Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی هوشی مین جاهای دیدنی هوشی مین مراکز تفریحی و گردشگری هوشی مین هتل های هوشی مین راهنمای سفر به هوشی مین نقشه گردشگری هوشی مین
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
در ویتنام صنایع دستی کوچک و بزرگ و جواهرات دست ساز بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد. در شهر هوشی‌مین برای خرید این سوغاتی‌های مخصوص ویتنام حتما سری به میدان سایگون بزنید. بازاری با دکه‌های بسیار و مملو از فروشنده‌های اجناس مختلفی ازین قبیل است. اگر چه در نگاه اول فقط شلوغی بازار به چشم می‌خورد اما در این بازار سوغاتی‌هایی با قیمت بسیار مناسب تر از فروشگاهای بزرگ می‌توانید پیدا کنید. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:576 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مردم هوشی‌مین و بیشتر شهرهای ویتنام اغلب وعده‌های غذایی خود را بیرون از خانه صرف می‌کنند و به همین دلیل در کوچه و خیابان مغازه‌های غذافروشی و دکه‌های زیادی با غذاهایی بسیار متنوع را می‌بینید. میوه و سبزیجات و غذاهای دریایی و تقریبا همه غذاها را می‌توانید بسیار ارزان تهیه کنید. یکی از ویژگی‌های غذاهای آنها تنوع رنگ در این غذاهاست. برنج‌هایی با رنگ‌های مختلف که روی دکه‌ها دیده می‌شود برای هر گردشگری وسوسه انگیز است. در آشپزی مردم این شهر تاثیرات فرهنگ نیز دیده می‌شود، نان‌های باگت که با مخلوطی از گوشت و مواد دیگر پر شده‌اند نمونه‌ای از این غذاهاست.
در شهر هوشی‌مین غذاهای حلال برای مسلمانان را نیز می‌توان پیدا کرد. برخی رستوران‌ها مثل دنیونیا پنانگ و رستوران چهار فصل و... که اکثر آنها نیز غذاهای مالزیایی دارند مخصوص مسلمانان و با گوشت حلال پخت و پز می‌کنند.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:460 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار بن تان در هوشی مینه Ben Than Market ,Ho Chi Minh City

خیابان دونگ خویی در هوشی مینه Dong Khoi Street Ho Chi Minh City

گالری هنگ هاک در هوشی مینهHong Hac gallery ,Ho Chi Minh City

بازار آمریکایی در هوشی مینه American Market .Ho Chi Minh City

بین تای در هوشی مینه Binh Tay,Ho Chi Minh City

دیاموند پلازادر هوشی مینه Diamond Plaza,Ho Chi Minh City

نگار خانه دوک مین در هوشی مینه Duc Minh Art Gallery

فروشگاه اسباب بازی های چوبی در هوشی مینه Woden Toy Stor

بازار تونگ در هوشی مینهThong Xa Tax Market ,Ho Chi Minh City

خرید کردن در ویتنام تجربه ی جالب و سرگرم کننده ای است وشما تقریباّ هر آنچه را که نیاز دارید میتوانید در آنجا بیابید ، شما در آنجا مراکز خرید مدرن و پیشرفته وسوپر مارکتها ، گالری ها و بوتیکها را مشاهده میکنید .

اجناس وارداتی ومحصولات مارک دار مانند لباس، عطر و یا لوازم الکترونیکی در بازارها موجودمی باشد. برای گردشگران خرید صنایع دستی ، سوغات جنگ، لباس محلی و سنگهای قیمتی هنری وعتیقه مناسب میباشد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:606 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


در ویتنام صنایع دستی کوچک و بزرگ و جواهرات دست ساز بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد. در شهر هوشی‌مین برای خرید این سوغاتی‌های مخصوص ویتنام حتما سری به میدان سایگون بزنید. بازاری با دکه‌های بسیار و مملو از فروشنده‌های اجناس مختلفی ازین قبیل است. اگر چه در نگاه اول فقط شلوغی بازار به چشم می‌خورد اما در این بازار سوغاتی‌هایی با قیمت بسیار مناسب تر از فروشگاهای بزرگ می‌توانید پیدا کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:885 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در قسمت ارتفاعات جنوب آن دالات یا همان سوییس شرق قرار دارد.این محل از سطح دریا 1500 متر فاصله دارد و پر است از کوه ها و قله های متفاوت.کوه های دالات ویتنام پوشیده شده از گیاهان نایاب استوایی است که یکی از دلایل معروف شدن این مکان ،همان،گل و گیاهان استوایی است.این شهر همچنین پر است از غذاهایی با طعم مختلف و رستوران های گوناگون که بهترین غذاهای این شهر با گوشت اردک درست می شود.بهترین مسیر پیاده روی در ویتنام دالات می باشد و پر است از جاده های پوشیده از درختان زیبا،سرسبز و گل و گیاهان خاص که به زیبایی این شهر می افزاید.بسیاری از کسانی که تازه ازدواج کردند برای ماه عسل به ویتنام و شهر دالات سفر می کند به همین دلیل به این شهر،شهر عشق نیز گفته می شود.در افسانه های محلی آمده است که قبلها مردم محلی این منطقه فیل شکار می کردند و آنها را رام خود میکردند و از راه فروختن فیلها به دیگران برای حمل بارهایشان یا کار در مزرعه امرار معاش میکردند.

یکی از راه های جذب گردشگر دالات ویتنام بازگو کردن افسانه و داستان همراه موسیقی محلی در قهوه خانه و چایخانه هایشان است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:463 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


هالونگ بی یا خلیج اژدها در سمت شرق ویتنام قرار دارد و به صورت جزیره ای است که خود شامل بیش از 2000 جزیره کوچک و بزرگ است.جنس این جزیره از سنگ آهک است،غارهای این جزیره به وسیله باد و موج ساخته شده است.غار کیم کوی،غار دائوگو،غار تین لانگ ،جزیره میمون، جزیره قورباغه و... جزو اماکن دیدنی هالونگ بی است.غار تین لانگ به دلیل جاذبه های خاص و شگفت انگیز خود به عنوان میراث تاریخی و فرهنگی ثبت شده است.

کافه 555 یکی از معروف ترین کافی شاپ های هالونگ بی ویتنام است که قهوه های ویتنامی دلچسبی دارد.همچنین در بازارهای محلی میتوانید گیاهان دارویی برای خود بخرید و حتما از این جوشانده ها استفاده کنید.اکثر ساکنان این منطقه میوه ها را به چیپس میوه می آورند،همچنین آنها چیپس آبزیان هم درست میکنند که پلیکان پرواز خوردن آنرا به شما پیشنهاد نمی دهد زیرا طعم غیر قابل تحملی دارد.

از مهمترین جاذبه های توریستی هالونگ بی ویتنام،تور یک یا چند روزه کشتی تفریحی و کروز است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:543 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در سواحل رود سرخ پایتخت ویتنام شهر هانوی قرار دارد.هانوی خود شهری جداگانه دارد و جزو شهرهای مهم ویتنام است.هانوی در ویتنام شهر سیاسی و فرهنگی و دومین شهر بزرگ است.

هانوی ویتنام پر است از ساختمان و بناهای تاریخی که همگی یادگار جنگ های ویتنام است.علاوه بر آن پارک های زیبا و بسیار زیادی در هانوی ویتنام وجود دارد که می توان گفت یکی از دلایلی است که صنعت گردشگری رو رونق داده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:419 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


-موزه شهر

Cu Chi -تونل

-پست مرکزی

-رودخانه مایگون

هیجان انگیزترین مرکز دیدنی هوشی مینه تونل "کو چی" است که معروف ترین تونل جنگی زمان جنگ آمریکا و ویتنام است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:534 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بزرگترین شهر ویتنام،شهر هوشی مینه است.در سال های قبل از جنگ ویتنام و متحد شدن ویتنم جنوبی و شمالی این شهر ابتدا سایگون نام داشت.نامگذاری آن به دلیل موقعیت این شهر بر ساحل رود سایگون می باشد.هوشی مین ابتدا به پری نوکور معروف بود این اسم به قبل از وصل شدن کامبوج به ویتنام مربوط می شود و در آن زمان اصلی ترین شهر کامبوج به شمار می رفت.

این شهر پر است از دانشگاه و کالج و هزاران دانشجو که در کالج های هوشی مینه ویتنام تحصیل می کنند.هوشی مینه جزو اصلی ترین مراکز توریستی ویتنام است و شهر تاریخی به حساب می آید،زیرا پر است از آثار تاریخی ،کهن وو حتی آثاری از زمان جنگ که باعث می شود خیلی از توریستها و گردشگران در ابتدا وارد هوشی مینه شوند.به دلیل بازدید توریستهای زیاد از هوشی مینه،این نشان از رونق اقتصادی و تجاری در این شهر می باشد.هوشی مینه به نوعی وسیع ترین موزه جنگ ویتنام می باشد که یادگاری های زیادی از دوران جنگ در خود به جای گذاشته است،هوشی مینه ویتنام از فرودگاه حدود 4 کیلومتر فاصله دارد.نرخ تاکسی بر عکس خیلی از شهر ها بسیار ارزان است
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:494 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فروشگاه های دیگر در هوشی مین عبارت است

بازار بن تان در هوشی مینه Ben Than Market ,Ho Chi Minh City

خیابان دونگ خویی در هوشی مینه Dong Khoi Street Ho Chi Minh City

گالری هنگ هاک در هوشی مینهHong Hac gallery ,Ho Chi Minh City

بازار آمریکایی در هوشی مینه American Market .Ho Chi Minh City

بین تای در هوشی مینه Binh Tay,Ho Chi Minh City

دیاموند پلازادر هوشی مینه Diamond Plaza,Ho Chi Minh City

نگار خانه دوک مین در هوشی مینه Duc Minh Art Gallery

فروشگاه اسباب بازی های چوبی در هوشی مینه Woden Toy Stor

بازار تونگ در هوشی مینهThong Xa Tax Market ,Ho Chi Minh City

خرید کردن در ویتنام تجربه ی جالب و سرگرم کننده ای است وشما تقریباّ هر آنچه را که نیاز دارید میتوانید در آنجا بیابید ، شما در آنجا مراکز خرید مدرن و پیشرفته وسوپر مارکتها ، گالری ها و بوتیکها را مشاهده میکنید .

اجناس وارداتی ومحصولات مارک دار مانند لباس، عطر و یا لوازم الکترونیکی در بازارها موجود می باشد.

برای گردشگران خرید صنایع دستی ، سوغات جنگ، لباس محلی و سنگهای قیمتی هنری وعتیقه مناسب میباشد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:530 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این بنا در سه لایه ساخته شده و در قسمت دوم مقبره رئیس جمهور قرار دارد.

موزه تاریخ ویتنام – معبد یک ستونی –معبد ادبیات - دریاچه هوان کیم –معبد گوگسان موزه ارتش – سالن اپرای هانوی از دیگر جاهای دیدنی ویتنام می باشد
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:455 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
هوشی‌مین با نام اصلی نگوین تات تان در ۱۹ مهٔ ۱۸۹۰ برابر با ۲۹ اردیبهشت ۱۲۲۹، در قصبه هوانگ ترو در ایالت به دنیا آمد. او سومین فرزند خانواده اش بود. از همان عنفوان جوانی بحث‌های پدرش با رفقای وطن پرستش، و ستم گری‌های استعمارگران فرانسوی، او را لبریز از عشق به میهن و مردمش کرد. هوشی مین از پانزده سالگی همکاری زیرزمینی با مبارزین جوان دانشگاه‌ها را آغاز کرد. پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی (۱۹۰۵-۱۹۱۰) و شکست جنبش‌های وطن پرستانه ـ که نتیجه دوری از اهداف سیاسی انقلاب ویتنام، یعنی کوتاه کردن دست استعمارگران فرانسوی و کسب استقلال ملی و از بین بردن روابط ارباب و رعیتی و پخش زمین به دهقانان، این وسیع ترین نیروهای انقلابی خلق ویتنام بود- برای تدریس در ایالت فان تیت عازم سایگون شد، پس از مدتی زندگی در این شهر، هوشی مین که تمایلش به آرمان‌های آزادی و حقوق مدنی و دموکراسی و علوم جدید و تکنولوژی زیاد بود، به عنوان کمک آشپز در یک کشتی فرانسوی رهسپار اروپا شد و از آنجا به آفریقا و آمریکا رفت.

در این مدت باغبانی، پیشخدمتی، عکاسی و غیره کرد تا زندگی را بگذراند و در همین ایام بی عدالتی سرمایه داری را از نزدیک شاهد شد و خود لمس کرد. سفرهای او به کشورهای مستعمراتی آفریقا، ستم سرمایه داری را به او نشان داد و وی را به این نتیجه رساند که سرمایه داری همه جا بی رحم و غیرانسانی است و همه جا طبقه کارگر و مردم زحمتکش تحت فشار و استثمار وحشیانه قرار دارند. در سال ۱۹۱۸، پس از پایان جنگ اول جهانی و پیروزی انقلاب در روسیه، او عریضه‌ای شامل ۸ ماده، تحت عنوان «حقوق ملل» به کنفرانسی که از کشورهای سرمایه داری پیروز برای تقسیم بازارهای دنیا در ورسای گرد هم آمده بودند، ارسال داشت و در آن خواستار شد که فرانسه حقوق مردم ویتنام را برای آزادی و دمکراسی و مساوات و حق تعیین سرنوشت به رسمیت بشناسد. گرچه این عریضه همانند بمبی افکار عمومی فرانسه و دیگر مستعمرات این کشور را لرزاند ولی هوشی‌مین ـ پس از آن که کنفرانس عریضه او را بی جواب گذاشت، این تجربه را بدست آورد که اظهارات امپریالیست‌ها راجع به آزادی و دمکراسی و حقوق بشر تنها کلمات شیرینی بودند که برای گول زدن مردم تحت ستم از آن‌ها استفاده می‌شد.
۱۹۲۱

پس از انقلاب اکتبر در روسیه، پس از خواندن تزهای لنین درباره مسئله ملی و استعماری، هوشی مین چنان تحت تاثیر قرار گرفت که تنها در اتاقش قدم می‌زد و با صدای بلند، چنان که گویی توده‌ها را مورد خطاب قرار می‌دهد، می‌گفت: «هموطنان ستمکش! اینست آنچه ما بدان احتیاج داریم. اینست راه ما به رهایی». سپس در سال ۱۹۲۰، در کنگره حزب سوسیالیست فرانسه در شهر تور (فرانسه) شرکت جست و به همراه بهترین مارکسیست‌های فرانسوی، حزب کمونیست فرانسه را بنیانگذاری کرد. به این ترتیب هوشی‌مین یکی از نخستین اعضای حزب کمونیست فرانسه و اولین ویتنامی کمونیست نیز بود. هوشی مین با کمک حزب کمونیست فرانسه و همراه تعدادی از وطن دوستان دیگر مستعمرات فرانسه، «اتحادیه بین مستعمرات» را تشکیل داد و خود به عنوان عضو کمیته مرکزی و عضو دایم این کمیته انتخاب گردید. او با نشر «روزنامه لوپاریا» و تهیه مقالات و اعلامیه‌ها (مانند «استعمار فرانسه در مقابل دادگاه») به مبارزه خود علیه استعمار ادامه می‌داد.

در سوگ مرگ لنین (۱۹۲۴) هوشی‌مین چنین نوشت:

«ما عمیقاً از فقدان غیرقابل جبران لنین متاسفیم و همراه با همه مردم دنیا در غم خواهران و براداران خود شریک هستیم. مع‌هذا ما معتقدیم کمینترن و بخش‌های آن در کشورهای مستعمره رهنمودها و توصیه‌های او را دنبال خواهد کرد. لنین زمانی که زنده بود، پدر ما، معلم ما، رفیق ما و راهنمای ما بود و حال ستاره راهنمایی است که راه انقلاب سوسیالیستی را به ما نشان می‌دهد».

او در پرتو تزهای لنینی چنین اضافه می‌کرد: «سرنوشت دنیای پرولتری به مقیاس وسیعی به مستعمرات، که غذا و نیروی قدرت‌های امپریالیستی را تهیه می‌کنند، وابسته است. اگر ما بخواهیم امپریالیسم را شکست بدهیم، باید از قطع منافع آن در مستعمرات آغاز کنیم.»

پیروزی انقلاب اوت ۱۹۴۵ در ویتنام، این دید انقلابی هوشی‌مین را کاملاً به اثبات رسانید. ولی این پیروزی به آسانی بدست نیامد. هوشی‌مین با دید روشنی که از هدف‌ها و نیروهای انقلابی داشت، نشان داد که دشمن اصلی خلق ویتنام امپریالیسم و عوامل داخلی آن‌ها یعنی فئودال‌ها هستند. او ایمان راسخی به سوسیالیسم علمی و به شکست ناپذیر بودن نیروی انقلابی توده‌های زحمتکش داشت.
۱۹۴۵

او می‌گفت: «قدم به قدم در راه مبارزه، با ترکیب کردن تعلیم تئوری مارکسیسم ـ لنینیسم و فعالیت‌های علمی، رفته رفته فهمیدم که تنها سوسیالیسم، تنها کمونیسم می‌تواند مردم زحمتکش دنیا را از یوغ بندگی رها سازد.» و برای سرنگون کردن حکومت استثمارگران و نمایندگان فئودال آن‌ها، وی درک کرده بود که تنها وجود یک حزب نیرومند مجهز به تئوری مارکسیسم ـ لنینیسم می‌تواند به چنین پیروزی برسد. این چنین بود که او در راه تشکیل چنین حزبی قدم پیش گذاشت. هوشی‌مین در سپتامبر ۱۹۲۴، پس از مدتی اقامت در اتحاد جماهیر شوروی، به کانتون در چین رفت و به سازماندهی در راه ایجاد حزب کمونیست مشغول شد. او منتخبی از جوانان را، که هسته رهبری حزب را بوجود آوردند، به نام «سازمان انقلابی جوانان ویتنام» متشکل کرد و «اتحادیه مردم ستمدیده آسیا» را، که دارای بخش ویتنامی نیز بود، پایه گذاری کرد. وی با نشر هفته نامه‌ای بنام تان نی ان (جوانان) و نوشتن کتابی بنام «راه انقلاب» به تربیت تئوریک انقلابیون پرداخت. او داشتن خصایل انقلابی ـ مانند کوشایی، قناعت، از خود گذشتگی، مصمم بودن به تصحیح نقایص خود و پرهیز از لاف زنی و خودستایی، انطباق دادن حرف با عمل، راسخ بودن در اعتقادات انقلابی ـ را کافی نمی‌دانست و انقلابیون را به فراگرفتن تئوری مارکسیسم ـ لنینیسم و درک راه و روش انقلابی تشویق می‌کرد.

او همواره این جملات لنین را یادآوری می‌کرد: «بدون یک تئوری انقلابی هرگز یک جنبش انقلابی وجود نخواهد داشت. . . و فقط یک حزب که با تئوری پیشاهنگ رهبری می‌شود، می‌تواند نقش خود را به عنوان مبارز پیشاهنگ ایفا نماید.» او می‌دانست که انقلاب امر مشترک توده هاست و نه اقدام عده‌ای قلیل. انقلابیون باید آگاه باشند که کارگران و دهقانان نیروی اساسی انقلابند. او همچنین تاکید می‌کرد که انقلاب ویتنام بخشی از انقلاب جهانی است که خط مشی کمونیسم بین‌المللی را دنبال کرده است. هوشی‌مین افکار انقلابی مارکسیتی ـ لنینیستی را به وسیله هفته نامه جوانان و «جاده انقلاب» ترویج می‌کرد. ولی اختلافات سه سازمان کمونیستی ویتنامی ـ «حزب کمونیست هندوچین»، «حزب کمونیست آنام» و «فدراسیون کمونیست هندوچین» ـ که با وجود کار مداوم و بسیج توده‌ها، کار تبلیغاتی یکدیگر را بسختی مورد انتقاد قرار می‌دادند، روز به روز شدیدتر می‌شد. سرانجام هوشی‌مین، به عنوان نماینده کمینترن، توانست در فوریه ۱۹۳۰ در کولون (نزدیک هنگ کنگ) کنگره وحدت را منعقد سازد. در این کنگره، که تحت ریاست او صورت گرفت، سه سازمان کمونیستی در یکدیگر ادغام و به سازمان واحدی بنام «حزب کمونیست ویتنام» تبدیل شدند. طرح برنامه و استراتژی و اساسنامه حزبی که بوسیله هوشی‌مین تهیه شده بود، در آنجا به تصویب رسید.

در پرتو رهنمودهای حزب کمونیست ویتنام، که خط مشی درستی را انتخاب کرده بود، ویتنام توانست در مقابل طوفان‌های سختی که در انتظارش بود، همانند صخره‌ای مقاومت کند. هوشی مین بارها تایید کرده بود که نخست حزب باید مستحکم گردد. چه بسیار اعضا حزب که در جنبش انقلابی ساخته شده بودند. ولی فرصت برای مطالعه منظم تئوری مارکسیسم ـ لنینیسم و راه و خط مشی حزب و سیاست‌های آن را نداشتند. او از سویی به اعضا یادآوری می‌کرد که در جنبش کارگری فعالیت کنند و به عضوگیری بین پرولتاریا بپردازند از سوی دیگر پیشنهاد کرد که کمیته مرکزی حزب باید کمیته‌های مسئول جهت تبلیغ و تعلیم اعضای حزب تشکیل دهد و دوره‌های کوتاه جهت آموختن برنامه سیاسی و اساسنامه حزب و تربیت کادرها برپا کند. او شعار حزب را با خواست‌های عمده خلق ویتنام مانند استقلال ملی و آزادی‌های دموکراتیک و بهتر شدن شرایط زندگی و حق شرکت حزب در فعالیت‌های قانونی تلبیق کرد. او تاکید می‌کرد که: «برای رسیدن به هدف‌های فوق باید کوشش کرد تا جبهه دمکراتیک ملی وسیعی تشکیل گردد. این جبهه نه تنها باید مردم هندوچین را . . . نه تنها مردم زحمتکش را، بلکه هم چنین وابستگان به بورژوازی ملی را نیز در برداشته باشد.» در پرتو رهبری صحیح هوشی‌مین و کمیته مرکزی حزب، جنبش مبارزاتی توده‌ها برای آزادی‌های دمکراتیک و بهبود شرایط زندگی میلیون‌ها مردم را به خود جلب کرد و وجدان سیاسی آنان را بیدار ساخت. از ژوئن ۱۹۳۱ تا بهار سال ۱۹۳۳ به زندان انگلیسی‌ها افتاد. کمی پیش از آغاز جنگ دوم جهانی، حزب کمونیست ویتنام به کار زیر زمینی پرداخته بود. هوشی‌مین در سال ۱۹۳۹ حمله ژاپن به ویتنام را پیش بینی کرده بود.

این حمله در اوت ۱۹۴۰ صورت گرفت. استعمارگران فرانسه ویتنام را دو دستی به ژاپنی‌ها تقدیم کردند. کمیته مرکزی حزب در نوامبر ۱۹۴۰ در هفتمین پلنوم خود مشخص کرد که امپریالیست‌های فرانسه و فاشیست‌های ژاپن دو دشمن مستقیم ویتنام هستند و وظیفه آمادگی برای قیام مسلحانه برای کسب قدرت را در پیش نهاد. هشتمین پلنوم کمیته مرکزی (مه ۱۹۴۱) به ریاست هوشی‌مین، به منظور گردآوری بخش‌های مهم و وسیع مردم و برای جلب همه نیروهای انقلابی، تصمیم به تاسیس «ویت نام دک لپ دونگ مین» (جامعه استقلال ویتنام) یا به اختصار «ویت مین» را گرفت. پلنوم تصمیم گرفت که بسیج توده‌ها در مبارزه انقلابی بنام ویت مین باشد ولی خصلت پیشاهنگی حزب نه تنها باید نگه داشته شود، بلکه همچنان که جبهه وسعت می‌یابد، نقش حزب باید مستحکم و تقویت گردد. از سال ۱۹۴۱ به بعد، هوشی‌مین دستورالعمل‌هایی را برای تدارک قیام مسلحانه و بدست گرفتن قدرت صادر کرد، که مهمترین آنها در اسناد «جنگ چریکی»، «تجربه چریکی چین»، «هنر نظامی سون چو» و «چگونه باید کادرهای نظامی را تعلیم داد» منعکس است. او در اوت ۱۹۴۲ برای نخستین بار با انتخاب نام هوشی‌مین به چین رفت، ولی هنگام عبور از مرز توسط مقامات محلی چیانگ کای‌شک دستگیر شد و برای بار دوم به زندان افتاد. هوشی مین در شرایط فوق العاده بد زندان خیلی رنج کشید. او در یکی از اشعار خود در زندان بنام «خاطرات زندان» چنین می‌گوید: «سرسخت و بردبار هیپگاه حتی یک اینچ عقب ننشستم گرچه جسماً در عذابم، روحیه‌ام تزلزل ناپذیر است . . .»

با تشکیل کنفرانس ملی حزب در روز ۱۵ اوت ۱۹۴۵ و تصمیم یک قیام عمومی، پایه حکومت موقت جمهوری دمکراتیک ویتنام گذاشته شد. و بالاخره در ۲ سپتامبر ۱۹۴۵ در میدان بادین هوشی‌مین از طرف دولت بیانیه تاریخی استقلال را قرائت کرد. این بیانیه جوهر کارهای پیشین هوشی‌مین و ورقه زرینی در تاریخ مبارزات سرسخت و مستمر خلق ویتنام بود. در روز ۲ مارس ۱۹۴۶، در نخستین نشست مجلس ملی، هوشی‌مین به عنوان ریاست جمهوری دمکراتیک ویتنام انتخاب گشت. در ۹ نوامبر همان سال، نخستین اساسنامه جمهوری دمکراتیک ویتنام تصویب شد. هوشی‌مین روز ۴ سپتامبر ۱۹۴۶ طی قرارداد موقتی با حکومت فرانسه، فرصت کافی به نیروهای ویتنامی برای تدارک مقاومت خلقی را داد. در ۱۹ دسامبر جنگ سراسری در تمام ویتنام درگرفت. هوشی‌مین طی فراخوانی، روز ۲۰ دسامبر ۱۹۴۶، خلق ویتنام را برای مقاومت ملی علیه استعمارگران فرانسوی دعوت کرد. در طول این جنگ عظیم، هوشی‌مین ده‌ها نامه به مسئولین حزب نوشت و طی کتابی به نام «بگذار ما سبک کارمان را بهبود دهیم»، سخن خود را با کادرها و اعضای حزب ادامه داد. وی به کادرها آموخت که وطن دوستی اصیل را با انترناسیونالیسم پرولتری، در هم آمیزد.

هوشی‌مین دیگر کشورهای جهان را در ژانویه ۱۹۵۰ برای به رسمیت شناختن جمهوری دمکراتیک ویتنام دعوت کرد. این دعوت وسیله اتحاد جماهیر شوروی و دیگر کشورهای سوسیالیستی و دمکراتیک بزودی جامه عمل پوشید. در دومین کنگره حزب (ژانویه ۱۹۵۱) هوشی‌مین خاطر نشان ساخت که: «کنگره، کنگره مقاومت است و وظیفه اش به پیروزی رساندن کامل مقاومت.» وی در جمع بندی تجربه سیاست «اتحاد ملی وسیع» این شعار معروف خود را مطرح ساخت: اتحاد، اتحاد، اتحادی وسیع موفقیت، موفقیت، موفقیتی عظیم.
۱۹۵۷

در جنگ میهنی علیه استعمارگران فرانسه، که در زمستان ۱۹۵۳ و بهار ۱۹۵۴ به شدیدترین حد خود رسیده بود، نیروهای ملی ویتنام توانستند همه جا نیروهای فرانسوی را شکست دهند، و بالاخره در پیروزی معروف دین بین فو (۲۶ نوامبر ۱۹۵۴) هوشی مین اعلام کرد که حاضر است با دولت فرانسه توافق سیاسی برمبنای احترام صمیمانه به استقلال واقعی ویتنام امضاء کند. به این ترتیب، پس از امضای موافقت نامه ژنو (۲۰ ژوئیه ۱۹۵۴) برای نخستین بار در تاریخ، یک کشور کوچک و ضعیف مستعمره، یک قدرت استعماری بسیار قوی را شکست داد و کمک به روند تلاشی سیستم استعماری امپریالیسم کرد. از سال ۱۹۵۴ امپریالیست‌های جدیدی جای استعمارگران سابق را گرفتند. با اجرای سیاست مداخله گرایانه و تجاوزکارانه، آمریکائیان خرابکاری خود را علیه موافقتنامه ژنو در ویتنام جنوبی آغاز کردند.

در سال ۱۹۶۰ قیام‌های هماهنگ در ویتنام جنوبی آغاز شد که منجر به تشکیل «جبهه ملی ویتنام جنوبی برای آزادی» در روز دسامبر ۱۹۶۰ گشت. فراخوان هوشی‌مین درباره تجاوزکاران آمریکایی چنین بود: «ممکن است جنگ پنج، ده بیست سال و یا بیشتر به طول انجامد. ممکن است هانوی و هانفونگ و بسیاری ار شهرها و کارخانه‌ها نابود گردد، ولی خلق ویتنام هیچگاه مقهور نخواهد شد . . .» حماسه جنگ ویتنام علیه امپریالیسم آمریکا از اینجا آغاز شد. سرانجام نیز ماشین عظیم جنگی آمریکا در مقابل اراده خلقی کوچک، که به کمک بی شائبه مادی و معنوی کشورهای سوسیالیستی و قبل از همه و بیش از همه اتحاد شوروی تکیه داشت بزانو درآمد و در اول نوامبر ۱۹۶۸ دولت آمریکا، مجبور به پایان دادن بدون قید و شرط به بمباران و گلوله باران تمام خاک جمهوری دمکراتیک ویتنام شمالی و مذاکره با نمایندگان جمهوری دمکراتیک ویتنام شمالی و جبهه ملی ویتنام جنوبی برای آزادی در کنفرانس چهارجانبه پاریس گشت. در بحبوبه جنگ خبر هولناکی به گوش جهانیان رسید.
Ho Chi Minh Mausoleum 2006.jpg
ساعت ۹ و ۴۷ دقیقه صبح روز ۳ سپتامبر ۱۹۶۹، هوشی مین در سن ۷۹ سالگی درگذشت. بیش از ۲۲۰۰۰ پیام و نامه تسلیت از ۱۲۱ کشور جهان و شخصیت‌های مهم به ویتنام ارسال شد. کمیته مرکزی حزب کمونیست ویتنام در طی فراخوانی چنین گفت: «رفیق هوشی‌مین، میهن دوست بزرگ، درگذشت. زندگی وی نمونه درخشان قهرمانی انقلابی، همبستگی رزمنده، سادگی، فروتنی، کوشایی، صرفه جویی، راستی ، درستی بود. نام وی مظهر درخشان ترین تاریخ ملت ویتنام است.» گرچه هوشی‌مین نماند تا وحدت شمال و جنوب کشورش را به چشمان خود ببیند، ولی برای همیشه در قلب خلق‌های سراسر ویتنام خواهد زیست.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:466 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهر هوشی مین یا بندر سابق سایگون مرکز حکومت ویتنام جنوبی بوده‌است که پس از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور بنام رهبرفقید این کشور نام گذاری شده‌است. شهر هوشی مین در حال حاضر قطب اصلی اقتصاد ویتنام محسوب می‌گردد. این شهر بیش از ۳۸ درصد از تولید ناخالص داخلی ویتنام را بخود اختصاص داده‌است.مكان هاي تاريخي اين شهر عبارتند از: قصرReunification، موزه بازمانده هاي جنگ، تالار شهر، موزه تاريخ ويتنام، موزه هوچي مين، كليساي نوتردام و ...
اقليم اين شهر استوايي ، در واقع استوايي از نوع شرجي و خشك با رطوبت 75 درصدي مي باشد. اين شهر داراي دو فصل مي باشد؛ فصل باراني با ميزان بارش ساليانع 1800 ميليمتر ، كه معمولاً در ماه مي شروع شده و در اواخر نوامبر تمام مي شود. فصل خشك نيز بين ماه هاي دسامبر تا آوريل به طول مي انجامد. كمترين و بيشترين دماي هوا در اين شهر به ترتيب 16 درجه و 39 درجه سانتيگراد مي باشد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:462 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
هوشی مینه

هوشه مینه (به ویتنامی: Thành phố Hồ Chí Minh) بزرگترین شهر ویتنام است.

پیش از پایان جنگ ویتنام و یکی شدن ویتنام شمالی و ویتنام جنوبی در سال
۱۹۷۵ میلادی این شهر سایگون نام داشت و پایتخت ویتنام جنوبی بود.


و با نام پری نوکور مهمترین بندر کامبوج پیش از ضمیمه شدن به خاک ویتنام در
سده ۱۷ میلادی بود.


هوشی مینه در ساحل رود سایگون قرار دارد.

در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی پایتخت ویتنام.

بر اساس آمار سال ۲۰۰۶ جمعیت این شهر برابر با ۶٬۴۲۴٬۵۱۹ نفر بوده است.


البته جمعیت شهر به همراه حومه بیش از ۹ میلیون نفر است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:536 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon