوس و میانکوه میباشد .ضمناً تعداد 6 شهرک جدید که بیش از 2000 نفر جمعیت دارند ، در این دو بخش (بخصوص بخش مرکزی) ایجاد گردیده است.Image hosted by allyoucanupload.com

نامگذری وپیشینه تاریخی : بنا بر بعضی مدارک تاریخی

شهر دزفول که ابتدا بنامهای اندامشک.اندامیش ودر میان اعراب اندلمشک موسوم بوده .توسط اردشیر بابکان پادشاه ساسانی بنا گردیده است .در برخی منابع چنین آمده که پل قدیمی دزفول که در دوران شاپور اول ساسانی بر روی رود خانه دز احداث گردیده بود.راه ارتباطی میان دو شهر باستانی جندی شاپور و شوش بشمار می رفته است .در کنار این پل یک دژ (قلعه)مستحکم جهت حراست از آن ایجاد شده بود وبهمین جهت این محل را «دژپل» می گفتند .بعد ها که به تدریج شوش و جندی شاپور عظمت و اهمیت خود را از دست دادند جمعیت کثیری به دژپل کشیده شدند وبعد با سقوط امپراطوری ایران ، نام دژ پل نیز مانند بسیاری لغات دیگر بصورت دزفول تغییر پیدا کرد. در طول تاریخ بعد از اسلام شهردزفول گاهی آباد وگاهی ویران گردید اما پیشرفت واقعی آ ن بعنوان یک شهر .بعد از ایجاد سد دز بوجود آمد.در طول جنگ تحمیلی نیز علیرغم آسیب های فراوان و بمباران های متعدد هوایی که از طرف دشمن دید .معهذا بعلت مقاومت دلیرانه اهالی وبعد از جنگ بدلیل روحیه قوی وکم نظیر مردم دزفول ؛بسرعت محلهای آسیب دیده باز سازی گردید.

رودها : مهمترین رودخانه این شهرستان دز است که از کوههای لرستان سرچشمه گرفته ، در شمال شهر دزفول از نواحی کوهستانی خارج و پس از عبور از باختر شهر دزفول بسمت خاور متمایل گردیده و در نزدیکی بند قیر به رودخانه کارون میریزد . بر روی این رودخانه و در حاشیه کوه تنگوان (واقع در 25 کیلومتری شمال خاوری دزفول ) سدی بهمین نام بنا گردیده که شبکه آبیاری دز با ایجاد کانالهای آبرسانی نقش مهمی در اقتصاد منطقه بخصوص تهیه پروژه های کشاورزی و صنعتی شهرستان دزفول ایفا نموده است.

کوهها : شهرستان دزفول از ناحیه کوهستانی (بخش سردشت)و جلگه ای (بخش مرکزی )تشکیل گردیده است. مهمترین کوههای منطقه کوهستانی آن عبارتند از :


Image hosted by allyoucanupload.com


کوه سالن(بلند ترین قله این شهرستان ( با 2209متر ارتفاع).

کوه هفت تنان(1570متر).

کوه سرگویان( 1503متر)

کوه لپ سفید( 897متر).

این کوهها در واقع از قسمتهای کم ارتفاع سلسله جبال زاگرس محسوب میشود. ضمناً تپه چغامیشCHOGHAMISH که از آثار وباستانی شش هزار ساله بر خوردار گردیده .در فاصله 25کیلو متری جنوب خاوری شهر دزفول قرار گرفته است .

کانها.معادن شن وماسه شهرستان دزفول که غالباً در مسیر های زیر قرار دارد.

1 –معدن مسیر رود خانه در واقع در جنوب شهر دزفول .

2- معدن گلال کهنک واقع در 21 کیلو متری جنوب خاوری دزفول.

3- معدن مسیر رود کرخه واقع در 22 کیلو متری باختر دزفول.

4 – معادن دیگری که در این چند سال شروع به فعالیت کرده اند .

همچنین معادن سنگ گچ نمک روستای ایسپره (واقع در 5 کیلو متر سر دشت)و معدن متروک سنگ سیلیس دار(واقع در خاور پل کهنک) 22 کیلومتری جنوب خاوری دزفول قابل ذکرمی باشند .

آب وهوا : هوای دزفول گرم وخشک می باشد .

نژاد : آریایی .

زبان : فارسی با گویش محلی .

دین : اسلام ، مذهب شیعه( اثنی عشری)

رستنی ها : از درختان گز ، کنار ، کیکم ، بادام کوهی و ارزن و از گیاهانی که کار برد دارویی و صنعتی دارند بومادران ؛درمنه و گون کتیرا در نقاط مختلف بویژه در نواحی شمال خاوری شهرستان می روید. وهمچنین پوشش گیاهی جهت چرای دام در حد ضعیف موجود می باشد .

جانوران وپرندگان : روباه ، شغال گرگ ، آهو ، خرگوش ، کفتار ، گراز ، پلنگ ، خرس ، کبک ، تیهو و غاز وحشی در سطح این شهرستان مخصوصاً در بخش سردشت وجود دارد .

وضع اقتصادی : اساس اقتصاد شهرستان دزفول بر کشاورزی ، دامداری وصنایع کار خانه ای استوار کردیده است.کشاورزی که در رده بالایی از تولید قرارگرفته ، شغل اصلی اهالی دزفول بشمار میرود . وجود رود خانه های مهمی از قبیل دز وکرخه ودشت حاصلخیز دزفول باعث گردیده که انواع مختلف تولیدات کشاورزی از قبیل گندم ، جو ، برنج ، بنشن ، نباتات علوفه ای پنبه ، تره بار ، چغندر قند و نیشکر و باغداری شامل مرکبات مختلف بخصوص پرتقال ، نارنج در این ناحیه بدست می آید .

نوع کشت غالباً آبی است وروش کشت به دو صورت مکانیزه ونیمه مکانیزه انجام میشود .علاوه بر این ، دو مرکز کشت و صنعت مدرن وبرزگ در حوالی دزفول ودو مرکز تحقیقات کشاورزی در سطح این شهر ستان مشغول فعالیت میباشد .

دامداری نیز در شهرستان دزفول بسیار فعال بوده وشامل پرورش گوسفند، گاو، گاومیش ، شتر و انواع طیور بومی میباشد. همچنین دامداریهای صنعتی به تعداد بیش از ده واحد در نقاط مختلف این شهرستان دایر گردیده که شامل تعدادی واحد گاوداریهای شیری و چند واحد پروار بندی میگردد . این دامداریها بصورت های مدرن و با امکانات خوب اداره میشود .

صنایع کارخانه ای دزفول بسیار متنوع وشامل کارخانجات زیر است

گچ پاکتی ، ماسه شویی، موزائیک سازی، آجر سفال ، آجرفوفمن و لوازم ساختمانی .

قیرسازی.بافندگی.و فریزسازی.بستنی سازی.دفترسازی.تولیدتیرچه وبلوک سیمانی .کولرسازی.تهیه وتولید منبع های فلزی.اطاق یازی کامیون و وانت .ساخت ادوات کشاورزی .سنگبری. آهک پزی. کمپوت سازی تولید ماکارونی.آرد سازی بسته بندی چای.تهیه دانه طیور.تولید گاز اکسژن .پلاستیک سازی وتولید شکر.

قدیمی ترین پل جهان در دزفولآثار باستانی : مهمترین آثار قدیمی و باستانی در سطح شهرستان دزفول عبارتند از:

1- پل قدیمی دزفول متعلق به عهد شاپور اول ساسانی (242 )که تاکنون بارها مورد مرمت قرار گرفته است.

2-مسجد جامع دزفول که در اوایل دوران اسلامی ساخته شده ودر قرون هفتم ودوازدهم هجری توسعه ومرمت یافته است.

این بنا بی شباهت به معماری دوران ساسانی نیست.

3-بقعه سید سلطان علی (سید روبند)که با ارتفاع 10 متر از سطح زمین در کنار رود خانه دز وزمان امیر تیمور ساخته شده.در عهد شاه عباس اول صفوی تعمیر گردید ودر حال حاضر نیز(سال1368 )در دست تعمیر است.

4-بقعه حضرت خرقیل(پدر حضرت دانیال نبی)ویکی از 124 هزار پیغمبر خدا متعلق به600 سال قبل از میلاد مسیح واقع در شهردزفول.

5-بقعه محمد بن جعفر.واقع در جنوب غربی دزفول متعلق به دوران صفویه.

6-بقعه شاهرکن الدین تیموری واقع در شهر دزفول.متعلق به دوران تیموری.

7 - بارگاه شاه ابوالقاسم و مقبره یعقوب لیث صفاری واقع در جاده دزفول وشوشتر.

و بسیارقلاع.مساجد وبقاع متبرکه در شهر دزفول ویا سایر نقاط شهرستان دزفول باقی مانده است.

8-تپه چغامیش واقع در 25 کیلو متری جنوب شرقی دزفول که شامل یک تپه بزرگ وچندین تپه کوچک میباشد. در این منطقه آثار فراوانی از تمدن پیش از تاریخ یعنی حدود2 الی 3 هزار سال قبل از میلاد مسیح کشف شده است.

9-معبد عیلامی چغازنبیل درروی تبه بزرگی واقع در ساحل رود خانه دز (چهل کیلو متری جنوب شهر دزفول )که در سال1250 قبل از میلاد مسیح توسط! نتاش گال پادشاه عیلامی ساخته شده است .این بنا از خشت خام ساخته شده. روکشی از آجر دارد و ارتفاع آن25 متر میباشد که در اصل 50 متر بوده است. جالب ترین شیی که در حفریات چغازنبیل بدست آمده.مجسمه گاو لعابداری است که دارای کتیبه ای بخط عیلامی در روی گرده آن میباشد. .آب وهوا : هوای دزفول گرم و خشک بوده .بیشترین درجه حرارت در تابستانها 25 درجه بالای صفر می باشد .میزان باران سالیانه دزفول بطور متوسط به 210 میلی متر میرسد.چگونگی

فرآورده ها : گندم؛جو؛برنج ؛ نباتات علوفه ای تره بار چغندر قند ومرکبات در حوالی دزفول بعمل میآید.

آب کشاورزی از رودخانه دز وتحت شبکه آبیاری دز انجام می گیرد آب آشامیدنی شهر دزفول از 11 حلقه چاه ژرف تامین میگردد که از لحاظ کیفیت بسیار مرغوب بوده ودر حین پمپاژ کلریزه هم میشود .

برق دزفول از نیروگاه سد دز(شبکه سراسری خوزستان)منشعب میگردد.

صادرات : اقلام صادراتی دزفول متنوع هستند و مهمترین آنها عبارتند از:
گندم ، جو، تره بار ، مرکبات ، گل و گیاه ، شکر، پوست ، پشم ، فرآورده های لبنی و بعضی از تولیدات صنعتی.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:557 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مورد تاریخچه پیدایش دزفول روایتهای گونا گونی وجود دارد از جمله مهمترین این روایتها به قرار زیر است:

شهر دزفول بر روی تپه ای به ارتفاع 210متر از رودخانه بنا شده است,دزفول مانند شوشتر مدتها تحت الشعاع جندی شابور بود و پس از ویران شدن شهر اخیر,دزفول رونق بیشتری یافت,سپس به سبب عدم توجه به تعمیر شبکه آبیاری عهد ساسانی,شهر واطرافش آسیب بسیار دید .دزفول ازهجوم مغول محفوظ ماند ولی بعد تحت فرمان ایلخانان در آمد،در مقابل امیر تیمور مقاومتی نشان نداد.نادر شاه چند بار به دزفول آمد وبرای حفظ آن در مقابل لران قلعه دزشاه را در چند کیلومتری شمال شرقی شهر بنا نهاد. در نیمه اول قرن نوزدهم میلادی زراعت نیل در اطراف دزفول رایج شد وبه سرعت توسعه یافت وتا رواج رنگهای خارجی رواج بسیار داشت واز کالاهای عمده دیگر آن قلم نی بود که تا قسطنطنیه وهند صادر می شد.براثر وبای سخت سال 1247 هجری قمری در شوشتر دزفول چندی کرسی خوزستان گردید. زمانی که شهرهای شوش وجندی شاپور رونق خود را از دست دادند اهالی این دو شهر ومردم اطراف آنه به دزفول که در آن زمان موقع خوبی داشته مهجرت کردند ...

حاج نجم الملک در سفر نامه خوزستان وضع را در سال 1299هجری قمری چنین بیان می کند:رود دز از طرف شمال شرقی وارد شهر می شود در نصف شهر می پیچد از طرف مغرب وجنوب شهر جاری می شودبه سمت شرق.پلی عظیم بر روی رود از قدیم زده اند آثار غریبه است فی الجمله تعمیری نیاز دارد. این پل سیصد وشصت ذرع است ودو دامنه سی ذرع وعرض هفت ذرع وارتفاع دوازده ذرع عدد چشمه ها بیستعدد...نرخ اجناس در دزفول خیلی تنزل دارد نان تبریزی سه شاهی مرکبات شش عددالی ده عدد یک شاهی اجرپخته هزاری شش قران گچ خرواری سی شاهی ومن دزفول معادل است با دومن تبریز.

در کتاب جغرافیای تاریخی استان خوزستان چنین ذکر شده است که:مناسبت شهر روناش که سمت غربی رودخانه بوده است و اکنون محل آن را رعناش خوانند این پل را پل روناش و دز را قصرالروناش گفته اند و مردمش را قصری نامیده اند و نیز این شهر را اندامش می نامیده اند
حمدا... مستوفی میگوید : دزفول را اندامشک گفته اند واز اقلیم سوم است.
در محدوده ای که تا اواخر با بندارهایی - سرازیری هایی که اثر خندق های قدیمی است
مشخص شده در قلعه زندانی عظیم بوده, چنانکه نظامی میگوید : قباد در قلعه انوشیر
((یعنی فراموشی))محبوس شد در زمان ظهور مزدک و در جای دیگر نوستوس میگوید :
قلعه مستحکمی واقع در خوزستان که ((گیل گرد یا اندامش)) نام داشت. یکنوع قلعه باستیل محسوب میشد و آن را انوشبرد یا قلعه فراموشی نیز میخواندند زیرا که نام زندانیان و حتی نام آن مکان را کسی نبایستی بر زبان راند . در اثبات این دلیل اشاره به
این مطلب که در حال حاضر در بسیاری از راهروها و سیاه چالهای آن در زیر زمین منازل مشهود است و بعد از حفر شوادان به این تونلها برخورد کرده اند.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:550 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این دریاچه، یکی از زیباترین دریاچه های ایران، در ۲۳ کیلومتری شمال شرق اندیمشک و پشت دو کوه شاداب و تنگوان شکل گرفته و چهره زیبایی به منطقه شهیون بخشیده. این دریاچه زمینه مساعدی جهت انجام ورزش های آبی از جمله قایقرانی، اسکی و شنا و ... به وجود آورده. وجود چند جزیره کوچک و بزرگ که روی آن ها انبوهی از درختان کُنار و بادام کوهی به چشم می خوره، جلوه خاصی به دریاچه داده، به گونه ای که جزیره بزرگ، وسط دریاچه با مساحتی بالغ بر ۶۰ هزار مترمربع، چشم انداز زیبایی رو به وجود آورده. بر روی این جزیره درختان کنار، بادام کوهی، کلخنگ و بید و همچنین جانوران کوچکی همچون روباه و خرگوش در کنار پرندگان زیبایی مانند تیهو و کبک و پرندگان دریایی، حیات وحش بی نظیری رو به وجود آورده. این جزیره به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب و مسطح بودن زمین آن، شرایط مناسبی رو جهت احداث مراکز تفریحی و اقامتی و جذب گردشگران به منطقه فراهم آورده. در این دریاچه انواع آبزیان پرورش داده می شن به همین دلیل در فصولی از سال محل مناسبی برای صید ماهی هستش. تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:482 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این دره زیبا یکی از دیدنی های طبیعی بکر و شگفت انگیز شهرستان دزفول در فصول گرم سال است.
دره توبیرون در فاصله حدود ۲۰ کیومتری از شهر در مسیری چند کیلومتری در بخش سردشت قبل از رسیدن به منطقه تنگه سرا در شمال دزفول واقع شده. دیواره های رفیع آن با ارتفاع بلند که گاه تا بیش از یکصد متر می رسد و انبوه درختان انگور، انجیر وحشی، برگ های شاووشان، آبشارها و آب چکان ها جلوه بسیار زیبایی به این دره ها داده که چشم هر بیننده ای رو محو تماشای خود می کنه. این دره حاصل هزاران سال فرسایش آبی حاصل از بارندگی های فصلی درحوزه های بالاتر و سرازیر شدن تند آبها در کوه و تپه هاست به طوری که در فصول خشک عمق زیاد دره مانند یک زهکش عمل کرده و آب سفره های زیر زمینی را جمع کرده و آب در کف دره جاری میشه و در بعضی قسمتها از دیواره و کف دره آب زلال تراوش می کنه. با وجود گرمای بالای ۴۰ درجه دزفول در این دره باد خنک آرامش خاصی را به میهمانان داده و دمای آن تا ۲۵ درجه و کمتر نیز می رسه
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:461 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دره «کول خرسون»،یا «اشکفت زرده» دزفول دره ای شگفت در ۲۵ کیلومتری شهرستان دزفول و در جاده این شهر به سمت شهیون نرسیده به بیشه بزان قرار دارد. در فصل گرم تابستان درون این دره می توانید دمای زیر ۲۰ درجه را تجربه کنید. جوشیدن چشمه های دیواره ای این دره به یک دره شگرف تبدیل نموده است. این دره دارای آب دائمی ، آبشار ، ابچکان ، بیشه زار و انواع روییدنی های خاص منطقه می باشد.
کول در زبان محلی به معنی دره است. مسیر ورودی دره پوشیده از درختان کنار یا سدر و نیز قسمتی پوشیده از نخل است. با گذر از پستی و بلندی های بسیار وارد تنگه زیبای کول خرسون خواهید شد. دهانه تنگه مملو از برگ های زیبای پرسیاووشان است. با برداشتن هر قدم جلوه های زیبا و متفاوتی روبرویتان نمایان می شود. گاه تنگه آنقدر باریک می شد که فقط امکان عبور یک نفر را دارد. دیواره های دو طرف گاهی در بالای سر به هم می رسند و گاه فقط روزنه باریکی دیده می شود. این دره در نهایت به رودخانه دز منتهی می شود و از آنجا با شنا یا قایق می توان به خشکی رسید. کول خرسون برای برنامه یک روزه و در فصل تابستان مناسب است.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:497 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
چال کندی نام دره ای ست که آب خروجی از سد دز از آنجا می گذره . برای رفتن به این مکان باید از پارک دولت سوار قایق شد. این دره بدلیل داشتن عمق بالای آب و دیواره های بلند در دو طرف در فصل تابستان، هوایی خنک و فضایی آرامش بخش و دل نشین داره. در این محل صفه هایی محدود وجود داره، میتوان آنجا از قایق پاده شد و مدتی در آن مکان به استراحت و استفاده از فضای آرامش بخش پرداخت. تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:632 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

پارک و شهربازی بعثت | Besat Park

آدرس: ایران - خوزستان - دزفول بلوار علامه شیخ شوشتری
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:526 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


عباس آباد بخشی از جنگل های ملی دز است که در جنوب شهر دزفول و در کنار روستای با همین نام واقع شده است. جنگل های دز آخرین بازمانده جنگل های مناطق نیمه گرمسیری می باشند .فضای بیشه عباس آباد به صورتی بکر و زیبا در کنار رود دز گسترده شده و فاصله آن تا شهر حدود ۱۰ کیلومتری است. شهر دزفول به دلیل نوع پوشش درختان معمولا تمام سال سبز است اما در این بیشه زیبا درختان در فصول مختلف سال تغییر رنگ داده و می توان در آن به زیبایی پاییز و سایر فصول را لمس کرد.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:462 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


در مرکز شهر دزفول و در نزدیکی خیابان طالقانی فعلی در دل بافت قدیم این شهر ، آرامگاه تاریخی شاه رکن الدین واقع شده. صاحب مقبره سید علی فرزند بهاء الدین معروف به بابا رکن الدین ولی ( شاه رکن الدین ) عارف و زاهد قرن هشتم هجریه. گنبد این مقبره، نیلگون و مخروطی شکل با چهارده ضلع هست که در بالای درب جنوبیش پلکان، خواجه نشین و طاق نمایی وجود داره که بالاش دو گلدسته ساخته شده. این مجموعه شامل آرامگاه، مسجد، مدرسه و حمام هست و همچنین آورده شده که ساختمان گلدسته ها در دوره قاجاریه ساخته شده و بنای بقعه و گنبد مربوط هم به دوره تیموریان در زمان سلطنت شاهرخ میرزا فرزند امیر تیمور نسبت داده می شه.
این اثر در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۵۶ با شمارهٔ ثبت ۱۳۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:573 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

تمی یکی ازبزرگترین و زیباترین دریاچه های کوهستانی ایران است و در شمال استان خوزستان و ۱۴۷کیلومتری شمال شرق شهرستان دزفول در بخش کوهستانی سردشت قرار داره. تمی در گویش بختیاری به مکانی صاف و هموار که در جایی بلند قرار گرفته گفته می شه.
آب این دریاچه از سیلابهای بهاری و ذوب برفهای کوههای اطراف دریاچه که دارای یخچال های دایمی و در سراسر سال پوشیده از برف و یخِ تامین می شه و به سبب موقعیت خاص جغرافیایی آب این دریاچه فاقد جریانِ. دریاچه شط تمی در واقع یک دریاچه بسته و فاقد هرگونه آبزی است. مراتع، چمن زارها و پوشش گیاهی خاص وسیعی که در اطراف این دریاچه از دشت موز تا دشت تمی گسترده شده محل مناسبی برای اردو زدن عشایر هنگام کوچ بزرگ خود از گرمسیر واقع در جلگه خوزستان به سمت اشترانکوه، قالی کوه و زردکوه بختیاری و محل ییلاقی بسیار خوبی برای عشایر دزفول است. دریاچه تمی از دو قسمت اصلی و تقریبا بیضی شکل در شمال فلات به طول حدود چهارهزار متر و عرض یک هزارمتر و دریاچه فصلی مثلثی شکل در جنوب تشکیل شده است و دو دریاچه بوسیله تنگی به یکدیگر متصل می باشند.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:498 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این شهر، پر از جاذبه های تاریخی و گردشگریه، که از مهم ترینشون می‌شه به پل تاریخی دزفول، که مهم‌ترین اثر تاریخی دزفول و قدیمی‌ترین پل استوار جهانه و بیش از 17 قرن از عمرش می گذره، آبشار شوی، که از بزرگ‌ترین و زیبا‌ترین آبشار های ایزانه، بافت قدیم دزفول، که یکی از تاریخی ترین بافت‌های کشور شناخته شده، مسجد جامع دزفول، که اولین و قدیمی‌ترین مسجد دزفوله، دریاچه سد دز، که از زیباترین دریاچه های ایرانه، بقعه شاه رکن الدین، رودخانه دز، دره کول خرسون یا همون دره ارواح، حمام کرناسیون، پارک جنگلی و آبشار شقایق، خانه تیزنو،‌ آرامگاه یعقوب لیث و دره تو بیرون اشاره کرد. تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:454 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنآدرس: ایران - خوزستان - دزفول خیابان شریعتی
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:498 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنآدرس: ایران - خوزستان - دزفول خیابان چهل و پنج متری فتح المبین، نبش خیام
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:536 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
"باغ فلاحت" که اسم یکی از قدیمی ترین باغات دزفوله، اولین بام باغ جنوب کشور هست که روی پشت بام پارکینگ طبقاتی شریعتی دزفول احداث شده و واسه گذروندن ساعاتی پر از آرامش واقعا مناسبه. توی این باغ، آبشار ، فضای سبز، آلاچیق ،چای خانه سنتی، کافی شاپ و رستوران وجود داره و به خاطر مشرف بودن به بافت قدیم دزفول چشم انداز فوق العاده ای از شهر داره تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:548 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دزفول، مرکز شهرستان دزفول و یکی از شهرهای استان خوزستانه. این شهر، از لحاظ جغرافیایی، در 155 کیلومتری شمال اهواز واقع شده و از شمال به اندیمشک، از شرق به شوشتر، از جنوب به شوش و اهواز و از غرب به شوش محدود می‌شه. از لحاظ اقلیمی و آب و هوایی، در دامنه های میانی زاگرس و در منطقه جلگه ای خوزستان قرار گرفته و پاییز و زمستون مدیترانه ای و بهار سرسبز و دلپذیر و تابستونای گرم داره. پیشینه تاریخی این شهر به زمان ساسانیان برمی‌گرده، ولی قبل از ساسانیان هم آباد بوده و بخشی از سرزمین‌های امپراتوری‌های ایلام و هخامنشیان به شمار می‌رفته‌. تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:585 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon