Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی سن پترزبورگ جاهای دیدنی سن پترزبورگ مراکز تفریحی و گردشگری سن پترزبورگ هتل های سن پترزبورگ راهنمای سفر به سن پترزبورگ نقشه گردشگری سن پترزبورگ
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
با وجود اینکه سن‌پترزبورگ به نسبت بسیاری از شهرهای دنیا شهر جوانی محسوب می‌شود، اما از لحاظ جاذبه‌های تاریخی و طبیعی یکی از غنی‌ترین شهرهای دنیاست و هر کسی که به شهر سن‌پترزبورگ رفته است به شما می‌گوید که برای دیدن حداقل نیمی از جاذبه‌های دیدنی این شهر افسانه‌ای به دو یا سه روز زمان نیاز دارید. اما ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا از بین زیباترین نقاط دینی این شهر بهترین‌ها را برایتان معرفی کنیم، ‌نقاطی که قطعا در بین تمام لیست‌های جاذبه‌های شهر کاخ‌ها تکرار می‌شوند.
1- باغی برای تابستان
شما می‌توانید پس از بازدید از «قلعه پتر» و «کابین تزار» به «باغ تابستانی» تاریخی سن‌پترزبورگ هم سری بزنید. این پارک شاهد برخی از دیدنی‌ترین لحظات تاریخی شهر بوده است. پتر که تحت تأثیر دیدارش از «رویال پارک» اروپا بود بنا داشت «ونیز شمالی» در شهر بسازد و بنابر این از آخرین طراحی‌ها برای ساخت باغ تابستانی استفاده کرد. درون این باغ،‌ کاخ تابستانی پتر هم قرار دارد. البته ناگفته نماند درست در نقطه مقابل این باغ، باغ زمستانی پتر هم ساخته شد. قدم زدن در این باغ و لذت بردن از مجسمه‌ها طراحی‌های داخلی پارک می‌تواند یکی از لذت بخش‌ترین تجربه‌های سفرتان باشد.
2- موزه ارمیتاژ
نمی‌شود از سن‌پترزبورگ سخن گفت و به موزه «ارمیتاژ» اشاره‌ای نکرد. از دهه 1760 کاخ زمستانی مقر اصلی تزار روسیه شد. این کاخ که به سبک باروک ساخته شده، ‌شاید چشمگیر‌ترین ساختمان شهر سن‌پترزبورگ است. کاخ سبز سفید سه طبقه دارای 1786 درب ، 1945 پنجره و 1057 اتاق و سالن است که هر کدام با وسایل و دکورهای پر خرجی تزئین شده است. این کاخ که امروزه بزرگترین موزه هنری روسیه است به موزه ارمیتاژ شهرت دارد. شما می‌توانید در این موزه آثار باستانی بسیارز از زمان مصر باستان تا هنر معاصر قرن 20 را مشاهده کنید.
3- کلیسای جامع اسحاق
شما می‌توانید درخشش گنبد طلا کاری شده کلیسای جامع اسحاق را از تمام نقاط شهر سن‌پترزبورگ ببینید. این کلیسا که بزرگترین کلیسای ارتدوکس روسیه است، ‌توسط اوگوست دو مونفران ساخته شده. ساخت این بنای تاریخی بیش از 40 سال به طول انجامید و عمر معمار هم به دیدن پایان کار قد نداد، اما ظرافت و زیبایی بی نقص این کلیسا ارزش این همه تلاش را داشت. ستون‌های این کلیسا از گرانیت قرمز رنگ و وزن هر کدام از آنها 80 تن است! معماری داخلی این بنا تحت تأثیر سبک سمبولیسم است.
4- نماد پیروزی بر ناپلئون
«ستون الکساندر» که یک برج گرانیتی 47 متری است در خارج از کاخ زمستانی ارمیتاژ قرار دارد. این بنا در 1834 ساخته شده و یادآور جنگ روسیه با ناپلئون و نماد پیروزی نظامی روسیه بر ناپلئون است. ستون را معماری نو کلاسیک فرانسوی به نام اوگوست دومونفران ساخته است و در بالای آن مجسمه فرشته‌ای دیده می‌شود که صلیبی بر دست دارد.
5- کلبه امپراتور
اولین ساختمان‌‌های مسکونی که در شهر سن‌پترزبورگ ساخته شد خانه‌های چوبی و به اصطلاح کابینی بودند که حتی خود تزار هم درون آن سکونت داشت. کلبه‌ها بسیار کوچک بود و هر کلبه فقط 60 متر مربع مساحت داشت و ترکیب عجیبی از خانه‌های سنتی روسی و خانه‌های سرخپوستی با در و پنجره‌های قدی بود. تزار پتر بین سال‌های 1703 تا 1708 در این کلبه‌ها زندگی می کرد و اتاق خواب و مطالعه او هنوز با وسایل خود او به جای مانده است. در اولین خانه شهر سن‌پترزبورگ که زمانی مامن امپراتور بوده است،‌ به روی توریست‌ها باز است و شما می‌توانید از ساعت 11 تا 21 به این خانه سری بزنید.
6- دریاسالاری
ساختمان «دریاسالاری» یکی از اولین ساختمان‌هایی است که در شهر سن‌پترزبورگ ساخته شده است. این ساختمان دریاسالاری یکی از زیباترین سازه‌های شهر است؛ ستون‌های سفید در کنار برج طلایی رنگ آن و مجسمه‌های به کار رفته همه و همه چشم هر نظاره گری را خیره می‌کند.
7- سوارکار برنزی
«اسب سوار برنزی» بنای تاریخی است که در میدان سنتاسلیا پلوشاد قرار دارد و به بنیانگذار شهر یعنی پتر کبیر تقدیم شده است. براساس افسانه‌ای در قرن 19 در بین مردم شهر رواج داشت تا زمانی که مجسمه برنز سوار پابرجاست دشمن نخواهد توانست سن‌پترزبورگ را تصرف کند. این مجسمه در طول جنگ جهانی دوم با کیسه‌های شن و ماسه محافظت شد و توانست در دوران 900 روزه محاصره لنینگراد یا همان سن‌پترزبورگ جان سالم به در ببرد.
8- قلب تپنده شهر
از همان ابتدای تاریخ سن‌پترزبورگ جزیره «واسپلیوسکی» که بزرگترین جزیره نوآ بود، به عنوان مرکز و قلب شهر در نظر گرفته شد. برخی از ساختمان‌های اصلی مانند ساختمان گمرک هنوز همانند روزهای اولیه تأسیس شهر به کار خود مشغول هستند. شما می‌توانید از منظره این ساختمان به راحتی کاخ زمستانی پتر را مشاهده کنید. ساختمان سفید بورس که در سال 1810 توسط معمار فرانسوی توماس دی ساخته شده و دانشگاه سن‌پترزبورگ، فرهنگستان هنر و موزه نیروی دریایی از دیگر جاذبه‌های این جزیره است.
9- کاخی برای دوست پتر
«الکساندر منشیکو» دوست و همراه خوب پتر کبیر بود. او که از یک خانواده فرودست بود توانست خیلی زود اعتماد پتر را کسب کند و به مقام دوک و استانداری سن‌پترزبورگ برسد. تحت نظارت پتر او کاخ زیبایی در جزیره واسیلیوسکی ساخت و این خانه در زمان خود یکی از لوکس‌ترین کاخ‌های شهر بود. نمای این کاخ هنوز هم زیبایی‌های خود را حفظ کرده است و حتی از قصر تابستانی پتر کبیر هم زیباتر است.
10- قلعه پتر و زندان مخوفش
زمانی که در سال 1703 «پتر کبیر» تصمیم گرفت در امتداد رودخانه نوآ کاخی بسازد، برای حفاظت از منطقه و جلوگیری حمله احتمالی ارتش و نیروی دریایی سوئد تصمیم گرفت ابتدا قلعه‌ای بنا کند. این قلعه در جزیره کوچکی در کنار رودخانه نوآ در روز 27 می تأسیس شد و این روز مصادف با تولد شهر سن‌پترزبورگ است. سوئدی‌ها قبل از اینکه حتی ساخت قلعه به پایان برسد شکست خوردند و به همین دلیل از سال 1721 بخشی از قلعه به عنوان زندان سیاسی و با امنیت بسیار بالا در نظر گرفته شد. جالب این است که یکی از اولین زندانیان این قلعه پسر سرکش پتر به نام الکسی بود. بعد از آن،‌ این زندان افراد بسیار معروفی از جمله داستایوفسکی،‌ گورکی، تروتسکی، برادر بزرگتر لنین را به خود دید،‌ امروز بخش‌هایی از زندان سابق برای بازدید مردم باز است. در وسط قلعه،‌ کلیسای جامع پترو پاول قرار دارد،‌ کلیسایی که محل دفن تمام امپراتورهای روسیه از پترکبیر گرفته تا الکساندر سوم است.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:473 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
کلیسای Savior on Spilled Blood
اگر کلیسای مشهور سنت باسیل مسکو را دیده باشید، قطعا به شباهت کم و بیش این دو کلیسا پی خواهید برد. در طول خیابان Nevskji Prospekt می‌توانید دو کلیسای بسیار زیبا پیدا کنید. کلیسای Spilled Blood (خون ریخته شده) به خاطر کشته شدن زار الکساندر دوم در سال ۱۸۸۱ درون این کلیسا، به این اسم خوانده می‌شود. معماری شگفت‌انگیز این کلیسا که سبک و سیاق روسی در آن به کار رفته است ارزش بازدید بالایی به آن داده است. پیشنهاد می‌کنیم هم در روز و هم در شب از کلیسا دیدن کنید. نکته‌ها:

اگر می‌خواهید در بهترین حالت از کلیسا بازدید کنید، بهتر است یک راهنما استخدام کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:450 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پیدا کردن یک رستوران خوب در سن‌پترزبورگ می‌تواند مشکل باشد، گاهی فضای رستوران خوب اما غذا بد است و عکس این قضیه هم صدق می‌کند. اما رستوران Russian Empire را می‌توان از هر نظر خوب دانست. این رستوران درون کاخ بسیار زیبای استراگانف قرار دارد. این فضای زیبا در ترکیب با غذایی عالی، به تجربه‌ای فراموش نشدنی تبدیل می‌شود. کارکنان این رستوران بسیار حرفه‌ای، خود رستوران مجلل و مهمتر از همه اینکه قیمت‌ها نسبت به این سطح از کیفیت خیلی گران نیست. اگر به غذایی همچون بیف‌استراگانف علاقمند هستید، نباید بازدید از این رستوران را از دست بدهید. تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:512 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

ظاهرا پادشاهان و ملکه‌های روسی علاقه‌ی زیادی به ریخت و پاش و ساخت کاخ‌های منحصر به خود داشته‌اند، چرا که تعداد بسیار زیاد اینگونه بناها خود گویای این موضوع است. کاخ کاترین یکی دیگر از این بناهاست که در ترکیب با محیط اطرافش، به مکانی جذاب تبدیل شده است. اتاق کهربا و مبلمان آن نمایشی از شکوه در عین سادگی است. نکته‌ها: سعی کنید به همراه تورهای راهنما از این مجموعه بازدید کنید و یادتان باشد که به چیزی دست نزنید، چرا که ممکن است نگهبانان با شما برخورد کنند.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:437 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

کاخ پاولوسک پارکی فوق‌العاده دارد که می‌توان ساعت‌ها در آن به گردش پرداخت. خود کاخ که معماری بسیار زیبایی دارد، متعلق به پاول اول بود که کمی پس از تاجگذاری به قتل رسید. نکته‌ جالب اینکه ماریا فئودورونا همسر بیوه‌ی این پادشاه، پس از به قتل رسیدن شوهرش سعی کرد خودش بر تخت پادشاهی بنشیند، اما پس از اینکه متوجه شد این کار عملا غیرممکن است، خودش را وقف امور خیریه کرد. نکته‌ها:

این ناحیه کمی دورافتاده است، پس مطمئن شوید که مقداری آب و غذا به همراه داشته باشید
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:479 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

مزیت کاخ‌های فراوان سن‌پترزبورگ، ترکیب خلاقانه‌ی طبیعت و معماری زیبا است. Oranienbaum مکان منحصر به فردی است که در آن می‌توانید تعداد بیشماری از کاخ‌های مختلف را تماشا کنید، کاخ‌هایی که همگی توسط پادشاهان و شهبانوهای روسی ساخته شده‌اند. به طور مثال، ملکه کاترین دوم یکی از فعال‌ترین ساکنان این مجموعه بود که دستور ساخت یک کاخ چینی را صادر کرد.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:397 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

کاخ کنگره ملی زمانی محل اقامت شخصی شاهزاده کنستانتین بود، کسی که برای حمایت از برادرش، نیکولای اول استعفا داد. امروزه اما این مجموعه به نهاد ریاست جمهوری تعلق دارد. در سال ۲۰۰۸ مجموعه‌ی هنری روستروپوویچ و ویشنفسکیا طی یک حراج بزرگ خریداری و به کاخ اهدا شد. پیشنهاد می‌کنیم فرصت تماشای آن را به هیچ‌وجه از دست ندهید. معماری زیبای داخلی و بیرونی به علاوه‌ی محوطه‌ی بزرگ اطراف کاخ به اندازه‌ی کافی جذاب هستند تا شما را به بازدید از این مجموعه ترغیب کنند. نکته‌ها: یک مسیر تراموای منحصر به فرد (#۳۶) از مرکز سن‌پترزبورگ به سمت این کاخ کشیده شده است. این مسیر، اولین خط تراموای برقی امپراطوری روسیه به شمار می‌رود.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:445 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

علاوه بر موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی، ساختمان کارکنان عمومی با مجموعه‌ی هنری مدرنش، یکی دیگر از نقاطی است که می‌توان در آن از تماشای آثار هنری متعدد و زیبا لذت برد. حیاط داخلی این بنا با سقف شیشه‌ای پوشیده شده است که محل مناسبی برای عکس یادگاری به شمار می‌رود. اگر به معماری‌های زیبای تاریخی و آثار هنری مدرن علاقمند هستید، نباید بازدید از این مکان را از دست بدهید. نکته‌ها:

از آنجایی که ممکن است این بنا در دست نوسازی باشد، بهتر است که به صورت آنلاین وضعیت آن را بررسی کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:385 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

کاخ بزرگ که به کاخ پیترهف یا کاخ ورسای روسیه هم شناخته می‌شود، یکی از مهمترین و باارزش‌ترین جاذبه‌های توریستی سن‌پترزبورگ به شمار می‌رود. حدود ۱۷۶ فواره‌ی زیبا در این مجموعه وجود دارد که بین روزهای هشتم ماه مه تا یازده اکتبر کار می‌کنند. از جذاب‌ترین بخش‌های این کاخ می‌توان به Hermitage Pavilion (کوشک کنج عزلت)، آبشار بزرگ فواره‌های پیترهف، کاخ مارلی و فواره‌های هرمی اشاره کرد. بدون شک مجذوب زیبایی این مجموعه‌ی بزگ خواهید شد. نکته‌ها: از لحاظ تاریخی، جذاب‌ترین راه برای رسیدن به کاخ، استفاده از قایق است.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:453 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن

حتی اگر قرار است تنها سفری یک روزه به سن‌پترزبورگ داشته باشید، نباید به سادگی از موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی عبور کنید. این موزه که در حال حاضر با مجموعه‌ای متشکل از ۲.۷ میلیون اثر ارزشمند خوش می‌درخشد، از زمانی که ملکه کاترین دوم در سال ۱۷۶۴ میلادی، ۲۵۵ نقاشی از برلین خریداری کرد، کار خود را آغاز کرده است. بسیاری از آثار هنری این موزه را ملکه کاترین از طریق مشاور هنری فرانسوی‌ خود، دنیس دیدروت از اروپا خریده است. به جرات می‌توان گفت با بهترین موزه‌ی کشور روسیه روبرو هستیم. این موزه در کاخ زمستانی قرار دارد. به هیچ‌وجه در سفر به سن‌پترزبورگ، بازدید از این مکان خارق‌العاده را از دست ندهید. نکته‌ها:

این موزه با وجود اندازه‌اش ممکن است در طول روز بسیار شلوغ شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید در صف بلیط بمانید، از قبل بلیط تهیه کنید.
موزه به قدری عظیم است که عجیب نیست اگر بگوییم بازدید از همه‌ی بخش‌هایش در طول یک یا دو روز غیرممکن است.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:392 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
با وجود اینکه برای مردم محلی، داشتن ماشین شخصی نشانه‌ی موفقیت و بسیار مطلوب است، اما سن‌پترزبورگ دارای شبکه‌ی حمل و نقل واقعا گسترده و کارآمدی است که برای شهری با این میزان از ازدحام منطقی است. این سیستم شامل مترو، انواع اتوبوس، تراموا، تاکسی و اتوبوس‌های آبی می‌شود. بدون شک از این میان مترو بهترین گزینه برای گردشگران به شمار می‌رود، چرا که علاوه بر قیمت ارزان، اغلب نقاط مهم شهر را هم پوشش می‌دهد. از آن گذشته معماری متروی این شهر مانند متروی مسکو چشم‌ نواز است. نکته‌ی ناامیدکننده در مورد این سیستم، تاخیرهایی است که در طول شب دارد، بنابراین اگر تصمیم گرفتید تا نیمه‌های شب بیرون باشید، ممکن است مجبور شوید از تاکسی استفاده کنید. هزینه‌ی انواع وسایل نقلیه‌ی عمومی نسبتا کم است، اما اگر قصد دارید دست کم تا یک هفته در این شهر توقف کنید، خرید کارت‌های سفری توجیه اقتصادی بیشتری دارد. تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:416 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
سن‌پترزبورگ با عنوان "پنجره‌ای در جستجوی اروپا" و به سفارش تزار، پیتر بزرگ، بین سال‌های ۱۶۷۲ تا ۱۷۲۵ ساخته شده است. ظرافت و برنامه‌ریزی در همه جای این شهر موج می‌زند، به گونه‌ای که سرمایه‌دارترین افراد جهان مجذوب آن شده‌اند. شهری از مناره‌های طلایی و گنبدهای طلاکاری شده به علاوه‌ی کاخ‌ها و کلیساهایی که گویی نقاشی شده‌اند به همراه تاریخی غنی و معماری زیبا بدون شک ارزش بازدید را خواهد داشت. در ادامه با کجارو همراه باشید تا در مطلبی جامع، هرآنچه را که برای سفر به سن‌پترزبورگ نیاز داریم، با هم مرور کنیم.
با وجود ساختار هندسی و معماری کاملا هدفمند این شهر، بر خلاف شهرهای دیگر روسیه، سن‌پترزبورگ بیشتر اروپایی به نظر می‌رسد تا روسی، با این وجود هنوز شهری روسی است تا اروپایی! وقتی به این شهر قدم بگذارید متوجه این تناقض زیبا خواهید شد. سن‌پترزبورگ را می‌توان به راحتی، توریستی‌ترین شهر کشور روسیه به شمار آورد. ترکیبی از معماری کلاسیک و جذابیت‌های دنیای قدیم که به سختی در مسکو پیدا می‌شوند. شهر سن‌پترزبورگ به ونیز شمال (اشاره به رودخانه‌ها و کانال‌های زیاد این شهر)، پالمیرای شمال و پایتخت شمالی روسیه هم مشهور است. از نظر میزان هزینه، نسبت به شهرهای دیگر اروپایی ارزان‌تر است و می‌شود با کمی دقت و برنامه‌ریزی صحیح از سفر به این شهر با حداقل هزینه لذت برد. این مطلب برای سفری ۲ تا ۳ روزه تهیه و تنظیم شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:380 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن


نمی‌شود از سن‌پترزبورگ سخن گفت و به موزه «ارمیتاژ» اشاره‌ای نکرد. از دهه ۱۷۶۰ کاخ زمستانی مقر اصلی تزار روسیه شد. این کاخ که به سبک باروک ساخته شده، شاید چشمگیرترین ساختمان شهر سن‌پترزبورگ است. کاخ سبز سفید سه طبقه دارای ۱۷۸۶ درب، ۱۹۴۵ پنجره و ۱۰۵۷ اتاق و سالن است که هر کدام با وسایل و دکورهای پر خرجی تزئین شده است. این کاخ که امروزه بزرگترین موزه هنری روسیه است به موزه ارمیتاژ شهرت دارد. شما می‌توانید در این موزه آثار باستانی بسیارز از زمان مصر باستان تا هنر معاصر قرن ۲۰ را مشاهده کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:404 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستنکلیسای جامع اسحاق

شما می‌توانید درخشش گنبد طلا کاری شده کلیسای جامع اسحاق را از تمام نقاط شهر سن‌پترزبورگ ببینید. این کلیسا که بزرگترین کلیسای ارتدوکس روسیه است، توسط اوگوست دو مونفران ساخته شده. ساخت این بنای تاریخی بیش از ۴۰ سال به طول انجامید و عمر معمار هم به دیدن پایان کار قد نداد، اما ظرافت و زیبایی بی نقص این کلیسا ارزش این همه تلاش را داشت. ستون‌های این کلیسا از گرانیت قرمز رنگ و وزن هر کدام از آنها ۸۰ تن است! معماری داخلی این بنا تحت تأثیر سبک سمبولیسم است
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:437 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برای سفر به سن پترزبورگ باید درخواست ویزای توریستی روسیه بکنید و برای صدور این ویزا حضور شخص الزامی نیست و وقت مصاحبه‌ای هم تعیین نمی‌شود. شما می‌توانید فرم تقاضای رویداد را از سفارت روسیه در تهران در خیابان نوفل لوشاتو تهیه کنید و همراه مدارک به این سفارتخانه ارسال کنید. گفتنی است برای درخواست ویزا شما باید بلیت رفت و برگشت قطعی شده خود را به همراه مدارک شناسایی ارسال کنید.

برگه اقامت یا registration، برگه کوچکی است که در هنگام ورود به کشور روسیه به شما تحویل داده میشود در حفظ و نگهداری از این برگه کوشا باشید، گم کردن آن ممکن است منجر به بازداشت شما و پرداخت هزینه های سنگین بیانجامد.
با هواپیما

شهر سنت پترزبورگ از اغلب شهرهای اروپایی پرواز مستقیم دارند. شهر مسکو از بسیاری از شهرهای اروپایی، آمریکایی، شمال آفریقا و آسیا پرواز مستقیم دارد. از ایالات متحده آمریکا شهرهایی نظیر نیویورک، لس آنجلس، آتلانتا، شیگاگو پرواز مستقیم برای روسیه وجود دارد. از کانادا شهرهای نظیر مونترال و تورنتو پرواز مستقیم برای روسیه وجود دارد.
با قطار
کشور روسیه، از شبکه راه آهن گسترده ایی بهره می‌برد و بسیاری از شهرها با قطار و مترو با یکدیگر ارتباط دارند. خدمات قطارها نیز تقریبا مناسب است و روزانه بسیاری از روس‌ها استفاده از قطار را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. قطارهای مختلفی در روسیه وجود دارد که زنان و مردان را از هم جدا می‌کند که بهتر از قبل از خرید بلیت سوال کنید. شما بلیت‌ها را می‌توانید از طریق ایستگاههای قطار، موسسات گردشگری و بصورت آنلاین خریداری کنید. قطارهای روسیه در سه درجه طبقه‌بندی شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:395 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود. مدتی پتروگراد نام داشت. پس از واژگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین، لنینگراد خوانده شد و با فروپاشی شوروی در این کشور به نام پیشینش بازخوانده شد.

این شهر به عنوان صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاع سرسختانه در برابر آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم، از جایگاهی مهم و نقشی حیاتی در تاریخ روس‌ها برخوردار است و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد.

این شهر که به مدت دو سده پایتخت روسیه بوده‌است، بین سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۴ میلادی پتروگراد نام داشته و در زمان حکومتاتحاد جماهیر شوروی به مدت ۶۷ سال (از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۹۱) لنینگراد خوانده می‌شده‌است.

پتروگراد نامی بود که نیکلای دوم واپسین تزار روسیه در هنگامه جنگ جهانی یکم که در برابر آلمان می‌جنگید بر شهر سن پترزبورگ گذارده بود تا با داشتن پسوند ـبورگ همانند نامهای آلمانی نباشد.[نیازمند منبع] معنای پتروگراد شهر پتر است. پس از سرنگونی تزار نام این شهر لنینگراد گشت. گراد در زبان روسی کهن برابر گوراد درزبان روسی کنونی می‌باشد و همانطور که گفته شد به معنی شهر است.اخذ ویزای شینگن
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:361 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon