Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی ارومیه جاهای دیدنی ارومیه مراکز تفریحی و گردشگری ارومیه هتل های ارومیه راهنمای سفر به ارومیه نقشه گردشگری ارومیه
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
بی شک اولین چیزی که توجه هر کسی رو در مورد این مرکز خرید جلب می کنه، نمای جالبشه. اگه قصد خرید پوشاک، زیورآلات و اشیاء تزئینی دارین، این مجتمع انتخاب خوبیه. دسته بندی اجناس در طبقات «مجتمع تجاری میلاد نور» باعث شده که به راحتی بتونین از اینجا خرید کنین. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1124 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یه مرکز خرید شیک که اولین چیزی که در موردش جذبتون می کنه، نمای قشنگشه. اینجا یکی از مراکز خرید خوب ارومیه ست که می تونین پوشاک و لوازم مورد نیازتون رو ازش تهیه کنین. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:998 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این مرکز تجاری ۷ طبقه که فقط سه طبقه اولش تجاریه، یه جای خوب برای خرید کردنه. در « مجتمع تجاری عازمی ارومیه» تمام چیزهایی که احتیاج دارین از جمله پوشاک، کیف و کفش، عینک، برندهای معروف و حتی خوراکی های خوشمزه مثل پاستیل و ترشک رو می تونین همه رو باهم داشته باشین. در ضمن طبقه آخرشم یه کافی شاپ با فضای VIP داره که اسمش «کافی شاپ شاران» هست و می تونین هم خستگی در کنین هم از خوراکی های منوی ایتالیایی و ترکش لذت ببرین. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1097 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار تاریخی ارومیه ، بازاریه که سبک معماری به کار گرفته در اون نشانگر فرهنگ و ذوق اصلی آذری- ایرانیه. وقتی وارد این بازار می شین انگار دریچه ای از زمان آدمی رو به چند صد سال قبل برده و با فرهنگ و هنر ایران قدیم آشنا می کنه. "بازار قدیمی شهر ارومیه" در مجموعه بافت قدیمی و در گوشه جنوب شرقی شهر قرار داره؛ قدیمی ترین بخش های این بازار مربوط به دوره صفویه و بعد اون تعلق داره؛ در گوشه کنار این بازار تاریخی حمام هایی هم وجود داره که تاریخ شناسان اونا رو متعلق به دوره زندیه و قاجار می دونن. با دخل و تصرفاتی که بر اثر انقلاب صنعتی و زندگی مدرن در کالبد شهر ارومیه بوجود اومده، قسمت های زیادی از بافت قدیمی مخصوصاً بخش تجاری شهر منهدم و یا اتصال اونا از هم گسیخته شده، به طوری که در حال حاضر قسمت کوچکی از بافت قدیمی بازار با حد فاصل دو خیابان و میدان نوساز در شمال شرقی شهر قرار گرفته و یکی از حمام های قدیمی در قسمت دیگه شهر، در حال حاضر بخش عمده و سالم بازار قدیمی ارومیه در بین خیابان های عسگرآبادی، امام، مهاباد و اقبال محصوره. مجموعه بازار قدیمی ارومیه در حال حاضر در مرکز شهر قرار گرفته و پلان کلی آن به شکل مستطیل ناقص، محصور در بین خیابان های امام، عسگرآبادی، اقبال و مهاباد می باشد. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:929 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

ارومیه جاده ارومیه - خوى
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1049 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک جنگلی شیخ تپه، با وسعت ۴۴ هکتار در جنوب شرقی ارومیه بر ارتفاعات مشرف به شهر و در مجاورت تپه باستانی شیخ تپه واقع شده است. این تپه جزو تپه های باستانی متعلق به دوره مادها پیش از رواج دین زرتشت است که امروزه به دلیل ساخت و سازهای شهری اثری از آن باقی نمانده است. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:1106 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قلعه هلاکوخان یکی از تاریخی ترین و قدیمی ترین قلعه های آذربایجان است که در جزیره اسلامی قرار داره. این قلعه در بلندی های روستای آق گنبد در اسکله منتهی بین اورمیه وتبریز قرار گرفته.
مسیر این قلعه به این صورته: از ایلخچی به طرف سرای سمت چپ پیچیده وبه روستای آق گنبد می رسیم ، به ابتدای روستا طرف راست روستا راهی خاکی وجود داره، بعد از پیمودن چند دقیقه در طول مسیر یک تابلو در سمت راست جاده وجود داره که صعود به قلعه رو نشون می ده.
از جاده داخل روستا که از میان روستا میگذره نیز می شه به این قلعه رفت ولی این مسیر ماشین رو نیست.
در مسیر قلعه آب انبار های زیادی وجود داره که در دل کوه به طرز عجیبی ساخته شده، دیواره های قلعه تماما از سنگه.
در اطراف آب انبارها جوی های آبی وجود داره که این جوی ها در هنگام بارندگی آب را به داخل این آب انبارها هدایت میکنه وباعث وجود آب در فصول سال میگرده.
دیدن قلعه هلاکوخان در فصل بهار لذتی غیر قابل توصیف داره در طول مسیر صعود به قلعه گل های لاله هست که زیبایی آن را دو چندان کرده.
مشخصات کلی قلعه از نظر استحکامات – موقعیت و استقرار شبیه قلعه های بابک، قهقهه و جوشون است، یعنی قلعه ای است که دسترسی به آن اسان نبوده و سه طرف آن پرتگاههای مخوف بوده ولی دفاع از قلعه توسط قلعه بانان به آسانی امکان پذیر و میسر می شده .
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:992 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
میدان ایالت یا میدان انقلاب ارومیه با سه ساختمان تاریخی منحصر به فرد و زیبایش در سه گوشه از میدان قرار بود نمادی برای شهر مرکزی استان آذربایجان غربی باشه، با این همه اما هیچ گاه آنگونه که باید از جزئیات و ساختمان های تاریخی این میدان زیبا محافظت نشد، به همین دلیل نیز کمتر کسی در خارج از ارومیه هست که از این میدان و جذابیت هایش با خبر باشد و این یعنی میدان انقلاب نماد شناخته شده ای برای ارومیه نیست. میدان انقلاب یا آنگونه که برخی قدیمی های شهر می گن میدان ایالت شهر ارومیه از جمله میادین تاریخی و زیبای غرب کشوره. این میدان در فهرست آثار ملی کشور هم به ثبت رسیده. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:685 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این رود از کوه کان کبوتر به ارتفاع ۳۲۷۱ متر از کوه های کردستان سرچشمه می گیرد و رشته ای از کوه های مرزی ترکیه نیز به آن افزوده شده، پس از کندن دره ای برای خود در بلندی های یادشده وارد بردسیر شده و از آن گذشته، پس از دریافت رگه هایی چند در طول مسیر خود و آبیاری زمین های مسیر خود به روستای بند نزدیکی شهر ارومیه می رسد. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:461 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در جنوب شرقی شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی ایران، برجی دوار و تاریخی با نام "سه گنبد" وجود داره که یکی از بناهای باقی مانده از دوران سلجوقیه و به شکل استوانه با دو نوع مصالح سنگ و آجر ساخته شده.
این بنا آرامگاه بوده و در سال ۵۸۰ قمری ساخته شده و قطر بنا ۵ متر و ارتفاع آن ۱۳ متره .
سردر ورودی مقبره با خط کوفی تزئین شده که با توجه به زمان ساختمان و مشابهت بنا با سایر مقابر دوره سلجوقی چنین به نظر می رسه که مقبره یا برج سه گنبد به احتمال زیاد محل دفن یکی از بزرگان دوره سلجوقی باشه .
و همچنین به نظر می رسه قبوری داخل این بنا موجود باشه و برای پوشانیدن این قبور از طاق آجری استفاده شده.
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:453 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این کلیسا در دامنه ‌کوه سیر در ۱۲ کیلومتری غرب شهرستان ارومیه واقع و دارای ارزش مذهبی زیاد است و زیارتگاه عموم مسیحیان، اعم از آشوری و ارامنه است. این بنا یکی از آثار سنگی استان بوده و تمام دیوارها و سقف آن را با سنگهای نامنظم بصورت بسیار ماهرانه و در نهایت استحکام ساخته اند .
این کلیسا که زیارتگاه مسیحیان می باشد با توجه به سبک معماری و مندرجات کتب مورخین آشوریها بنائیست مربوط به دوره قبل از اسلام که در زمان خسروپرویز به مناسبت غلبه ایرانیان به رومیان توسط زوجه اش شیرین ساخته شد و در زمان ساسانیان، به امر زن مسیحی خسرو پرویز پادشاه ساسانیان، به نام شیرین بنا شده است.
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:453 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
"دریاچه ارومیه" که در گذشته "چی‎چست"، "کبودان" و "رضاییه" هم نامیده می شد، بزرگترین سطح آبی کشور و شورترین دریاچه دائمی ایران و دومین دریاچه آب شور دنیا و یکی از دریاچه‎های فوق اشباع از نمک دنیاست که از این نظر با دریاچه بزرگ نمک Great Salt Lake آمریکا شباهت داره .
این دریاچه در شمال غربی ایران و در ۱۷ کیلومتری شرق ارومیه قرار داره و میان دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بخش شده است .
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:478 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از جاذبه های دیدنی استان آذربایجان غربی دریاچه زیبا و تقریبا بکر "مارمیشو" که مسافت زیادش از ارومیه باعث شده هنوز طبیعت مارمیشو زیبایی بکر خودش رو حفظ کنه .
این دریاچه در حدود ۴۵ کیلومتری غرب شهر ارومیه و در میان کوهستان های مجاور مرز ایران و ترکیه قرار داره .
سرچشمه ی اولیه تو خاک ترکیه است که پس از دریافت سایر آب های موجود در حوضه ی خود "رودخانه ی نازلوچای" رو تشکیل می ده .
که قسمتی از این رودخانه از نقطه ی ورود به خاک ایران زیباترین مناظر طبیعی را رقم زده که می تونه مکانی برای آرامش جسم و جان انسان باشه.
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:397 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
گه ساکن ارومیه هستین یا گذرتون به اونجا افتاد کشکول یادتون نره. شما می تونین خوشمزه ترین آبگوشت زندگیتونو اینجا میل کنین و به معنای واقعی بفهمین آبگوشت یعنی چی. درسته که خیلی شلوغه ولی به تحمل کردنش می ارزه. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:522 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بهترین گوشت کبابی رو استفاده میکنن و استیک های فوق العاده ای دارن، توی ارومیه شاید اولین رستوران نباشه ولی از بهتریناس که همیشه غذاهاش حرفی برای گفتن داره. تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:456 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آذربایجان غربی - ارومیه شیخ تپه مجموعه تالار و رستوران برج سفید به مناسبت ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد.
رستوران گردان با چشم انداز بی نظیر برای اولین بار در ارومیه
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:801 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نام رسمی:ارومیه
کشور:ایران Flag of Iran.svg
استان:آذربایجان غربی
نام محلی:اورمیه
نام‌های قدیمی:رضائیه
جمعیت:۸۵۶٬۹۱۴ نفر
رشد جمعیت:۴/۳ درصد (سالیانه)
تراکم جمعیت:۱۴٬۰۰۰ نفر نفر بر کیلومتر مربع
زبان‌های گفتاری:ترکی آذربایجانی و کردی
مذهب:شیعه و سنی
مساحت:۴۲٫۷ کیلومتر مربع
ارتفاع از سطح دریا:۱۳۳۲ متر
ره‌آورد:فرش، نقل
پیش‌شماره تلفنی:۰۴۴۱
ارومیه، یکی از کلان‌شهر های ایران و مرکز استان آذربایجان غربیه، که در شمال غربی ایران قرار گرفته. از نظر آب و هوایی تابستونای تقریبا گرم و زمستونای خیلی سرد داره. این شهر بیش از 3000 سال قدمت داره و جزو 19 شهر تاریخی ایران در یونسکو ثبت شده. بعضی از مورخان اعتقاد دارن که ارومیه زادگاه زرتشت در ایرانه. از نظر جغرافیایی، این شهر درواقع بین دریاچه ارومیه و کوه های غرب استان واقع شده.
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:488 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فاصله ارومیه تا تهران در صورت عبور از پل شهید کلانتری (پل میان‌گذر دریاچه ارومیه) ۷۸۰کیلومتر است. همچنین فاصله ارومیه تا تبریز ۱۳۵ کیلومتر می‌باشد.

شهر ارومیه دارای فرودگاه فعال بین‌المللی است. پروازهای داخلی فرودگاه ارومیه به تهران و مشهد و پرواز خارجی به ترکیه، عربستان و دبی دایر می‌باشد. استان آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، عراق و آذربایجان همسایه می‌باشد و کنسولگری ترکیه در این شهر مشغول فعالیت می‌باشد.

تعداد خودرو در ارومیه به ازای هر هزار نفر ۸۰ دستگاه است و این رقم در تهران ۶۰ دستگاه می‌باشد.
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:410 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارسیان در مهاجرت خود از ایران‌ویج نخست در غرب و جنوب دریاچه ارومیه ساکن شدند ولی پس از آن به مهاجرت خود
ادامه دادند و تا سرزمین پارس (استان فارس) پیش رفتند. جلگه ارومیه در دوران باستان در قلمرو مادها، آشوریان، و دیگر اقوام نیز قرار داشته‌است.

شاه عباس بزرگ پس از بیرون راندن عثمانی‌ها از خاک ایران در صدد برآمد طوایفی را برای مرزداری قدرتمند در بخش غربی کشور مستقر سازد. شاه عباس برای این منظور ایل افشار ساکن ابیورد خراسان و دیگر نقاط را در نظر گرفت.
او کلبعلی سلطان ایمانلوی افشار را احضار نموده به لقب خانی و ریاست کل ایل افشار منصوب نمود. سپس دستور داد که ایل افشار که شمار زیادی داشتند و در ولایات عراق، فارس، کرمان و خراسان سکنی داشتند، با تمام امکانات خود حرکت کرده در جلگه ارومیه ساکن شوند.

در این جابجایی هشت هزار خانوار از شش ایل بزرگ این طایفه در جلگهٔ ارومیه استقرار یافتند و حکومت این ناحیه در اختیار کلب علی خان قرار گرفت. متن فرمان شاه عباس یکم خطاب به کلب‌علی خان که سبب این جابجایی ایلی شد در دست است.

همین پیشینه سبب شد تا شماری از سران این طایفه به‌ویژه پس از تأسیس ارتش جدید در ایران، در مناصب فرماندهی حضور داشته باشند.
تاریخ ثبت :1395/04/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:494 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon