Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی رم جاهای دیدنی رم مراکز تفریحی و گردشگری رم هتل های رم راهنمای سفر به رم نقشه گردشگری رم
مـــــــــنو
کلید واژه ها
کلیسای سنت پیتر رم کلیسای سنت پیتر رم بزرگترین کلیسای جهان است
که آن را نه فقط به دلایل مذهبی بلکه به این خاطر که یکی از شاهکارهای میکل‌آنژ است می شناسند. کلیسای سنت پیتر رم مستقر در واتیکان، مجسمه‌ها و نقاشی‌های زیادی از هنرمندان معروف ایتالیایی دارد و بیشتر شبیه یک موزه گالری است.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:435 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قلعه سن آنجلو شهر رم قلعه سن آنجلو شهر رم قلعه ای بسیار بزرگ و تاریخی که هر ساله توریست های زیادی جذب می کنداین بنا که بر روی رودخانه‌ بسیار زیبای شهر رم قرار گرفته بنایی است .عجیب و دایره ای شکل که ابتدا مقبره‌ امپراطور «هادریان» بوده ولی بعدها به گذرگاه مخفی پاپ و درنهایت به زندان تبدیل شد.

تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:450 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پله های اسپانیایی شهر رم پله های اسپانیایی شهر رم زیباترین و عریض ترین پله ها در دنیا محسوب می شودطولانی‌ترین و پهن‌ترین پله‌ها در کل اروپا هستند.
مردم روی این پله‌ها می‌نشینند، بستنی و اسنک می‌خورند و از این بالا جنب‌و‌جوش مردمی که آن پایین، توی فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کوچه و خیابان‌ها مشغول رفت‌و‌آمدند، را تماشا می‌کنند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:432 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
موزه بورگزه رم موزه بورگزه رم یکی از بهترین موزه های دنیا شناخته شده است از بین موزه‌های هنری دنیا، «گالریا بورگزه» همچنان یکی از بهترین‌هاست؛ یکی از منحصر به فردترین مجموعه‌های نقاشی و مجسمه‌های ایتالیایی مربوط به قرون ۱۶ تا ۱۸ میلادی از هنرمندان معروفی مثل برنینی، کاراواجو، بوتیچلی و رافائل در این موزه هستند. تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:526 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
میدان ناوونا شهر رم میدان ناوونا شهر رم یکی از باشکوه ترین میدان های اروپاست
از بین میدان‌های با‌شکوه شهر که اطرافشان پر از مغازه‌، رستوران‌ و کافی‌شاپ است،
میدان ناوونا شهر رم «پیاتزا ناوونا» چیز دیگری است. این میدان بزرگ سه فواره زیبا دارد؛ مهمترینشان فواره‌ی وسطی است چون یکی از شاهکار‌های هنرمند معروف ایتالیا، «برنینی» است و مجسمه‌های رویش، نمادی از چهار قاره‌اند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:425 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
میدان ناوونا شهر رم میدان ناوونا شهر رم یکی از معروف ترین میدان های این شهر می باشد
از بین میدان‌های با‌شکوه شهر که اطرافشان پر از مغازه‌، رستوران‌ و کافی‌شاپ است، «پیاتزا ناوونا» چیز دیگری است. این میدان بزرگ سه فواره زیبا دارد؛ مهمترینشان فواره‌ی وسطی است چون یکی از شاهکار‌های هنرمند معروف ایتالیا، «برنینی» است و مجسمه‌های رویش، نمادی از چهار قاره‌اند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:554 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رومن فروم شهر روم رومن فروم شهر روم یا میدان اصلی رم که روزگاری میدان اصلی و مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی شهر رم محسوب می‌شده و محل برگزاری بیشتر جشن‌های روم باستان، نشست‌ها، جشنواره‌ها و مهمانی‌های رومی بوده. در اطرافش خرابه‌هایی از ساختمان‌های دولتی، طاق «سپتیموس سوروس»، معبد «ساترن»، طاق «تایتوس» و «خانه وستال‌ها» را دارد . تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:527 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
معبد پانتئون رم معبد پانتئون رم بنایی تاریخی و گرانبها برای کشور ایتالیا است نزدیک به ٢٠٠٠ سال قدمت دارد و دست‌نخورده‌ترین ساختمانی است که از رم باستان بر جای مانده. بعد از دوره‌ رنسانس، از این معبد به عنوان آرامگاه بعضی از هنرمندان و نخبگان شهر از جمله رافائل نقاش و پادشاهان ایتالیا استفاده می‌شد. تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:422 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فواره تروی رم فواره تروی رم یکی از فواره های فوق العاده جهان است تقریبا کسی نیست که به رم سفر کند و همان روز اول به دیدن فواره تروی نرود. این فواره که به چشمه‌ آرزوها شهرت دارد، در بین افسانه‌های قدیمی رمی جایگاه خاصی دارد. افسانه‌ها می‌گویند هر کس سکه‌ای در چشمه‌ آرزوها بیاندازد، باز هم گذرش به رم می‌افتد. اما، این تنها دلیل محبوبیت فواره‌ تروی نیست.
بنای بسیار بزرگ و عظیم «پالازولی» با ستون‌های قطور، اسب‌ها و مجسمه‌های مرمری زیبایش، درست پشت فواره قرار گرفته.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:426 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
موزه واتیکان رم موزه واتیکان رم در حوالی کلیسای سنت پیتر، موزه واتیکان قرار دارد که یکی از بهترین موزه‌های دنیاست. مقبره‌ تمام پاپ‌های گذشته و کلیسای کوچک «سیستین» در این موزه قرا دارد. در کلیسای سیستین، به بالا که نگاه کنید، سقف و دیوارهایی اعجاب‌انگیز و پر از نقاشی‌های مذهبی معروفی مثل آفرینش آدم، داستان زندگی حضرت موسی و حضرت عیسی می‌بینید که همه از شاهکارهای میکل آنژ هستند. تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:392 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کلوسئوم رم کلوسئوم رم یکی از امکان تاریخی و با سابقه تاریخی فراوان است مهمترین و شاید مشهورترین جاذبه‌ گردشگری رم است.
کلوسئوم رم آمفی‌تئاتری است با معماری بی‌نظیر، که در واقع تجلی‌بخش هنر ایتالیایی‌ها و یادآور نبردهای گلادیاتورها در گذشته‌های دور است.
کلوسئوم رم که از سال ۸۰ میلادی تاکنون صدمات زیادی دیده، همچنان نمادی از بزرگی و شکوه امپراطوری رم باقی مانده.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:363 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اتوبوس بهترین وسیله برای جابجایی در این شهر به شمار می رود با اینکه در رم، اتوبوس‌‌ها خیلی شلوغند، اما یکی از بهترین و قابل‌اعتماد‌ترین راه‌های رفت‌ و‌ آمد در شهرند. شرکت ای.تی.ای.سی، شرکت اصلی اتوبوس‌رانی رم است. اتوبوس‌ها در رم از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب در شهر تردد می‌کنند، البته بعضی از آن‌ها هم به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند. برای تهیه بلیت اتوبوس در رم باید به دکه‌های روزنامه‌فروشی یا فروشگاه‌های عرضه توتون و تنباکو مراجعه کنید. ایتالیا در خصوص حمل‌و‌نقل با وسایل نقلیه‌ عمومی، قوانین سختی وضع کرده؛ طوری که افراد هرگز اجازه‌ سوار شدن به اتوبوس بدون ارائه بلیت را ندارند و در صورت انجام چنین کاری متحمل پرداخت جریمه‌های سنگینی می‌شوند. این قوانین، شامل حال گردشگرانی که حتی یک کلمه ایتالیایی بلد نیستند هم می‌شود. نقشه‌های مختلف خطوط اتوبوس‌رانی به طور رایگان در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.
مترو
متروی رم دو خط دارد که محل تقاطعشان، ایستگاه ترمینی است. خط A از شمال غربی شهر شروع می‌شود، از واتیکان می‌گذرد و به جنوب شرقی می‌رود. خط B هم که از شمال شرقی به جنوب غربی می‌رود، از کولوسئوم می‌گذرد. در روزهای عادی مترو تا ساعت ١١ شب بیشتر باز نیست، اما آخر هفته‌ها تا از ٥ صبح تا ١:٣٠ شب مترو هست.
مترو با این که دقیق‌ترین وسیله‌ی رفت و آمد عمومی است، اما در ساعت‌های شلوغی رفت و آمد پر از جمعیت می‌شود.
تاکسی
تاکسی، هر چند گران‌ترین راه تردد در شهر شناخته می‌شود؛ اما اغلب، به دلیل صرفه‌جویی در وقت و همین‌‌طور راحتی ترجیح داده می‌شود. تاکسی‌های رمی، تاکسی‌متر دارند،رنگشان سفید است و با علامت تاکسی روی سقف و شماره شناسایی روی درهای ماشین شناخته می‌شوند.

تراموا
تراموای رم بیشتر مرکز تاریخی شهر را پوشش می‌دهد، اما برای رفتن به واتیکان، کولوسئوم و ناحیه‌ی تراسه‌ورههم می‌توانید از آن استفاده کنید.


استفاده از اتوموبیل شخصی یا اجاره‌ای در رم زیاد توصیه نمی‌شود. ترافیک این شهر وضع درستی ندارد، تابلوهای راهنمایی‌اش هم کافی نیستند. پیدا کردن جای پارک هم خودش یک دردسر دیگر است. استفاده از اتوبوس، مترو و یا حتی تاکسی از اتوموبیل شخصی بهتر است.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:344 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غذا های ایتالیایی انواع متنوعی را داراست و بسیار معروف هستند و طرفدارهای خاص خود را دارند همه غذا‌های ایتالیایی را می‌شناسد و معمولا این غذاهای خوشمزه را امتحان کرده‌اند، چون همه‌جا، یک رستوران ایتالیایی پیدا می‌شود.
غذا‌‌های ایتالیایی از متنوع‌ترین غذا‌های دنیا هستند و در بیشترموارد، به ذائقه‌ ما ایرانی‌ها سازگارند.
از این‌ها که بگذریم رم رستوران‌ها، کافه-رستوران‌ها و پیتزافروشی‌های خوب زیادی دارد که اغلبشان چشم‌انداز زیبایی هم دارند؛ به خصوص اگر شب‌ها که برای شام می‌روید، در فضای بیرون رستوران بنشینید. این که ایتالیا برای غذاهای خوشمزه‌اش معروف است، به این معنی نیست که همه رستوران‌های شهر خوبند. در رم کم نیستند رستوران‌هایی که ظاهر و چشم‌انداز بسیار خوبی دارند اما غذاهایشان تعریفی ندارند. برعکس رستوران‌های ناشناخته و بسیار ساده‌ای هم هستند که غذاهایشان فوق‌العاده است. با این وجود، بهترین توصیه‌ای که می‌توانیم در این زمینه به شما بکنیم این است که جاهایی را برای خوردن غذا انتخاب کنید که خودِ ایتالیایی‌ها زیاد به آنجا می‌روند.
برای خوردن غذاهای مختصر و اسنک، هم پیتزا فروشی‌های زیادی هست و هم بیشتر کافه‌‌ها ساندویچ سرد آماده دارند. در واقع ایتالیایی‌ها، اولین کسانی بودند که این‌جور غذاهای خیابانی را درست کرده‌اند؛ نمونه بارزش هم پیتزاست که به همه جای دنیا رفته است.

دو چیز در همه‌ غذاهای ایتالیایی مشترک است؛ یکی تازگی مواد اولیه و دیگری سادگی در پخت‌و‌ پز. پیتزای ایتالیایی معروف‌ترین صادرات ایتالیایی‌هاست که معمولا در تنور ذغالی، بسیار نازک و همراه با موادی چون سبزی‌های تازه، زیتون و پنیر ویژه پخته می‌شوند. البته خود پیتزاها هم انواع مختلفی دارند و با ورود به کشور‌های مختلف، رنگ و شکل متفاوتی به خود گرفته‌اند. نان و پاستا و پیتزا و «ریزوتو» از غذاهای معمول ایتالیاست؛ ریزوتو شبیه دَمی خودمان است، با این تفاوت که آن‌ها برنج را اول در کمی روغن و پیاز تفت می‌دهند و بعد به آن آب اضافه می‌کنند. غیر از این‌ها، غذاهای ایتالیایی شامل خوراک‌ها و خورش‌های خوش‌رنگ و لعابی است که مواد تشکیل دهنده‌شان معمولا شامل آب‌غوره، ادویه (فلفل سیاه و دارچین و جوز بویا و میخک)، پنیر و حبوبات و روغن زیتون‌اند. ایتالیایی‌ها به غذاهای دریایی هم علاقه‌ خاصی دارند تا جایی که خورش‌های زیادی را با انواع ماهی‌ها و موجودات دریایی درست می‌کنند.علاوه بر غذاهای محبوب و پر‌طرفدار، ایتالیا برای انواع نوشیدنی‌ها، دسرها و به خصوص بستنی‌های خوشمزه‌اش هم در دنیا معروف است. انواع کیک و شیرینی‌ و دسرهای فوق‌العاده‌ای مثل تیرامیسو از جمله خوردنی‌های خوشمزه‌ی ایتالیایی‌اند که به سادگی نمی توان از آن‌ها گذشت. جلاتوی معروف و محبوب ایتالیایی را کمتر کسی است که نشناسد؛ بستنی‌هایی بی‌نظیر با طعم‌های متنوع که آدم را به روزهای کودکی می‌برند. از بین نوشیدنی‌های ایتالیایی هم قهوه اسپرسو و کاپوچینو، خیلی پرطرفدارند،چه برای بومی‌ها و چه توریست‌ها.

هنر و سلیقه‌ ایتالیایی‌ها در زمینه‌ آشپزی آن‌قدر زیاد است که غذاها و دسرهای این کشور جزو بهترین سوغاتی‌هایی است که گردشگران با خودشان به خانه می‌برند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:543 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز خرید پورتا رم مرکز خرید پورتا رم شامل ۲۲۰ مغازه، یک سینما، یک هایپر‌مارکت و چندین رستوران است.
مرکز خرید پورتا رم برندهای معروف زیادی مثل بتا، بنتون، مارین، ام اند اچ، باستی در این مرکز خرید هست.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:796 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز خرید پارکولئوناردو رم مرکز خرید پارکولئوناردو رم که در نزدیکی فرودگاه فیومیچینو یا همان لئوناردو داوینچی قرار دارد،
متشکل از ۲۱۶ مغازه، سینمایی بسیار بزرگ که در حال‌حاضر بزرگترین سالن سینمای رم است، بولینگ، فضای بزرگ پارکینگ و مجهز به اینترنت وای‌فای است. به علاوه، این مرکز دارای طراحی مدرنی است که برجذابیت آن افزوده است و همچنین سرگرمی‌های متنوعی برای کودکان و بزرگسالان در آن در نظر گرفته شده است.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:348 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز خرید یورما2 رم مرکز خرید یورما2 رم جدید و نه‌چندان بزرگ، ۲۴۰ مغازه و حدود ۴۰ رستوران و یک سوپر‌مارکت دارد و نزدیک به مرکز شهر است. در این مرکز سه‌طبقه، همه‌جور چیزی از انواع پوشاک، کیف و کفش گرفته تا لوازم منزل، لوازم برقی، جواهرات و کادویی پیدا می‌شود که همه‌شان با قیمت بسیار مناسبی به مشتریان فروخته می‌شوند. تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:418 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رم یک شهر زیا و دوست داشتنی است که هر ساله توریست های زیادی جذب می نماید سفر به رم چندان پرهزینه نیست. پرواز و هتل را می‌توانید با قیمت متوسط پیدا کنید. اما تاکسی‌هایش گران است. بهتر است سوار اتوبوس یا مترو شوید که قیمتشان زیاد نیست. در رم غذای خوب با قیمت متوسط پیدا می‌شود و البته رستوران‌های شیک و گران نیز کم نیست. در مجموع با قیمت نسبتا متوسط و خوب می‌توانید رم را ببینید.
رم آب و هوای مدیترانه‌ای دارد: بهار و پاییزش گرم و دلچسب‌اند و آفتابی بودن روزهای اکتبرش (مهر) ضرب‌المثل است.
اواسط تابستان، دمای هوا تا ٣٠ درجه‌ی سانتی‌گراد بالا می‌رود. سابق بر این اهالی رم در ماه آگوست (مرداد) کسب و کار را رها می‌کردند و به سفر می‌رفتند؛ اما در سال‌های اخیر به خاطر رونق گردشگری، تابستان‌ها هم شهر زنده است.
حداکثر میانگین دمای هوا در ژانویه (بهمن) حدود ١٣ درجه‌ی سانتی‌گراد است و در زمستان امکان بارش برف هست؛ هر چند در چهل سال گذشته زیاد در رم برف نباریده و برف هم که بیاید، معمولا آنقدری نیست که روی زمین بنشیند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:416 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تاریخچه شهر رم : تاریخ این شهر را 4 سپتامبر476 که این تاریخ روز برکناری رومولوس آگوستولوس، آخرین امپراتور رم غربی در نظر می‌گیرند.

این دوازده قرن تاریخ را ادوارد گیبون، سیاست‌مدار انگلیسی سدهٔ ۱۸ و مشهورترین مورخ تاریخ رم، در ۶ جلد جا کرده و ویل دورانت، یک جلد ۹۰۰ صفحه‌ای از تاریخ تمدن‌اش را به آن اختصاص داده.

تاریخ رم با افسانه شروع می‌شود.

انیید، یکی از بازماندگان شهر تروا در آن جنگ افسانه‌ای، به سرزمین ایتالیای امروزی می‌آید.

نوادگانش رموس و رمولوس، بنا به دستور پادشاهی که پسران را می‌کشته، به آب افکنده می‌شوند و از قضا، توسط ماده‌گرگی پرستاری و بزرگ می‌شوند؛ و بعدها این دو تن، شهر رم را بر روی هفت تپه نزدیک به رود تیبر بنیان می‌گذارند. این افسانه، خالی از حقیقت هم نیست. بنیانگذاران شهر رم، مردمانی غیر از ساکنان بومی سرزمین ایتالیا بودند که امروزه قوم و تمدن شان به نام اتروسکانی شناخته می‌شود. آن طور که محققان حدس می‌زنند، کسانی از بابل یا الهام گرفته از تمدن بابل بودند که به رم آمدند و شهرنشینی را به آن سرزمین آوردند.

تاریخ رم، سه دوره آغازین و جمهوری، امپراتوری، و افول و سقوط امپراتوری را شامل می‌شود.

مجلس سنای رم، مجلسی که به تقلید از یونانی‌ها برپا شده بود، بازیگر ثابت هر سه دوره بود. در ابتدا، پس از منازعات فراوان، اختلاف طبقاتی بین اشراف و توده‌های زیردست برداشته شد و جمهوری شکل گرفت. نشان اصلی شناسایی قدرت سنای روم حروف اختصاری (اس. پی. کیو. آر) بوده است که به معنای سنا و مردم رم است

رمی‌ها به خاطر ارتش منظم شان توانستند قلمرو خود را از دشت‌های پیرامون رم (موسوم به لاتیوم، یعنی سرزمین مردم لاتین) به کل ایتالیا گسترش بدهند (۲۳۸ ق‌م). بعد نوبت تسلط بر دریای مدیترانه بود.

رمی‌ها بر سر تصرف جزیره سیسیل با دولت کارتاژ درگیر شدند و بعد از سه جنگ بزرگ، عاقبت در (۱۴۹ ق‌م) دولت کارتاژ که روزی بر تمامی ساحل دریای مدیترانه، از سیسیل تا اسپانیا تا آفریقا حکومت می‌کرد، به کلی نابود شد.

یونان هم در (۱۲۹ ق‌م) به دست رمی‌ها افتاد.

امپراتوری شکل گرفته بود. با ظهور چهره قدرتمندی به نام ژولیوس سزار، اختلافات داخلی تمام شد و جایگاه امپراتور به عنوان بالاترین قدرت و مظهر اراده رم شکل گرفت.

در دوره طلایی (۲۷ ق‌م تا ۱۹۲ م) آن‌ها به همسایگی امپراتوری ایران رسیدند و رم از شهری آجری به شهری از مرمر تبدیل شد.

تمام ادیبان و فیلسوفان مهم رم در این دوره زندگی می‌کردند و اکثر داستان‌های رم باستان، مربوط به این دوران است.

پادشاهی کومودوس پایان عصر طلایی بود. بعد از او، دیگر هیچ چیز مثل قبل نبود. سرداران کشور را چند پاره کردند و اختلافات بین هوادارانمسیح و کافران به کیش جدید هم به این چندپارگی افزود.

ویزای شینگن

کنستانتین، تنها امپراتور بزرگ پس از عصر طلایی، کشور را متحد کرد، مسیحیت را آئین رسمی اعلام کرد و شهر کنستانتینوپل (استانبول) را به عنوان پایتخت جدید ساخت (۳۳۶ م). با این کار البته میراث رم تا قرن‌ها بعد در امپراتوری بیزانس حفظ شد، اما در واقع کنستانتین به شهر رمولوس خیانت کرد.
با مرگ او، امپراتوری به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شد (۳۹۵م). فاصله این دو پاره امپراتوری، مدام با هم بیشتر می‌شد. دیگر نه رم شرقی تاب مقابله با امپراتوری ایران را داشت و نه رم غربی می‌توانست مانع از هجوم هون‌ها و وندال‌ها و گوت‌ها و سایر اقوام بیابان‌گرد بشود.آتیلا در(۴۴۴ م) رسماً برای حمله نکردن به رم از امپراتوران غرامت می‌گرفت. اوضاع در داخل امپراتوری از این هم عجیب‌تر بود. یکی از آخرین امپراتورها، خودش هم از این که به مرگ طبیعی می‌میرد و هیچ‌کس علیه‌اش توطئه نکرده در تعجب بود.

آخرین امپراتور رم، پسربچه‌ای به نام رمولوس اگوستوس بود. ادووآکر، پسر ادکون، وزیر ایتالیا با تهاجم به رم، به سادگی او را از پادشاهی خلع کرد (۴۷۶ م) و پایان امپراتوری رم را اعلام کرد. او دستور داد از آن به بعد، آن سرزمین را ایتالیا بخوانند
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:371 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon