Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی اربيل جاهای دیدنی اربيل مراکز تفریحی و گردشگری اربيل هتل های اربيل راهنمای سفر به اربيل نقشه گردشگری اربيل
مـــــــــنو
کلید واژه ها
پارک عبدالرحمن اربیل پارک عبدالرحمن اربیل پارکی عظیم با زمین های بزرگ بازی، کافه های بسیار، دریاچه ها، باغچه های رز، مکان های آواز، بنای یادبود شهدا، رستوران، بازار و یک قطار مینیاتوری زیبا. دریاچه زیبای پارک عبدالرحمن اربیل با فواره ها و قایق های موتوری برای بازدیدکنندگان از جمله جذابیت های پارک عبدالرحمن اربیل است. تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:520 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار قیصریه اربیل بازار قیصریه اربیل بازاری سرپوشیده که در جنوب قلعه اربیل و مرکز شهر قرار گرفته است.
بازار قیصریه اربیل ورودی های بسیاری از کوچه های اطراف دارد و مانند راه پر پیچ و خمیست که مملو از مغازه های کوچک و بزرگ سنتی جالب است.
بیشتر کوچه ها برای سهولت خرید، به اجناس خاص اختصاص داده شده اند. گوشه شمال شرقی قیصری کوچه ای شمال-جنوبی را در خود جای داده که در آن عسل و لبنیات به فروش میرسد.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:719 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مناظر مظفریه اربیل مناظر مظفریه اربیل یا معروف به چولی مناره در زبان کردی مناره ای آجری در پارک مناره در قسمت غربی اربیل است.
مناظر مظفریه اربیل با ارتفاع ۳۶ متری خود، در سال ۱۲۳۲-۱۱۹۰ میلادی در دوران مظفرالدین ابو سعید الکوکبوری، پادشاه آن زمان اربیل ساخته شد.
مناظر مظفریه اربیل از پایه ای هشت گوش با ردیفی از طاق ها، بدنه ای بلند و استوانه ای شکل و بالکنی که مابین پایه و بدنه قرار دارد تشکیل شده. نمونه هایی از خط کوفی را بر روی مناظر مظفریه اربیل تاریخی میتوانید مشاهده می کنید
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:594 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
موزه منسوجات کردی اربیل در موزه منسوجات کردی اربیل خصوصی که در مرکز قلعه اربیل واقع شده میتوانید از زیبایی و ریزه کاری پارچه های زیبای دستباف میراث فرهنگی کردها لذت ببرید.
موزه منسوجات کردی اربیل بافندگی جزء لاینفک زندگی کردهاست و نیمی از قالیچه های این مجموعه از کردستان ایران درموزه منسوجات کردی اربیل قرار گرفته اند.
موزه منسوجات کردی اربیل در نزدیکی این موزه، عتیقه فروشی جالبی نیز وجود دارد که در سال ۲۰۰۸ در آتش سوزی سوخت و بازسازی شده است
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:687 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ابی اربیل که مساحتی حدود ۲۰۰۰ متر مربع دارد در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده است.
پارک ابی اربیل امروزه شامل وسایل تفریحی، سرسره های آبی، دریاچه ها، استخر شنا و مراکز ماساژ بسیار برای سنین خردسال تا بزرگسال میباشد.
پارک ابی اربیل بخشی از مجموعه اختصاص داده شده به یک رستوران، کافه، مرکز بولینگ و دو زمین تنیس به خود اختصاص داده است.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:945 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جاذبه شقلاوه اربیل جاذبه شقلاوه اربیل در ۵۱ کیلومتری مرکز شهر اربیل قرار دارد و بین دو کوه صفین و سرخ در ارتفاع ۹۶۶ متری از سطح دریا واقع شده است. جاذبه شقلاوه اربیل به خاطر طبیعت، جنگل و کوه های زیبای خود بسیار مشهور است و درختانی همچون بلوط، تانین و بوته های زیبا را در خود جای داده است.
جاذبه شقلاوه اربیل دارای حیواناتی همچون بز کوهی، گرگ، گراز و انواع پرندگان نیز در این مناطق زندگی میکنند. نمای بالای کوه به پایین بسیار زیبا و خیره کننده است و سالانه هزاران توریست از داخل و خارج عراق را به این مکان زیبا جذب میشوند.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:606 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ارگ اربیل ارگ اربیل یا قلعه هاولر تل یا ماهوریست که مرکز تاریخی شهر اربیل عراق گفته می شود.
بعنوان قدیمی ترین شهر مسکونی دنیا شناخته شده است. اولین شواهد سکونت در این شهر به قرن پنجم قبل از میلاد و شاید قبل تر از آن برمیگردد.
ارگ اربیل دارای ساختمان های بالای این تل که از منطقه هموار اطراف خود، ۲۵ تا ۳۵ مر بالا آمده است، در امتداد منطقه ای بیضی شکل ۴۳۰ در ۳۴۰ متری که حدود ۱۰۲ هزار متر مربع را اشغال کرده است قرار گرفته اند.
ارگ اربیل تنها بنای مذهبی این ارگ که امروزه همچناان برپاست، مسجد ملا افندیست. این ارگ در روزهای پر رونق خود به سه قسمت یا محله تقسیم میشده: سراها، تکیه ها و توپخانه.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:505 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران داوا اربیل رستوران داوا اربیل دارای غذاهای ترکیه ای به خاطر طعم و مزه فوق العادشون همه جا طرفدار دارند.
رستوران داوا اربیل هم یکی از رستوران های خوب و باکیفیت شهر اربیل که انواع غذاهای ترکیه ای و اروپایی رو سرو می کند.
رستوران داوا اربیل اگه دلتون کباب مخصوص ترکیه ای خواست خودتون رو به داوا میهمان کنین و از طعم خوب کباب ها لذت ببرین
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:721 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران کافیدو اربیل رستوران کافیدو اربیل یکی از بهترین و شناخته شده ترین رستوران های شهر اربیلِ است. تنوع غذایی تو رستوران بالاس و کیفیت خوب غذاها هم باعث شده همیشه شلوغ و پر از مشتری می باشد. تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:510 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نمایشگاه بین المللی اربیل در مرکز این شهر در پارک سامی عبد الرحمان ایجاد شده است.

نمایشگاه بین المللی اربیل ایده برگزاری نمایشگاه در سرزمین کردستان با توجه به نا امن بودن شهر های دیگر کشور عراق در سال 2005 شکل گرفت.
نمایشگاه بین المللی اربیل از سال 2008 عضو دایم اتحادیه بین المللی نمایشگاه ها شده است.
نمایشگاه بین المللی اربیل با تصمیم دولت منطقه ای کردستان تاسیس شده است و مراقبت و پشتیبانی کامل آن توسط دولت منطقه ای صورت می گیرد.

نمایشگاه بین المللی اربیل مساحت کل این مجموعه 33000 متر مربع است که 17000 متر آن را فضای نمایشگاهی و بیش از 5000 متر مربع آن را باغ تشکیل داده است. سبک معماری نمایشگاه بصورت کاه گلی می باشد.

کل فضای نمایشگاه بین المللی اربیل مجهز به سیستم تهویه هوا مطبوع است. نمایشگاه بین المللی اربیل با حضور بیش از 18.500 نفر بازدید کننده در روز رکورد دار می باشد.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:501 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
راهنمای سفر به اربیل بدون ویزا و با گذرنامه معتبر ایرانی به اقلیم کردستان سفر کنید

طبق خبر سایت کورد نیوز پایگاه اطلاع‌رسانی رسمی وزارت کشور گزارش کرد فعالان اقتصادی ایرانی برای سفر به کردستان عراق نیازی به اخذ ویزا ندارند و می توانند با در دست داشتن گذرنامه معتبر و از طریق مرز رسمی تمرچین شهرستان پیرانشهر به اقلیم کردستان سفر کنند.
بر اساس تلاش کمیسیون مشترک اقتصادی و بازرگانی مشترک ایران و کردستان عراق، فعالان اقتصادی ایران که قصد سفر به کردستان عراق را دارند بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانند با در دست داشتن گذرنامه معتبر و از طریق مرز رسمی تمرچین شهرستان پیرانشهر به شهرهای اربیل، ‌سلیمانیه و دهوک مسافرت کنند.

راهنمای سفر به اربیل :امنیت در کردستان عراق

شهر سلیمانیه به سرعت به یکی از جاذبه های توریستی عراق و خاورمیانه تبدیل شده است به خاطر جاذبه های طبیعی و امنیتی که در آن برقرار میباشد.
راهنمای سفر به اربیل رابطه تجاری نزدیکی بین کردستان عراق و ایران برقرار است. و نمایشگاههای تجاری از طرف ایران بطور مرتب در سلیمانیه و اربیل برگزار میشود و مسئولین استانهای مرزی ایران از سنندج و کرمانشاه و آذربایجان غربی به این شهرها رفت و آمد میکنند.شرکت دهها شرکت ایرانی در این نمایشگاهها در کردستان عراق و حمل و نقل محصولات ٬ پرسنل و مسئولین نشان از وجود امنیت قابل قبول در منطقه عراق است. و در طی نا آرامی و بمب گذاری ها در بغداد ٬ بجز موارد معدود کردستان عراق بعد از صدام منطقه آرامی بوده است.

راهنمای سفر به اربیل تردد بین کردستان ایران وعراق با خودرو شخصی آزاد شد
براساس توافقنامه بین مقامات سلیمانیه وکردستان ایران، کسانی که درقالب توریست بخواهند با وسیله شخصی ازسلیمانیه به کردستان ایران ویا بلعکس سفر نمایند می توانند با خودرو شخصی از مرزرسمی بگذرند.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1283 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تاریخچه اربیل :شهر اربيل پايتخت كردستان عراق است و 418 متر از سطح دريا ارتفاع دارد.

تاریخچه اربیل: اربيل یکی از کهن ترین شهرهای کردستان و جهان است. در شمال بغداد و شمال کرکوک واقع شده است.

تاریخچه اربیل: تاريخ آن به تقريبا به باز می گردد و اسم اين شهر در نوشته هاى سومرى به نام و در نوشته های بابلى با اسم هاى آمده است.

این شهر یکی از کهنترین مهدهای پیدایش انسان است.

تاریخچه اربیل:غار معروف که در این خطه واقع شده، مهد بشریت است و تاریخ بودن زندگی انسان در این غار به بیش از (60) هزار سال برمی گردد و مهد پیدایش انسان نیاندرتال است. روستای (چه می) به (12) هزار سال قبل از میلاد تعلق دارد و نشانهایی در خود دارد كه حاکی از تحولی بزرگ در تمدن انسان و تمام شدن دوره غارنشینی و آغاز دوره کشاوه رزی و دامداری است.

تاریخچه اربیل:این شهر دارای بیش از هوتل و موتل گردشگری و رستوران است، همضنین بیش از دهها مسجد قدیمی و آثارهای تاریخیست. چندین پارک و پارک گردشگری، چندین شهر بازی، دهها بازار بزرگ و پیشرفته و مللی را در خود جا داده. بیش از ده دانشگاه و چندین دانشکده، موزه خانه های فرهنگی، کتابخانه عمومی و دهها مکان گردشگری در این شهر و بیرون از شهر موجود است.

تاریخچه اربیل (هه ولیر)

تاریخچه اربیل به عصرهاى قديم و تقريبا به هزاره ششم قبل از ميلاد باز مي گردد، در نوشته هاى سومرى وبابلى با اسم هاى مختلف مانند: ذکر شده.

در آن دوره اربيل به عنوان مركز پرستش اله بوده. در سال جنگ پر آوازه در شهر اربیل و میان هردو سپاه (داریوش هخمنشی) و (اسکندر مقدونی) رویداده که منجر به شکست هخامنشیان شد.

تاریخچه اربیل:داریوش سپاهیان خود را در کناره راست رودخانه گرد آورده و اسکندر بر آنها یورش آورده و در جنگی خونین او را شکست داد، این جنگ منجر به انقراض هخامنشیان شد.

تاریخچه اربیل:به همین جهت تاریخ نویسان یونانی نام اربیل را به دروستی (اربيلا) در كتب مختلف تاريخى نگاشتند و همين امر باعث شده كه همه دنيا به اين شهر اهميت بدهند همـﭽنان كه در طول تاريخ حايز اهميت بوده. همین جنگ تبدیل به اساس محکم براى بسيارى از تابلوهاى نقاشىِ بنام ِجهانى و مستندهاى تاريخى و كارهاى هنرى اروپايى شد، همچنین تبدیل به مبانى استوارى براى شناخت شرق و كردستان گردید.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:554 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon