Icon
Kish
Kish
Kish لوگو
مـــــــــنو
راهنما ی سفر جزیره کیش کیش از خیلی جهات در ایران حالت خاصی دارد، اولین منطقه آزاد اقتصادی مصوب در دوره پس از انقلاب و منطقه مورد نظر برای طرحهای توریستی در قبل از انقلاب. جزیره بودن #کیش خودبخود باعث ایجاد نوعی ایزولاسیون (جداسازی) از سایر مناطق ایران شده و تبدیل آن به یک منطقه آزاد، و چشم پوشی از بعضی قانونهای نانوشته در این جزیره، آن را بیشتر از سرزمین اصلی متمایز میکند.

اما همه این مسائل هم نمی تواند باعث شود که همه لزوما از سفر به کیش (با توجه به میزان هزینه ای که می کند) بهترین لذت را ببرند. مخصوصا وقتی توجه کنیم که بعضی تورهای دبی و ترکیه از نظر قیمت با تورهای کیش برابری میکنند و بسیاری از تورهای تفریحی به مقصد کشورهای همسایه (مثل آذربایجان و ارمنستان) ممکن است حتی ارزانتر از سفر به کیش هم تمام شود.
1- تفریحات آبی-دریایی:
مثل هر بندر و جزیره ای، دریا و ساحل کیش یکی از اصلی ترین جاذبه های آن است. کلوپهای زیادی برای غواصی و تفریحات دریایی در کیش وجود دارند، اسکله تفریحی کیش که در شرق جزیره و در منطقه توریستی آن قرارگرفته یکی از مراکز این تفریحات است.

برای کسانی که خیلی علاقمند تفریحات دریایی هستند ( و البته مایلند پول بیشتری هم برای این کار خرج کنند) دوره های غواصی و آموزش مهارتهای آبی وجود دارد: اسکی روی آب، جت اسکی، چتر پاراسل و چند مورد دیگر …
برای علاقمندان ماهیگیری هم امکان ماهیگیری با انواع تجیزات (بصورت خرید یا کرایه از مغازه ها و کلوپهای ماهیگیری) وجود دارد. تعدادی از این کلوپها و مغازه ها در منطقه شمالی جزیره (منطقه مسکونی بومیان جزیره، معروف به محله عربها) وجود دارد.


2- خرید و پاساژنوردی:
مردم مملکت ما از دیرباز! علاقمند خرید در مسافرت بوده اند، به همین خاطر هرجا که بروند باید چیزی هم بخرند، مخصوصا که آنجا یک جای مرزی یا بندری مثل بانه و آستارا و بندر عباس و قشم و زاهدان و غیره باشد. کیش هم از این قاعده مستثنا نیست. در کیش مراکز خرید و پاساژهای زیادی هستند که بیشتر آنها در سمت شرق جزیره و حدفاصل میدانهای ساحل و آبشار متمرکزند.

در کیش به غیر از موادغذایی و خدمات (تاکسی، هتل، خدمات توریستی و …) خیلی چیزها ارزان هستند. مخصوصا پوشاک. بعضا تفاوت قیمت با شهر محل سکونتتان ممکن است موجب تعجب فراوان شما شود!

3- سایر جاذبه های توریستی:
پارک دلفین و باغ پرندگان: این مجموعه شامل چند برنامه دیگر هم هست که باید یک شب را کاملا به آن اختصاص دهید. کل برنامه حدود 4 ساعت طول میکشد و تقریبا از 5 بعد از ظهر شروع میشود. ورودیه هر نفر 45 هزار تومان است. اما اگر اتاق شما در بعضی هتلها(مثل هتل داریوش) باشد، میتوانید از 50% تخفیف استفاده کنید. تهیه بلیط از بعضی مراکز (مثل فرودگاه) هم حدود 10-15% تخفیف خواهد داشت.

گشت دور جزیره: هر کسی به شما بگوید جزیره کیش از نظر توریسم تاریخی چیزی برای عرضه دارد، دروغ فرموده است! در گشت دور جزیره می توانید به این واقعیت تاریخی پی ببرید.ساحل مرجان،شهر تاریخی حریره، درخت سبز (انجیر معابد) ، دماغه (کلبه هور) و کشتی یونانی جاهایی هستند که معمولا در این گشتها میبینید. بهتر است گشت دور جزیره را از هتل خود رزرو کنید (همه هتلها این تور را ارائه می دهند) با مبلغ 6 هزار تومان برای هر نفر می توانید جمعا به مدت 2-3 ساعت از این اماکن بازدید کنید. راستش هیچ چیز خاصی در این تور نیست اما با توجه به ارزان بودنش و اینکه به هرحال می فهمید که چیزی را از دست نداده اید، توصیه میکنم یکبار این تور را امتحان کنید.

ساحل مرجان و دماغه، هر دو ساحل هستند که اولی ماسه ای و دومی سنگی است. به دیدنشان می ارزد و تقریبا برای هرکدام 20 دقیقه وقت به شما خواهند داد.

شهر حریره هیچ چیز نیست جز چند دیوار خشتی که گویا دارای ارزش تاریخی اند. مطمئنا اهل هرکجای ایران باشید در دو سه کیلومتری خود یک جای تاریخی بسیار ارزشمندتر سراغ خواهید داشت. درخت انجیر معابد هم یک درختی است که نمونه های جوانترش در جای جای جزیره دیده می شوند (مثلا در حیاط هتلتان یا در وسط بلوار کنار یکی از همین پاساژها) این درخت و آن شهر کنار هم هستند و مدت 20-25 دقیقه برای دیدنشان خیلی خیلی زیاد است.
اما کشتی یونانی، یک کشتی سوخته و زنگ زده است که در ساحل کیش به گل نشسته، یک راهنمای محلی میگفت که قضیه کشتی به مسائل بیمه ای برمیگردد، وقتی که صاحبان کشتی تصمیم گرفتند برای دریافت خسارت از بیمه کشتی را در ساحل کیش به گل بنشانند و بعد از دریافت حق بیمه شان، کشتی را آتش زده و رفتند تا جزیره کیش را صاحب یک نماد کنند. نمادی که تنها عکسی که همه از آن دیده ایم مربوط به غروب و زمانی است که هیچ چیز از جزییات کشتی دیده نمی شود. جزییاتی که مسلما دیده شدن آن با چندان زیبایی


اما برای کیش اولی ها! توصیه میکنم که با تور به کیش سفر کنند.

در مورد انتخاب تورها به این نکات توجه کنید:

-فقط مواردی که در قرار داد نوشته می شود در تعهد تور است، قول شفاهی هیچ ارزشی ندارد.

-قبل از اینکه سریع قرارداد را ببندید، در مورد هتلتان اطلاعاتی داشته باشید، اینکه هتلتان کجاست (بهتر است نزدیک به مراکز توریستی باشد) کیفیت غذایش چطور است؟ خدمات جانبی و هزینه این خدمات را هم بدانید.

-به ساعت پرواز از کیش و هماهنگی آن با ساعت تحویل اتاق هتلتان توجه کنید، ممکن است پرواز شما عصر یا شب باشد، در این حالت اکثر هتل ها هزینه اقامت مازاد ( بعد از ساعت دو بعد از ظهر) را از شما دریافت خواهند کرد، پس بهتر است ساعت پروازتان با ساعت تحویل اتاق هماهنگ باشد یا خود را برای پرداخت هزینه شارژ اضافی آماده کنید.

- هزینه تورها بر اساس هتلی که انتخاب کرده اید تغییر خواهد کرد، برای هتلی پول بیشتر بپردازید که ارزشش را داشته باشد.

- هزینه تورها در ایام مختلف سال تغییر می کند، مثلا در ایام نوروز چنان گران میشود که بهتر است به یک سفر خارجی بروید، در ماههای اردیبهشت تا اواخر تابستان معمولا هزینه ها ارزانتر هستند. انتخاب ماههای تابستان برای سفر این مزیت را هم دارد که ایام جشنواره است و قیمت بیشتر خدمات و اجناس کمتر از بقیه زمانهای سال است.
#کیش #جزیره #ایرانگردی

تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:804 می پسندم 1

مطالب مرتبط

کلید واژه ها
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon