Icon
France
France
France
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی فرانسه جاهای دیدنی فرانسه مراکز تفریحی و گردشگری فرانسه هتل های فرانسه راهنمای سفر به فرانسه نقشه گردشگری فرانسه
مـــــــــنو
جشنواره فیلم کن در فرانسه و شهر دیدنی کَن برگزار می شود. این جشنواره که شهرت جهانی دارد، برای علاقه مندان به این صنعت پر طرفدار می باشد. پس با کانال France همراه باشید.

مهم‌ ترین رویداد سینمایی فرانسه یعنی جشنواره بین‌ المللی فیلم کن هر ساله در اواسط ماه می (اردیبهشت‌ ماه) در شهر کن فرانسه برگزار می شود. این جشنواره از بزرگ ترین جشنواره های فیلم خارجی است و بهترین فیلم های دنیا را بر سر نخل طلا به رقابت وا می دارد. هفتادمین دوره کن در سال 2017 برگزار خواهد شد.

امیدوارم که از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #کن #فستیوال #جشنواره #جشنواره_فیلم_کن #فستیوال_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
جشنواره روز جهانی موسیقی در فرانسه و تمام شهر های این کشور، برگزار می شود. پس با کانال France همراه باشید.

روز جهانی موسیقی یک رویداد موسیقی محبوب و مردمی است که هر ساله در تیر ماه در روز انقلاب تابستانی یعنی کوتاه ترین شب سال در فرانسه برگزار می شود. شما در همه خیابان های فرانسه مردم را خواهید دید که با ذوق و شوق فراوان همه سبک های موسیقی را اجرا می‌کنند. از راک و جاز تا موسیقی کلاسیک، رقص و موسیقی محلی جامائیکا و هر نوع کنسرتی که مورد علاقه تان باشد برای شما مهیا است. شرکت در این رویداد برعکس بقیه جشنواره های رقص و موسیقی فرانسه برای شما کاملاً رایگان است.

امیدوارم که از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #فستیوال #جشنواره #روز_جهانی_موسیقی #سفر #فستیوال_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
فستیوال گاو بازی در فرانسه و شهر نیم برگزار می شود. اگر دنبال هیجان واقعی هستید؟ پس با کانال France همراه باشید.

در خرداد ماه هر سال، شهر نیم (Nîmes) برای شرکت در یکی از بزرگ ترین فستیوال های فرانسه به شما خوش‌ آمد می‌گوید. فضای مهیج و سرگرم‌ کننده فستیوال گاو بازی در خیابان های سراسر شهر احساس می‌شود. گروه های موسیقی با اجراهایشان هیجان میدان های مسابقات روم قدیم را برای شما بازسازی می کنند. جشنواره گاو بازی به مدت شش روز در جنوب فرانسه و Spain برگزار می شود.

امیدوارم که از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #گاو_بازی #نیم #فستیوال #اسپانیا #فستیوال_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
جشن روز سنت نیکلاس در فرانسه و شهر نانسی برگزار می شود. برای بدست آوردن اطلاعات از این فستیوال، با کانال France همراه باشید.

هر ساله در روز ششم دسامبر (15 آذرماه) یا روز سنت نیکلاس، مردم در شمال شرقی فرانسه جشن می گیرند. رژه و تئاترهای خیابانی، اجرای نمایش با رقص نور و آتش‌ بازی در شهر زیبای نانسی برای شما هم فرصت خوبی برای خوش گذرانی خواهد بود.

امیدوارم که از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #نانسی #فستیوال #روز_سنت_نیکلاس #فستیوال_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
فستیوال بادبادک در فرانسه و شهر شمالی برک برگزار می شود. پس برای دانستن اطلاعات این فستیوار، کانال France را همراهی کنید.

شهر برک در خط ساحلی شمال فرانسه هر ساله در ماه آوریل (اردیبهشت) میزبان جشنواره بین المللی کایت های غول‌ پیکر و رنگارنگ است. صدها هزار تماشاگر مجذوب رقص این بادبادک ها در هوا می‌شوند. حتماً لذت بردن روی شن های ساحل و تماشای این صحنه رؤیایی در فرانسه، خاطره ای خوش برای شما خواهد بود.

امیدوارم از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #برک #فستیوال #بادبادک #فستیوال_فرانسه #فستیوال_بادبادک
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
فستیوال لیمو در فرانسه و شهر منتون برگزار می شود. پس توصیه می کنم که این فستیوال را از دست ندهید و با کانال France همراه باشید.

گرم ترین شهر فرانسه در خط ساحلی مدیترانه به خاطر فستیوال لیموهای رنگارنگش در میان توریست ها مشهور شده است. اگر در ماه اسفند به شهر منتون در جنوب فرانسه سفر کنید شانس شرکت در این رویداد لیمویی نصیب شما خواهد شد. مجسمه‌ های بزرگ از نماد شهرهای دنیا مثل برج ایفل، دیزنی لند و بریج تاور لندن که از لیمو ساخته شده اند و رژه های لیمویی در سطح شهر، شما را حیرت‌ زده می‌کنند.

امیدوارم که از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #لیمو #فستیوال #منتون #فستیوال_فرانسه #فستیوال_لیمو
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
فستیوال جشن نور در فرانسه و شهر لیون می باشد. همچنین همه مردم فرانسه بی صبرانه منتظر برگزاری این جشن خاص هستند. پس با کانال France همراه باشید.

جشنواره نورها در لیون با اجرای نمایش و انیمیشن های جذاب با استفاده از نورپردازی، شما را همانند 4 میلیون توریست دیگر محصور خود خواهد کرد. در این جشن بناها و معماری های تاریخی، خیابان ها و حتی طبیعت لیون غرق در نور می‌شود. هشتم دسامبر (17 آذرماه) هر سال این فستیوال دیدنی به مدت چهار روز در شهر لیون فرانسه برگزار می شود. در اصل جشن نور لیون یک جشنواره مذهبی برای گرامی داشت مریم مقدس و مسیح (ع) است.

امیدوارم از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #لیون #جشن_نور #فستیوال #فستیوال_فرانسه #فستیوال_جشن_نور
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
فستیوال عروسک های قول پیکر در فرانسه و شهر دوئه می باشد. پس برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب توجه کنید.

هرساله در سه روز آغازین ماه جولای (11 الی 13 تیرماه) شهر دوئه در شمال فرانسه میزبان خانواده پنج‌ نفره غول‌ پیکر «گیونت» است. این مراسم از میراث های معنوی کشور فرانسه است و ریشه در افسانه های محلی فرانسه دارد. عروسک های آقای گیونت به همراه همسرش ماری و سه فرزندشان جیکوب، فیلون و بینبین در شهر به نمایش درمی‌آیند و نمایش های افسانه ای را اجرا می کنند که برای مردم و توریست ها بسیار جالب‌ توجه است.

امیدوارم که از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #دوئه #فستیوال #عروسک_غول_پیکر #فستیوال_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
روز رژه باستیل در فرانسه و شهر پاریس انجام می شود. این روز به عقیده خیلی ها روزی باشکوه در فرانسه و پاریس است. پس با کانال France همراه باشید.

این فستیوال دیدنی و زیبا در روز 14 جولای (مرداد) یعنی روز ملی فرانسه برگزار می شود. در خیابان معروف شانزه لیزه پاریس هزاران سرباز و اسب بزرگ‌ ترین رژه نظامی دنیا را برگزار می کنند و از تاق پیروزی به سمت کاخ کنکورد می روند. صدها هواپیما نیز در این رژه شرکت دارند. این فستیوال بهترین زمان برای سفر به پاریس است چرا که جذاب ترین نمای شهر را به شما نمایش می دهد.

امیدوارم که از این فستیوال لذت ببرید.

#فرانسه #پاریس #فستیوال #رژه_باستیل #فستیوال_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
کارناوال نیس در فرانسه که در شهر ساحلی نیس می باشد، یکی از مشهورترین کارناوال های دنیا است. پس با کانال France همراه باشید.

اسفند ماه هر سال این جشنواره در شهر نیس در سواحل مدیترانه (جنوب فرانسه) برگزار می‌شود و بیش از یک میلیون تماشاگر را به این شهر دعوت می کند. آتش‌ بازی و رژه کالسکه ای که با گل تزیین شده، نمایش نور و رنگ، رقص و شادی و رژه صدها عروسک غول‌ پیکر زیبا، به مدت دو هفته ادامه پیدا می‌کند. لذت بردن از آب و هوای مطبوع جنوب فرانسه در زمستان یکی دیگر از دلایل مهمِ این سفر است.

امیدوارم از این فستیوال لذت ببرید.

#فستیوال #فرانسه #نیس #کارناوال #جشنواره #فستیوال_فرانسه #فستیوال_کارناوال_نیس
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

جشن ها و تعطیلا ت سالانه كشور فرانسه:

اول ژانویه : تعطیل رسمی وروز تحویل سال نو . در این روز بزرگسالان هدیه سال نو را به فرزندان تقدیم می کنند

ششم ژانویه : یا اولین یکشنبه بعد از تحویل سال نو

جشن شاهان : LA Fête des Rois
در این روز از شیرینی فروشی ها یک نوع شیرینی به نام گالت خریداری می شود که یک باقلی در این شیرینی قرار گرفته است .کوچکترین عضو خانواده با چشمان بسته سهم افراد مختلف خانواده را توزیع می کند و افراد مواظب هستند که باقلی را به هنگام خوردن شیرینی پیدا کرده و قورت ندهند.کسی که باقلی را پیدا نمایدپادشاه این جشن می شود.تاج پادشاهی را بر سرش می گذارند و اوملکه خود را انتخاب می کند . اعضای خانواده و دوستان حاضر لیوان شراب را بلند کرده و میگویند :به سلامتی پادشاه و ملکه


دوم فوریه : جشن شمعدان La Fête de la Chandeleur
جشن شاندلور،یک جشن مذهبی است که در سابق در این روز شمع ها را در شمعدانی روشن می کردند .

Fête Gourmandeهمچنین در این روز همه خانواده هایک نوع شیرینی به نام کرپ درست می کنند . مادربه هنگام درست کردن این شیرینی آن را به هوا پرتاب کرده و برمی گرداند و فرزندان نیز در اطراف مادر هستند و با دقت ، عمل برگرداندن شیرینی را نظاره می کنند .اگر مادر یک سکه در دست بگذارد و با همان سکه در دست، شیرینی کرپ رابا پرتاب کردن آن درهوا برگرداند و کرپ در ظرف شيريني بیفتد ، تمام سال ثروتمند خواهند بود.

14 فوریه : روز سن والنتن
تعطیلات زمستانی برای مدارس به مدت دوهفته

1 مارس :جشن کارناوال : آخرین روز فوریه یا اولین روز مارس، این روز به تاریخ عید پاک بستگی دارد .مركز جشن کارناوال نیز در فرانسه شهر نیس است .

Mardi grasسه شنبه آخرین روز کارناوال

Mercredi des Cendres چهارشنبه شروع ایام روزه به منظور توبه و استغفار است که مدت 40 روز قبل از عید پاک مسیحی صورت می گیرد.

Le poisson d Avril

اول آوریل ، روز شوخی است . همه افراد حتی بچه ها نیز مجاز هستند دروغ هایی را جعل کنند . بچه ها در این روز ماهی هایی را با مقوا درست کرده و به پشت یکدیگر می چسبانند.

Pâques

عید پاک همیشه در روزهای یکشنبه واقع می شود غذای خانواده گی ، در این روز با بره پاسکال صرف می شود .

روز دوشنبه ی عید پاک نیز تعطیل رسمی است.

ژوئن :

در این ماه روزهای تعطیل وجود ندارد اما دوحادثه مهم مسابقه اتومبیل رانی و مسابقه قهرمانی تنیس صورت می گیرد .

روز پدر

ماه اخذ دیپلم

۲۱ ژوئن : جشن موسيقي

ژوئیه :

14 ژوئیه ، روز فتح زندان باستیل و روز ملی فرانسه و تعطیل رسمی . در این روز ، رژه بزرگ نظامی در خیابان شانزه لیزه در حضور ریاست جمهوری فرانسه صورت می گیرد .

در روز قبل نیز تمام شهرهای فرانسه به مناسبت روز ملی خود مراسم جشن و پایکوبی در شهر های خود دارند و مراسم آتشبازی نیز دیدنی است

شروع مسابقه بین المللی دوچرخه سواری تور دو فرانس در ماه ژوئیه

شروع فستیوال فرهنگی آوینیون – جشنواره بین المللی تئاتر فرانسه

اوت :

ماه تعطیلات تابستانی : این تعطیلات از یکم تا سی و یکم اوت است و علیرغم تلاش دولت ، تقریبا عموم مردم همزمان از این تعطیلات استفاده می کنند .بسیاری از کارخانه ها تعطیل و تعداد زیادی از مغازه ها بسته می شود .50 درصد شرکت های فرانسوی تعطیلات سالانه خود را در این ماه دارند و در این ماه تولیدات صنعتی 40 درصد کاهش می یابد .

15 اوت روز معراج حضرت مریم و تعطیل رسمی

سپتامبر :

پایان تعطیلات تابستانی

روز بازگشایی مدارس

شروع به کار مشاغل بعد از پایات تعطیلات اوت

پایان سپتامبر تغییر ساعات زمستانی

سپتامبر :

پایان تعطیلات تابستانی

روز بازگشایی مدارس

شروع به کار مشاغل بعد از پایات تعطیلات اوت

پایان سپتامبر تغییر ساعات زمستانی

نوامبر :

اول نوامبر : روز بزرگداشت مردگان و تعطیل رسمی La Toussaint

در این روز عموم مردم به گورستان ها می روند و قبرها را با گل داوودی آذین می کنند.

11 نوامبر روز ترک مخاصمه جنگ جهانی اول و تعطیل رسمی: در این روز رئیس جمهور فرانسه بر سر قبر سربازگمنام در زیر طاق نصرت خیابان شانزه لیزه گل می گذارد .

25 نوامبر روز سنت کاترین .این روز اختصاص به خانم های مجرد پاریسی دارد که 25 ساله هستند و هنوز ازدواج نکرده اند.کاترین کوچولوها در مقابل مجسمه سنت کاترین در خیابانی به همین نام گل می گذارند .برای این روز کلاه هایی زرد و سبز رنگی در انواع و اقسام مدل ها می بافند .در مزون های بزرگ خیاطی نیز جشن هایی برپا می کنند .

دسامبر :

25 دسامبر جشن نوئل و تعطیل رسمی.

این روز جشن جشن هاست و تمام شهرها چراغانی و غرق در نور است و همه خوشحال هستند.شمع ،برف ، درختان کاج ، تزئین ها ،هدیه و ناقوس هایی که نواخته می شود .بچه ها شومینه ها را نظافت میکنند و دنبال بزرگترین کفش هایشان می گردند ، پاپا نوئل برای هدیه دادن راه منازل را در پیش می گیردو...

شب قبل از نوئل ، شب زنده داری است و خانواده های مسیحی غذاهای سنتی صدف ، بوقلمون و رولت کریسمس را صرف می کنند .
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

مطالب مرتبط

صنایع دستی فرانسه

کاخ ورسای در فرانسه

طاق پیروزی در فرانسه

خیابان شانزلیزه در پاریس

برج ایفل در فرانسه

پاریس پایتخت فرانسه

راهنمای سفر به فرانسه

جشن شاهان در فرانسه

شهر های مهم فرانسه بر پایه جمعیت

اقتصاد کشور فرانسه

قانون اساسی کشور فرانسه بخش سوم

قانون اساسی کشور فرانسه بخش دوم

قانون اساسی کشور فرانسه بخش اول

نام حاکمان کشور فرانسه بخش آخر

نام حاکمان کشور فرانسه بخش سوم

نام حاکمان کشور فرانسه بخش دوم

نام حاکمان کشور فرانسه بخش اول

همسایه های کشور فرانسه

پیش شماره تلفنی کشور فرانسه

نام های قدیم کشور فرانسه

درباره این کانال
کلید واژه ها
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon