Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی ایگواسو جاهای دیدنی ایگواسو مراکز تفریحی و گردشگری ایگواسو هتل های ایگواسو راهنمای سفر به ایگواسو نقشه گردشگری ایگواسو
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
شهر فوز دو ایگواسو Foz do Iguacu در غرب کشور برزیل و محل تلاقی ۳ کشور برزیل، آرژانیتن و پاراگوئه واقع شده. تقریبا همه توریست‌ها یک هدف واسه اینجا اومدن دارند و اون هم چیزی نیست جز دیدن آبشار معروف ایگواسو، یکی از میراث طبیعی جهانی ثبت شده در یونسکو. این آبشار در مرز کشور برزیل و آرژانتین قرارگرفته و از هر دو طرف مرز هم میشه آبشار رو دید. پارک پرندگان، نقطه تلاقی ۳ کشور و سد عظیم ایتاپو Itaipu Dam (بزرگترین نیروگاه آبی دنیا تا سال ۲۰۱۲) جاذبه‌های دیگه اطراف این شهر می‌باشد. تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:398 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک جنگلی ایگواسو چیزی حدود ١۵ کیلومتر با شهر فاصله دارد.خود شهر ایگواسو در استان "پارانای" برزیل قرار دارد و شامل ٢٧۵ آبشار هست.این آبشارها در مرز کشور آرزانتین-برزیل و پاراگوِیه قرار دارند که بیشترین دید را کشورهای آرژآنتین و برزیل شامل میشوند و در پهنایی معادل ۳ کیلومتر و ارتفاعی برابر با ۸۰ متر قرار دارند و مجموعه این آبشارها از «ویکتوریا» وسیع‌تر و از «نیاگارا» بلندتر و از هر آبشار دیگری در دنیا زیباتر است. تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:407 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در هر دو کشور پل‌هایی بزرگ برای بازدید گردشگران ساخته شده که می‌توانند از فاصله نزدیکی زیبایی‌های آبشارها را مشاهده کنند. در قسمت پایین آبشارها، پارک ملی ایگواسو وجود دارد که حیات وحش منطقه را در معرض دید قرار می‌دهد. هتل‌های بزرگی نیز در هر دو قسمت آبشار در انتظار گردشگران است.

ابتدا راه پله کانی را به طرف آبشارها طی کردم تا منظره پایین را از نزدیک مشاهده کنم. دور تا دور پوشیده از جنگل‌های انبوه است. در نزدیکی آبشار اصلی چیزی شبیه مه دیده می‌شود که با کمی دقت می‌توان فهمید مه نیست، بلکه قطرات ریز آب است که با فشار و حرکت باد از بدنه در حال پایین ریختن آبشار کنده شده و به این سو و آن سو پراکنده می‌شوند.با بهره از تجارب سابق در مناطق بسیار مرطوب، دو دوربین همراه خود آورده‌ام که در صورت بروز ایراد در یکی، از دیگری استفاده کنم. اما تردید داشتم که با این حجم گسترده قطرات آب هیچکدام جان سالم بدر ببرند. با تلاش بسیار و با مدد تغییر جریان باد در زیر آبشارها عکاسی کردم و بعد به سمت آسانسوری رفتم که گردشگران را به بالای آبشار می‌برد. تا لبه آبشارها پیش رفتم. منظره بی‌نهایت نفس‌گیری است.

تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:423 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آبشارهای ایگواسو ؛ این مجموعه آبشارها حدود 82 متر ارتفاع و 2700 متر عرض دارند و در نوع خود یکی از عریض‌ترین آبشارهای جهان است. ناحیه مذکور دارای دو قسمت عمده است که هر کدام‌شان از صدها آبشار درست شده و جزیره‌هایی صخره‌ای و پوشیده از درخت آنها را در لبه ریزشگاه ایگواسو از یکدیگر جدا می‌سازد.

در مجموع ۲۷۵ آبشار، ایگواسو را تشکیل می‌دهند. آبشارهای ایگواسو ۳ برابر آبشار "نیاگارا" در آمریکای شمالی وسعت دارد و از آبشار "ویکتوریا" در آفریقا نیز به‌طور قابل توجهی بزرگتر و از هر آبشار دیگری در دنیا زیباتر است. بیشترین حجم آب‌ریزی آن در فصول پر آب حدود 12800 متر مکعب در ثانیه و میانگین آب‌ریزی آن 1700 متر مکعب در ثانیه است.آبشارهایی که در طرف آرژانتین قرار دارند از یکدیگر با فاصله‌تر و در بیشتر نقاط دوطبقه هستند، اما قسمتی از آبشار که در کشور برزیل واقع است، فشرده‌تر و متراکم‌تر بوده و آب، فشار بیشتری دارد. مه و قطرات آبی که از گلوگاه شیطان ایگوازوی آبشار اصلی به هوا بلند می‌شود از ۳۰ تا ۱۵۰ متر ارتفاع دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:434 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ر آمریکای لاتین، مجموعه آبشارهای "ایگواسو" در آمریکای جنوبی، واقع در مرز آرژانتین و برزیل، یکی از عجایب هفت‌گانه جهان محسوب می‌شود. آبشارهای ایگواسو، یکی از دیدنی‌ترین آبشارهای جهان است که هر ساله خیل عظیمی از جهانگردان را به سمت خود جذب می‌کند و یکی از منابع مهم درآمدزا برای کشورهای برزیل و آرژانتین است. برای رسیدن به آبشارها دو انتخاب پیش رو داشتم. یکی پرواز به فرودگاهی در استان پارانای برزیل و در نزدیکی شهر "فوز دو ایگواسو" و دیگری مسیر زمینی و عبور از مرز مشهور "سه‌گانه". مرز سه‌گانه منطقه‌ آزاد تجاری است که آمریکای لاتین شهرت فراوان دارد. این ناحیه مابین کشورهای برزیل، آرژانتین و پاراگوئه واقع شده و شهرتش هم به لحاظ حجم گستره تجارت در آن است و هم به دلیل گزارش‌های متعددی که دولت آمریکا درباره تجارت‌های غیر قانونی اسلحه و مواد مخدر در آنجا منتشر می‌کند.همچنین به دلیل حضور جمع کثیری از اعراب و مسلمانان در این منطقه که عمدتا از شیعیان لبنانی هستند، آمریکا و اسرائیل مرتبا از حضور "تروریست"های حامی "القاعده" و "حزب‌الله" در آنجا صحبت می‌کنند. به هر صورت مسیر آسانی پیش رو نداشتم. اما به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها مسیر زمینی را انتخاب کردم. به ترمینال اتوبوسرانی شهر آسونسیون رفتم و با بلیطی 80 هزار گوارانی ( معادل 20 دلار) و پس از 5 ساعت به شهر "سیوداد دل استه" در مرز برزیل رسیدم."پل دوستی" که از روی رودخانه "پارانا" قرار گرفته، پاراگوئه و برزیل را به هم متصل می‌کند و در تمام ساعات روز مملو از ماشین‌ها و موتورها و افرادی است که از روی آن در حال تردد هستند

برای دیدن از آبشارها باید از این پل عبور می‌کردم و وارد برزیل می‌شدم. با کمی پرس‌وجو دریافتم که تورهای موجود برای بازدید از آبشار بسیار گران هستند و یکی از درآمدهای برادران پاراگوئه‌ای برداشتن کلاه توریست‌های ناآشنا است. لذا با لطایف‌الحیلی با یک راننده شهری سر مذاکره را باز کردم و راضی‌اش کردم که با 200 هزار گوارانی (معادل 50 دلار) زحمت بردن و آوردن بنده را متحمل شود.از روی ساعت، کمتر از یک ساعت بعد به ورودی پارک‌های ملی ایگواسو رسیدیم. هر دو کشور آرژانتین و برزیل در دو سوی آبشار ایگواسو دارای پارک‌هایی ملی هستند. این مجموعه که مساحتی بیش از ۱۷۰ هزار هکتار آن در برزیل است و ۵۵ هزار هکتار آن در آرژانتین، بزرگترین جنگل حفاظت شده آمریکای جنوبی است. جنگل‌هایی نیمه حاره‌ای که محل زندگی ۱۱۰۰ گونه پرنده و پستانداران بزرگ و کوچک از جمله گوزن، سمور و پلنگ آمریکایی است. در ورودی پارک ملی بلیطی 40 رئلی (معادل 20 دلار) گرفتم و سوار بر اتوبوس‌ها دو طبقه رو باز راهی آبشارها شدم. 15 دقیق بعد به محلی رسیدم که در با نگاه‌های اول مرا در شوکی چند دقیقه‌ای فرو برد... و تبارک الله احسن الخالقین.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:542 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

سد ایتایپو که بر روی رودخانه پارانا در مرز پاراگوئه و برزیل (شهر ایگواسو) زده شده، طولانی‌ترین سد جهان می باشد. این سد در سال ۱۹۹۴ از سوی انجمن مهندسی عمران آمریکا به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه دنیای مدرن انتخاب شد. نام این سد به معنای صدای سنگ است. ایتایپو در قالب یک پروژه دوجانبه و بر رودخانه پارانا میان دو کشور برزیل و پاراگوئه ساخته شد. ۱۸ واحد مولد برق این سد قادر به تولید ۱۴گیگا وات برق است.
با مشاهده آمارهایی که اخیراً از میزان انرژی تولیدی این سد به دست آمده‌اند، می‌توان به عظمت سد ایتایپو پی برد. نیروگاه ایتایپو در واقع ۱۷ درصد از کل انرژی مورد نیاز صنایع برزیل و ۷۵ درصد انرژی پاراگوئه را تأمین می‌کند.
این نیروگاه همچنین محل بزرگی برای جذب توریسم محسوب می‌شود. تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نفر از ۱۶۲ کشور جهان از این سد نیروگاهی بازدید کرده‌اند. لازم به ذکر است که برزیل صنعتی ترین کشور آمریکای لاتین است و برای کسب انرژی لازم برای صنایع خود شدیداً به نیرویی که این سد تولید می‌کند نیازمند است.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:498 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

پارک پرندگان یک باغ وحش خصوصی در کنار پارک ملی ایگواسو می باشد که در سال ۱۹۹۴ تأسیس شده است. در این پارک شما می توانید تماس نزدیکی با ۱۰۲۰ پرنده از ۱۵۰ گونه مختلف برقرار کنید. این پارک ۵/۱۶ هکتار وسعت دارد و در میان جنگل های بارانی آتلانتیک انبوهی قرار گرفته است. شما در فاصله نزدیکی می توانید گونه های زیبای طوطی مکائو و توکان را مشاهده کنید. در این پارک از گونه های در حال انقراض پرندگان محافظت می شود.
داستان این پارک از زمانی شروع شده که به دنیس کروکامپ و خانواده اش در نامیبیا یک جوجه طوطی اهدا شد و این ماجرا باعث شده به پرندگان علاقه مند شوند. سپس یکی از دوستانشان پیشنهاد ایجاد پارک کروکودیل ها را در ایگواسو به او داد، اما او یک پارک پرندگان ایجاد کرد. او به همراه همسرش آنا این پارک را در نزدیکی آبشار ایگواسو ایجاد کردند.
در این پارک می توانید پرندگان بین نظیر و زیبایی از قبیل Casuares، Corujas، Tucan، Ararajubas، Ema و Faisoes را از نزدیک ببینید.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:506 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهر ایگواسو

فوز دو ایگواسو (دهانه رود ایگواسو) نام شهری است که در مرز آبشارهای ایگواسو قرار گرفته است. ایگواسو یکی از شهرهای بزرگ استان پارانا می باشد. جمعیت شهر حدود ۲۶۵۰۰۰ نفر و در ۶۵۰ کیلومتری غرب کوریتیبا (مرکز استان پارانا) قرار گرفته است.
از مهمترین ویژگی های شهر ایگواسو گردشگری و تنوع فرهنگی است. حدود ۸۰ ملیت با اکثریت ایتالیایی، پرتقالی، چینی، پارگوئه ای و آرژانتینی در این شهر زندگی می کنند. پایه اقتصاد این شهر توریسم می باشد و بعد از آن تجارت و خدمات نیز در سال های اخیر توسعه یافته است.
بر اساس تحقیقاتی که توسط مؤسسه گردشگری برزیل (Embratur) انجام شده، در سال های اخیر ایگواسو بعد از ریو پر بازدید کننده ترین مقصد گردشگری تفریحی در برزیل بوده است. بر اساس گزارش روزنامه گاردین، گردشگران بریتانیایی ایگواسو را به عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری انتخاب کردند و شبکه CNN ایگواسو را در لیست ۱۴ مقصد رمانتیک دنیا قرار داد.
اقلیم ایگواسو جنب حاره است و دو فصل دارد: تابستان گرم و مرطوب و زمستان سرد و خشک. متوسط دمای سالانه ۲۳ درجه سانتی گراد است و در تابستان به ۴۰ درجه و در زمستان به ۵- درجه می رسد. در اکثر زمان های سال ایگواسو آفتابی است.

تاریخ
در سال ۱۵۴۹ یک سیاح اسپانیایی به نام کابزا دو واکا در حال پیاده روی در مسیر رودخانه، آبشارهای عظیمی را کشف کرد و آنرا Quedas de Santa Maria نامید که بعدها به Quedas del Iguazu تغییر نام داد. ایگواسو یک اسم بومی از قبایل گوارانی امریکای جنوبی به معنی آب بزرگ می باشد.
تا سال ۱۸۶۰ این منطقه مشترکاً متعلق به برزیل و پاراگوئه بود، اما پس از جنگ با پاراگوئه، آبشار ها به عنوان قلمرو برزیل شناخته شدند. این منطقه تقریباً خالی از سکنه بوده و تا سال ۱۸۹۷ فقط یک گروه نظامی در آن حضور داشتند.
در سال ۱۹۱۰ منطقه ایگواسو به یک روستا به نام «Vila Iguazu» و در سال ۱۹۱۴ با حمایت مقامات سیاسی به شهر تبدیل شد. در سال ۱۹۱۶ آلبرتو سانتوس دومونت (هوانورد و مخترع مشهور) از منطقه بازدید کرد و تحت تأثیر زیبایی های آن قرار گرفت و پیشنهاد داد که دولت به این منطقه توجه ویژه ای داشته باشد. در سال ۱۹۳۹ ایگواسو به پارک ملی تبدیل شد. در دهه ۶۰ تا ۸۰، با ساخته شدن پل دوستی و سد ایتایپو شهر ایگواسو از رونق چشمگیری برخوردار شد.

آبشارهای ایگواسو
آبشارهای ایگواسو در مرز آرژانتین و برزیل شامل ۲۵۷ آبشار در مسیری به طول ۷/۲ کیلومتر می شود که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا انتخاب شده و در لیست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیده است.
آبشارهای ایگواسو از رودخانه ای به همین نام سرچشمه گرفته و در مرز استان میسیونز آرژانتین و استان پارانا در برزیل قرار دارد. این آبشار رودخانه را به دو قسمت رود بالایی و رود پایینی تقسیم می کند. این رود تا شهر کوریتیبا (مرکز استان پارانا) ادامه می یابد. بیشتر رودخانه در خاک کشور برزیل و بیشتر آبشارها در خاک آرژانتین قرار دارد. در واقع آبشار به شکل J می باشد و ۸۰ درصد آن مربوط به آرژانتین و ۲۰% آن مربوط به برزیل می باشد.
ارتفاع هر یک از آبشارها بین ۶۰ تا ۸۲ متر می باشد. تعداد آبشارهای کوچک بسته به سطح آب در زمان های مختلف سال بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ آبشار می باشد. تقریباً نیمی از جریان آب به درون شکافی به نام گلوگاه شیطان می ریزد. گلوگاه شیطان U شکل است؛ ۸۲ متر ارتفاع، ۱۵۰ متر عرض و ۷۰۰ متر طول دارد. هرساله به دلیل فرسایش آبی، ۳ میلی متر از لبه های بازالتی دهانه آبشار کاسته می شود. آب ایگواسوی پایین در دره ای جمع شده و به رودخانه پارانا می ریزد، که در مقابل آن سد ایتایپو بسته شده است. محل تلاقی جریان های آب، مرز بین برزیل، آرژانتین و پاراگوئه می باشد. ایگواسو سالانه جریان آب متوسط ۱۷۴۶ متر مکعب بر ثانیه را تولید می کند و بعد از آبشار نیاگارا رتبه دوم را دارد.
ایگواسو معمولاً با آبشارهای ویکوتوریا در مرز بین زامبیا و زیمباوه مقایسه می شود و نسبت به ویکتوریا عریض تر می باشد. مه و قطرات آبی که از گلوگاه شیطان این آبشار به هوا بلند میشود از ۳۰ تا ۱۵۰ متر ارتفاع دارد.
نزدیک ترین فرودگاه بین المللی به آبشارهای ایگواسو فرودگاه بین المللی فوز دو ایگواسو (IGU) می باشد. این فرودگاه بین مسیر شهر به آبشار قرار دارد. ایرلاین های TAM، GOL و Azul از شهرهای اصلی برزیل پروازهای مستقیمی به فوز دو ایگواسو دارند.
از فرودگاه فوز دو ایگواسو می توانید با سوار شدن یک تاکسی یا اتوبوس تا ورودی پارک ملی ایگواسو بیایید. به منظور افزایش بازدید از پارک، همچنین کاهش اثرات منفی زیست محیطی، اتوبوس های دو طبقه مدرنی با چشم انداز پانوراما و با ظرفیت ۷۲ مسافر، بازدید کنندگان را جابجا می کنند. شما می توانید در مسیر ورودی پارک تا آبشار که ۱۰ دقیقه طول می کشد، حیوانات با ارزشی نظیر یوزپلنگ، پروانه، راکون، میمون پرگو، مار مرجانی، توکان، طوطی و تمساح کیمن را ملاحظه کنید. پیاده رویی در طول دره طراحی شده که تا پایین گلوگاه شیطان ادامه دارد.
این آبشار شامل چندین آبشار کوچکتر است که تنها با تماشای آن از هلی کوپتر میتوانید به شکوه و زیبایی آن پی ببرید. امکان استفاده از هلی کوپتر در سمت برزیل وجود دارد. مدت پرواز بر روی آبشار بین ۷ الی ۱۰ دقیقه می باشد و هر هلی کوپتر ظرفیت سوار کردن ۴ مسافر را دارد.
در هر دو کشور هم در برزیل و هم در آرژانتین قایق های تندرو مشهور به ماکوکو سافاری وجود دارند که تجربه رفتن در زیر آبشارهای زیبا را برای مسافرین فراهم می کنند. مسیرهای راهپیمایی برای رسیدن به آبشارها نیز یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات را برای گردشگران رقم میزند. تماشای رنگین کمان و شکوه ریزش آبشارها، آسمان آبی و هوای پاک و بالاخره شادی وصف ناپذیر خیس شدن در زیر آبشارها هیجانی ست که “باید” امتحان کرد.
رستوران پورتو کانوس، بهترین رستوران واقع در کنار آبشار ایگو آسو می باشد و از بالکون رو به آبشار و فضای داخلی برخوردار است. غذای این رستوران به صورت بوفه می باشد و تنوع بسیار بالایی دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:475 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon