Icon
France
France
France
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی فرانسه جاهای دیدنی فرانسه مراکز تفریحی و گردشگری فرانسه هتل های فرانسه راهنمای سفر به فرانسه نقشه گردشگری فرانسه
مـــــــــنو
دی ماه آخرین ماه در تقویم میلادی است که به کریسمس می رسد. اگر قصد دارید که در کریسمس در آنجا باشید و لذت ببرید، آب و هوای فرانسه در دی ماه را بررسی کنید.

دی یکی از سردترین ماه ها در پاریس و فرانسه می باشد. میانگین دما در این ماه حدوداً 5.5 درجه سانتی گراد می باشد که به تدریج به 4 درجه نیز می رسد. حداکثر دما در شبانه روز در ماه دی بین 6 تا 8 درجه می باشد که به ندرت به بالای 13 درجه و زیر 0 درجه می رسد. حداقل دما در شبانه روز بین 4- تا 2 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 8 درجه می رسد.

متوسط میزان بارش در ماه دی در پاریس و فرانسه حدود 27 میلی متر می باشد که در 15روز از ماه می بارد. میانگین بارش برف دو روز در دی می باشد. شرایط مه آلود به طور متوسط 3 روز در دی ماه است.

امیدوارم از این سفر لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #دی #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آذر ماه زمانی سرد برای سفر است. ولی اگر قصد سفر در این ماه را به فرانسه و پاریس دارید، حتماً آب و هوای فرانسه در آذر ماه را مطالعه کنید.

آذر ماه در پاریس و فرانسه ماهی سرد است. در طول این ماه، میانگین دما حدود 9.5 درجه سانتی گراد می باشد که به تدریج به 5.5 درجه می رسد. حداکثر دما در شبانه روز در ماه آذر بین 8 تا 13 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 17 درجه یا کمتر از 3 درجه می رسد. حداقل دما در شبانه روز بین 3 تا 6 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 11 درجه یا کمتر از 2- درجه می رسد.

در طول ماه آذر، میزان بارش باران در پاریس و فرانسه حدود 22 میلی متر است که در 15 روز از ماه می بارد. در آذر ماه به طور متوسط چهار روز مه آلودگی وجود دارد. در اواخر این ماه، بارش برخ حدود %5 در هر روز است.

امیدوارم از سفر به فرانسه و پاریس لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #آذر #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر قصد دارید که در میانه پاییز و آبان ماه به فرانسه سفر کنید، حتماً به آب و هوای فرانسه در آبان توجه کنید.

آبان، زمانی سرد و مرطوب برای بازدید از پاریس و فرانسه می بشد. در آبان ماه، میانگین دما حدوداً 14 درجه می باشد که به تدریج به 9.5 درجه سانتی گرا می رسد. حداقل دما در شبانه روز بین 6 تا 10 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 14 درجه یا کمتر از 2 درجه می رسد.حداکثر دما در این ماه، در شبانه روز بین 13 تا 18 درجه سانتی گراد متناوب است که به ندرت به بیش از 23 درجه یا کمتر از 9 درجه سانتی گراد می شود.

در آبان ماه میزان بارش باران در فرانسه و پاریس حدود 25 میلی متر است که در 13 روز از ماه می بارد. حدوداً مه آلودگی هوا 3 روز در ماه است و احتمال برف تقریباً بعید است.

امیدوارم از این سفر لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #آبان #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر رفتن در مهر و پاییز طرفداران خاص خودش را دارد. پس اگر می خواهید در مهر به پاریس یا فرانسه سفر کنید، حتماً آب و هوای فرانسه در مهر را مورد بررسی قرار دهید.

در مهر ماه آب و هوای پاریس و فرانسه شروع به خنک شدن می کند. میانگین دما در این ماه حدوداً 17.5 درجه سانتی گراد می باشد که به تدریج به 14.5 درجه می رسد. حداکثر دما در شبانه روز در مهر ماه بین 19 تا 22 درجه سانتی گراد متناوب است که به ندرت از 27 درجه سانتی گراد فراتر یا به زیر 14 درجه می رسد. حداقل دما در شبانه روز بین 10 تا 13 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 16 درجه یا به زیر 6 درجه می رسد.

مهر ماه یکی از خشک ترین ماه های پاریس و فرانسه است به طوری که میزان بارش در این ماه حدود 16 میلی متر است که در 11 روز پراکنده شده است. در این ماه امکان مه گرفتگی و رعد و برق وجود دارد.

امیدوارم از سفر خود لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #مهر #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 2
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر قصد سفر به پاریس و فرانسه را در شهریور ماه دارید، لطفاً آب و هوای فرانسه در شهریور ماه را مطالعه کنید.

شهریور یک ماه بسیار محبوب و پر مخاطب برای سفر به پاریس و فرانسه می باشد. درجه حرارت در این ماه معتدل است. در شهریور ماه میانگین دما حدوداً 20 درجه می باشد که به تدریج به 18 درجه سانتی گراد می رسد. حداکثر دما در شبانه روز بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 31 درجه یا کمتر از 19 درجه می رسد. حداقل دما در شبانه روز بین 13 تا 15 درجه سانتی گراد می باشد که تقریباً هرگز به زیر 9 درجه یا بالای 18 درجه سانتی گراد نمی رسد.

در طول شهریور ماه، میزان بارش باران 21 میلی متر است که در 10 روز از ماه می بارد. معمولاً در این زمان بارش باران همراه با رعد و برق است. بارش برف در این زمان عملاً بی سابقه است.

امیدوارم از سفر خود لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #شهریور #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر قصد دارید در مرداد ماه به پاریس و فرانسه سفر کنید، حتماً آب و هوای فرانسه در مرداد را مطالعه کنید.

مرداد زمانی مناسب برای بازدید از پاریس و فرانسه می باشد. میانگین دما در این زمان از سال حدود 18.5 درجه سانتی گراد می باشد که به تدریج به 20 درجه نیز می رسد. حداکثر دما در شبانه روز بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد که تقریباً هیچ وقت به بیش از 31 درجه یا کمتر از 18 درجه نمی رسد. حداقل دما در شبانه روز در مرداد ماه بین 14 تا 15 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 19 درجه یا کمتر از 10 درجه می رسد.

در مرداد ماه میزان بارش در پاریس و فرانسه حدود 21 میلی متر است که در 11 روز از ماه پراکنده شده است. بیشتر بارش ها در این ماه همراه با رعد و برق شدید می باشد.

امیدوارم از سفر لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #مرداد #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تابستان فصلی است برای مسافرت و دوری از دردسر های روزمره. پس اگر قصد رفتن به پاریس را دارید، آب و هوای فرانسه در تیر ماه را مطالعه کنید.

تیر یک زمان فوق العاده برای بازدید از پاریس و فرانسه می باشد. زمانی که آب و هوا عمدتاً گرم، خشک و آفتابی می باشد. میانگین دما در تیر ماه بین 16 تا 18.5 درجه سانتی گراد می باشد. حداکثر دما در شبانه روز بین 21 تا 23 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 29 درجه یا کمتر از 16 درجه می رسد. حداقل دما در شبانه روز در تیر ماه بین 11 تا 14 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت کمتر از 8 درجه یا بیشتر از 18 درجه می شود.

در تیر میزان بارش باران در پاریس و فرانسه، 25 میلی متر می باشد که در 11 روز از ماه پراکنده است. میزان بارش برف در تیر تقریباً 0 است. احتمال مه گرفتگی در این ماه زیاد است.

امیدوارم از سفر نهایت لذت را ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #تیر #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر قصد دارید که در اواخر فصل بهار به فرانسه بروید، حتماً برای اطلاع از آب و هوای فرانسه در خرداد، کانال France را همراهی کنید.

در این ماه، آب و هوای فرانسه و پاریس به طور چشمگیری بهبود می یابد. در این زمان از سال، میانگین دما در اوایل خرداد 12.5 درجه سانتی گراد و اواخر خرداد 16 درجه سانتی گراد می باشد. حداکثر دما در روز بین 17 تا 21 درجه سانتی گراد می باشد که این دما به ندرت به بیش از 26 درجه و کمتر از 12 درجه می رسد. حداقل درما در روز بین 8 تا 11 درجه می باشد که به ندرت به بالای 15 درجه و زیر 4 درجه می رسد.

متوسط میزان بارش در خرداد ماه 26 میلی متر می باشد که در 12 روز از ماه می بارد. در این ماه طبیعتاً برف نمی بارد.

امیدوارم از سفر لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #دما #خرداد #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر دوست دارید که در اردیبهشت ماه به سفر بروید و اگر می خواهید به فرانسه و پاریس بروید، به آب و هوای فرانسه در اردیبهشت، توجه کنید.

فصل بهار در جریان است. آب و هوا در پاریس و فرانسه همچنان رو به گرما می رود و احتمال بارش کمتر می شود. در سراسر این ماه، میانگین دما بین 9 تا 12.5 درجه سانتی گراد می باشد. حداکثر دما در روز، در اوایل ماه 13 درجه تا اواخر ماه که به 17 درجه سانتی گراد می رسد. در این ماه به ندرت دما از 23 درجه عبور و به زیر 8 درجه می رسد. حداقل دما در روز بین 5 درجه تا 8 درجه نوسان دارد. تقریباً هیچ وقت در این مقطع، دما به زیر 1 و بالای 12 درجه نمی رسد.

بارش باران در پاریس و فرانسه، 25 میلی متر است که در 14 روز از ماه می بارد. به طور متوسط احتمال بارش برف در این ماه فقط 1 روز می باشد.

امیدوارم از سفر نهایت لذت را ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #اردیبهشت #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
قطعاً فروردین و عید نوروز، یکی از فرصت های مناسب برای ما ایرانیان می باشد که به سفری هیجان انگیز در ورای مرز های ایران برویم.

در این ماه، آب و هوا به آرامی رو به ثبات و گرما می رود همچنین در آغاز فصل بهار، زیبایی خاصی به پاریس و فرانسه می دهد. در این زمان از سال، میانگین دما در فرانسه 5.5 درجه سانتی گراد در آغاز ماه و در پایان ماه به 9 درجه سانتی گراد می رسد. در فروردین ماه اوج گرما در طول روز بین 9 تا 13 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به بیش از 18 درجه و زیر 4 درجه سانتی گراد می رسد. حداقل حرارت و دما در این ماه بین 2 تا 5 درجه سانتی گراد می باشد که به ندرت به زیر 2- و بالای 9 درجه می رسد.

در پاریس و فرانسه، به طور متوسط 24 میلی متر بارش در 14 روز می بارد. در فروردین ماه در فرانسه، به طور متوسط یک روز برف می بارد.

امیدوارم از این سفر لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #فروردین #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آب و هوای پاریس در بهمن ماه می تواند برای علاقه مندان به روز های سرد و زیبا جذاب باشد. پس به ادامه این مطلب توجه کنید.

بهمن سردترین و مرطوب ترین ماه سال در پاریس و فرانسه می باشد. میانگین دمای شهرستان ها در بهمن ماه حدود 5 درجه سانتی گراد، ثابت است. بدون تقریباً هیچ تغییری. حداکثر دما در روز، در آغاز ماه 6 درجه سانتی گراد و در پایان ماه 8 درجه سانتی گراد می باشد. اما به ندرت این دما به بیش از 12 درجه سانتی گراد یا به زیر 0 درجه می رسد. حداقل دما در بهمن در آغاز ماه 1 درجه می باشد که در پایان ماه به 2 درجه سانتی گراد می رسد. این دما به ندرت به زیر 5- درجه و بالای 8 درجه می رسد.

در این ماه بارش حدود 18 میلی متر است که در 14 روز تقسیم شده است. در تمام بهمن به طور متوسط فقط 2 روز برف می آید که برف سنگینی نیست.

امیدوارم از سفر با خانواده لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #بهمن #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
اسفند زمان بسیار سردی است برای بازدید از پاریس و فرانسه. پس آب و هوای فرانسه در اسفند را مطالعه کنید.

در طول این ماه دما افزایش کمی دارد به طوری که در اوایل ماه، دما 4 درجه سانتی گراد تا 5.5 درجه سانتی گراد میانگین دارد. حداثر دما در روز بین 7 تا 9 درجه سانتی گراد می باشد. اما اغلب ممکن است ناگهان دما به بیش از 14 درجه یا زیر 1 درجه برسد. حداقل دما در این ماه 1 تا 2 درجه می باشد که ممکن است به بالای 7 درجه یا زیر 4- درجه نیز برسد.

در طول اسفند ماه، بارش دما حدود 22 میلی متر است که در 13 روزِ ماه پراکنده می باشد. به طور متوسط در این ماه 3 روز برف می بارد.

#آب_هوا #فرانسه #اسفند #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آیا شما هم با عوض شدن و تولد طبیعت، می خواهید عوض شوید و سفری لذت بخش را تجربه کنید؟ پاریس قطعاً گذینه خوبی است ولی برای سفر به پاریس در فصل بهار، حتماً به اطلاعات آب و هوایی آنجا توجه کنید.

هوای سرد زمستان جای خود را به روزهای طولانی‌ تر و هوای گرم تر می دهد. بر روی شاخه‌های لخت و بی‌ برگ شکوفه‌ ها و برگ‌ های سبز شروع به رویش می کنند. در ماه فروردین دوباره هوا رو به گرمی رفته و دما هوا بیشتر از انگشتان دست می شود. در اوایل بهار بعد از ظهر‌ها کمی‌ رو به سرما می رود اما در ماه خرداد کم کم گرمای تابستان را بیشتر می توان حس کرد تا جایی‌ که گاهی‌ اوقات دما به ۲۰ درجه نیز می‌رسد. اوایل بهار کمترین میزان بارش در طول سال را شاهد هستید، اما نباید از باران‌های ناگهانی نیز غافل شد. دما در این فصل طوری می شود که هر آن چه که از هوا می‌خواهید تحقق‌ بخشیده می شود.

امیدوارم از این هوای دلپذیر، لذت ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #پاریس #بهار #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
زمستان فصلی سرد و سفیدی می باشد که اغلب ما، خاطرات خوشی را در این فصل داریم. اگر قصد دارید که خاطرات خوش دیگری را این بار در پاریس بسازید، اطلاعات آب و هوایی در زمستان های پاریس را فراموش نکنید.

زمستان در پاریس کاملا سرد است. بهمن سردترین ماه با حداکثر دمای ۶ درجه و حداقل دمای ۱ درجه سانتی گراد می باشد. به طور معمول دمای زیر صفر را در روزها به ندرت و در شب‌ ها گاه گاهی‌ حس می شود. میزان تابش آفتاب در طول روز بسیار کم و فقط در حدود ۲ ساعت است. سطح بارش باران ۵۰ میلی‌ متر در سال است، فقط با این تفاوت که این باران ها بسیار سرد هستند. در ماه‌ های دی و بهمن به طور میانگین ۱۶ تا ۱۷ روز مرطوب را شاهد هستید. به طور کلی‌ آب و هوا بسیار شبیه به انگلستان می باشد.

گاهی‌ اوقات بارش برف را داریم اما این اتفاق بسیار معمول نیست. هنگام بارش باران شهر پاریس بسیار دیدنی‌ می شود. به خاطر وجود ازدحام، ماشین‌ها و ساختمانها دمای هوا چند درجه گرمتر از خارج شهر است. این اختلاف به عنوان حرارت شهری معروف است.

#آب_هوا #فرانسه #پاریس #زمستان #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
فصلی دلنشین و رنگارنگ که با خود طراوت را به زندگی می آورد و خود را آماده انقلابی در طبیعت می کند. در این روز های زیبا و سرخ رنگ، قطعاً رفتن به شهر های خارجی مثل پاریس بسیار جالب است. اما برای اینکه سفری بهتر داشته باشید، حتماً اطلاعات آب و هوایی آن منطقه را بررسی کنید.

پاییز زمان تغییرات است. هوای تابستان کم کم جای خود را به هوای سرد زمستانی می دهد. در اواخر مهر هوا هنوز کمی‌ گرم است اما کم کم موج سرما آغاز می شود. ماه آبان میانگین دما به ۱۵ درجه سانتی گراد و آذر به ۱۰ درجه می‌رسد. شب‌ ها دمای هوا به کمتر از ۱۰ درجه نیز می‌رسد، به طوری که در ماه آبان تا ۸ درجه کاهش دما را شاهد هستید. در آغاز این ماه‌ها تابش آفتاب خوبی‌ دارید اما رفته رفته از میزان آن کم شده تا به ۲ ساعت در روز کاهش می یابد.

اوایل پاییز مناظر زیبایی‌ از زرد شدن برگ‌های درختان در پارک‌ها را شاهد هستید. گر شما آماده برای سرما هستید این زمان موقعیتی بی نظیر برای بازدید از پاریس است. در این فصل بارش باران همانند بقیه فصول است که به طور متوسط ۵۰ میلی‌ متر در ماه می باشد. در ماه آذر بارش باران بیشتر از طوفان ها به چشم می‌خورد.

توصیه می شود که خود را برای سرما آماده کنید و لباس های گرم را با خود ببرید.

#آب_هوا #فرانسه #پاریس #پاییز #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تابستان یکی از فرصت های مناسب برای سفر به شهر های خارجی از جمله پاریس می باشد. ولی دانستن آب و هوا در آن مقطع، می تواند به شما کمک زیادی بکند.

تابستان به طور کلی‌ در پاریس بسیار گرم، همراه با موج گرما است. تابستان در ماه‌های مرداد و شهریور با درجه حرارت بین ۲۰ تا ۲۴ درجه سانتی گراد به اوج خود می‌رسد. درجه حرارت در این بازه زمانی پایین تر از این حد نخواهد رسید، اما در بعضی‌ موارد تجربه بالا رفتن تا ۳۰ درجه هم بوده است. این هوا ممکن است شرایط ناراحت کننده ای مخصوصا در شب‌ ها ایجاد کند. برای رفتن به پاریس، شهر فرهنگ و دور از اقیانوس باید خود را آماده گرما، شلوغی و قدم زدن در تابستان های گرم کنید. بخاطر این آب و هوا در پایان روز‌های تابستان زندگی‌ در شهر بیشتر جریان دارد. فضای جشنواره غذا و نوشیدنی می تواند بعد از یک روز گرم بسیار لذت بخش باشد.

در حالی‌ میزان بارش باران متوسط بوده اما رگبار‌های ناگهانی می تواند در هر زمان شما را غافل گیر کند. باران می تواند به سرعت و غیر قابل پیش بینی‌ باشد که اغلب با رعد و برق‌ های خشمگین همراه است که منجر به افزایش رطوبت و گرمای بیشتر می شود. این رعد و برق‌ها بیشتر در ماه‌های شهریور و مهر به چشم می‌خورد. میزان بارش باران در تابستان حدوداً ۶۰ میلی‌ متر می باشد که این میزان کمی‌ بالاتر از بارش در لندن است. به طور متوسط شما باید انتظار ۱۲ روز بارش در سال را داشته باشید. بدین معنی‌ که میانگین بارش باران در تابستان بیشتر از بقیه فصول است. با وجود بارش باران، میزان تابش آفتاب در تابستان تا ۸ ساعت در روز بین ماه‌ های تیر و مرداد بالا می رود. به طور خلاصه در پاریس خود را برای تابستان‌های گرم و بارانی همراه با بعد از ظهری خنک آماده کنید.

توصیه می شود که با خود لباس های راحت همراه با چتر و وسایل دیگر، همراه داشته باشید.

#آب_هوا #فرانسه #پاریس #تابستان #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
قسمت نوار ساحلی مدیترانه در فرانسه، یکی از توریستی ترین قسمت های فرانسه می باشد. اگر قصد دارید به آن مکان سفر کنید، حتماً اطلاعات آب و هوایی آن منطقه را مطالعه کنید.

آب و هوای مدیترانه ای‌ فرانسه را به طور کامل می توان در روستای ریهون واقع در جنوب والنس حس کرد. زرق و برق این منطقه به خاطر داشتن تابستان های گرم و زمستان‌ های معتدل می‌باشد. در تابستان هوای گرم و سوزان و شب‌ ها با نسیم خنک دریا که گرمای هوا را می‌شکند، منطقه ای‌ ایده‌آل برای بهره گیری از این هوا است. علاوه بر تابستان های گرم این منطقه دارای ۳ ماه هوای معتدل با بارش باران است. زمستان ها در این منطقه کمی‌ سرد به همراه باد های شمالی می باشد. باد های میسترل هوایی دلپزیر در روستای ریهون ایجاد کرده است.

#آب_هوا #فرانسه #سواحل_فرانسه #مدیترانه #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
قسمت مرکز غربی فرانسه، یکی از قسمت های جغرافیایی در فرانسه می باشد که تراکم جمعیتی زیادی دارد.

همینطور که شما به قسمت داخلی فرانسه می روید، تنوع آب و هوا را بیشتر لمس می کنید. زمستان این منطقه سردتر از مناطق دیگر می باشد و احتمال بارش باران، بیشتر از قسمت شمالی و غربی فرانسه است. در ضمن بارش باران و رعد و برق در تابستان به اوج خود می رسد. می توان گفت که بارش باران در قسمت شمالی بیشتر از قسمت جنوبی است. براساس آمار اداره هواشناسی میانگین بارش باران سالیانه در قسمت جنوبی 750 میلی متر و در قسمت شمالی 1160 میلی متر میباشد.

#آب_هوا #فرانسه #مرکز_فرانسه #غرب_فرانسه #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پاریس، یکی از توریستی ترین و پر بازدید ترین شهر های فرانسه و اروپا می باشد که اغلبِ ما آن را بخاطر برج ایفِل و شهرت در غذا های آن می شناسیم و دوست داریم به پاریس سفر کنیم. عید نوروز و تعطیلات مختلف در طول سال از موقعیت های مناسب ما ایرانیان برای گشت و گذار و سفر است پس باید از آن استفاده کنیم ولی قبل از آن باید، اطلاعات آب و هوایی مختلفی از آن داشته باشیم.

آب و هوای پاریس، اقیانوسی است. هوای این شهر تحت تاثیر اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد و به ندرت می توان شاهد هوای بسیار گرم و بسیار سرد بود. میانگین دمای این شهر، 15 درجه سانتی گراد است. همچنین از نظر آب و هوایی می توان گفت پاریس به دلیل بارش باران های سیل آسا نیز شهرت بسیاری دارد. خیلی کم در پاریس برف می بارد.

تابستان پاریس با متوسط دمای بین 15 تا 25 درجه سانتی گراد، گرم و دلپذیر و آفتابی است. روز های بهاری و پاییزی در پاریس معمولاً ملایم است؛ اما تغییر ناگهانی هوا هم کم پیش نمی آید. زمستان ها خورشید نمی تابد و میانگین دمای هوا در روز حدوداً 7 درجه سانتی گراد می باشد. معمولاً برف اندک و ملایم می آید و روی زمین هم نمی نشیند.

تنها در یکی دو سال اخیر بوده که زمستان ها، موج سرما دمای هوا را پایین آورده و هم باعث بارش شدید برف شده است.

#آب_هوا #فرانسه #پاریس #سفر #دما #آب_هوای_فرانسه #آب_هوای_پاریس
link می پسندم 2
اطلاعات بیشتر
بستن
قطعاً فرانسه یکی از پر بازدید ترین و توریستی ترین کشور های اروپا می باشد. از غذا های متنوع فرانسوی تا مکان های دیدنی، این کشور بسیار غنی است؛ پس اگر قصد سفر به فرانسه را دارید، باید از آب و هوا و شرایط جوّی آنجا نیز با خبر باشید.

یکی از چیز هایی که شما باید دربارۀ فرانسه بدانید این است که آب و هوای فرانسه چهار فصل است و تنوع زیادی دارد. همچنین در هر شرایط آب و هوایی، در فرانسه جشن ها و فستیوال های بزرگ و متنوعی روی می دهد تا مردم محلی و توریست ها را شاد و خرسند کند.

آب و هوای فرانسه، شهر به شهر متفاوت است و قابل پیش بینی نیست به طوری که فرانسه آب و هوای معتدل و مدیترانه ای دارد ولی در بخش های مختلف آن آب و هوای متفاوتی دارند. اقیانوسی، مدیترانه ای، اقیانوسی مرطوب، سرد و زمستانی از جمله آب و هوا های متنوع این کشور هستند که در موقعیت های مختلف جغرافیایی وجود دارند.

به طور کل، قسمت های شمال و شمال شرقی فرانسه دارای آب و هوای معتدل است. قسمت های جنوبی نیز آب و هوای مدیترانه ای دارند. قسمت های غربی فرانسه، دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان های معتدل و تابستان های گرم را تجربه می کنند. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردارند. در پاریس به ندرت برف می بارد و بارش باران بصورت نم نم به همراه مه است. خشک ترین ماه سال در فرانسه ماه خرداد است و خشک ترین بخش این کشور، سواحل مدیترانه در جنوب فرانسه است که بارندگی در این مناطق در فصل های بهار و پاییز بسیار سنگین است.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه هم ازنظر آب و هوا و هم جهات دیگر، ماه های اردیبهشت تا تیر و ماه های مهر تا آذراست و بدترین ماه ها مرداد و شهریور هستند چون گردشگران زیادی برای دیدن فرانسه می آیند و بسیارشلوغ است.

از اینکه با ما بودید متشکریم.

#آب_هوا #فرانسه #سفر #دما #آب_هوای_فرانسه
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

مطالب مرتبط

صنایع دستی فرانسه

کاخ ورسای در فرانسه

طاق پیروزی در فرانسه

خیابان شانزلیزه در پاریس

برج ایفل در فرانسه

پاریس پایتخت فرانسه

راهنمای سفر به فرانسه

جشن شاهان در فرانسه

شهر های مهم فرانسه بر پایه جمعیت

اقتصاد کشور فرانسه

قانون اساسی کشور فرانسه بخش سوم

قانون اساسی کشور فرانسه بخش دوم

قانون اساسی کشور فرانسه بخش اول

نام حاکمان کشور فرانسه بخش آخر

نام حاکمان کشور فرانسه بخش سوم

نام حاکمان کشور فرانسه بخش دوم

نام حاکمان کشور فرانسه بخش اول

همسایه های کشور فرانسه

پیش شماره تلفنی کشور فرانسه

نام های قدیم کشور فرانسه

درباره این کانال
کلید واژه ها
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon