Icon
India
India
India لوگو
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی هند جاهای دیدنی هند مراکز تفریحی و گردشگری هند هتل های هند راهنمای سفر به هند نقشه گردشگری هند دیدنی های هند
مـــــــــنو
کلکته، مرکز ایالت بنگال غربی و پایتخت پیشین هندوستان است. با اینکه که یک وقتی این شهر پر جمعیت ترین شهر هند بود، اما این عنوان را هم به همراه عنوان پایتخت به دهلی نو وا گذار کرد و امروزه، به عنوان شهر پر جنب وجوش هند شناخته میشود؛ شهری بزرگ با خیابان های تو در تو، رستورا نها، زندگی شبانه و دیدنی هایی فریبنده که فرهنگ هند را به خوبی نشان می دهد.
کلکته، آب و هوای گرم و مرطوب دارد. زمستا نهایش معمولاً یک ماه و نیم بیشتر طول نمیکشد و دمای هوایش به کمتر از ده درجه ی سانتی گراد نمیرسد.
گرم ترین ماه سال هم، ماه مه با نزدیک چهل درجه حرارت است. تمام فصل ها بنا به سلیقه مسافران خودش را دارد ولی با وجود دمای هوا، تعطیات تابستان یا ژانویه میتواند فصل شلوغی برای سفر به کلکته باشد. به هر حال، ا گر عادت به گرمای زیاد ندارید، با توجه به این که غذاهایی که در هند میخورید پر از ادویه و فلفل خواهند بود، نوشیدن آب سالم و لیمو را فراموش نکنید. تجربه ی غذاهای متفاوت که از عطر و طعمشان نمی توان چشم پوشی کرد، ممکن است با عادت های غذایی شما سازگار نباشد و گرمای هوا نیز آن را تشدید کند؛ قبل از انتخاب زمان سفر به همه اینها خوب فکر کنید.
ا گر با هواپیما به این شهر سفر کرده باشید، اولین میزبان شما فرودگاه بین المللی نتاجی سوباش کلکته خواهد بود که مانند بقیه فرودگا ههای شهرهای مطرح هند، مجهز و مدرن است. فرودگاه حدود بیست کیلومتر با شهر فاصله دارد و برای رفت و آمد میتوانید از تا کسی یا اتوبوس استفاده کنید. یک خط ترن جدید هم هست که فرودگاه را به مرکز شهر وصل کرده. ا گر تاکسی های فرودگاه یا داخل شهر، ازتاکسی متر استفاده نمی کردند بهتر است قبل از سوار شدن سر قیمت با آن ها به توافق برسید.
اتوبو سهای کلکته در پنج خط جدا گانه حرکت می کنند و در صورتی که آدرس دقیقی از مقصد نداشته باشید، بهتر است از راننده راهنمایی بخواهید. اتوبوس ها کولر و صندلی های راحتی دارند و از مهمترین وسایل نقلیه در کلکته شناخته میشوند. کلکته یکی از متنوع ترین را ههای حمل و نقل را در جهان دارد: خطوط اتوبوس، تا کسی های زردرنگ، قایق هایی که مسافران را دو طرف رودخانه جابه جا می کنند، متروی کلکته که اولین قطار زیرزمینی هندوستان بوده، تراموای کلکته که تنها تراموای موجود در هند است، قطارها که در حومه ی شهر هستند و در آخر ریکشاها، موتورهای سه چرخه ی هندی که خیلی تند و تیزند و گاهی کابین بدون درشان با گل و مهره تزیین می شود.
ریکشاها را در مناطق قدیمی کلکته، یعنی شمال شهر، بیشتر پیدا می کنید. جنوب کلکته، منطق های جدید و در حال توسعه است که قلب تجاری شهر به شمار می آید.


تقریباً اولین چیزی که در تمام شهرهای هندوستان به چشم می آید، رنگ ها و نقش ونگارها هستند؛ از لباس و جواهرات گرفته تا ساختمان ها و تزئینات خیابان. همه جا پر از رنگ است. حالا تصور کنید زمان فستیوال ها، کلکته چه ظاهری پیدا می کند به عنوان نمونه دورگا پوجا یک جشن آیینی هندی است که یک بار اول تابستان و یک بار اول زمستان برگزار می شود. به مناسبت این جشن در خیابان ها چادرهای رنگی برپا می کنند، مراسم رقص و پرستش دارند و عود و رنگ های مقدس به یکدیگر می پاشند و در یک کلام شهر پر از رنگ میشود.

#کلکته #هند_گردشگری #گردشگری #شهر #هند
تاریخ ثبت :1396/02/22 تاریخ اصلاح:1396/02/22 بازدید:265 می پسندم 0

مطالب مرتبط

کلید واژه ها
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon