Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی گروسکیپو جاهای دیدنی گروسکیپو مراکز تفریحی و گردشگری گروسکیپو هتل های گروسکیپو راهنمای سفر به گروسکیپو نقشه گردشگری گروسکیپو
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
این مورد را به کسانی پیشنهاد می کنم که برای Pickup ویزا برای دومین بار به قبرس می روند. چون استرس ندارند. اتوبوس های تورها یا آن Travel Express معروف برای رفت و برگشت به نیکوزیا 10 پوند یا 6 پوند از شما طلب می کنند اما شما اگر ساعت 6:30 صبح بیدار شوید، روبه روی هتل سان هال (در بولوار آتن) اتوبوس های نیکوزیا هستند که با 5 پوند شما را ساعت 7:40 به نیکوزیا می رسانند و بر می گردانند. در نیکوزیا هم با 10 دقیقه پیاده روی می توانید به سفارت امریکا برسید و هم اندکی شهر با بگردید. سفارت امریکا به انتهای خط اتوبوس ها بسیار نزدیک است. تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:416 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رفتن به بین هتل ها (ساحل لارناکا) و این مرکز خرید 20-30 دقیقه پیاده راه است. مرکز خرید ساعت 8:30 شروع به کار می کند و برای اینکه به تیغ آفتاب نخورد بهتر است ساعت 8 بعد از صبحانه عازم شوید. پیشنهاد می کنم چند نفری با هم بروید. در این صورت با یک بار رفتن به فروشگاه می توانید مواد غذایی مورد نیاز طول سفرتان را تهیه کنید تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:466 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آب و هوای مدیترانه ای دلپذیر و سواحل شنی عالی، لارناکا را به یکی از برترین و نیز پرطرفدارترین مقاصد توریستی در قبرس تبدیل می کند. لارناکا در هوای تابستانی گرم و خشک، معمولا شلوغ است. تقریبا همه روزه تعداد زیادی گردشگر از راه می رسند و در مقابل نور آفتاب روی شن های ساحل استراحت می کنند.

ماه آگست شلوغ ترین ماه در لارناکا است. میانگین دمای هوای روزها به32°C درجه می رسد و گاهی نیز به35°C افزایش می یابد. اگر این هوای گرم تابستانی شدت یافت سعی کنید بازدید از جاذبه ها را صبح زود انجام دهید و برای فرار از اوج گرمای نیم روزی، در یک رستوران مجهر به سیستم تهویه، ناهار بخورید و سپس از فضای عصرانه و سرگرمی های ارائه شدۀ این اطراف لذت ببرید.

بین ماه های اکتبر و می خلوت ترین زمان برای ساکنین لارناکا می باشد. هرچند ماه های بهار، پاییز و زمستان زمان مناسب تری برای گذراندن تعطیلات در قبرس می باشد. هوای بهار و پائیز، گرم، آفتابی و خشک است و برای پیاده روی و بازدید از مناظر و جاذبه ها بسیار مناسب است.

هوای زمستانی لارناکا را می توانیم "متغییر" بنامیم. به نظر می رسد روزهای مطبوع آفتابی با روزهای خنک تر و بارانی تعویض می شود. هرچند در زمستان اصلا نیازی به ژاکت یا کت نخواهید داشت مگر اینکه آن روز وزش باد داشته باشیم
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:523 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
منطقۀ لارناکا در قبرس تاریخ توریستی طولانی ای دارد. این شهر که در ساحل مدیترانه ای جنوبی واقع شده مناظر واقعا شگفت انگیزی ارائه می دهد. همچنین برترین فرودگاه جزیره در این شهر واقع شده است. لارناکا که زمانی شهری خواب آلوده و ساکت بود، امروز نه تنها توانسته بخش اعظمی از جذابیت اولیه اش را حفظ کند بلکه قادر است امکانات لازم برای گروه های عظیم گردشگران عاشق آفتاب، ساحل و ... را تهیه کند. لارناکا با مناطق تاریخی شگفت انگیز، خیابان های سنتی، خانه های نماسفید قبرسی و مغازه های هنرهای دستی محلی، جاذبه ها و سرگرمی های مختلفی برای همگان دارد. در امتداد و نزدیکی خیابان Athinou تعداد بیشماری از مغازه ها و فروشگاه های زنجیره ای وجود دارند. سازمان اطلاعات توریستی قبرس نیز در جوار هتل Sun Hall مستقر شده است.

سواحل مدیترانه ای در لارناکا بسیار مسحور کننده بوده و تقریبا طبیعی و بکر باقی مانده اند. این شهر توانسته جایزۀ Blue Award را بدلیل پاکی کلی ناحیه بدست آورده است. سواحل Castella، Dhekelia، و Cyprus Tourism Organisation از جمله بهترین سواحل هستند و ارائه دهندۀ همه چیز از موج سواری و شنا گرفته تا جت اسکی و parascending می باشد. غواصان نیز از سراسر قبرس به اینجا می آیند چراکه ساحل مجاور در برگیرندۀ یک گروه شگفت انگیز از لاشۀ کشتی های زنوبیا (Zenobia) می باشد که در جهان شناخته شده و معروف است. کسانی که چندان میلی ندارند که بعدازظهر خود را به غواصی بگذرانند نیز می توانند این کشتی ها را مشاهده کنند. فقط کافی است به گروه های سیاحتی SADKO بپیوندند که 40 نفر ظرفیت دارد. تعطیلات در لارناکا مدت های مدیدیست که به گزینۀ پرطرفداری در بین خانواده ها و زوج ها تبدیل شده است. روزها سواحل این ناحیه مملو از توریست است و شبها، کلوپ ها مملو از افرادیست که عاشق شب گذرانی هستند.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:535 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فاماگوسا شهری بزرگ و محصور در بین دیوارهای اطراف است که با هر جای دیگری بر روی جزیرۀ قبرس تفاوت دارد. این شهر قبلا ناحیه ای پرانرژی بود که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کرد اما پس از آنکه در قرن 14 میلادی دولت عثمانی به این شهر، که آن زمان تحت تسلط ژنوی ها بود حمله کرد، سرنوشت آن به شدت تغییر کرد. در سال 1974 که نیروهای ترکیه هجوم آوردند، تاریخ دوباره در این مکان تکرار شد و نوار ساحلی و هتل های فوق العاده معروف Varosia در پشت سیم های خاردار محبوس شدند. هرچند فاماگوسا هنوز شهر باعظمتی است و با اینکه بناهای متروکۀ دورافتاده اش فضای وهم آلودی ایجاد می کند، اما چیزهای قابل توجه زیادی در این اطراف وجود دارد مثل دیواره های باستانی و مناظری از بناهای تاریخی، لنگرگاه عظیم و مناظر توریستی آرام آن که قطعا آرامتر از شهر مجاورش، ایاناپا، می باشد.

شهر قدیمی فاماگوسا همواره جاذبه های فراوانی به توریست ها و گردشگرانی که از آن بازدید می کنند ارائه می دهد و محل مناسبی برای آغاز گشت و گذار است. می توانید سیاحت خود را با پیوستن به تورهای اتوبوسهای قرمز سرباز شروع کنید که از منطقۀ Protaras حرکت می کند و وقتی از مناطق توریستی مهم و جذاب عبور می کنید توضیحاتی به زبان انگلیسی به شما ارائه می شود. اگر نور آفتاب قبرس چیزی است که به دنبال آن هستید، فاماگوسا به راحتی به چندین ساحل شنی لوکس دسترسی دارد؛ از جمله سواحل Bediz، Glapsides و نایومی. اما گسترۀ شنی نزدیک هتل Palm Beach بیشترین تعداد ساحل روندگان و حمام آفتاب گیرندگان را به خود جذب می کند. و اگر میخواهید خنک شوید میتوانید شنا کنید یا به گروه های غواصی ملحق شوید.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:489 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهر پایتختی نیکوزیا که در قبرس شمالی و نزدیک به قلب جزیره واقع شده نسبت به انتخابات فراوانی که مناطق پر جنب و جوش توریستی کنار دریا که در شمال و جنوب سواحل مدیترانه ای گسترده شده اند، چیزی متفاوت تر ارائه می دهد. نیکوزیا پس از حملۀ ترکیه در سال 1974، به دو منطقۀ کاملا متمایز تقسیم شده: بخش شمالی (اشغال شده توسط ترکیه) و بخش جنوبی (جمهوری). در هر ناحیه از نیکوزیا که اسکان بگیرید، جاذبه های گردشگری بسیاری در نزدیکی شما وجود دارد. تورهای پیاده به همراه راهنما در هر دو بخش شهر در دسترس هستند و غالبا از مناظر اطراف هتل Ledra Palace دیدن می کنند. در نیکوزیای جنوبی می توانید به دیدن مسجد عربها، کلیسای Faneromeni، مسجد عمریه و باغ های Municipal که بیشتر خانواده پسند است بروید. در حالی که در بخش شمالی نیز می توانید از حمام بزرگ و تئاتر Cyprus Turkish Shadow دیدن کنید که همگی باب میل توریست ها هستند.

بدون شک گردشگرانی که در گیرنه وقت می گذرانند به سواحل طلایی و دوردست مدیترانه سری می زنند چرا که این منطقه در نیکوزیای جنوبی محلی به نام Laiki Yitonia وجود دارد که اماکن جالب توجه جدید و قدیمی را در خود جای داده است. قصر Archbishop، که در Plateia Archiepiskopou Kyprianou واقع شده، یکی از بناهای فوق العادۀ ونیزی میباشد که بطور کامل بازسازی شده است. تعدادی دروازۀ تاریخی نیز در این اطراف باقی مانده اند که ازجمله بهترین آنها دروازۀ فاماگوسا و دروازۀ پافوس می باشند. در نیکوزیای شمالی مسجد سلیمیه از اصلی ترین بناها به شمار می آید و مناره های زیبایش، که از دور در آسمان این شهر نمایان هستند، بعدها در قرن 16ام توسط عثمانی ها به آن افزوده شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:500 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نیکوسیا به عنوان پایتخت قبرس، تقریبا در مرکزیت جزیره واقع شده و بزرگترین شهر آن بشمار می آید. لارناکا هم یکی دیگر از شهرهای معروف و از قدیمیترین آنهاست که شامل هتل های ساحلی و جاذبه های فراوانی می باشد. در این میان لیماسول و پافوس هم از جاذبه های گردشگری برجستۀ این جزیره هستند که ورزش های آبی، مراکز خوراکی و خرید فراوانی را عرضه می دارند. اگرچه، شهر جشن خیز آیاناپا به همراه سواحل مدیترانه ایش بهترین و مجلل ترین شبها و تعطیلات را در قبرس به ارمغان می آورد. همچنین شهر گیرنه (Kyrenia) که در ایران با نام قبرس شمالی شناخته می شود از دیگر شهر های توریستی و پرطرفدار در قبرس به شمار می رود.

اطلاعات قبرس / آشنایی سریع با قبرس

· کشور: جمهوری قبرس (اروپا / مدیترانۀ شرقی)
· جمعیت: 1.088.503 نفر
· پایتخت: نیکوسیا (جمعیت: 398.293 نفر)
· زبان: یونانی و ترکی
· مساحت: 3.570 مایل مربع / 9.250 کیلومتر مربع
· پول رایج: یورو (EUR)
· منطقۀ جغرافیایی: با محاسبۀ زمان منقضی شده (زمان هماهنگ جهانی 2+ / تابستانها 3+)
· کد تلفن کشور: 357+
· مذهب: ارتدکس یونانی و مسلمان
اطلاعات توریستی گیرنه

با داشتن بندرگاه هلالی شکل بسیار زیبا و سواحل شنی مسحور کننده، گیرنه یکی از برجسته ترین نواحی توریستی واقع در ساحل شمالی قبرس می باشد. باوجود اینکه گیرنه شهر نسبتا کوچکی است اما مناظر توریستی آن رونق بسیار دارد و در ماه های تابستان، بندرگاه قدیمی آن همواره شاهد ازدحام گردشگرانی است که در بارها و رستورانهای ساحلی جمع میشوند و فضای هیجان انگیزی ایجاد می کنند. جالب توجه است که بزرگترین مجمع تبعیدی های بریتانیایی قبرس را می توان در گیرنه یافت و نیز اینجا نمایانگر معروفترین هتل ها، بارها و رستورانهای شمال قبرس است. در نظر توریست ها، اینجا یک شهر تاریخی و قدیمی است که زیباترین جاذبه های دیدنی را در خود جای داده است. همچنین در بندرگاه قدیمی، شرکت توریستی شمال قبرس NCTO در حال همکاری با مرکز اطلاعات توریستی محلی می باشد و نقشه های ناحیه ای به زبان های ترکی و انگلیسی به رایگان در دسترس است.

بدون شک گردشگرانی که در گیرنه وقت می گذرانند به سواحل طلایی و دوردست مدیترانه سری می زنند چرا که این منطقه حقیقتا یکی از بهترین های قبرس می باشد. در کل، سواحل غربی گیرنه پیشرفت بسیاری کرده در حالی که سواحل شرقی طبیعت بکر خود را حفظ کرده است و محل مناسبی برای موج سواری و سایر ورزش های آبی می باشد. غواصی در گیرنه شدیدا طرفدار دارد و پکیج های غواصی مختلف و متناسب با تمام سطوح مهارتی نیز در دسترس هست. گشت زنی با قایق، پیاده روی و سفرهای کوهستانی هم از ورزشهای قابل توجه این ناحیه می باشد. پارک آبی اختاپوس در بعدازظهرهای آفتابی قبرس نیز مکان لذت بخشی برای خانواده ها خواهد بود.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:456 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پافوس یکی از مناطق محبوبی است که در آن برای هر کسی چیزی پیدا می­شود. حومه­ تماشایی، تفرجگاهی جهانی و بندرگاهی خوش­ منظره، سایت­های تاریخی مختلف، منابع و ذخایر طبیعی حفاظت­شده، فعالیت­های متنوع در فضای باز، و سواحل و خلیج­ های ساحلی فراوانی که مناسب ورزش­ های آبی هیجان­ انگیز یا رسیدن به آرامش است...همه­ چیز در تمام طول سال برای لذت بردن مهیاست. فرودگاه بین­ المللی پافوس دسترسی آسان به همه­ اینها و چیزهای دیگر را به­ آسانی میسر می­کند.پافوس، با تقریباً 92 هزار نفر جمعیت، بندرگاهی دلپذیر و آرامش ­بخش دارد که در آن قلعه­ های مشهور قرون­ وسطایی در کنار تفرجگاه­های جهانی و حومه­ ای تماشایی و سایت­های تاریخی یکجا در دسترس است. در این منطقه، می­توانید تؤاماً از مناطق ساحلی و چشم­ اندازهای کوهستانی لذت ببرید و همچنین، به­ لطف سایت­های باستان­ شناختی مشهور جزیره، با فرهنگ آن آشنا شوید. فرودگاه بین­المللی پافوس در حاشیه­ شهر قرار گرفته است و به زیرساخت جاده­ای بسیار خوبی برای دسترسی به مرکز شهر و مناطق گردشگری مجهز است. در منطقه­ پافوس، چهار بخش اصلی دارای شهرداری وجود دارد: شهر پافوس، گروسکیپو، پگیا و پولیس کریسوکوس، و هرکدام از بخش­ها هم مجموعه جاذبه­ خاص خودش را دارد.پافوس مکانی عالی برای برگزاری جشن عروسی یا گذراندن ماه‌ عسل است. عشق در هوا و زمین موج می­زند، چرا که اینجا زمانی جولانگاه آفرودیت، الهه­ افسانه­­ای عشق و زیبایی یونان باستان، بوده است. در دریا، در مجاورت پترا تو رومیو، صخره­ هایی که به باور عامه محل برآمدن آفرودیت از امواج بوده است، شنا کنید؛ معبد او را در کوکلیا زیارت کنید و از غاری که در نزدیک پولیس است، و به باور عامه محل آبتنی آفرودیت بوده است، دیدن کنید.این منطقه، که در ساحل جنوب­ غربی جزیره واقع شده است، از شمال در پناه کوهستان پر ابهت ترودوس و آب­ وهوای معتدل آن قرار گرفته است که در شمار مرتفع­ترین کوهستان­ها در کل حوزه­ مدیترانه است. می­توانید در تمام طول سال در حرارت آفتاب بیاسایید و، درعین­ حال، گرمای مردمانی خوشرو را، که به مهربانی و مهمان­ نوازی مشهورند، احساس کنید. هر فصل چیزی جادویی را پیشکش می­کند...در طول ماه­ های طولانی تابستان، در آب­های گرم و پرتلالو دریای مدیترانه آبتنی کنید؛ در بهار، از طبیعت باشکوه و دشت­های مفروش به گل­های وحشی شگفت­ زده شوید. در دمای ملایم پاییز، سایت­های تاریخی کهن را کاوش کنید؛ و در زمستان ملایم، با یک یا دو راند گلف یا بازی فرح‌ بخش تنیس، تناسب خود را حفظ کنید. هر آرزویی که داشته باشید، خواه فعالیت باشد یا آرامش، غذای خوب و شراب عالی، اسپاهای تندرستی، قدم زدن، گلف، فرهنگ یا طبیعت، پافوس آن را برآورده می­کند.پافوس میزبان گلچین جامع و متنوعی از امکانات اقامت گاه­هاست: از هتل­های ساحلی لوکسی که امکاناتی همچون مراکز تجاری، استخرهای آب نمک، باغ­های خارق­ العاده و اسپاهای تندرستی عرضه می­کنند گرفته تا مجموعه­ای از هتل­ آپارتمان­های مقرون­ به­ صرفه. رستوران­ها، بارها و کافه­ ها فراوان­اند...منوهای خوشمزه و دهان­ آب­ انداز رستوران­های متعددی که، در محیطی آرام و خانوادگی، غذاهای محلی و بین­ المللی و نوشیدنی مختلفی مانند شراب عالی، کوکتل یا آبجوی محلی سرو می­کنند.فقط اینها نیست...در طول جشنواره ­های مختلف تابستانی، که در محیط رمانتیک قلعه­ های قرون­ وسطایی برگزار می­شود، ضمن تماشای چشم­ انداز بندر پافوس، از اپرای کلاسیک در زیر سقف ستاره­ها لذت ببرید یا با جدیدترین نواهای رقص در مراکز مختلف سرگرمی برقصید. اینها همه بخشی از زندگی شبانه­ پرتنوع در این شهر مدرن است. خوب زندگی کردن گزینه ­ای آسان است و ممکن است به روشی برای زندگی کردن تبدیل شود!
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:423 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon