Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی هند جاهای دیدنی هند مراکز تفریحی و گردشگری هند هتل های هند راهنمای سفر به هند نقشه گردشگری هند دیدنی های هند
مـــــــــنو
کلید واژه ها
شانتادورگا یک معبد بزرگ و زیباست که در 33 کیلومتری پانجیم واقع شده است. این معبد در سال 1564 میادی توسط پرتغالی ها تخریب شد اما در سال 1738 دوباره ساخته شد و تا کنون چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است.

#گوا #هند_گردشگری #گردشگری #معبد #هند #معبد_شانتادورگا
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:242 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

بندر گوا منطقه فوق العاده زیبایی است که سواحل شنی وسیع ، زیبا ، آرام و لذت بخشی دارد. طبیعت به شدت سبز، نخل های زیبا ، سواحلی آرام و مرا کز تفریحی ساحلی و امکانات مطلوب گردشگری با هزینه نسبتا کم از مهمترین عوامل جذب گردشکران به این منطقه است.
افزون بر محیط طبیعی کلیسای بوم ژیزوس همراه با مومیایی زاویر مقدس در منطقه گوای کهنه شهرت و جذابیت ویژه ای دارد. کار ساخت این کلیسا از سال ۱۵۹۴ میادی آغاز شده ودر سال ۱۶۰۵ به پایان رسیده است. کل مخارج احداث کلیسا را یک مرد پرتغالی اهدا کرده است. پیکر مومیایی شده زاویر مقدس در تابوتی شیشه ای و بر روی یک طاق بلند و در پشت حصار شیشه ای قابل رویت است. پوست سیاه خشکیده که به روی جمجمه کشیده شده، با چشم های بسته از فاصله نچندان دور قابل تشخیص است. بیش از ۴۵۵ سال است که پیکر این مبلغ اسپانیایی کیش مسیحیت در گوای کهنه است. مردم محلی معتقدند
که جسد او مومیایی نیست و به طور طبیعی همین طور حفظ شده است. هر ده سال یکبار جسد را از طاق بیرون می آورند تا بازدیدکنندگان کلیسا بتوانند او را از نزدیک ببینند.

فرانسیس زاویر مقدس ، نخستین مبلغ مسیحیت در گوا بود که سال ۱۵۴۲ وارد گوا شد و ۱۰ سال در اینجا ماند و طی این ۱۰ سال به ژاپن، مالزی، اندونزی و سری لانکا هم سفر کرد. در راه رسیدن به چین، بیمار شد و در روز سوم دسامبر ۱۵۵۲ در یک جزیره درگذشت. او آن زمان ۴۶ سال داشت. پس از مرگ جسدش را در چین به خاک سپردند، ولی او قبل از مرگ وصیت کرده بود در هر کجای دنیا که بمیرد باید پیکرش را به گوا بیاورند. گفته می شود به خاطر همین وصیت چهار ماه پس از مرگ زاویر، گور او را گشودند و جسد را دست نخورده یافتند، یعنی جسد بطور معجزه آسایی نگندیده بود. پیکر او را از چین به گوا آوردند و ا کنون در این کلیسا آرمیده است.
افزون بر آن تندیس گاندی در گوا، کلیسای سنت فرانسیس، کلیسای جامع گوا، سنت آ گوستین بازار مارگو، کلیسای مارگو، کلیسای سنت آندرو، معبد ماهاسیا، کلیسای پتناجیم، بازار ماپوسا و بازار آنجونا از مرا کز دیدنی منطقه گوا به شمار می روند. در پانجیم مكانی است كه ا کثر مسافرین فقط از پانجیم رد می شوند و این اشتباه بزرگی است. پانجیم با خیابان های باریک سنگفرش شده، کلیساها و خانه های رنگی، سقف های شیروانی و در کل معماری پرتقالی اش یکی از دلچسب ترین شهرهای هندوستان به شمار می رود. گوای قدیمی كه این منطقه در نه کیلومتری شرق پانجیم، پایتخت سابق پرتقالی ها قرار دارد که به عنوان گوای قدیمی شناخته می شود. گوای قدیمی به همراه تاج محل ، میدان ویکتوریای بمبئی ، غارفیل و معبدهای کاماسوترا یکی از نه منطقه ای در هند است که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. در گوای قدیمی کلیساهای جامع بزرگی وجود دارد که در زمره بزرگترین کلیساها در آسیا هستند و گفته می شود این شهر زمانی در شکوه و عظمت با لیسبون پایتخت پرتقال رقابت می کرد. به جز کلیساهای پا برجا بازدید از بقایای کلیسای سنت آ گوستین نیز بسیار جالب است. برای بازدید از کل کلیساها ، موزه ها و صومعه های گوای قدیمی به یک روز کامل وقت احتیاج هست.

#گوا #هند_گردشگری #گردشگری #بندر_گوا #هند #بندر
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:270 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در بلندی های سنگی ای که وا گاتور را از چاپورا جدا می کند بقایای یک قلعه پرتغالی از قرن هفدهم میادی قرار دارد که گرچه دیدن خودش به بالا رفتن نمی ارزد ولی منظره بسیار خوبی از ساحل و دریا را پیش چشمانتان قرار می دهد.

#گوا #هند_گردشگری #قلعه_واگاتور #واگاتور_هند #هند #قلعه
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:262 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سرزمین عجایب کشور ۷۲ ملت. هر چه که نامش باشد و عنوانش از دیرباز تا کنون مقصدی پر وسوسه برای مسافران بوده است؛ مقصدی که از گذشته محبوب ایرانیان هم محسوب می شده است، اما همواره چیزی که از هند به یاد می آوریم، زاغه های شلوغ و کثیف، شهرهای پر سر و صدا و آلوده و البته
معابد رویایی و پرشکوهش بوده است در کنار آن باید از مردم رویا پردازش هم یاد کنیم، مردمی که همچون تمام فیلم های بالیوود همواره به بهبود امید دارند و می دانند که مثل پایان تمام فیلم های هندی عاقبتی خوش در انتظار آنهاست، ذهنیتی که همیشه درست نیست اما آنها به چیزی غیر از آن هم دل نمی بندند. یکی از شهرهای مهم این کشور گوا است، شهری که ویترین گردشگری این کشور هم محسوب می شود زیرا یکی از زیباترین و پا کیزه ترین شهرهای این کشور است. طبیعت گوا با تپه های سرسبزش کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل های فراوان و دیگر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد. وسیع ترین سواحل و مرا کز تفریحی ساحلی هند هم در گوا قرار دارد و این شهر سالانه از صدها
هزار گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می کند.

#تاریخچه_گوا
۴۵۰ سال حکومت پرتغال بر این منطقه باعث شده که تمام شهرها و حتی روستاهای گوا فرهنگی خاص داشته باشد. از معماری خانه ها و معابد این شهر گرفته تا خرده فرهنگ های مردم این منطقه تاثیر پذیرفته از فرهنگ پرتغالی هایی است که بیش از چهار سده در این شهر حکومت می کرده اند. اما خود این شهر شگفت و زیبا هم به #بندر_گوا مشهور است. طبیعت به شدت سبز، نخل های سربرافراشته و زیبا، سواحلی آرام با مرا کز تفریحی و امکانات مطلوب گردشگری با هزینه نسبتا کم از مهم ترین عواملی است که گردشکران را تشویق می کند به این منطقه سفر کنند.

#جزیره_گوا
این شهر بافتی قدیمی هم دارد که به نام گوای قدیم مشهور است. منطقه ای که یکی از جاذبه های ثبت جهانی هندوستان را هم در خود جای داده است، یکی از ۹ میراثی که یونسکو آن را ثبت جهانی کرده است.
گوای قدیمی {به همراه تاج محل، میدان ویکتوریای بمبئی، غارفیل و معبدهای کاماسوترا} یکی از ۹ منطقه ای در هند است که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
از همان نگاه نخست می توان بی درنگ تشیص داد که گوا با دیگر مناطق هند متفاوت است و بیش از دیگر مناطق رنگ و بوی اروپایی دارد. نفوذ فرهنگ اروپایی در شبه قاره از این منطقه شروع شد و ساختمان ها و لباس مردم تشابه زیادی با شهر و روستاهای پرتغال دارد.

#غذاهای_گوا
غذاهای گوا بسیار معروف است و مخلوطی است از غذاهای پرتغالی، جنوب هند و عربی اما به سبب حضور همیشگی گردشگران، غذاهای متنوعی در همه جای شهر در دسترس است. گوا یکی از معدود مکان های هند است که اغلب رستوران های آن گوشت گاو هم سرو می کنند.

#کلیساهای_گوا
برای بازدید از همه کلیساها ، موزه ها و صومعه های گوای قدیمی به یک روز کامل وقت احتیاج هست. در ایستگاه اتوبوس پانجیم مرتب اتوبوس هایی به سمت گوای قدیمی حرکت می کند که کرایه آنها به نسبت ناچیز است و طی مسیر حدا کثر نیم ساعت طول می کشد. مسیر جاده از پانجیم به گوای قدیمی صاف است و می تواند مسیر بسیار راحتی برای دوچرخه سواری به حساب آید. همچنین می توانید در گوای قدیمی سوار قایق بشوید و به جزیره دیوا بروید. وا گاتور که در بلندی های سنگی ای که وا گاتور را از چاپورا جدا می کند بقایا یک قلعه پرتغالی از قرن هفدهم میادی قرار دارد که گرچه شاید دیدن خودش به بالا رفتن نیرزد ولی منظره بسیار خوبی از ساحل و دریا را پیش چشمانتان قرار می دهد.

#گوا #هند_گردشگری #گردشگری #گوا_گردشگری #هند
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:407 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
کلکته یکی از مهمترین مرا کز تجاری صنایع دستی هند است. مثلا لوازم چرمی و چوبی با کنده کاری ها یا زری دوزی های منحصربه فردی که گاهی داستانی از یک شعر را روایت می کند. به خاطر ارزش هنری و یگانه بودن این آثار در جهان شاید در مرا کز خرید بزرگ مثل متروپولیس )نزدیک هایلند پارک( و متروپازا )نزدیک سفارت انگلستان(قیمت های خیلی بالایی داشته باشند، ولی ا کثر آ نها را در بازارهای محلی مثل بازار کیدرپور با قیمت های پایین تری می توان خرید. معمولاً انتخاب بین بدلیجات، لباس ها، عودها و ادویه های هندی سخت است، ولی به هر حال همه مسافران وسوسه میشوند تکه ی کوچکی از این همه رنگ و بو را توی چمدا نهایشان جا دهند. ا گر در کلکته وقت بیشتری داشتید رودخانه ی مقدس هوگلی را از یاد نبرید؛ مخصوصاً ا گر در زمان فستیوال پوجا در کلکته بودید. در ایام جشن، بت ها و مجسمه های هندی را داخل این رودخانه می اندازند و معتقدند روح مقدس آن ها برای همیشه در این رودخانه باقی می ماند.

#کلکته #هند_گردشگری #گردشگری #صنایع_دستی #هند #صنایع_دستی_هند
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:266 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی دیگر از مناطق پر رفت و آمد کلکته که برای توریست ها هم خیلی دوست داشتنی است، با غهای بی بی دی است؛ اطراف این باغ چند تایی مرکز خرید، سینما و مسجد قدیمی تیپو سلطان قرار گرفته. در قسمت جنوبی این منطقه، محله ی چینی ها واقع شده. با این که چینی ها دیگر زیاد به کلکته مهاجرت نمیکنند، ولی هنوز بازار و دو تا معبد رنگارنگ چینی در این شهر باقی مانده اند. در میان بازار شلوغ چینی ها، کلیسای ارامنه با نمای سفید رنگش که اوایل قرن هجده ساخته شده، آرام ایستاده است.
اطراف باغ بی بی دی، چشمه آبی وجود دارد که در قدیم آب کلکته را تامین م یکرده و به همین خاطر مردم شهر آن ناحیه را میدان مخزن می نامند. در این ناحیه ساختمان های مستعمراتی زیادی با معماریهای متفاوت وجود دارند. گاهی از عمر ساختمان نزدیک به سیصد سال میگذرد، اما هنوز هم مردم یا بخش های دولتی در آن اقامت دارند.


#کلکته #هند_گردشگری #گردشگری #باغ #هند #باغ_بی_بی_دی
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:281 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از مهمترین بناهای کلکته، کاخ تماشایی ویکتوریاست که به سبک معماری ایتالیایی و به یاد پرنسس زیبای هندی، راجا، ساخته شده. کاخ ویکتوریا در امتداد خیابان جورج گیت، میان پارکی زیبا قرار گرفته و به غیر از توریست ها، مردم محلی نیز برای گشت و گذار به این جا می آیندو حالا که تا نزدیکی کاخ ویکتوریا آمده اید، بد نیست پیاد ه روی در خیابان چورینگی را هم تجربه کنید. خیابانی سرسبز با نورپردازی های تماشایی که به قلعه ی عظیم و تسخیرناپذیر انگلستان ختم می شود. قلعه هنوز هم تحت حفاظت های شدید امنیتی است و تنها با مجوزهای خاص می توان از آن بازدید کرد. تقریباً بیشتر
دیدنی های کلکته در همین خیابان چورینگی جمع شده اند؛ موزه هند یها که در سال ١٨٧٧ به سبک معماری ایتالیایی ساخته شده، مجموعه ای از دیدنی های عجیب و غریب از هند و حتی جاهای دیگر جهان را در خودش جا داده. اطراف منطقه ی فورت ویلیلم، در نزدیکی همین خیابان، رستوران های بسیاری را می توان پیدا کرد. با این که کم تر پیش می آید کسی در هند، هوس غذای چینی کرده باشد، ولی تعداد رستوران های بین المللی در این شهر کم نیست. در کل بیشتر توریست ها سعی می کنند در همین دور و بر خیابان چورینگی اقامت داشته باشند. این منطقه هتل های خوبی هم دارد که شاید در زمان تعطیات قیمت
بالاتری داشته باشند ولی خیا لتان را از بابت رفت و آمد و مسیرهای شلوغ راحت می کنند؛ البته هتل های خیابان سادر هم به خاطر قیمت های مقرون به صرفه و دسترسی آسان به وسایل نقلیه ی عمومی طرفدارهای خودشان را دارند.

#کلکته #هند_گردشگری #گردشگری #کاخ #هند #کاخ_ویکتوریا
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:261 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کلکته، مرکز ایالت بنگال غربی و پایتخت پیشین هندوستان است. با اینکه که یک وقتی این شهر پر جمعیت ترین شهر هند بود، اما این عنوان را هم به همراه عنوان پایتخت به دهلی نو وا گذار کرد و امروزه، به عنوان شهر پر جنب وجوش هند شناخته میشود؛ شهری بزرگ با خیابان های تو در تو، رستورا نها، زندگی شبانه و دیدنی هایی فریبنده که فرهنگ هند را به خوبی نشان می دهد.
کلکته، آب و هوای گرم و مرطوب دارد. زمستا نهایش معمولاً یک ماه و نیم بیشتر طول نمیکشد و دمای هوایش به کمتر از ده درجه ی سانتی گراد نمیرسد.
گرم ترین ماه سال هم، ماه مه با نزدیک چهل درجه حرارت است. تمام فصل ها بنا به سلیقه مسافران خودش را دارد ولی با وجود دمای هوا، تعطیات تابستان یا ژانویه میتواند فصل شلوغی برای سفر به کلکته باشد. به هر حال، ا گر عادت به گرمای زیاد ندارید، با توجه به این که غذاهایی که در هند میخورید پر از ادویه و فلفل خواهند بود، نوشیدن آب سالم و لیمو را فراموش نکنید. تجربه ی غذاهای متفاوت که از عطر و طعمشان نمی توان چشم پوشی کرد، ممکن است با عادت های غذایی شما سازگار نباشد و گرمای هوا نیز آن را تشدید کند؛ قبل از انتخاب زمان سفر به همه اینها خوب فکر کنید.
ا گر با هواپیما به این شهر سفر کرده باشید، اولین میزبان شما فرودگاه بین المللی نتاجی سوباش کلکته خواهد بود که مانند بقیه فرودگا ههای شهرهای مطرح هند، مجهز و مدرن است. فرودگاه حدود بیست کیلومتر با شهر فاصله دارد و برای رفت و آمد میتوانید از تا کسی یا اتوبوس استفاده کنید. یک خط ترن جدید هم هست که فرودگاه را به مرکز شهر وصل کرده. ا گر تاکسی های فرودگاه یا داخل شهر، ازتاکسی متر استفاده نمی کردند بهتر است قبل از سوار شدن سر قیمت با آن ها به توافق برسید.
اتوبو سهای کلکته در پنج خط جدا گانه حرکت می کنند و در صورتی که آدرس دقیقی از مقصد نداشته باشید، بهتر است از راننده راهنمایی بخواهید. اتوبوس ها کولر و صندلی های راحتی دارند و از مهمترین وسایل نقلیه در کلکته شناخته میشوند. کلکته یکی از متنوع ترین را ههای حمل و نقل را در جهان دارد: خطوط اتوبوس، تا کسی های زردرنگ، قایق هایی که مسافران را دو طرف رودخانه جابه جا می کنند، متروی کلکته که اولین قطار زیرزمینی هندوستان بوده، تراموای کلکته که تنها تراموای موجود در هند است، قطارها که در حومه ی شهر هستند و در آخر ریکشاها، موتورهای سه چرخه ی هندی که خیلی تند و تیزند و گاهی کابین بدون درشان با گل و مهره تزیین می شود.
ریکشاها را در مناطق قدیمی کلکته، یعنی شمال شهر، بیشتر پیدا می کنید. جنوب کلکته، منطق های جدید و در حال توسعه است که قلب تجاری شهر به شمار می آید.


تقریباً اولین چیزی که در تمام شهرهای هندوستان به چشم می آید، رنگ ها و نقش ونگارها هستند؛ از لباس و جواهرات گرفته تا ساختمان ها و تزئینات خیابان. همه جا پر از رنگ است. حالا تصور کنید زمان فستیوال ها، کلکته چه ظاهری پیدا می کند به عنوان نمونه دورگا پوجا یک جشن آیینی هندی است که یک بار اول تابستان و یک بار اول زمستان برگزار می شود. به مناسبت این جشن در خیابان ها چادرهای رنگی برپا می کنند، مراسم رقص و پرستش دارند و عود و رنگ های مقدس به یکدیگر می پاشند و در یک کلام شهر پر از رنگ میشود.

#کلکته #هند_گردشگری #گردشگری #شهر #هند
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:304 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مسجد جامع آگرا مسجد ماسه سنگی که شا ه جهان در سال ۱۶۴۸ و به افتخار دختر محبوبش جهان آرا ساخت. حیاطی بزرگ این مسجد را به ورودیِ اصلی قلعه ی آ گرا متصل می کرد، اما خط آهنی که بریتانیایی ها در اواسط قرن نوزدهم کشیدند درست از وسط این حیاط گذشت و اتصال دو مجموعه را قطع کرد. کنار مسجد جامع هم بازار رنگارنگِ کیناری را میبینید که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می توانید در آن پیدا کنید.

#آگرا #هند_گردشگری #گردشگری #مسجد_جامع #هند #مسجد #مسجد_آگرا
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:245 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

باغ مهتاب اگرا را به سبک با غهای سبک مغولی ساخته اند و درست روبروی تاج محل و در ساحل شمالیِ رود جمنا قرار گرفته است. از این پارک می توانید نمای پشتیِ تاج محل را هم تماشا کنید، بدون این که گرفتار هیاهو و ازدحامِ گردشگران شوید.

#آگرا #هند_گردشگری #گردشگری #باغ_مهتاب #هند #باغ
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:243 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این مقبره ی خیره کنند ه ماسه سنگی و مرمرین را ا کبر، بزر گترین امپراتور مغول، برای خودش ساخت. دروازه بینظیر بلند دروازه شما را به حیاط وسیع مقبره می رساند و در هر گوشه مقبره هم مناره های زیبا از ماسه سنگ را با انگاره های هندسیِ بی نظیرمیبینید. خود مقبره در مرکزِ باغی آرام قرار گرفته که هنوز هم آهوبره ها در آن زندگی می کنند.

آرامگاه در سیکاندرا، در ۱۰ کیلومتریِ شمال غربی قلعه ی آ گرا، قرار گرفته است و اتوبوس هایی که از این قلعه به ماتورا می روند با ۱۰ روپیه کرایه شما را نیم ساعته به آرامگاه می رسانند. البته می توانید با ریکشا )تا کسی سه چرخه( یا تا کسی هم به آرامگاه بیایید.

#آرامگاه #هند_گردشگری #گردشگری #آرامگاه_اکبر #هند #آگرا
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:243 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ا کبر شاه ساختِ این قلعه و کاخِ ماسه سنگی را در سال ۱۵۶۵ شروع کرد و نوه اش شاه جهان آن را کامل کرد. ا کبر شاه می خواست این قلعه، که درست سر جایِ استحکاماتِ قدیمی ترِ راجپوت قرار گرفته است، دژی نظامی باشد، اما شاه جهان از آن یک کاخ ساخت؛ کاخی که پس از کودتای اورنگ زیب به قفس طلاییِ شاه جهان تبدیل شد. همین اورنگ زیب هم بود که برج و باروی نهاییِ قلعه را به مجموعه اضافه کرد.
دیوارهای قلعه بیش از ۲۰ متر ارتفاع و حدود ٢.٥ کیلومتر طول دارند و تنها راه رفتنِ به آن سوی دیوارها گذشتن از دروازه های عظیم قلعه بوده است. درون مجموعه بیشتر به مارپیچی از ساختمان های متعدد شبیه است که فقط می توانید از بعضی قسمت هایش بازدید کنید. البته بخش های بزرگی از مجموعه هم در جریان جنگ های مختلف ویران شده اند.

امروزه تنها راه ورود به مجموعه دروازه آمار سینگ در جنوب است که طراحی پیچیده اش مهاجمان را گیج می کرده است. از اینجا به دروازه ی دیگری می رسید که به حیاطِ دیوان عام باز میشود؛ تالاری ستون دار که محل بار عامِ شاه جهان بوده است. در شمالِ دیوان عام، مسجدِ مُتی یا مسجد مروارید را میبینید که معمولا برای بازدید گردشگران باز نیست، اما در عوض می توانید به مسجد نگینه در طبقه بالای قلعه بروید. در تراس مجموعه که به رود و تاج محل مشرف است هم تخت جهانگیر را پیدا میکنید که تخت پادشاهیِ جهانگیر، پسر ا کبر، بوده است. حالا ا گر رو به رود بایستید، دیوان خاص را هم در سمت راستتان می بینید. شیش محل )کاخ آینه(، مُسَمان برج، خاص محل، کاخ جهانگیر، حوض جهانگیر و مسجد مینا هم از دیگر ساختمان های دیدنیِ قلعه ی آ گرا هستند.

#قلعه_آگرا #هند_گردشگری #گردشگری #آگرا #هند #قلعه
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:249 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تاج محل باشکوه ترین یادبودی است که برای عشق ساخته اند؛ آرامگاهی خیره کننده و بزرگ ترین جاذبه گردشگری هند است.اگرهنگام طلوع آفتاب به تاج محل بروید، آرامشی جادویی را تجربه میکنید، مخصوصا به این خاطر که خیلِ گردشگرانِ پرهیاهو حوالی ظهر به تاج محل سرازیر میشوند. غرو بِ تاج
محل هم دیدنی است و حال و هوایی بینظیر دارد. شب هایی هم که قرص ماه کامل یا تقریبا کامل است، از ساعت ۸ تا ۱۲ شب میتوانید با تورهای شبانه در تاج محل گشتی بزنید. البته یادتان باشد که بلیت این تورها را یک روز قبل باید بخرید.
تاج محل را شا ه جهان به یاد همسر دومش، ممتاز محل، ساخت که در ۳۹ سالگی و هنگام زایمان درگذشت میگویند مرگِ ممتاز محل چنان دلِ شاه جهان را شکست که موهایش یک شبه سفید شدند. ساختِ تاج محل را در همان سالِ مرگ ممتاز محل، یعنی ۱۶۳۱ ، آغاز کردند اما این آرامگاه مجدد تا سال ۱۶۵۳ کامل نشده بود.
شما میتوانید از دروازه های غربی، جنوبی و شرقی وارد تاج محل شوید. همه ی این دروازه ها به حیاط بیرونی باز میشوند که شوقی جلوخانه نام دارد. یک دروازه ی ۳۰ متریِ ماسه سنگیِ قرمز شما را از شوقی جلوخانه به ضلع جنوبیِ ایوانی می برد که آیه های قرآن را روی دیوارش حک کرده اند. در طراحی فضای سبز تاج محل از الگویِ ایرانیِ چهارباغ استفاده کرده اند که الگوی محبوبِ
فرمانروایان مغول بوده است. در غرب چهارباغ، موزه کوچکی هست )بلیت: ۵ روپیه، ساعت کار: شنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۵ عصر( که نسخه های اصلِ نقشه های معماریِ تاج محل و آثار جالب دیگری را نمایش می دهد.

خود مقبره را روی یک سکوی مرمرین مرتفع در انتهای شمالیِ چهارباغ ساخته اند و مناره های سفید و بلندی هم در گوشه های این سکو به آسمان رفته اند. در غربِ مقبره، مسجدی با یک گنبد ماسه سنگیِ قرمز می بینید که هنوز هم از مهم ترین مرا کز تجمع مسلمانانِ آ گراست. در شرق مقبره هم ساختمانِ جواب
را پیدا م یکنید که آن را، برای حفظ تقارن، درست شبیه مسجد ساخته اند و احتمالا استراحتگاهی برای مسافران بوده است.
ساختمان مقبره از سنگ مرمر سفید است و گل های کنده کاری شده روی سنگ ها چشم ها را خیره می کنند. کلِ این سازه چهار گنبد کوچک دارد که گنبد پیازی شکلِ مرکزی را در میان گرفته اند؛ گنبدی که یک مناره ی برنجیِ ۱۷ متری دارد. بد نیست بدانید که دو مقبره ممتاز محل و شاه جهان که این جا
می بینید مقبره هایی دروغین هستند و این زن و شوهرِ د لداده را در واقع در زیرزمین ساختمان دفن کرده اند.
یادتان باشد که توی تاج محل خیلی چیزها را باید رعایت کنید: همراه داشتنِ مواد غذایی و نوشیدنی، نوشت افزار، تنبا کو، کبریت، تلفن همراه و سه پایه ی دوربین در آنجا قدغن است و عکس گرفتن و فیلمبرداری هم داخل مقبره ممنوع است.

#آگرا #هند_گردشگری #گردشگری #تاج_محل #هند
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:295 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ا گر دنبال رستورانی ارزان می گردید، بد نیست سری به محله ی تا جگنج بزنید. رستوران های این محله شاید ساده باشند، اما در عوض میتوانید موقع غذا خوردن تاج محل را هم تماشا کنید و با یک تیر دو نشان بزنید. البته توی این محله باید کمی درباره ی بهداشت وسواس به خرج دهید.
پیشنهاد می کنم که به جای کیناری بازارِ شلوغ و فروشند ه های معمولا بی انصافش به بازار کوچک ترِ جنوب تا جگنج بروید که هم خلوت تر است و هم ارزان تر. بین ما ههای ا کتبر تا مارس هم، از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب، یک کیلومتر دورتر از دروازه ی شرقیِ تاج محل، بازارچه ی روباز شیلپگرام را پیدا میکنید که انواع صنایع دستی و آثار هنری را در آن می فروشند.
آ گرا شهر ناامنی نیست، اما حواستان باید به کلا هبردارهایی که گردشگران را نشان می کنند باشد. بسیاری از هتل ها، سوغا ت فروش ها و صرافی ها حق کمیسیون خوبی به رانندگان تا کسی و ریکشا میدهند تا برایشان مشتری بیاورند. به همین دلیل، ممکن است راننده ای را ببینید که حاضر است با کرایه ی خیلی کم یا حتی مجانی شما را به این جور جاها ببرد که البته حق کمیسیون راننده را روی قیمت کالاها و خدماتشان از شما م یگیرند.
موقع خرید، حواستان را جمع کنید چون بعضی خرده فرو شهای حریص هم هستند که هر دروغی می گویند تا جنس را گران تر به شما بفروشند، پس بد نیست که قبل از خرید هر چیز، قیمتش را با کالاهای مشابه مقایسه کنید.
دیدنی ها:
تاج محل
قلعه ی آ گرا
آرامگاه ا کبر
مهتاب باغ
مسجد جامع

#آگرا #هند_گردشگری #گردشگری #تفریحی_آگرا #هند
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:260 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آگرا یا به قول خود هند یها، آگره خانه ی یکی از مشهورترین بناهای یادبود جهان است: تاج محلی رؤیایی که درخششی ابدی دارد. آ گرا کنار رودِ زیبای جَمُنا شکل گرفته است و اوجِ شکوهِ امپراتوریِ مغو لهای هند را در این شهر خواهید دید. می گویند سلطان سکندر لودی بود که آ گرای امروزی را ساخت و آن را در اوایل قرن شانزدهم میادی پایتخت خودش کرد. بعد از مرگ او، پسرش ابراهیم لودی از بابِرشاه، مؤسس سلسله ی گورکانیان هند، شکست خورد و آ گرا پایتختِ امپراتوریِ مغول شد و مغو لها هم، که حالا دست از غارتگری کشیده بودند، این شهر را پر کردند از شاهکارهای بی نظیرِ معماری مثل تاج محل.
تاج محل باشکوه ترین یادبودی است که برای عشق ساخته اند آرامگاهی خیره کننده و بزرگ ترین جاذبه گردشگری هند. ا گر هنگام طلوع آفتاب به تاج محل بروید، آرامشی جادویی را تجربه میکنید، مخصوصا به این خاطر که خیلِ گردشگرانِ پرهیاهو حوالی ظهر به تاج محل سرازیر میشوند. غرو بِ تاج محل هم دیدنی است و حال و هوایی ب ینظیر دارد.
آ گرا را طوری ساخته اند که هیچ مرکز مشخصی ندارد دیدنی هایش بین چند بازار بزرگ و در زمین هایی به مساحتِ ۲۰ کیلومتر مربع پرا کنده شده اند. بیشتر قطارهایی که گذارشان به آ گرا می افتد به ایستگاه راه آهن کنتنمنت می روند که در جنوب غربیِ شهر است. پاتوقِ اتوبوس های بی نشهری هم ایستگاه ایداق است که در شمال ایستگاه راه آهن کنتنمنت قرار گرفته است. البته آ گرا یک ایستگاه قطار دیگر هم در شمال شهر، درست در شرقِ کیناری بازار، دارد که به ایستگاه قلعه ی آ گرا معروف است.
آب و هوای آ گرا نیمه خشک است، هرچند گاهی به آب و هوای مرطوب نیمه گرمسیری هم شبیه میشود. این شهر زمستان هایی ملایم و تابستان هایی خشک و گرم دارد و طوفان های موسمی را هم تجربه می کند. البته طوفا نهای موسمیِ آ گرا با این که هر سال از راه می رسند، اما به سختیِ طوفان های موسمی
بقیه هند نیستند. در واقع، به همین دلیل است که آ گرا به جای آب و هوای مرطوبِ نیمه گرمسیری معمولا آب و هوایی نیمه خشک دارد.
آ گرا همیشه به خاطر غذاهای سبک مغولی و خوراک های محلی ساده تری که در کوچه و بازار پیدایشان می کنید معروف بوده است. توی این شهر حتما باید مزه ی پیتا را بچشید؛ شیرینی مربع شکلی که با کدو حلوایی، گلاب، نارگیل و زعفران می پزند و خیلی ها را عاشق خودش می کند. آ گرایی ها نمکین یا آجیلِ
تند مخصوصی هم دارند که خودشان به آن دالمُت می گویند و خوردنش احتمالا آتشتان می زند. ا گر بین ماه های ا کتبر تا مارس به آ گرا سفر میکنید، یادتان باشد که گاجَک را هم امتحان کنید که نوعی بیسکویتِ کنجدی تند و تیز است.
توی آ گرا، مغازه های زیادی را می بینید که ظروف و وسایل مرمری یا زیورآلاتِ سنگ نشان می فروشند. کارهای چرم و قالیچه های آ گرا هم معروف هستند و میتوانید برای سوغاتی سراغشان بروید. بد نیست سری به سدر بازار، خیابان فاتح آباد یا دور و بر تاج محل بزنید و غذای خوشمزهای هم بخورید. البته موقع خرید وسایل مرمری باید حواستان باشد که سنگ های دیگر را جای مرمر به شما نفروشند.
علاوه بر فرودگاه آ گرا، ایستگاه های اتوبوس ایداق و قلعه ی آ گرا و ۶ ایستگاه راه آهن شهر هم آن را به دیگر نقاط هند متصل میکنند. برای رفت و آمد شهری هم می توانید از تا کسی، ریکشاهای موتوری و غیرموتوری، دوچرخه یا اتوبوس های برقی استفاده کنید.
آ گرا، پس از استقلال هند، مرکز صنایع شیمیایی کشور شد و به همین خاطر آلودگی هوا و محیط زیست در این شهر مشکل بزرگی است. اما در سال های اخیر، رشد صنعت گردشگری و افزایش تعداد مسافرانی که برای دیدنِ تاج محل و فاتح پور سیکری که هر دو در فهرست میراث جهانیِ یونسکو قرار گرفته اند به
این شهر می آیند، باعث شده است که دولت هند بیشتر برای حل این مشکل تلاش کند.

#آگرا #هند #هند_گردشگری #گردشگری #هندوستان
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:234 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از جذابیت های گردشگری بمبئی، باغ وحش بسیار زیبای آن است. نه فقط به خاطر گردش در تپه های سرسبز آن جا، که برای تماشای حیوانات و پرندگان بسیار زیبا هم که شده سری به آ نجا بزنید. البته تنوع حیوانات این باغ وحش خیلی زیاد نیست؛ اما به خاطر داشتن زمین های بازی اش، برای یک گردش
خانوادگی مناسب است.

#بمبئی #باغ_وحش #گردشگری #باغ_وحش_بمبئی #هند
تاریخ ثبت :1396/02/18 تاریخ اصلاح:1396/02/18 بازدید:270 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ساختمان دانشگاه قدیمی بمبئی، از دیگر شاهکارهای سبک گوتیک در بمبئی است و به ساختما نهای قرن پانزدهمی فرانسوی میماند. بازدید از کتابخانه و تالار اجتماعات آن برای عموم آزاد است.
این شهر از مراکز مهم فرهنگی و آموزشی هندوستان محسوب می‌شود. مراکز آموزش عالی زیادی در این شهر به تربیت دانشجو در رشته‌های گوناگون و مقاطع مختلف مشغول هستند. دانشگاه بمبئی یکی از دانشگاه‌های بزرگ و بسیار قدیمی است که به خاطرتنوع رشته‌های تحصیلی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شود.

#بمبئی #دانشگاه #گردشگری #دانشگاه_بمبئی #هند
تاریخ ثبت :1396/02/18 تاریخ اصلاح:1396/02/18 بازدید:216 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
هتل تاج محل، ساختمانی افسانه ایست و بسیار مجلل که با تلفیقی از سبک های معماری اسامی و رنسانس ساخته شده و از ساختما نهای دیدنی بمبئی به شمار می رود.
این هتل روبروی دروازه هند در منطقهٔ «کُّلابه» است. این هتل یکی از بناهای زیبا و دیدنی بمبئی و هند به شمار می‌رود و محل اقامت گردشگران ثروتمند است.

#بمبئی #هتل #گردشگری #هتل_تاج_محل #هند
تاریخ ثبت :1396/02/18 تاریخ اصلاح:1396/02/18 بازدید:284 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در این گالری، نمایشگاه هایی از آثار هنری هنرمندانی از هند و سرتاسر جهان برگزار میشود.

#بمبئی #گالری #گردشگری #گالری_معاصر_هند#هند
تاریخ ثبت :1396/02/18 تاریخ اصلاح:1396/02/18 بازدید:231 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پایانه ی چاتراپاتی یا ایستگاه ملکه ویکتوریا بزر گترین ایستگاه قطار بمبئی و یکی از بناهای دیدنی دوران استعمار بریتانیاست. این ساختمان زیبا، به عنوان نمونه ی کاملی از سبک معماری گوتیک در هند شناخته می شود و در سال ۲۰۰۴ میادی، در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. ایستگاه اولیه و اصلی قطارهای بیرون شهری و درون شهری بمبئی به‌ شمار می‌رود.

#بمبئی #هند_گردشگری #گردشگری #ایستگاه_ملکه_ویکتوریا #هند #ایستگاه
تاریخ ثبت :1396/02/18 تاریخ اصلاح:1396/02/18 بازدید:234 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon