Icon
India
India
India لوگو
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی هند جاهای دیدنی هند مراکز تفریحی و گردشگری هند هتل های هند راهنمای سفر به هند نقشه گردشگری هند دیدنی های هند
مـــــــــنو
بمبئی مركز ايالت مهاراشترا، بزر گترين بندر هند در ساحل غربی اين كشور است و مركز بانک داری، تجارت، مبادلات ارزی، بازرگانی و كشتی سازی هند به شمار می رود. در زمان استعمار بریتانیا بر هند، بمبئی مركز بخشهای اداری و حكومتی بریتانیا در شبه قاره بوده و از نظر آن ها دروازه یهند بود.
بمبئی شهری است بندری با بناهای ديدنی تاريخی و كم نظير. صنعت فيلم سازی هند هم بیشتر در بمبئی متمركز است و سهم عمده ای از توليد سالانه ی فيلم های هندی در اين شهر و در مركز سينمایی باليوود انجام می شود.
بمبئی، شهر تجارت و ثروت، شهر بی خانمان ها و در یک کلام شهر بالیوود است. شهر بمبئی که در سال ١٩٩٦ یک تغییر اساسی کرد و امروز آن را با نام مومبای می شناسند، یکی از مرا کز مهم تجاری و صنعتی هند به حساب می آید. بمبئی، به معنای ساحل خوب، نامی بود که استعمارگران پرتغالی برای این شهر گذاشتند اما مومبای نام یکی ازالهه های هندی است.
بمبئی با این که یکی از مرا کز مهم تولید ثروت در هندوستان است، اما بیشترین جمعیت زاغه نشین را دارد. این شهر در زمان استعمار، مرکز حکومت بریتانیا در شبه قاره ی هند به شمار می رفت و انگلیسی ها به آن دروازه ی هند می گفتند. آب و هوای شرجی و گرم که از فروردین تا اوایل تیر طول میکشد یا باران های زیادی که تا پاییز می بارد، شاید خیلی مناسب سفر به این شهر شلوغ نباشد؛ ولی هر چه به سمت زمستان برویم، هوا خنک تر میشود و رطوبت کم تر. توریست ها هم این وقت را برای سفر به هند بیشتر دوست دارند، که البته مسافرها ی زیاد ممکن است باعث بشود هتل موردنظرتان را نتوانید به راحتی پیدا کنید و بهتر است چند هفته ای قبل از زمان سفر به فکر رزرو هتل خود باشید.

فرودگاه همیشه شلوغ بمبئی، چاتراپاتی شیواجی، هر روز با پروازهای متعدد داخلی و خارجی مهمان های زیادی را برای این شهر جا به جا می کند. فرودگاه حدودًا سی کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و ا گر می خواهید یک دفعه کرایه ی تا کسی شوکه تان نکند، از قبل با راننده سر قیمت چانه بزنید. راننده تا کسی های هند با این که از سیستم تا کسی متر استفاده میکنند ولی هر کدام به اندازه ی زرنگ بود نشان می توانند کرایه را بالا ببرند. خوشبختانه چانه زدن را بلدند و می توان کم تر نگران بود. فقط کافی است از یک راننده قیمت بگیرید و ا گر به نظر خیلی گران آمد، سراغ ماشین یا باجه ی تا کسی بعدی بروید تا قیمت دست تان باشد.
برای گشت و گذار در شهر هم علاوه بر تاکسی های سیاه رنگ هندی، مترو و اتوبوس را هم در نظر بگیرید. متروی بمبئی یکی از سیستم های حمل و نقل مهم است و اتوبو سها هم با ایستگا ههای متعددی که در سطح شهر دارند، گزینه ی خوبی برای رفت و آمد هستند؛ ا گر قرار است مدتی طولانی در بمبئی اقامت
داشته باشید و ماندن در ترافیک شکلی برای شما ایجاد نمی کند، پیشنهاد می کنیم یکی از هتل های دور از مرکز شهر را رزرو کنید. این هتل ها هزینه ی پایین تری دارند، ولی هر بار که بخواهید به مرا کز توریستی شهر برسید، باید مسافت نسبتاً زیادی را طی کنید. در غیر این صورت، هتل های محله های
توریستی با آنکه کوچک هستند ولی خیلی پرطرفدارند و سرویس های خوبی را به مهمان هایشان ارائه می کنند.
ا گر گذرتان به اطراف شهر افتاد، شاید بد نباشد ریکشا سواری را هم تجربه کنید؛ ریکشاها یا همان تا کسی های سه چرخه ی هندی اجاز هی عبور و مرور در نواحی مرکزی شهر را ندارند و تنها در حومه ی غربی تردد می کنند.
با وجود بیش از یک قرن حکومت بریتانیا بر هندوستان، ساختمان های زیادی با سبک گوتیک در بمبئی ساخته شده و دیدن آن ها مخصوصاً در بخش های جنوبی شهر تعجبی ندارد. یکی از مشهورترین بناهای بمبئی، دروازه ی هند با تمام سوابق تاریخی آن است. این دروازه که در بندرگاه واقع شده، به مناسبت دیدار شاه جرج پنجم و ملکه از هند طی سال های ١٩١١ تا ١٩٢٤ ساخته شد و بیست و چهار سال بعد استعمارگران انگلیسی نیز از همین دروازه خاک هند را ترک کردند. دروازه ی هند یکی از پاتوق های توریس تهاست؛ نزدیک دروازه، هتل تاج محل که یکی از لوکس ترین و گران قیمت ترین هتل های بمبئی است با نورپردازی چشم گیرش خودنمایی میکند و از طرفی برای رفتن به جزیره ی فیل ها نیز قایق های رنگارنگ چوبی از همین بندرگاه حرکت می کنند.

#بمبئی #شهر_بمبئی #هند_گردشگری #گردشگری #هند #بندر_بمبئی
تاریخ ثبت :1396/02/18 تاریخ اصلاح:1396/02/18 بازدید:200 می پسندم 0

مطالب مرتبط

کلید واژه ها
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon