Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی آزادشهر جاهای دیدنی آزادشهر مراکز تفریحی و گردشگری آزادشهر هتل های آزادشهر راهنمای سفر به آزادشهر نقشه گردشگری آزادشهر
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
آزاد‌شهر شهري است در استان گلستان ايران. اين شهر مرکز شهرستان آزادشهر اين استان است. جمعيت آزاد شهر در سال 1385، برابر با 38,352 نفر بوده است.
سكنه اوليه آزادشهر يا شاه پسند سابق از اهالي روستاهاي اطراف راميان و خود راميان بوده اند كه زمينهاي آن را آباد كرده و به زمين كشاورزي ومسکوني تبديل كرده اند شهرستان ازادشهربه بخشهاي مركزي ,جشمه ساران تقسيم شده است. اولين کسي که به ازادشهرامد عبدالله نامي بود ازشوروي سابق که دران زمان درفلکه مرکزي جايي که الان بانک ملي مرکزي است فقط يک کاروان سرا وجود داشت وهمه جاي ديگرجنگل بود اين شخص درجايي که الان مشهوربه زمينهاي نوريان است روبروي مزار فعلي بهد ازرودخانه (که الان اب ندارد)قناتي حفرکردکه اب ان ازفلکه مرکزي بالاترازبانک مسکن بيرون مي امد.
تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:570 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اين زيارتگاه بر قله ي كوه آق امام و در 6 كيلومتري ضلع شمالي شهرستان آزادشهر واقع شده است و متعلق است به حضرت محمد ابن زيد ابن اسماعيل ابن حسن بن علي بن ابيطالب ( ع ) كه با بردارش حسن معروف به ‹‹ داعي كبير ›› در سال 250 هـ . ق سلسله ي زيديه علويان را در طبرستان ( مازندران ) فعلي تشكيل دادند. تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:695 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
«پاساژ پدیده نو» بیشتر از ۵۰ فروشگاه و ۲۰ واحد اداری داره و یه هایپر مارکت بزرگ در زیر زمینش که می‌تونین تمامی وسایل مورد نیازتون رو از اینجا تهیه کنین. تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:559 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنآدرس: ایران - گلستان - آزادشهر توابع بخش چشمه ساران
فارسیان از جمله روستاهای کوهستانی شمال ایرانه که در محدوده کوههای البرز شرقی قرار گرفته و به تبعیت از آب و هوای این منطقه، دارای پوشش گیاهی متنوعی ست که آشنایی با آنها و کاربرد هریک از این گیاهان خالی از لطف نیست. آب و هوای زیبا و پاک فارسیان باعث شده که فارسیان، به عنوان یک روستای ییلاقی و توریستی برای عده ای از ساکنان مرفه گالیکش و دیگر مناطق در نظر گرفته شه.
تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:602 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنآدرس: ایران - گلستان - آزادشهر ۵ کیلومتری تونل جاده ازادشهر - بجنورد
تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:755 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


آدرس: ایران - گلستان - آزادشهر ۱۱ کیلومتری غرب آزاد شهر
پارک جنگلی دلند در ۱۱ کیلومتری غرب آزاد شهر- علی‌آباد، شاهراه آسیایی تهران ـ مشهد و در شرق دلند واقع شده است .
این پارک هم مانند معنای واژه‌اش پوشیده از جنگل های انبوه می‌باشد .
اینجا جزو آن دسته از پارک‌های جنگلی است که امکانات تفرجگاهی مناسبی از قبیل میز، نیمکت، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و نمازخانه دارد. پارک جنگلی دلند قابلیت‌های تفرجگاهی ویژه‌ای دارد و مورد استفاده وسیع مسافران بین راهی قرارمی‌گیرد.
تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:587 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

آدرس: ایران - گلستان - آزادشهر ۱۰ کیلومتری شرق آزادشهر
سوسرا در کنار یک رودخانه واقع شده که به رودخانه خرمارود سرازیر می شه و این رودخانه پس از طی مسافت طولانی به گرگان رود و سرانجام به دریای خزر می ریزه. سوسرا در شمال شرقی استان گلستان واقع شده و از نظر تقسیمات کشوری یکی از روستاهای بخش چشمه سارانه که مرکز این بخش شهر نوده خاندوزه. این بخش جز شهرستان آزادشهره.
روستای سوسرا در کنار پادگان آموزشی که پادگان نوده هم نامیده می شه واقع شده و به همین دلیل ممکنه افراد زیادی در ایران نام سوسرا رو شنیده باشند .
تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:572 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


آدرس: ایران - گلستان - آزادشهر میدان جمهوری اسلامی(فلکه الله)، ابتدای کمربندی گرگان
هتل پوریا دراستان گلستان، شهرستان آزادشهر با اتاقها و سوئیتهای مجلل و کلاسیک، درسال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسیده و تمامی امکانات رفاهی وخانوادگی با ظرفیت های متفاوت رو داراست، همچنین تالار پذیرایی برای برگزاری جشن ها و عروسی، رستوران برای صرف ناهار و شام هم داره. این مجموعه دارنده گواهی ISO ۲۲۰۰۰ ( مدیریت کیفیت غذا)، به همراه بهره مندی از نیروهای جوان و مجرب صنعت هتلداری، آشپزی، آزادشهر است که خاطره بیاد ماندنی را برای همه میهمانان محترم این هتل رقم می زند.
تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:563 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

آزادشهر توابع بخش چشمه ساران

فارسیان از جمله روستاهای کوهستانی شمال ایرانه که در محدوده کوههای البرز شرقی قرار گرفته و به تبعیت از آب و هوای این منطقه، دارای پوشش گیاهی متنوعی ست که آشنایی با آنها و کاربرد هریک از این گیاهان خالی از لطف نیست. آب و هوای زیبا و پاک فارسیان باعث شده که فارسیان، به عنوان یک روستای ییلاقی و توریستی برای عده ای از ساکنان مرفه گالیکش و دیگر مناطق در نظر گرفته شه.


تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:573 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
«پاساژ پدیده نو» بیشتر از ۵۰ فروشگاه و ۲۰ واحد اداری داره و یه هایپر مارکت بزرگ در زیر زمینش که می‌تونین تمامی وسایل مورد نیازتون رو از اینجا تهیه کنین. تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:647 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ماش پلو و تاس کباب آب پز از غذاهای محلی آزادشهر هستن که پخت اونا در این شهر خیلی مرسومه. تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:607 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهرستان آزادشهر یکی از شهرستانهای ایران است که در استان گلستان قرار دارد. مرکز این شهرستان، شهر آزادشهر است.

نام قدیم این شهر "قره تکن" می باشد که قریه ای کوچک بوده و گسترش می یابد.نام آن ترکی است زیران آبادکنندگان آن ترک بوده اند - قره به معنی سیاه و تکن هم به معنای تلو میباشد. بعدها در زمان رضا شاه پهلوی اول نام این شهر را «شاه‌پسند» می نامند؛ گفته می‌شود در اوایل حکومت رضاشاه وقتی وی از این منطقهٔ خوش آب وهوا و جنگلی عبور مینموده ضمن آنکه دستور احداث یک پاسگاه ژاندارمری را در این محل -که اکنون در میدان مرکزی شهر قرار گرفته است می‌دهد و ازین پس این محل را شاه پسند نامیدند و کم کم رو به توسعه نهاد. پس از انقلاب ۵۷ نام این شهر به آزادشهر تغییر یافت. جمعیت شهر آزادشهر در سال ۱۳۹۰، برابر با ۵۰٬۳۷۴ نفر بوده است. از مراکز گردشگری و باستانی این شهرستان می توان بقعهٔ امامزاده محمد بن زید (آق امام)، پارک جنگلی و پارک زیتون تپه را نام برد آزادشهر در کنار جاده بین‌المللی و در برخورد جاده‌های گرگان (تهران) - شاهرود - مشهد قرار گرفته است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۰ (میلادی)، برابر با 91767 نفر بوده‌است. از مراکز گردشگری و باستانی این شهرستان می توان پارک جنگلی وآبشار لاشو، بقعهٔ امامزاده محمد بن زید ( آق امام )، پارک تفریحی و گردشگری زیتون که در جنوب شهر بر فراز کوه زیتون قرار دارد می توان نام برد. مردمان اصیل و ترک زبان آزادشهر به طایفه‌های: نوری قره تکن ، نوریان ، قره تکنی(سادات) تقسیم می‌گردند. این ترکان برای دفاع از شیعیان منطقه در قبال ازبکان و ترکمن‌ها به دستور صفویان، در کالپوش و نقاطی دگر از جمله مناطقی از خراسان مستقر شدند. آنها در ادوار آتی وارد مکانی با نام " کهنه رامیان" شدند که ویرانه‌هایی از آن در جنوب غربی رامیان فعلی در آنسوی آییش‌ها (زمین‌هایی زراعی) و روستای قره قاچ (که آن هم از سکونتگاه‌های این ترکان قزلباش بود) باقی‌مانده است. ولیکن به فرمان حسین قلی خان قاجار اقوام یازرلو و بای و .... به رامیان تازه یا همین رامیان کنونی کوچیدند و یک خانواده به جنگلهای سیاه قره تکن یا همان آزادشهر امروزی آمدند.

شهردار فعلی آزادشهر سیدمنصور باقری است.

اقوام آن را ترکان قزلباش (نوری قره تکن و نوریان و یازرلو ) و آذریهای مهاجر تشکیل می دهند. در حال حاضر از قومیت های مختلفی در این شهر زندگی میکنند که این شهر را به شهر72 فرقه مشهور کرده است . قدمت این شهر 700 سال است.
تقسیمات کشوری

بخش چشمه‌ساران
دهستان چشمه‌ساران
دهستان خرمارود جنوبی

شهر: نوده خاندوز

بخش مرکزی شهرستان آزادشهر
دهستان خرمارود شمالی
دهستان نظام‌آباد (آزادشهر)موقعیت جغرافیایی

آزاد شهر از غرب به شهرستان رامیان و مرکز استان گرگان متصل می‌باشدشهرستان آزادشهر شهری است که تمام مسافران امام رضا ع از این شهرستان عبور می‌کنند. آزادشهر از شمال به شهرستان گنبد کاووس و ازسمت شرق به شهرستان مینودشت و از جنوب به شهرستان شاهرود و استان سمنان متصل است.
تاریخ ثبت :1395/05/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:669 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon