Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی پاتایا جاهای دیدنی پاتایا مراکز تفریحی و گردشگری پاتایا هتل های پاتایا راهنمای سفر به پاتایا نقشه گردشگری پاتایا
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
باغ گرمسیری نونگ نوچ پاتایا اگر بخواهید یک روز کامل را خارج از هیاهوی شهر بگذارنید، جایش باغ نونگ نوچ است. اینجا بیشتر شبیه پارک موضوعی است که نمایش‌های فرهنگی-هنری روزانه، رستوران و کافه و باغ‌های زیبایی در سبک‌های متنوع دارد. نونگ نوچ یک جورهایی جشنواره باغ‌ها است و گردش در آن سفر کوچکی به دور دنیاست؛ باغ فرانسوی قرن هفدهمی، باغ‌ انگلیسی، باغ‌هایی به سبک رنسانس و از آن‌ها جالب‌تر باغ‌های مخصوص گونه‌های گیاهی مثل باغ ارکیده، باغ‌ نخل‌های استوایی، بُنسای و حتی باغ کاکتوس‌های مکزیکی، همه و همه جزء دیدنی‌های نونگ نوچ و جاذبه‌های پاتایا هستند.مطالب جدید و روزانه درباره تایلندرا در کانال pattaya سایت شهرسفر دنبال کنید و لذت ببرید.
برای دیدن مطالب مرتبط در خصوص تایلندهشتگ های زیر را دنبال کنید.


#بغ_گرمسیری_نونگ_نوچ #جاذبه_گردشگری #پاتایا_تایلند #ویزای_تایلند
تاریخ ثبت :1396/04/21 تاریخ اصلاح:1396/04/21 بازدید:887 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
ساحل پاتایا امروزه اگرچه بهترین سواحل تایلند متعلق به پاتایا نیستند، اما سفرتان به این شهر بدون گذراندن حداقل یک نصف روز کنار دریا کامل نمی‌شود و سواحل پاتایا جزو جاذبه‌هایی ست که باید در پاتایا ببینید. ساحل اصلی پاتایا به طول حدود ۳ کیلومتر حسابی پر جنب و جوش است و تا دلتان بخواهد کافه و رستوران و مرکز خرید دارد. اگر طرفدار آرامشید، به ساحل جومتین در جنوب شهر بروید که هم امکانات ورزش‌های آبی دارد و هم محل بازی مخصوص بچه‌ها. اگر هم هوس کردید در خلیج تایلند تنی به آب بزنید، ساحل وونگ فراچان در شمال پاتایا برای شنا مناسب است.مطالب جدید و روزانه درباره تایلندرا در کانالpattaya سایت شهرسفر دنبال کنید و لذت ببرید.
برای دیدن مطالب مرتبط در خصوص تایلندهشتگ های زیر را دنبال کنید.

#ساحل_پاتایا #جاذبه_گردشگری #ویزای_تایلند
تاریخ ثبت :1396/04/17 تاریخ اصلاح:1396/04/17 بازدید:886 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آکواریوم پاتایا هیجان انگیزترین اکواریم است که جهان زیر آب را ترسیم کرده است. در این آکواریوم زیبا شما می توانید انواع ماهی ها کوسه ها و سایر حیوانات اقیانوسی را از نزدیک مشاهده کنید. در این آکواریوم زیبا شما می توانید در تونل مخصوص قدم بزنید و از نزدیک این حیوانات زیبای اقیانووسی و دریائی را مشاهده کنید و از دیدن آنها لذت ببرید. بیش از 2500 عدد ماهی در 200 نوع و گونه مختلف را تماشا کنید،حیواناتی مانند کوسه ها مارماهی ها سفره ماهی ها لاک پشت ها خرچنگ ها ستاره های دریائی و غیره.در این آکواریوم زیبا شما می توانید در تونل مخصوص قدم بزنید و از نزدیک این حیوانات زیبای اقیانووسی و دریائی را مشاهده کنید و از دیدن آنها لذت ببرید. ضمن اینکه بچه ها می توانند با غذا دادن به این حیوانات تجربه مضاعفی از این گردش علمی تفریحی نیز داشته باشند.در بخش دیگری از این آکواریوم و در استخر مخصوص شما می توانید از نزدیک بعضی از این حیوانات دریائی را لمس کرده و با آنها آشنا شوید که این می تواند تجربه ای بسیار ارزشمند برای خانواده ها و بچه ها باشد، ضمن اینکه بچه ها می توانند با غذا دادن به این حیوانات تجربه مضاعفی از این گردش علمی تفریحی نیز داشته باشند. این آکواریم جزو پرطرفدارترین دیدنی های پاتایا است.این مجموعه تفریحی همه روزه از ساعت 9 صبح الی 18 بر روی عموم باز می باشد. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:474 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن


پارک پاتایا که در شمال ساحل جومتین پاتایا قرار دارد شامل شهر بازی، یک پارک آبی بزرگ ( Water Park ) و یک برج ساحلی با رستوران گردان است که می توان از آن منظره ای زیبا از پاتایا را مشاهده نمود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:518 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن


خانه مقدس حقیقت ( Sanctuary of Truth ) بنای چوبی عظیم و با ابهت معبد مانندی است که در شمال پاتایا در کنار دریا واقع است و بلندترین نقطه آن 105 مترارتفاع دارد. این بنا طوری ساخته شده است که در برابر باد و نور آفتاب ساحل دریا مقاوم باشد.این بنا بر اساس قوه ابتکار و خلاقیت تایلند قدیم ساخته شده و با مجسمه های کنده کاری شده چوبی تزئین شده است. هدف از به کارگیری این مجسمه ها، استفاده از هنر و فرهنگی بوده است که منعکس کننده دیدگاه قدیم، دانش کهن و حکمت و فلسفه شرقی است. این موارد سبب می شود که بازدیدکنندگان زندگی کهن، مسئولیت انسان، افکار اولیه، چرخش زندگی، ارتباط زندگی با جهان و هدف مشترک از زندگی به سوی یک مدینه فاضله را درک نمایند.سرگرمی های دیگری نیز همچون شوی دلفین ها در این مکان اجرا می شود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:500 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستنیکی از مهم ترین جاذبه های پاتایا،سفری یک روزه به جزیره مرجان است.که با شهر ساحلی پاتایا حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد ودارای سواحل شنی سفید است و هرروز صبح لنج هایی به طرف آن حرکت کرده و بعداز ظهر بازمی گردند.طی این مسیر با لنج،۴۵ دقیقه و باقایق موتوری،۱۵ دقیقه است.محیط این جزیره بسیار آرام،سواحل آن بسیار زیباو آب های آن دارای مرجان های بی نظیر است.گردشگران در این جزیره می توانند باقایق های کف شیشه ای،به تماشای این مرجان ها بروند.در انجا امکان شنا،غواصی،حمام آفتاب،ورزش های آبی مثل اسکی روی آب وموج سواری برای همه وجود دارد و رستوران آن نیز با غذاهای لذیذ دریایی ازگردشگران پذیرایی می کند.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:529 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستنمعبد وانسانگ وارارام ( Wat Yansangwararam ) مهمترین معبد پاتایا می باشد که ساختمانی مدرن دارد. معماری این معبد الهام گرفته از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و ... است و مرکزی برای مدیتیشن نیز می باشد. در کنار این معبد یک موزه چینی ( Chinese Museum ) با نام Wihan Sian قراردارد که شامل آثار هنری با ارزش و آنتیک کشور چین است.این معبد در 12 کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد و تنها 3 کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ فاصله دارد و همچنین نزدیک به کوه بودا است.بازدید کنندگان معبد باید شانه هایشان پوشیده باشد و دامن یا شلوار بلند بر تن داشته باشند.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:459 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن


مکانی که به دنیای زیر آب ( Underwater World ) در پاتایا شهرت یافته است بزرگترین و مدرن ترین آکواریم آسیا می باشد که در جنوب پاتایا قرار دارد. این آکواریم که به شکل تونل استوانه ای شیشه ای است 100 متر طول دارد و بیش از 4000 موجود آبزی در 200 گونه متفاوت را در خود جای داده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:476 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

باغ نانگ نوچ ( Nongnooch Tropical Garden ) در 18 کیلومتری جنوب پاتایا قراردارد. این باغ زیبا مملو از انواع گل های ارکیده، نخل های زیبا، گیاهان تزیین شده و گل های گوناگون از اقصا نقاط جهان است. همچنین گروهی از خانه های سنتی تایلندی در این باغ وجود دارند.هر روزه نمایش های فرهنگی و شوی فیل ها در این مکان اجرا می شود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:528 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن


مینی سیام ( Mini Siam ) نزدیک مرکز پاتایا قرار دارد و در آن ماکت های کوچکی از آثار تاریخی مشهور جهان و تایلند قرار دارد.
سومین مجموعه مینیاتوری بعد از نمونه های مشابه آن در هلند و تایوان است که بیش از 100 مدل مینیاتوری از آثار تاریخی و باستانی جهان را در مقیاس 1:25 در خود جای داده است. آثاری همچون معبدهای معروف تایلند مانند معبد بودای زمردین، برج ایفل، مجسمه آزادی، برج کج پیزا و تخت جمشید جزو این مجموعه هستند.سیام نام قدیم کشور هزار معبد یعنی تایلنداست و در مسیر ورودی شهر پاتایا قرار دارد. تخمینی که از آمار بازدید توریستها و مردم تایلند از این پارک زیبا زده شده است درحدود 10 میلیون نفر در سال است.باغ وحش ببرها، موزه ریپلی، موزه هنری بطری های شیشه ای، معبد چای مونگخون، باغ استوایی نانگ نوچ، دنیای زیر آب، خانه مقدس حقیقت، دهکده فیل ها و... از دیدنی های دیگر پاتایای تایلند هستند.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:502 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

شو دیدنی الکازار در پاتایا از ان دسته جاذبه های پاتایاست که دیدن پاتایا بدون دیدن ان کامل نیست.این شو زیبا که توسط اجرا کننده های بسیار زیبا و حرفه ای با دکور های سنگین نورپردازی بی نقص و سیستم های صوتی به روز در پاتایا روزی سه بار اجرا میشود شما اا چنان مبهوت رقص های سنتی ملیت های مختلف خواهد کرد که گذر زمان را حس نمیکنید.این اجرا را با moulin rouge پاریس همرده میدانند.کاباره آلکازار بیش ار 20 سال استکه فضایی سرشار از شادی و هیجان را به تماشاگران خود هدیه می دهد و همین امر باعث شده تا روزانه تماشاگران بسیاری را به سمت خود جذب کند.بعد از هر اجرا و بسته شدن پرده به سرعت دکورها عوض میشد و لباس اجرا کننده ها عوض میشد و طراحی لباس ها واقعا جای تحسین داشت انتخاب رنگ و مدل از هر فرهنگ و کشوری .آنها به زبان های هندی، کره ای، تایلندی، فارسی، انگلیسی، روسی و.. اجرا داشتند.گردشگران پیش از تماشای شوی آلکازار پاتایا را ترک نخواهند کرد. این شو از برترن جاذبه های گردشگری پاتایا و از مهم ترین جاذبه های تایلند است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:507 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پاتایا در کشور تایلند که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد. شهر پتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد. پاتایا با بازدید بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی در سال که بیشتر آنان را مردان تشکیل می‌دهند، یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند به حساب می‌آید. شهر پتایا به دلیل وجود باره‌ها و انواع محلات تفریحات شبانه ( دیسکو پاتایا )دارای مشهوریتی جهانی است.پاتایا یکی از مقاصد اصلی گردشگران تایلند است و هر سالانه بیش از پنج میلیون گردشگر را جذب می کند. تفریحات پاتایا همچون شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی در سواحل تایلند امکان پذیر می باشد. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:578 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از بهترین مراکز خرید پاتایا به شمار می رود، مجموعه ای از سرگرمی های مختلف مثل جاذبه های گردشگری، رستوران ها، برند های تجاری بین المللی، می باشد و در نزدیکی جاده ساحلی واقع شده است. هواپیمایی که متعلق به موزه ریپلی می باشد، در این منطقه قرار دارد.مجموعه رویال گاردن پلازا پاتایا، در چهار طبقه با فروشگاه های مختلف، تمامی نیاز های گردشگران را فراهم می سازد. در این فروشگاه بزرگ جواهر فروشی، کیف و لوازم چرم مناسب برای سوغات و… به فروش می رسد.گر چه در این مکان سینما وجود ندارد ولی در عوض آثار لوئیس توساد و گالری نقاشی چهره مشاهیری مثل آنجلینا جولی، مایکل جکسون و دیوید بکام و تئاتر کمدی و چهار بعدی ، در این بازار وجود دارد. در شهر رویال گاردن سرگرمی ها و جاذبه های بسیاری برای گردشگران وجود دارد. اول از همه موزه ریپلی با شگفتی های باور نکردنی می تواند در حین خرید شما را سرگرم کند.پیتذا فروشی ها، کافی شاپ ها و فروشگاه های مختلف مواد غذایی با غذاهای تایلندی و بین المللی، نیز در مرکز خرید رویال گاردن پلازا پاتایا تایلند ، یافت می شود. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:648 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز خرید مایک در سال 1990 تاسیس شد و در (Mike Department) قرار گرفته است. این مرکز خرید، مانند سایر مراکز خرید پاتایا ، جذاب و دیدنی می باشد.مرک

ز خرید مایک یکی از بهترین مراکز خرید کشور تایلند می باشد که در قلب شهر پاتایا واقع شده است و همه روزه از ساعت 11 صبح تا 23 شب جهت ارائه خدمات به گردشگران و بازدیدکنندگان، باز می باشد.


ین مرکز خرید، دارای 5 طبقه است ومحل خرید و فروش طلا و جواهرات ، سخت افزار ، کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی می باشد.مایک دارای بیش از 200 فروشگاه برند با بهترین قیمت می باشد که قیمت ها در این بازار برای توریست های خارجی و مردم تایلند یکسان می باشد.در این مرکز خرید دیدنی پاتایا ، یک استخر نیز وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند مدتی را برای استراحت به شنا و آب تنی بپردازند.

این بازار در جاده ساحلی (Beach Road) واقع شده است و از مراکز خرید معروف در نوار ساحلی می باشد.

تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:588 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از مراکز خرید سامویی می باشد این مرکز خرید سامویی خود را به عنوان مجتمع خرید برای زندگی، کامل ترین و بزرگترین مرکز خرید در سامویی که دارای سه طبقه می باشد و در اطراف این فروشگاه خرده فروشی ها ورستوران هایی وجود دارد و در بین جاده ساحل Chaweng و در نزدیکی دریاچه واقع نشده است.در اطراف این مرکز خرید باغ زیبایی همراه با میز، زمین بازی برای بچه ها و مغازه ها و رستوران های بی شماری واقع شده است این یک فروشگاه بزرگ و مجهزی می باشد پس برای دیدن این مکان در تور تایلند و تور سامویی ما شرکت کنید و لذت ببرید.در هر طبقه این فروشگاه مغازه های گوناگونی وجو دارد که دارای سالن های زیادی می باشد که بهترین مد برای لباس و پوشاک می باشد و بیشترین مردم سامویی به این فروشگاه می روند و خریدشان را انجام می دهند و اجناس در این فروشگاه از کیفیت بالایی برخوردار است. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:560 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بخواهیم یا نخواهیم سال‌هاست که نام کشور تایلند بیش از آن که با طبیعت بکر یا معابد کهن عجین شده باشد، با گردشگری جنسی پیوند خورده و شهرتش در این زمینه به حدی است که معمولا نخستین نکته‌ای که هر گردشگری در دنیا با شنیدن نام تایلند به یاد می‌آورد همین است. تمایل ایرانی‌ها برای سفر به کشورهایی مثل تایلند، ارمنستان و ترکیه چند سالی است افزایش چشمگیری داشته است اما انتشار خبر جمع‌آوری تمامی ‌فاحشه‌های خیابانی از سطح شهر پاتایا و تبدیل این شهر به یک شهر توریستی خانوادگی خبر مهمی ‌بود که حتما تاثیر زیادی در کاهش مسافران این کشور خواهد داشت.

پاتایا یکی از شهرهای ساحلی کشور تایلند است که از مقاصد اصلی گردشگران تایلند محسوب می‌شود و سالانه بیش از پنج میلیون توریست را جذب می‌کند. جزیره مرجانی در جنوب غربی پاتایا یکی از زیبا‌ترین جزایر مرجانی با داشتن سواحل شنی سفید، آب تمیز و مرجان‌های فراوان است که گردشگران می‌توانند سوار بر قایق کف شیشه‌ای، مرجان‌های زیبای آن را مشاهده کنند. باغ نانگ نوچ در جنوب پاتایا مملو از انواع گل‌های ارکیده، نخل‌های زیبا، گیاهان تزئین شده و گل‌های گوناگون از اقصا نقاط جهان است. هر روزه نمایش‌های فرهنگی و شوی فیل‌ها در این مکان اجرا می‌شود.

پاتایا تعطیل شد

باغ‌وحش ببرها در شمال شهر پاتایا بیش از 200 ببر بنگال و 100هزارکروکودیل را در خود جای داده است. شوی حیوانات مانند پرش ببرها از حلقه آتش، راه رفتن روی بند، کشتی کروکودیل‌ها، رقص و بازی بسکتبال فیل‌ها ازجمله نمایش‌هایی است که در این باغ‌وحش اجرا می‌شوند. دنیای زیر آب محبوب‌‌ترین مکان برای توریست‌های این شهر است و بزرگ‌ترین و مدرن‌‌ترین آکواریم آسیا در جنوب پاتایا قرار دارد. چندین و چند پارک، باغ و معابد زیبا در این شهر قرار دارند که شما به عنوان توریست می‌توانید از سر زدن به آنها لذت ببرید.

سفری مملو از خطر

اما داستان اینجاست که پاتایا بیش از آن که با طبیعت یا معابد کهن عجین شده باشد، با گردشگری جنسی پیوند خورده و شهرتش در این زمینه به حدی است که معمولا نخستین نکته‌ای که هر گردشگری در دنیا با شنیدن نام تایلند به یاد می‌آورد، تجارت جنسی است. اقتصاد تایلند وابسته به این تجارت است و بیش از نیمی‌ از درآمد این کشور از طریق آن تامین می‌شود. در میان فهرست مقاصد گردشگری تورهایی که در سراسر دنیا مسافران‌شان را به تایلند می‌برند معمولا نام شهر کوچک ساحلی پاتایا جداگانه آورده می‌شود تا مسافران درباره اینکه آیا به این منطقه هم خواهند رفت یا نه، مطمئن شوند. دلیل اینکه به‌شکلی خاص بر نام پاتایا تاکید می‌شود این است که این منطقه از گذشته‌های دور به دلیل داشتن مراکز فراوان فساد، شهرتی جهانی داشته است .

مهسا جباری، کارمند آژانس هواپیمایی است. او درباره وضعیت سفر به پاتایا به ایده‌آل می‌گوید: «تورهای گردشگری به مقصد تایلند ارزان‌تر هستند، به طوری که آرزوی سفر خارج رفتن را حتی برای کسانی که پس‌اندازی تقریبا یک میلیونی دارند، برآورده می‌کند. به این ترتیب بسیاری از کسانی که پس‌اندازی اندک دارند هم می‌توانند به تورها بپیوندند و به سواحل این کشور سفر کنند.»

پاتایا تعطیل شد

او در ادامه در مورد شیوع بیماری ایدز در تایلند و هشدارهایی در این زمینه توضیح می‌دهد:«در سال گذشته- یعنی زمانی که تعداد گردشگران ایرانی ورودی به تایلند افزایشی بیش از 30 درصد داشت- انجمن صلیب سرخ تایلند درباره افزایش نگران‌کننده شمار مبتلایان به ایدز در این کشور هشدار داد تا جایی که نگرانی از ابتلا به ایدز گردشگران ایرانی غیرپایبند به مسائل اخلاقی، به حدی بالاست که سفارت ایران در تایلند پیش‌تر در این باره به‌طور علنی هشدار داده از هموطنان خواست برای حفظ سلامت خود در این سفر دقت لازم را داشته باشند، اما این هشدارها چیزی از تعداد مسافران به این شهر کم نکرد. »

پاتایا از فساد پاک می‌شود

اما داستان اصلی اینجاست که دولت نظامی‌جدید تایلند اعلام کرده قصد دارد شهر «پاتایا» را از شهری که به نام «شهر گناه» شناخته می‌شود به یک شهر خانوادگی تغییر دهد. دولت نظامی‌جدید تایلند همراه نیروهای نظامی‌این کشور کار پاکسازی شهر پاتایا را از روسپی‌های خیابانی، مراکز غیر‌قانونی فحشا و بستن کلوپ‌های غیرقانونی روابط جنسی آغاز کرده‌ است. هدف دولت نظامی‌جدید تایلند این است که شهر پاتایا که به بدنامی‌مشهور شده و اغلب محل جذب توریست‌های عیاش و بی‌بندوبار بوده، به شهری برای جذب خانواده‌ها تبدیل شود.

از زمان استقرار دولت نظامی‌جدید تایلند همه‌روزه به طور متوسط 100زن خیابانی دستگیر شده‌اند و کلوپ‌های شبانه بدون مجوز تعطیل می‌شوند. پلیس تایلند کلوپ‌های بدون مجوز را می‌بندد و حتی کارکنان و مشتریان این کلوپ‌ها را دستگیر می‌کند. با شنیدن این خبر سری به چند آژانس هواپیمایی پرطرفدار شهر زدیم تا تاثیر این خبر را در میزان فروش تورها و مقصد مسافران‌شان جویا شویم.

مسافران جدیدی متقاضی این تورها می‌شوند

مهرداد کلانتری دو سالی است که کارشناس تور تایلند است. او درباره این خبر می‌گوید: « شاید این خبر بعد از تغییر قیمت بلیت‌ها مهم‌‌ترین اتفاق چند سال اخیر برای گردشگران و البته آژانس‌های مسافرتی باشد. تا آنجایی که ما می‌دانیم این خبر هنوز به گوش همه نرسیده اما قطعا در کاهش متقاضیان سفر به این مقصد بسیار تاثیرگذار است. خانواده‌های زیادی بوده‌اند که تنها پاتایا را به‌عنوان یک شهر با سواحل و طبیعت زیبا برای سفر انتخاب می‌کردند اما بعد بازگشت از مسائل غیراخلاقی و بی‌قانونی آنجا شکایت داشتند و از رفتن به آن پشیمان بودند اما ما مسافرانی هم داریم که در سال سه یا چهار بار متقاضی سفر به پاتایا بودند که مطمئنا این خبر برای این دسته افراد تاثیرگذار خواهد بود.»

پاتایا تعطیل شد

مریم آزمند، یکی از مدیران آژانس‌های مسافرتی تهران در این باره می‌گوید: «تایلند از تورهای پرطرفدار اکثر آژانس های هواپیمایی است که با تخفیف و پروازهای چارتر در طول هفته چند پرواز را به خود اختصاص می دهد و برای جذب گردشگران تایلند بیشتر روی سواحل زیبا یا حتی برخی از سنت‌ها و جشن‌های‌شان تبلیغ می‌شود ولی درکنار آن، وجود برخی تفریحات ناسالم و مسائل غیراخلاقی در این سفرهاست که در سایه امکانات گردشگری و مدیریت صحیح منابع، گردشگران ایرانی را به خود جذب می‌کنند.

اما اگر قرار باشد قوانین جدیدی در این کشور اجرا شود با اینکه از تعداد زیاد مسافرانی که به‌خاطر مسائل جنسی وارد این شهر می‌شدند کاسته می‌شود، اما در عوض این احتمال وجود دارد که با وضع قوانین جدید و خالی شدن شهر از فساد، خانواده‌های بیشتری برای دیدن جاذبه‌های دیگر این کشور راهی تایلند شوند؛ جاذبه‌هایی که در سایه فساد گم شده بودند.»
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:599 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
گردشگران در طول اقامت خود در پاتایا می توانند از وسایل نقلیه مختلف برای سفرهای درون شهری استفاده کنند.
تاکسی های پاتایا در رنگ های مختلف وجود دارد و همگی با سیستم تاکسی متر کار می کنند. ورودی تاکسی برای ۱ تا ۴ نفر یکسان بوده و معادل ۳۵ بات است و به ازای مسافت و زمان به این مبلغ اضافه می شود.
وسیله نقلیه سنتی ديگر توک توک است که در پاتایا مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع یک موتور سه چرخه است که معمولا هزینه آن به طور توافقی بین راننده و مسافر تعیین می شود.
همچنين در پاتایا گردشگران می توانند موتور سیکلت استفاده کنند که اندکی با بانکوک تفاوت دارد.
به علت ساحلی بودن يك وسيله ديگر این شهر، در واقع وانت بارهایی دارای صندلی هستند و هزینه آنها برای هر نفر ۱۰ بات است. موتور سیکلت نیز وسیله ای است که با پرداخت توافقی، معمولا 20 تا 40 بات، می توانید مورد استفاده قرار گيرد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:515 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
از جاذبه هاي ديگر اين شهر مي توان باغ زیبای گرمسیری ، پارک سنگی و مزرعه تمساح ها ، باغ وحش ببرها ، مینی سیام ، پارک پاتایا و پارک آبي ، دنیای زیر آب ، موزه هنری بطری های شیشه ای ، موزه ریپلی ، دهکده ماهیگیری و پیست اتومبیلرانی را نام برد. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:601 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از مهم ترین جاذبه های پاتایا جزیره مرجان يا كولان است. این جزیره که با شهر ساحلی پاتایا حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد، دارای سواحل شنی سفید است و هرروز صبح لنج هایی به طرف آن حرکت کرده و بعداز ظهر بازمی گردند. طی این مسیر با لنج، ۴۵ دقیقه و با قایق موتوری، ۱۵ دقیقه است. محیط این جزیره بسیار آرام، سواحل آن بسیار زیبا و آب های آن دارای مرجان های بی نظیری است. گردشگران در این جزیره می توانند با قایق های کف شیشه ای، به تماشای این مرجان ها بروند. در اینجا امکان شنا، غواصی، ورزش های آبی مثل اسکی روی آب و موج سواری برای همه وجود دارد و رستوران آن نیز با غذاهای لذیذ دریایی از گردشگران پذیرایی می کند. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:485 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پایایا مکانی است که درآن سرگرمی ، شور و ذوق و هیجان در یک منطقه ساحلی گرمسیری با بیش از 35000 اتاق در تعداد زیادی هتل و استراحتگاه یک جا جمع شده اند . پاتایا به داشتن ساحلهای شنی گسترده گوناگون ، غذاهای متنوع ، استخرهای مهیج ، زمینهای ورزشی ، جاذبه های حیرت آور ، مراکز خرید عالی و یک محیط طبیعی کامل معروف است . حقیقتا پاتایا دارای همه این موارد است .این شهر ساحلی برج مانند تازه ساخت برای تعداد زیادی از توریست ها بهترین مقصد است. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:559 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon