Icon
 • به بهترین نظرات یک سال اشتراک مجله سرزمین من تقدیم میشود لطفا عکس های زیبای خود را جهت درج در سایت برای ما ارسال کنید.
مـــــــــنو
جنگل گیسوم-تالش از نقاط ديدني استان گيلان و شهرستان تالش جنگل گیسوم-تالش می باشد.
مسيري زيبا و ديدني درختان سر به فلک کشيده آن تونلي جنگلي را ايجاد کرده است که دل هر بيننده‌اي را با خود مي‌برد.جنگل گیسوم-تالش در ۱۸کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد.


در جنوب جنگل گیسوم-تالش رضوانشهر به فاصله ۱۴کیلومترو شمال آن شهر هشت پر با فاصله حدود ۲۰کیلومتر قرار دارد.

درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی چشم انداز زیبایی دارد به خصوص در فصل پائیز طبیعتی زیبا و دل انگیز برای دوستداران طبیعت می باشد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:608 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل تاریک-ژاپن جنگل تاریک- ژاپن یکی از وحشتناک ترین جنگل های دنیاست.
جایی است که به اعتقاد مردم این کشور یورئی ها یا روحهای سرگردان در میان شاخ و برگ درختان این جنگل مخوف پرسه میزنند و با زمزمهای آرام از مرگ حرف میزنند.
هرچند وزش باد و پیچیدن آن در میان شاخ و برگ درختان این جنگل باعث به وجود آمدن چنین صدای مخوفی میشود اما سابقه این مکان رعب آور باعث شده است خیلیها از تنها ماندن در جنگل آئوکیگاهارا هراس داشته باشند.

آئوکیگاهارا که بین محلیها با نام «جنگل تاریک» هم شناخته میشود و در کوهستان فوجی قرار گرفته و همه جای آن از درختهای انبوه انباشته شده است. نکته عجیب اینجاست که خیلیها معتقدند این جنگل، بهترین مکان برای مردن است.

تعداد زیاد خودکشیهای انجام گرفته در این جنگل هم به این شایعات دامن زده و اینطور به نظر میرسد که شاخ و برگ درختان، افرادی را که در این جنگل تنها میمانند به مرگ دعوت میکند.
نکته جالب اینجاست که اگر کسی قدم به این جنگل تاریک بگذارد، از همان ابتدا در گوشه و کنار آن با تابلوهایی روبه رو میشود که روی آنها جمله هایی مثل «لطفا در تصمیم خود تجدیدنظر کنید.» یا «قبل از اینکه تصمیم به خودکشی بگیرید با پلیس مشورت کنید.» نوشته شده است! اما هیچ کدام از این راهکارها نتیجه مطلوبی نداشته‌اند و خودکشی ها در آئوکیگاهارا همچنان ادامه دارد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:790 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ارواح-ونیز جنگل ارواح-ونیز زمانی مکان مخصوص قرنطینه بیماران طاعون زده بوده است.
در اینجا به صورت دسته جمعی سوزانده و دفن شده بوده اند. درجنگل ارواح -ونیزحتی آن دسته از اهالی که کمترین نشانه‌های همدردی و کمک به این طاعون زده‌ها نشان می‌دادند.
از خانه‌هایشان به زور بیرون می‌بردند و در این جزیره به همراه بقیه جنازه‌ها در نهایت بی‌رحمی در آتش سوزانده می شدند.
اما تنها این موضوع این جزیره را به یکی از وحشتناک ترین مکان‌های زمین تبدیل نکرده بلکه در سال ۱۹۲۲ یک بیمارستان روانی نیز در این جزیره تاسیس شد که یکی از پزشکان آن بیماران را به بدترین نحو شکنجه می‌کرد و بعد جانشان را می‌گرفت. در سال ۱۹۸۲ جزیره به طور کامل متروکه شد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:917 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل عروسک ها-مکزیکوسیتی جنگل عروسک ها-مکزیکوسیتی معروف به جزیره ترسناک عروسکها است.
هرچند این جزیره با عروسک‌هایش شبیه صحنه‌های ترسناک فیلم‌های ژانر وحشت می باشد اما قرار نبوده اینجا یکی از وحشتناک ترین مکان های روی زمین است.
نگهبان و سرایدار این جزیره بعد از پیدا کردن جسد دختر بچه‌اش تمام جزیره را پر از عروسک‌های آویزان کرده است به این امید که روح شیطان از آنجا فرار کند. به مدت ۵۰ سال او این عروسکها را آویزان کرد و بعد از اینکه در آب غرق شد این جزیره تبدیل به یک مکان جذاب ترسناک برای توریستها شد که آنها هم روز به روز به عروسک‌های آن اضافه می‌کنند.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:555 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل هلی دار-مازندران جنگل هلی دار-مازندران سوادکوه در استان مازندران یکی از بکرترین مناطق گردشگری ایران به شمار میاد که هنوز برای گردشگری و میهمان‌پذیری ناشناخته است.

در این میان جنگل هلی دار با هوایی مه گرفته یکی از دیدنی ترین نقاط است.
بخش وسیعی از شهرستان سوادکوه دارای جنگلی متراکم و متنوع با درخت‌هایی نظیر راش، افرا، توسکا، ملج و نوع کمیاب درخت سردار یا سرخدار می‌باشد.
جنگل‌های بکر در مناطقی که میان بومیان و اهالی پرتاس خوانده می‌شوند دارای مسیرهای سخت و دشوار بوده است.
ولی به لحاظ قرار گرفتن در ارتفاعی خاص، همواره در پوششی از مه قرار داشته و مناظر بدیعی را پدید می‌آورند. در میان این نوع از جنگل‌ها نیز دره‌های زیبا، به همراه نهرها، آبشارها و چشمه‌سارهای متعدد، خودنمائی می‌کند.
وجود درخت‌ها و درختچه‌های منحصر بفردی مانند سف، تل، تلکا، زرشک، الاش و لازه بهمراه گیاهان میوه‌دار وحشی مثل ازگل، ولیک، زالزالک، گالش انگور، سولس و ته دونه، بر جذابیت نواحی جنگلی سوادکوه افزوده است.
در این میان جنگل هلی دار در فاصله 220 کیلومتری تهران قرار دارد، این جنگل با درختانی سرسبز و بلند قامت و هوایی خنک و دلپذیر دل هر بیننده‌ای را می‌رباید. برای گذران یک روز مفرح در طبیعتی اغلب مه‌گرفته، پیاده‌روی و کوه‌پیمایی در جنگل‌های کاملاً بکر و انبوه سوادکوه در روزهای آخر هفته خالی از لطف نیست.
در این جنگل پیاده‌روی و کوه‌پیمایی متوسط بین 2 تا 4 ساعت، زمان می‌برد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:560 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل هفت دغنان-گیلان جنگل هفت دغنان-گیلان در محوطه بسيار گسترده‌اي قرار داشت كه تا پيش از انقلاب سال 1357، قسمت اعظم آن را جنگل‌هاي پهن برگ جلگه‌اي پوشانده بود.

اين جنگل‌ها يادگار دوران سوم زمين‌شناسي با قدمتي يك ميليون ساله بودند. در متن و حاشيه اين محوطه بيش از هفتاد روستا قرار دارد كه به كشت برنج و پرورش كرم ابريشم و صيفي كاري و صيد ماهي و پرنده، روزگار مي‌گذرانند در گذشته كشت توتون و بهره‌برداري از چوب‌هاي اين جنگل از ديگر مشاغل اهالي بوده است.

تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:575 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های اطراف تهران جنگل های اطراف تهران از جمله پارک ملی خجیر و سرخه حصار در ارتفاع 1547متری از سطح دریا قرار گرفته است.

میانگین حداکثر ارتفاع آن 2600 متر و حداقل آن 1450 متر می باشد.


تمام این ناحیه به غیر از بخش شمال شرقی آن، جزو مناطق حفاظت شده هستند. مساحت پارک ملی سرخه حصار 9380 هکتار است که تحت کنترل و حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارد.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:582 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های استوایی جنگل های استوایی یا جنگل بارانی حارّه‌ای نوعی زیست‌بوم جنگلی بر روی زمین بوده است .که در مناطق نزدیک به استوا با میزان بارندگی زیاد پیدا می‌شود.

این مناطق از جمله پیچیده‌ترین مناطق زیستی زمین از دیدگاه ساختار و تنوع زیستی هستند و تنها در نواحی بسیار باران‌خیز با گرمای مداوم در طول سال — که شرایط بهینه برای رشد گیاهان هستند — پدید می‌آید.

جنگل‌های باران‌خیز استوایی را می‌توان در ۲۸ درجه شمالی و جنوبی استوا میان مدارهای رأس‌السرطان در آسیا، استرالیا، آفریقا در پایین صحرای بزرگ، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی، و بسیاری از جزایر اقیانوس آرام، اقیانوس هند و کارائیب یافت است.این جنگل‌ها دربرگیرنده متنوع‌ترین مجموعه از زیواگان هستند و بسیاری از کمیاب‌ترین گونه‌های جانوری در آن‌ها می‌زیند.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:602 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های انجیلی-سوادکوه جنگل های انجیلی-سوادکوه و آبشار ولیلا مقصدی مناسب برای گردشگران ماجراجو و گریزان از هیاهوی شهری است.

با توجه به فاصله ۴ ساعته این جنگل‌ها با تهران، امکان سفر یک روزه به این فضای آرام برای گردشگران پایتخت‌نشین هم وجود دارد.
برای رسیدن به ( جنگل های انجیلی ) سوادکوه باید از جاده فیروزکوه گذر کنید. پس از رسیدن به میدان شهر زیرآب، به سمت راست ادامه مسیر دهید تا به روستای «اتو» برسید. بعد از عبور از این روستا، یک دوراهی خاکی مقابلتان قرار می‌گیرد.


مسیر سمت چپ شما را به روستای «ولیلا» می‌رساند. پس از رسیدن به روستا، سراغ مسجد را بگیرید زیرا در فضای روبروی مسجد، مکان مناسبی برای پارک وسیله نقلیه وجود دارد. ضمن آنکه جاده خاکی روبروی این مسجد، مسیر حرکت به سمت روستای «سوخته‌سرا» و ( جنگل های انجیلی ) سوادکوه را مشخص می‌کند.
مسجد دیوارهای کوتاهی دارد و تشخیص آن در یک روستای کوچک کار چندان دشواری نیست. روستای ولیلا در ۵/۱ کیلومتری آبشاری به همین نام قرار دارد. با طی ۳ ساعت مسیر نسبتا کم‌شیب جنگلی، می‌توانید به مقصد برسید. درخت انجیلی که گونه غالب جنگل‌های منطقه سوادکوه است، در ۳ فصل بهار، تابستان و پاییز رنگ‌های جذابی دارد که حس‌های مختلفی را به بیننده منتقل می‌کند.

برگ‌های نورسته این درخت در بهار بنفش مایل به قرمز هستند، در تابستان به رنگ سبز تیره و درخشان دیده می‌شوند و سرانجام در پاییز به رنگ‌های مختلف زرد پررنگ، نارنجی سوخته و پررنگ و قرمز روشن خالص درمی‌آیند. تنه درخت قهوه‌ای مایل به قرمز، صاف و صیقلی با لکه‌های قهوه‌ای روشن تا کرم رنگ است که در فصل زمستان حس گرما را به بیننده منتقل می‌کند.
همه این ویژگی‌ها و بازی رنگ‌ها در این منطقه باعث می‌شود برای ساعاتی غرق در زیبایی طبیعت شوید و با فراغت از دغدغه‌های روزمره، لحظات آرامش بخشی را تجربه کنید.
اگر به این منطقه سفر کردید، حتما نگاه دقیق‌تری به تنه درخت‌های انجیلی بیندازید چرا که چند درخت انجیلی مجاور یکدیگر، معمولا از محل تنه به هم جوش می‌خورند و اگرچه درختان مجزایی هستند، اما به ظاهر در قالب یک تنه واحد و تنومند، کلونی‌ای از درخت را تشکیل می‌دهند که منظره بسیار زیبایی است. اگر ( جنگل های انجیلی ) روزی بارانی را تجربه نکرده باشند، پیاده‌روی در مسیر ( جنگل های انجیلی ) بسیار لذت‌بخش و راحت است. در غیر این صورت به خاطر لغزنده بودن مسیر حتما استفاده از کفش مناسب الزامی است. در روزهای ابتدایی بهار که هنوز لاشبرگ‌ها کاملا تجزیه نشده‌اند، انواع خزندگان را در لابلای برگ‌ها می‌توانید مشاهده کنید.


تنوع و جذابیت رنگ‌ پروانه‌های فراوانی که در طول مسیر می‌بینید، بسیار دلنشین است. اگرچه خزندگان ایران سمی نیستند اما اگر سابقه حساسیت پوستی دارید؛ از لمس آنها خودداری کنید.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1084 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های هیرکانی-آستارا جنگل های هیرکانی-آستارا یکی از بهترین نوع جنگل‌ها در جهان هستند که همچون نوار سبزی بر شیب‌های شمالی کوه البرز قرار گرفته است و سواحل جنوبی دریای خزر را می‌پوشاند.

این ناحیه از حوالی آستارا در شمال غرب تا حوالی گرگان در شرق ایران ادامه می‌یابد.

این جنگل‌ها که از دوران ژوراسیک به جای مانده‌اند، ۷/۳ میلیون هکتار پوشش جنگلی ایران را تشکیل می‌داده‌اند که هم اکنون به ۸/۱ میلیون هکتار کاهش یافته‌اند.
قدمت این جنگل‌ها که جزو بقایای دوران سوم زمین‌شناسی هستند از یک سو و وجود ۸۰ گونه گیاهان چوبی به همراه گونه‌های گیاهی بسیار نادری مانند راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک، سرخدار، نمدار و غیره از سوی دیگر، نشان می‌دهد که این اراضی می‌توانند همچون موزه زنده‌ای مورد استفاده قرار بگیرند.
جنگل ابر شاهرود با ۳۵ هزار هکتار وسعت قسمتی از جنگلهای باستانی هیرکانی است و گیاهان دارویی آن کم نظیر است.
مرز میان‌بند بین دو اکوسیستم منطقه نیمه بیابانی و جنگلی است. به‌طوریکه می‌توان در جنگلهای این ناحیه درختان سوزنی برگ را در کنار درختان پهن برگ مشاهده کرد که این امر در گونه‌های جانوری هم تاثیر گذار است.
انجمن «شاهوار زیست» اعتراض خود را نسبت به احداث جاده خوش‌ییلاق به استان گلستان که از میان جنگل هیرکانی ابر می‌گذرد اعلام کرد. این جاده که قرار است روستای «شیرین چشمه» را به شهر «علی‌آباد» وصل کند، سر راه خود از جنگلهای دست نخورده‌ هیرکانی ابر، در شمال استان سمنان می‌گذرد.
راه رفتن روی ابرها رویایی است، دست یافتنی. بدون جدا شدن روح از بدن می‌شود میان ابرها راه رفت، خوابید و بر ابر سوار شد. لازم نیست حتما به آسمان بروی. در جنگل ابر آسمان به زمین می‌آید. از قبل خبر نمی‌کنند. هر وقت دلشان بخواهد می‌آیند هر وقت هم که دلشان بخواهد می‌روند. مجاورت دو ناحیه کم فشار و پرفشار (دشت گرگان و منطقه ابر) باعث شده هر وقت زمین انرژی می‌گیرد ابرها جابه‌جا شوند.
جنگل ابر زیاد از مرکز شاهرود فاصله ندارد اما تقریبا همه چیزش با آن فرق دارد. از شهر که فاصله می‌گیری دشت‌های وسیع با پوشش استپی می‌بینی. هر چه پیش می‌روی هوا خنک‌تر می‌شود. بوته‌های بزرگ آویشن که پوشیده از گل‌های سفیدند از دور غرق در برف به نظر می‌رسند. دور دست پر از ابر است. کوه‌ها و ابرها به هم پیچیده‌اند. مثل صحنه نمایشی می‌ماند که در آن تیره پوشی حریری را شش دور بر خود پیچیده باشد.
ابرها روی شیشه باران می‌شوند. پیش‌تر که می‌روی درخت‌ها شروع می‌کنند به سبز شدن. یکی، دو تا، هزار تا. آنچه زیاد است چنار است و بلوط و آنچه چشم به دنبال آن می‌گردد اورس است. درخت خاص منطقه ابر که مثل ابر روی زمین می‌خزد. نمی‌شود گفت مه غلیظ، در این جنگل، ابر گردا گردت را می‌پوشاند. یاد شب‌های لندن نمی‌افتی. خنکی و طراوت و بوی خوشی همراه ابر روی صورتت می‌نشیند. ابرها بر گونه‌ و چشم و مویت باران می‌شوند. بیشتر به دریایی می‌ماند که بدون آبشش می شود در آن نفس کشید.
زمین پوشیده از گیاه است و درخت. اما می‌شود جایی برای چادر زدن پیدا کرد. چشمه ترش مکانی مناسب است. غروب که می‌شود دیگر چشم چشم را نمی‌بیند. باید به چراغ قوه دست برد. ابرها چنان دیواری ساخته‌اند که نور که می‌افتد سایه‌ات را مقابلت می‌بینی. ابرها در حال جوشش‌اند. انگار که زمین سماوری است بزرگ و جوش آمده، که بخار آب با فشار از آن بیرون می‌زند. سرد سرد است. انگار نه انگار که در آن واحد مردم تهران از گرما به خانه‌هاشان پناه می‌برند. یا زیاد دور نشویم. درهمین بسطام و خرقان و شاهرود از گرما نمی‌شود راه رفت و یا در ماشین بدون کولر نشست. باز هم دور نرویم. خارتوران در همین نزدیکی است. با پوشش گیاهی و جانوری کویری‌اش.
شب که به نیمه می‌رسد ابرها کم‌کم کاسه کوزه خود را جمع می‌کنند. دره‌های اطراف خوب مشخص می شوند. حرکت ادامه دارد. دره‌ها از ابر پر و خالی می‌شوند. جوشش سریع ابرها جنگل ابر را به آزمایشگاه یک کیمیاگر شبیه کرده است. کم‌کم از آسمان هم چشم می‌پوشند. دره مهتابی نیست اما «شب و رود بی انحنای ستارگان که سرد می‌گذرد»‌ اکنون دیدنی است.
ستاره‌ها در آسمان پاشیده شده‌اند. به دارچینی می‌مانند که آشپزی ناشی برای تزیین شله‌زرد به روی آن پاشیده است.
آتش و باد و خاک و آب، شب را هم به عناصر چهارگانه می‌افزاییم. در جنگل ابر هیچ چیز کم نیست. به تا صبح بیدار ماندن می‌ارزد برای اینکه تغییر رنگ زمین و آسمان را ببینی. هر چه می‌گذرد نور بیشتر می‌پاشد و ابرها دورتر می‌روند. آفتاب طلوع می‌کند که بگوید قانون زمین هنوز هم بر این سرزمین حاکم است. می‌خواهد به یاد بیاورد که در این سرزمین رویایی هم، شب روز می‌شود و روز شب. از پشت ابرها و کوه‌ها می‌آید و می‌ماند. طلوع که می‌شود پینه‌دوز باد سوزن نگاهت را نخ می‌کند و به شرق می‌برد.
روز مشخص می‌کند که جنگل ابر پر از تپه است. پوشش تپه‌ها گاه تنک است و گاه انبوه. وارد جنگل‌های انبوه که می‌شوی باور نمی‌کنی در استان سمنان هستی و باور نمی‌کنی که با کویر خارتوران فاصله چندانی نداری. در قسمت‌هایی از تپه توت فرنگی‌های وحشی به فراوانی یافت می‌شود. اینجاست که این سئوال پیش می‌آید که توتی که گیاه بومی ایران است چرا باید فرنگی خوانده شود. توت فرنگی‌ها ریزند اما بسیار خوشمزه‌اند. چشمه در منطقه فراوان است و در نزدیکی هر چشمه خانه کوچکی ساخته اند وگوسفند و بزها را . اینجا ییلاق است. چوپانان از گلستان به اینجا آمده‌اند.
مناظر اطراف با پوشش سراسر سبز و گاه رنگی‌اش وادارت می‌کند به بیشتر دیدن. از دور قلعه ماران که در دوره ایلامی‌ها بر نوک کوه ساخته شده دیده می‌شود. همین قلعه ماران صبح‌ها هنگام طلوع چنان در ابر غرق می‌شود که احساس می‌کنی جزیره سرگردان را میان دریاچه نمک دیده‌ای.
در ته یکی از دره‌ها آبشاری به نام شرشر هست که به خاطر صعب‌العبور بودن رفتن به آن ممکن نیست. تنها برای ماجراجویان ممکن است که از مسیرهای سخت و پرتگاهی در گروه‌های کوچک دو سه نفره با راهنمای مجرب آن را ببینند.


باید همیشه به یاد داشت که ابرها خبر نمی‌کنند. برنامه‌ها را به دقت باید تنظیم کرد و پیش از تاریکی هوا به جایی مطمئن رسید. اما برای احتیاط هم که شده در گلگشت‌ها هم باید آب و خوراکی‌های شیرین و چراغ قوه به همراه داشت. خطر گراز و خرس را هم در مناطق بسیار بکر باید اضافه کرد. محل کمپ باید به دقت انتخاب می شود.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:819 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های اصفهان جنگل های اصفهان جزء مناطق فقير ايران می باشد. پوشش گياهى آن محدود به کناره‌هاى رودخانه زاينده‌رود به ويژه در ناحيه اصفهان است که نقش موثرى در ارتقای کيفيت اطراف رودخانه جهت استفاده‌هاى تفننی دارد.
علاوه بر آن، در شهرستان‌هاى فريدو‌نشهر و سميرم، جنگل‌هاى طبيعى به شکل پراکنده وجود دارد.
جنگل‌هاى سميرم داراى تراکم کم و جنگل‌هاى فريدونشهر از تراکم متوسطى برخوردارند.
براى مبارزه با کوير و بيابان‌زدايى، در شهرستان‌هاى اردستان، نطنز، نائين و کاشان جنگل‌هاى دست‌کاشت ايجاد شده که در تلطيف هوا و استفاده‌هاى محدود گذراندن اوقات فراغت موثر می باشد.


البته تمامی گونه‌های جنگلی از نظر تنوع ژنتیکی و ارزش‌های زیستی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند و حفاظت از آنها در اولویت قرار دارد. بدین لحاظ مناطقی از این جنگل‌ها حصارکشی شده و تحت عنوان ذخیره گاه جنگلی از هرگونه دخالت انسانی در آنها جلوگیری به عمل می‌آیند.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:726 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های چلاو-مازندران جنگل های چلاو-مازندران نام منطقه ایست کوهستانی و پوشیده از جنگل های متراکم در محدوده استان مازندران... با بکرترین مناطق جنگلی در ایران که لحظات نابی را برای انسن بوجود می آورد.
مناطقی که سفربه آنجا حس خاصی را به انسان منتقل میکند
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:780 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ارسباران-آذربایجان شرقی جنگل ارسباران-آذربایجان شرقی در دل طبیعت بکر و دست نخورده می باشد.

جنگل ارسباران-آذربایجان شرقی با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار سرزمین پهناوری می باشد که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشگین شهر و مغان و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است .
شهرستان اهر را در بر می گیرد. بدون شک جنگل ارسباران از مکانهای دیدنی و تفریحی آذربایجان شرقی و همچنین ایران است.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:567 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ملی گلستان پارک ملی گلستان اولین و بزرگترین پارکی است که در ایران عنوان پارک ملی را به خود اختصاص داده است.

منطقه ه‏ای کوهستانی است که در منتهاالیه شرق البرز و جنگلهای شمال کشور واقع شده است.

پارک ملی گلستان بوسیله دره‏ای که رودخانه مادرسو در آن جاری است و در ابتدا جاده آسیایی بین تنگراه تا دشت قرار دارد به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شده .


مساحت این پارک حدود 92 هزار هکتار است که شامل دره‏ها و چشم‌اندازهای متنوع، منابع آبی متعدد نظیر رودخانه‏ها، نهرها و چشمه‏ها و آبشارها است و از تنوع زیستی و ارزشهای اکوتوریستی بسیار بالایی برخوردار است.

تاسیس: در سال 1357 به‏نام پارک ملی گلستان تحت حفاظت قرار گرفته است. در سال 1977 به‏عنوان ذخیرگاه زیست‏کره انتخاب و به پروژه شماره 8 برنامه انسان و کره مسکون (M&B) یونسکو اهداء گردید.
مساحت: 91,895 هکتار

بلندترین و کوتاه‏ترین دامنه تغییرات ارتفاعی در این منطقه بین 450 متر و 2411 متر از سطح دریا متغیر است. حداقل ارتفاع پارک در تنگراه و حداکثر آن در قله دیورکجی 2411 متر می باشد.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:525 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل سونداربانس-بنگلادش جنگل سونداربانس-بنگلادش نسبت به جنگل آمازون زیباترین جنگل دنیا است.

جنگل سونداربانس-بنگلادش كه به زبان بنگالی یعنی جنگل زیبا بزرگ‌ترین جنگل یكپارچه گونه‌های درختی آب شور به شمار می‌رود (مشابه آن را می‌توان در جنگل حرا در مناطق جنوبی ایران مشاهده كرد).


این جنگل در بین كشورهای هندوستان و بنگلادش قرار گرفته و مناظر زیبای آن را در هیچ جای دنیا نمی‌توان مشاهده كرد.

مهم‌ترین گونه جانوری موجود در این جنگل ببرهای مشهور آسیایی یا همان ببر بنگال است.

بیش از 300 گونه گیاهی به همراه تعداد زیادی از گونه‌های مختلف حیوانات در این جنگل ثبت شده‌اند.

وجود پوشش گیاهی متنوع و گرمسیری به همراه صدها كانال آب شور كه به دریا منتهی می‌شود در كنار ده‌ها رود و چشمه آب شیرین مجموعه‌ای بی‌نظیر و زیبا از بافت جنگلی را به وجود آورده‌اند كه دیدن این مناظر می‌تواند آرزوی هر گردشگر دوستدار طبیعت باشد.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:635 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ملی مارك تواین-امریکا جنگل ملی مارك تواین-امریکادر بخش جنوبی ایالت میسوری كشور آمریكاجنگلی وجود دارد جنگلی بسیار زیبا.

از مهم‌ترین جاذبه‌های جنگل ملی مارك تواین-امریکا چشمه گریر میباشد كه از بزرگ‌ترین چشمه‌های جهان محسوب می‌شود و روزانه 214 میلیون مترمكعب آب از آن خارج می‌شود، زیبایی‌های طبیعی این جنگل آن را به یكی از پرطرفدار‌ترین اماكن جنگلی در كشور آمریكا تبدیل كرده است.

بخش‌هایی از جنگل ملی مارك تواین-امریکا به قدری انبوه است كه هنوز كسی قادر نشده به آن ورود پیدا كند و تنها از طریق هوایی از این مناطق عكسبرداری شده است
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:727 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل كوكونینو-آریزونا جنگل كوكونینو-آریزونا با مساحت 7511 كیلومترمربع در منطقه آریزونای شمالی قرار گرفته .

بخش اعظم جنگل كوكونینو-آریزونا را درختان كاج و سایر درختان همیشه سبز تشكیل می‌دهند كه این ویژگی باعث شده که حتی در فصل زمستان و زیر خروارها برف، جنگل كوكونینو-آریزونا رنگ سبز خود را حفظ كرده و تلفیقی زیبا از منظره سبزی درختان را در زمستان نمایش دهد.


نكته دیگر در مورد این جنگل وجود مناطق بیابانی در اطراف آن است كه سبب شده سرسبزی و زیبایی این جنگل نمود بیشتری پیدا كند.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:553 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 جنگل پیسگاه-آمریکا جنگل پیسگاه-آمریکا در قاره امریکادر كوه‌های آپالاچیان در ایالت كالیفرنیا شمالی قرار دارد.


سه رود بنت كرك، میلز و دیویدسون در این جنگل جاری هستند كه نشان از سرسبزی و زیبایی این منطقه كوهستانی دارد.


وجود این رودها و كوهستانی بودن منطقه جنگل پیسگاه-آمریکا موجب شده است آبشارهای زیادی در آن شكل بگیرد. فصل طلایی بازدید از این جنگل پاییز است كه گیاهان و درختان با رنگ‌های متنوع و زیبای خود تصویری هزار نقش به این جنگل هدیه می‌كنند.

تعداد زیادی كلبه‌های چوبی در مناطق حاشیه‌ای این جنگل وجود دارد كه همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری است.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:557 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل‌های ابری مونته - اروگوئه جنگل‌های ابری مونته - اروگوئه زیبا در كوهستان كوردیلرای كشور اروگوئه قرار گرفته است.
و اصلی‌ترین ویژگی آن مه‌آلود بودن آن است كه در جنگل‌های دیگر این فهرست وجود ندارد.
در بیشتر روزهای سال جنگل‌های ابری مونته - اروگوئه از مه پوشیده شده و مناظر زیبا و خارق‌العاده‌ای به وجود می‌آورد. مساحت این جنگل بالغ بر 10500 هكتار و دارای آب و هوای گرمسیری است. تنوع گیاهی این جنگل بسیار گسترده است و شامل بیش از 2500 گونه گیاهی مختلف دربرمیگیرد.
بیشترین نوع گل‌های اركیده دنیا در این جنگل وجود دارد و علاوه بر آن این جنگل زیستگاه جانوران و پستانداران بسیاری است.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:641 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل كنگو - آفریقا جنگل كنگو - آفریقا در حوالی خط استوا واقع شده است.
اولین نكته‌ای كه در مورد هفتمین جنگل كنگو - آفریقا موجود در این فهرست باید بگوییم این است كه جنگل كنگو - آفریقا دومین جنگل بزرگ دنیا پس از جنگل آمازون است.
حدود دوسوم جنگل كنگو - آفریقا بسیار بزرگ در كشور كنگو قرار گرفته و مابقی آن در كشورهای گابن، كامرون و گینه استوایی قرار گرفته است.
میلیون‌ها نفر از مردم این كشورها برای گذران زندگی خود وابسته به جنگل كنگو - آفریقا است.
گونه‌های متنوع جانوری از قبیل فیل، شامپانزه، گوریل، بابون، زرافه، طاووس و سایر پرندگان مختلف استوایی در این جنگل زندگی می‌كنند.
تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:833 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon