Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی مونیخ جاهای دیدنی مونیخ مراکز تفریحی و گردشگری مونیخ هتل های مونیخ راهنمای سفر به مونیخ نقشه گردشگری مونیخ
مـــــــــنو
کلید واژه ها
کاشفان آلمانی از مشرق زمین اشیای ارزشمندی را با خود به آلمان آوردند، که این گنجینه ها در این موزه به نمایش گذاشته شده. آثار این موزه مربوط به دوران پادشاهی قدیم، میانه و جدید است.

مطالب مرتبط با مونیخ
#موزه #مصر #هنر
تاریخ ثبت :1396/02/20 تاریخ اصلاح:1396/02/20 بازدید:239 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مردم محلی این قله را بام آلمان می نامند و بی راه هم نیست، چرا که بلندترین قله‌ی این کشور محسوب می‌شود. شما می توانید هم با پیاده‌روی و هم ماشین‌های کابلی به جلگه‌ی مرتفع این قله برسید که هر دو انتخاب ارزشش را خواهد داشت. بر بالای این نقطه می توانید چندین رستوران خوب پیدا کنید. البته بهترین پاداشی که خواهید گرفت، مناظری خیره کننده از کوه‌های آلپ بایرن خواهد
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:545 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

کلیسای قدیمی سنت پتر یکی از زیباترین و نمادین‌ترین جاذبه‌های شهر مونیخ به شمار می‌رود. اگر دوست دارید که نمای زیبایی از مونیخ را از بالای برج کلیسا به تماشا بنشینید باید ۲۹۹ پله را بالا بروید اما مطمئن باشید این کار ارزشش را خواهد داشت. حتی زمانی که هوا خوب باشد می توانید کوه‌های آلپ را هم تماشا کنید. نکته‌ها:

برای رفتن بر بالای برج باید از پله‌های تنگ عبور کنید، حضور مردمی که می خواهند از این پله‌ها بالا بروند هم کار را مشکل می کند، پس اگر ترس از فضاهای تنگ دارید به هیچ وجه این کار پیشنهاد نمی شود.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:487 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مقر شرکت معروف بی ام دبلیو در بخش شمالی شهر مونیخ واقع شده است. اما در اینجا می توانید از نمایشگاه‌های این برند و جدیدترین کانسپت‌ها و دستاوردهایشان دیدن کنید. رویای اتومبیل‌های جدید در این مکان به نمایش گذاشته می شود، به عنوان مثال بی ام دبلیو i8 به معنای واقعی شما را به آینده می‌برد. علاوه بر نمایشگاه‌ها و رویدادها، خود بنای ساختمان که از استیل و شیشه ساخته شده است هم ارزش بازدید بالایی دارد. نکته‌ها:

این موزه ساخته‌های آینده‌ی این کمپانی را به نمایش می گذارد. اگر دوست دارید ساخته‌های قبلی و تاریخی این شرکت را هم تماشا کنید می توانید از موزه‌ی BMW بازدید کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:462 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

شاهکاری معماری و معبد فوتبال، که همه چیز را یک جا ارایه می‌کند. آلیانز آرنا ورزشگاه خانگی تیم‌های بایرن مونیخ و مونیخ ۱۸۶۰ محسوب می‌شود. نکته‌ی جالب توجه این ورزشگاه بالشت‌های هوا است که وقتی تیم بایرن مشغول مسابقه است به رنگ قرمز در می‌آید و زمانی که تیم مونیخ ۱۸۶۰ در حال بازی است به آبی تغییر رنگ می دهد. اگر عاشق فوتبال و معماری هستید بازدید از این ورزشگاه را به هیچ وجه از دست ندهید. نکته‌ها:

مسلما بهترین زمان برای تجربه‌ی این استادیوم وقتی است که تیم‌ها بازی دارند، اما زمانی که مسابقه‌ای در حال انجام نیست هم می توانید با شرکت در تورهای راهنما از دیدن آن لذت ببرید.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:553 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

اگر عاشق طبیعت، معماری و هنر هستید بازدید از این مکان را از دست ندهید. المپیاپارک در سال ۱۹۷۲ به منظور میزبانی بازی‌های المپیک ساخته شد. این نقطه در حال حاضر برای انجام فعالیت‌های ورزشی، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها و رویدادها کاربرد دارد. در المپیاپارک علاوه بر مسیر‌های پیاده‌روی و دوچرخه سواری، می توان امکانات شنا، یک مرکز انجام ورزش های یخی و حتی یک آکواریوم هم پیدا کرد. نکته‌ها:

برج المپیک یکی از بهترین مناظر از این ناحیه را در اختیارتان می گذارد و همچنین محل مرتفع‌ترین موزه‌ی راک ان رول جهان هم هست.
معمولا همیشه کنسرت و نمایشگاه در این محل برگزار می‌شود. پس تقویم را بررسی کنید تا ببینید چه روزی باید از اینجا دیدن کنید.
در طول زمستان بخشی از تپه‌های این ناحیه شیب دار می‌شوند که آن را برای اسنوبورد شهری مناسب می‌کند.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:512 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

وست‌پارک یکی دیگر از پارک‌های بخش غربی مونیخ است که با معماری‌های زیبای آسیایی خود شما را مجذوب خواهد کرد. همچنین یک باغ گل رز فوق‌العاده زیبا و تعدادی خرگوش و سنجاب را در این پارک می توانید مشاهده کنید. اگر دنبال جایی هستید که چند ساعت بعه یاد ماندنی را تجربه کنید این یکی را از دست ندهید. نکته‌ها:

یک سینمای فضای باز در طول تابستان فیلم‌های متعددی را در این پارک نمایش می‌دهد، پس بهتر است برای زمانی که خورشید غروب می‌کند، پتو و لوازم اضافی مورد نیاز را به همراه داشته باشید.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:539 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

موزه‌ی Pinakothek در واقع یک گالری هنری سه گانه است که هر بخش از آن به یک دوره از تاریخ هنر اختصاص یافته است. زمانی که موزه‌ی قدیمی Pinakothek در سال ۱۸۳۶ افتتاح شد، بزرگترین گالری در جهان به شمار می‌رفت و امروزه به عنوان محلی برای نمایش آثار زیبایی از هرمندان قرون وسطی تا پایان دوره‌ی روکوکو همچون، لئوناردو داوینچی و پیتر پائول روبن استفاده می‌شود. موزه‌ی جدید Pinakothek هم درست از جایی که موزه‌ی قدیمی پایان می‌پذیرد شروع می‌شود. ویژگی این بخش از موزه، آثار زیبای قرن نوزدهمی از مجموعه‌ی هنری شاه لودویک است که هرکسی را مجذوب خود می کنند. یکی از این آثار نقاشی گل‌های آفتابگردان اثر ونگوک است. در نهایت موزه‌ی مدرن Pinakothek که آثار زیبا و مدرنی از پیکاسو، وارهول و تعدادی از هنرمندان مشهور را به نمایش گذاشته است. نکته‌ها:

بخش مدرن موزه‌ی Pinakothek، چهارشنبه‌ها رایگان است.
هزینه‌ی ورود به تمام گالری‌ها در روزهای یکشنبه کاهش پیدا می‌کند
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:525 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

باغ انگلیسی ( از بزرگترین پارک های شهری در سراسر اروپا) و رود ایسار که در کنار آن جریان دارد یک از مهمترین دلایلی هستند که اکثر گردشگران از مونیخ خوششان می‌آید. در طول روزهای آفتابی در محوطه‌ی این پارک می توانید افرادی از ملیت‌های مختلف با سن های متفاوت را ببینید که در اینجا مشغول بازی و ورزش هستند. این پارک حتی زمانی که از برف پوشیده شده است هم زیبایی حیرت‌انگیزی دارد. نکته‌ها:

اگر از شلوغی خوشتان نمی آید می توانید به بخش شمالی پارک بروید.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:546 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

در ابتدا به عنوان بازار کشاورزان تاسیس شد و کم کم به عنوان مکانی برای خرید انواع میوه‌های تازه و مواد غذایی مورد نیاز توسعه پیدا کرد و از سال ۱۸۰۷ تا کنون در مکان فعلی قرار دارد. در این بازار می توانید انواع گل، سبزیجات، میوه های تازه، چای، نوشیدنی، عسل، پنیر، گوشت، ماهی، داروهای گیاهی و همچنین ادویه‌جات و ترشیجاتی از سراسر دنیا را پیدا کرد. اقلامی که در این مکان به فروش می‌رسد در بسیاری از جاهای دیگر یافت نمی‌شود. نقطه‌ای عالی برای صرف صبحانه و ناهار که می تواند در خاطره‌تان ثبت شود. نکته‌ها:

مغازه‌های این بازار در ساعات متفاوتی باز و بسته می‌شوند، بنابراین بین ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر (شنبه‌ها ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر) در طول ایام هفته از این مکان بازدید کنید تا با مغازه‌های باز بیشتر برخورد کنید.
بازار در روزهای یکشنبه تعطیل است.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:528 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

اقامتگاه مونیخ زمانی قصر شهری پادشاهان، شاهزاده‌ها و دوک‌های ایالت بایرن بود. امروزه اما بزرگترین قصر مرکز شهری در سراسر آلمان محسوب می‌شود. ایجاد ساخت و ساز درسالیان گذشته، مجموعه‌ی ترکیبی جذابی از سبک های رنسانس، باروک، روکوکو و کلاسیک به وجود دآورده است که هر بیننده‌ای را مجذوب خود می کند. نمای زیبای داخلی این مجموعه به طرز باشکوهی تماشایی است. شما می توانید در این مکان مبلمان‌ها، نقاشی روغنی، پرده‌های منقوش و ظروف چینی منحصر به فردی پیدا کنید. نکته‌ها:

اگر می خواهید در مورد شاهزاده‌ها و دوک‌های بایرن بیشتر بدانید می توانید از موزه‌ی بایرن هم دیدن کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:576 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

هر شهر بزرگی حداقل یک جاذبه دارد که توریست‌ها حتما باید از آن بازدید کنند. آن جاذبه درمونیخ میدان مارین پلاتز(Marienplatz) است. این میدان تاریخی که محل ساختمان شهرداری (Rathaus) هم هست، همیشه مملو از جمعیت مشتاقی است که برای خرید، دیدن معماری های زیبا و تماشای برج Glockenspiel (ساز درون برج ساعات خاصی به صدا در می‌آید)به این ناحیه هجوم آورده‌اند. میدان دوست داشتنی مارین پلاتز مرکز شهر قدیمی Altstadt بود که در سال ۱۶۳۸ میلادی ساخته شد. این میدان در طول قرون وسطی محل برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مختلف بود. نکته‌ها:

دفتر اطلاعات گردشگری در طبقه‌ی همکف ساختمان شهرداری مکانی مناسب برای توقف و پرسیدن سوالاتتان، یا کسب اطلاعات برای برنامه‌ریزی سفراست.
گلوکن‌شیپل که تاریخ این شهر را به تصویر می‌کشد هر روز در ساعت ۱۱ و ۱۲ صبح جان می‌گیرد. همچنین در ماه های مارس تا اکتبر در ساعت ۵ عصر هم نمایش اجرا می‌شود.
می توانید برای میل کردن یک وعده شام سنتی بایرنی یک میز در Augustiner رزرو کنید
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:637 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مونیخ سیستم حمل و نقل گسترده‌ای دارد که شامل مترو (U-Bahn)، قطار برون شهری (S-Bahn)، تراموای و انواع‌ اتوبوس‌ها می‌شود. متروی زیر زمینی با یک U سفید رنگ در یک پس زمینه‌ی آبی و خطوط قطار برون شهری با یک S سفید رنگ در پس زمینه‌ای سبز مشخص شده‌اند. اتوبوس‌ها و تراموای هم در نقاطی با علامت یک H سبز رنگ درون دایره‌ای سبز با پس زمینه‌ی زرد توقف می‌کنند. هزینه‌ی جابجایی با تاکسی بسیار گران است و برای کسانی که محدودیت زیادی دارند به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. سه نوع بلیط برای استفاده از خطوط حمل و نقل در این شهر وجود دارد که ما بلیط‌های سفری روزانه را پیشنهاد می کنیم. دو نکته را باید بدانید، اول اینکه اگر تنها درون شهر مونیخ جابجا می‌شوید باید بلیط‌های منطقه داخلی یا inner zone را خریداری کنید و اما اگر می خواهید به حومه شهر هم سفر کنید بلیط‌های حومه شهری یا XXL area را تهیه کنید و زمانی که مجبور هستید از فرودگاه تا مرکز شهر یا نقاط دیگر جابجا شوید باید بلیط شبکه کل یا entire network را تهیه کنید. نکته‌ی دوم اینکه در صورتی که تنها هستید باید اقدام به تهیه‌ی بلیط‌های تک نفره یا Single Day Ticket کنید و اگر افراد دیگری همراهتان باشند (تا سقف پنج نفر بزرگسال) بلیط‌های شراکتی یا Partner DayTicket را خریداری کنید. بلیط سفری یک روزه، منطقه داخلی، تک نفره ۶.۲۰ یورو بلیط سفری سه روزه، منطقه داخلی، تک نفره ۱۵.۵۰ یورو بلیط سفری یک روزه، حومه شهری، تک نفره ۸.۳۰ یورو بلیط سفری یک روزه، شبکه کل، تک نفره ۱۲ یورو بلیط سفری یک روزه، منطقه داخلی، شراکتی ۱۱.۷۰ یورو بلیط سفری سه روزه، منطقه داخلی، شراکتی ۲۷.۱۰ یورو بلیط سفری یک روزه، حومه شهری، شراکتی ۱۴.۸۰ یورو بلیط سفری یک روزه، شبکه کل، شراکتی ۲۲.۳۰ یورو
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:490 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مونیخ شهر راهبان, با پیاده‌روهای دو کیلومتری که هیچ گونه تیر چراغ برق، جدول یا کانال رو بازی در آن وجود ندارد تا مانع لذت بردن از دوچرخه سواری در یک هوای دلچسب شود. شهری با آرامش وصف نشدنی, که اوج مهندسی ساختمان و شهر سازی را در کنار طبیعت بکر به نمایش میگذارد. همچنین این شهر را می توان برای دوست داران فوتبال، مانند بهشت قلمداد کرد. در ادامه با کجارو همراه باشید تا در مطلبی جامع بیشتر با این شهر آشنا شویم.
مونیخ را می‌توان شهری سر برآورده از خاک دانست، زمانی که جنگ جهانی دوم پایان یافت از این شهر جز ویرانه‌ای باقی نماند. اما سخت کوشی و ذکاوت آلمانی‌ها امروزه از مونیخ شهری مدرن و بسیار زیبا ساخته است، به گونه‌ای که به یکی از برترین شهرهای جهان مبدل شده است.
اطلاعات ضروری
اختلاف زمانی با تهران: ۲:۳۰- واحد پول رسمی: یورو
وضعیت آب و هوایی
گفته می‌شود برلین بهترین وضعیت اقلیمی را در میان شهرهای بزرگ آلمان دارد، اگرچه این موضوع بدین معنی نیست که این شهر در تمام طول سال وضعیتی عالی دارد. هوای تابستان وضعیتی بسیار مطلوب دارد، فقط در برخی از روزها ممکن است باران به صورت فاصله دار ببارد. در طول جشن اکتبر و از اواسط سپتامبر شهر معمولا سرد می‌شود و به یک ژاکت یا لباس گرم نیاز خواهید داشت. زمستان‌ها، هوا حتی در طول روز هم می‌تواند بسیار سرد باشد، اما خوشبختانه به ندرت در این شهر برف روی هم انباشته می‌شود.
بهترین زمان برای رزرو هتل
در مونیخ هتل‌ها و هاستل‌ها معمولا طی جشن اکتبر که از اواسط سپتامبر شروع می‌شود و تا اوایل اکتبر ادامه دارد هزینه‌های دوبرابر یا حتی سه برابری برای مشتریان در پی دارند. از این رو بهتر است از قبل جا رزرو کنید. ماه‌های معمول که در طول آن‌ها قیمت‌ها بالا یا به اصطلاح High-season هستند از آوریل تا اواسط سپتامبر و ماه‌های off-season هم از نوامبر تا مارس شروع می‌شوند. مونیخ از نظر تجارتی و کسب و کار شهری عادلانه و مهم محسوب می‌شود. پس امری طبیعی است که اکثر هتل‌های خوش قیمت در طول رویدادهای بزرگ از قبل رزرو می‌شوند.
انواع قیمت‌ها
قیمت‌ها در این شهر به گونه‌ای است که آن‌ را هم سطح با آمستردام قرار می‌دهد و بدون شک از لندن و پاریس ارزان‌تر محسوب می‌شود. مونیخ یک شهر با فضای باز فراوان است و بسیاری از جاذبه‌های آن یا رایگان و یا کاملا ارزان است. این موضوع برای افرادی که بودجه‌ی محدودی دارند یه خبر خوش‌آیند است. حتی خود جشن اکتبر هم اگر کمی قانع باشید مقرون به صرفه است.
هزینه‌ی هاستل
متاسفانه در این شهر تنوع هاستل‌ها تا حدودی کم است، اما همان تعداد موجود هم برای هر شب اقامت در یک اتاق اشتراکی بین ۱۱.۹۳ تا ۲۹.۴۰ یورو هزینه در بر دارند. اگر تمایل دارید در اتاق‌های خصوصی اقامت داشته باشید، می توانید با پرداخت بین ۵۷ تا ۷۴ یورو یک اتاق به همراه دو تخت اجاره کنید. البته توجه داشته باشید اگر کمی جستجو کنید هاستل‌های به نسبت ارزان‌تری هم پیدا می‌کنید. نکته: به یاد داشته باشید تنها تعداد کمی از این هاستل‌ها صبحانه ارایه می‌دهند. پس در هنگام اجاره اتاق این مهم را مد نظر داشته باشید.
هزینه‌ی اقامت در هتل
برای اقامت در هتل ممکن است همانند هاستل‌ها با گزینه‌های محدودی روبرو شوید که البته همان‌ها هم خیلی ارزان نیستند، البته نمی‌شود گفت جز گران‌ترین نقاط اروپا محسوب می‌شود، ولی ممکن است برای افرادی با بودجه‌های محدود کمی مشکل آفرین باشد. اگر بخواهیم دسته بندی مشخصی از قیمت‌ها داشته باشیم می‌توان به شکل زیر ‌آن‌ها را دسته بندی کرد.: یک ستاره ۷۰ تا ۱۳۰ یورو دو ستاره ۱۱۲ تا ۱۸۴ یورو سه ستاره ۹۳ تا ۱۷۳ یورو چهار ستاره ۱۲۵ تا ۳۳۶ یورو پنج ستاره ۱۷۸ تا ۵۳۵ یورو همانطور که ملاحظه می‌کنید حتی هتل‌های رنج متوسط هم قیمت‌های خیلی مقرون به صرفه‌ای ندارند، از این رو هنگام سفر باید برنامه‌ریزی صحیح‌تری بر روی بودجه‌ مصرفی‌تان داشته باشید. نکته‌ها:

در مونیخ برخی از مردم محلی خانه‌هایشان را اجاره می‌دهند که گاهی قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به هتل‌ها دارند، به علاوه آزادی عمل بیشتری در اختیارتان خواهد گذاشت.
قیمت‌هایی را که ذکر کرده‌ایم برای اقامت ۱ تا ۲ نفر به ازای هر شب محاسبه شده‌اند، مشخصا هرچقدر تعداد نفرات بالاتر برود هزینه‌ها هم دستخشوش تغییر خواهند شد.

متوسط قیمت مواد غذایی
صبحانه: اکثر هتل‌های این شهر صبحانه ارایه می‌کنند، اگر چنین نبود، ممکن است به خوردن سوسیس و غذاهای آماده و سریع محدود شوید. می‌توانید این گونه غذاها را با پرداخت ۴ تا ۷ یورو تهیه کنید. ناهار: تا زمانی که به غذاهای گوشتی و نان محلی علاقه داشته باشید، می‌توانید با پرداخت ۵ تا ۱۰ یورو از خوردن این گونه غذاها در مونیخ لذت ببرید. شام: در مونیخ تعداد زیادی رستوران با قیمت‌های منطقی وجود دارد و تعداد کمی هم قیمت‌هایی شدیدا ارزان دارند. می توانید به طور میانگین با پرداخت ۷ تا ۱۵ یورو یک وعده شام کامل را در این شهر میل کنید. مک دونالد: قیمت یک وعده غذای کامل در رستوران‌های مک دونالد در بهترین حالت خود بیشتر از ۳.۲ یورو نمی‌شود. اما با این حال خوردن غذا در رستوران‌های مثل Bratwursts و دیگر مکان‌های محبوب محلی مقرون به صرفه‌تر است. اگر به آشپزی علاقمند باشید و می‌خواهید خودتان غذا تهیه کنید، بسته به اینکه به سبک غذاهای غربی تمایل دارید یا سبک آسیایی، می توانید با پرداخت به ترتیب حدود ۵۱.۵ و ۴۲ یورو اقلام غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را خریداری کنید. (برای هر شخص)
تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:550 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سيستم حمل و نقل عمومي شهرهاي مونيخ، هلسينکي، وين و پراگ را در رده نخست شهرهاي اروپايي مي باشد. نها نقطه منفي در حمل و نقل عمومي شهر مونيخ، کرايه‌هاي آن عنوان شده که تا حدودي بالا به نظر مي‌رسيد. شهرداري شهر مونيخ با اولويت قرار دادن طرح توسعه فرهنگ پياده‌روي و دوچرخه سواري در تلاش است تا دوچرخه را جايگزين خودرو‌هاي شخصي کند. تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:519 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خیلی ها فکر میکنند اینجا بهترین شهر آلمان برای خرید است. مونیخ دارای پیاده روهای دوکیلومتری در مناطق خرید است. کافینگرسترت یکی دیگر از خیابانهای خرید است و دارای فروشگاه های زنجیره ای است. در جاهای دیگر میتوانید فروشگاه های ترکی و یونانی بیابید که پر از چیزهای هیجان انگیز است. ویکتوالیمارکت هم محلی برای کسانی است که عاشق خوردندند! برخي ديگر از مراكز خريد مونيخ در زير آمده است: - خیابان ماکسیمیلیان ( Maximilian )- محل فروش کالاهای لوکس و عالی است . - خیابان کافینگر ( kaufinger) - منطقه ی خرید کالاهایی با قیمت متوسط است . داراي فروشگاه های زنجیره ای بسیار ، بوتیک های مستقل در راهروها و دالان ها و تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ . - خیابان هوهن سولرن ( Hohenzollern) - مجموعه ای از فروشگاه های پوشاک است ؛ مثل ورومودا و ماتسل. - خیابان لئوپولد ( Leopold) - داراي فروشگاه های زنجیره ای مختلف - مراکز خرید( shopping centers ) - مجموعه ای از فروشگاه های سر پوشیده است ، شامل مرکز خرید پی . ایی . پی(pep) ، او . ایی . زی(oez) ، یاریم آرکادن و مرکز خرید المپیک . - بازار ویکتوآلین (viktualien ) - بازاري است در مرکز شهر که انواع میوه ، سبزیجات ، گوشت ، ماهی ، ادویه و اقلام مشابه ، در آن عرضه می شود . - بازار ام الیزابت ( Am Elisabeth) - بازار کوچک با غرفه های جالب - بازار های کریسمس - د بازار های ویژه ی در طول كريسمس بسیاری ، از جمله تول وود و بازار های کوچک تری برای خرید بیسکویت و هدایای کریسمس در آن وجود دارد . - مونشنر فرایهایت ( Munchner Freiheit ) - میدان مارین پلاتز ( Marien platz ) : میدانی است در مرکز شهر که در اطراف آن فروشگاه ها ، رستوران ها و اماکن دیدنی مختلفی دارد . ستون مارین ، برج ساعت و دو تالار قدیمی و جدید شهر در آن هستند . تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:615 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مونیخ بر روی رود ایسار و شمال کوه آلپ قرار گرفته است.مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است.۱٬۳۳۰٬۴۴۰ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند و مساحت این شهر۳۱۰٫۴۳ کیلومتر مربع است و مرکز ایالت بایرن است. مونیخ در دشت های بایرن شمالی قرار گرفته است و ۵۰ کیلومتر از کوه آلپ فاصله دارد.و در فاصله ی ۵۲۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.مونیخ دارای آب و هوای بسیار دل انگیز و طبیعت بسیار زیبایی است. مقر اصلي شركت بي ام و در اين شهر قرار دارد.تاریخ مونیخ طبق مدارک ثبت شده در آوگسبورگ به سال ۱۱۵۸ تخمین زده شده است که در زمان گوئلف هنری لیون دوک ایالت زاکسن و بایرن بود که یک پل روی رودایسار که پلی برای گرفتن عوارض نمک بود ساخته شد.بعد از دو دهه در سال ۱۱۷۵ مونیخ اهمیت اجتماعی به دست آورد.و در سال ۱۱۸۰ بعد از محاکمه هنری لیون اوتو ویتلز باخ اول دوک شد که سلسله ویتلز باخ را تاسیس کرد. درسال ۱۲۴۰ مونیخ به دست ویتلز باخ دوم رسید و در سال ۱۲۵۵ وقتی بایرن به دو بخش تقسیم شد مونیخ در بایرن شمالی قرار گرفت.دوک لوئیس چهارم در سال ۱۳۱۴ پادشاه آلمان شد و در سال ۱۳۲۸ او به عنوان امپراتور رومن مقدس تاجگذاری کرد.او با اهدا کردن انحصار فروش نمک موقعیت این شهر را قویتر ساخت.مونیخ در اواخر قرن ۱۵ از تظر هنر توسعه زیادی یافت که تالار و کلیسا جامع مونیخ از آثار این دوره است.وقتی بایرن دوباره به هم پیوست مونیخ پایتخت هنری و سیاسی بایرن شد و تحت تاثیر تصمیمات درباریان شد.در طی قرن ۱۶ مونیخ مرکز ضداصلاحات و هنرهای دوره رنسانس شد.دوک ویلیام در سال ۱۵۸۹ هوفبرهاوس را ساخت که به منظور تولید آبجو از آن استفاده شود.در سال ۱۶۰۹ اتحادیه کاتولیک آلمان در مونیخ تاسیس شد.در سال ۱۶۲۳ و در طی جنگ سی ساله امرای انتخاباتی را تشکیل داد. در سال ۱۶۳۲ شهر به وسیله ی آدولف گوستاو دوم اشغال شد. و شهر در سال های ۱۶۳۴و ۱۶۳۵ بیماری طاعون شایع شد که یک سوم جمعیت مردند. و مونیخ از سال ۱۷۰۴ تا ۱۷۴۲ زیر سلطه دودمان هابسبورگ در آمد.در سال ۱۸۰۶ مونیخ مرکز ایالت پادشاهی مونیخ شد و بناها و دانشگاه های زیادی در آنجا ساخته شد.در آغاز جنگ جهانی اول زندگی در مونیخ بسیار مشکل بود چون که محاصره مونیخ شرایط را برای بدست آوردن غذا و سوخت مشکل کرد.در طی حمله نیروی هوایی فرانسه در سال۱۹۱۶ سه بمب در مونیخ منفجر شد و صدماتی بر شهر وارد کرد.بعد از جنگ شهر مرکز آشوب های سیاسی بود.در سال ۱۹۲۳ هیتلر و حامیان او در مونیخ جمع شدند و کودتای مونیخ را انجام دادند که تلاشی برای برانداختن حکومت وایمار و مصادره قدرت بود.این کودتا تاثیر چندان زیادی نداشت و در نتیجه باعث دستگیری هیتلر و فلج کردن حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان بود.در سال۱۹۳۳ مونیخ باردیگر مرکز قدرت نازی ها شد.مونیخ پایگاه اصلی رز سفید بود گروهی که از دانش آموزان تشکیل شده بود که هدف آنها تشکیل جنبش مقاومت بود.شهر در پایان جنگ به شدت ویران گشت.و بعد از جنگ مونیخ که در دست آمریکایی ها بود تا حدودی بهبود یافت و جز شهر های مهم آلمان غربی تلقی شد.امروزه کیفیت زندگی در مونیخ بسیار خوب است و جز شهر های مدرن دنیاست. تاریخ ثبت :1395/05/11 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:516 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon