Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی سئول جاهای دیدنی سئول مراکز تفریحی و گردشگری سئول هتل های سئول راهنمای سفر به سئول نقشه گردشگری سئول
مـــــــــنو
کلید واژه ها
قصر گینگ کبک سئول قصر گینگ کبک سئول در سال ۱۳۹۵ ساخته شد اما به علت آتش سوزی مدت زیادی به حال خود رها شد تا اینکه تا سال 1876 بازسازی شد.
با این حال اشغال کره توسط قوای ژاپنی سبب نابودی کامل قصر گینگ کبک سئول توسط آنها گردید.
از سال ۲۰۰۹ تا به حال برنامه بازسازی این قصر در حال پیشرفت است و حدود نیمی از فرم اصلی آن بازسازی شده است. دولت کره طبق برنامه‌ای ۴۰ ساله تصمیم به بازسازی تمام قصرها و ساختمان‌های تاریخی این کشور که در دوره ۳۵ ساله اشغال این کشور توسط ژاپن تخریب شده‌اند، گرفته است.
این قصر تاریخی دارای ۶ ورودی در جهت‌های مختلف بناست. همینطور ۶ بخش بیرونی و سه بخش داخلی به همراه کاخ دو تالار و ۳ پل از دیگر قسمت‌های مهم این کاخ به حساب می‌آیند.
اصلی‌ترین بناهای این کاخ حدود ۱۴ بنای مجزاست که به سبک کره‌ای ساخته شده‌اند.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:657 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار بزرگ سئول بازار بزرگ سئول یکی از بزرگترین و شلوغ‌ترین بازارهای کره جنوبی است که دارای ۲۶ مجتمع فروشگاهی با سی‌هزار مغازه خرده‌فروشی و ۵۰ هزار نمایندگی کارخانجات مختلف است! از این رو با منطقه‌ای بسیار بزرگ و البته شلوغ و پرتردد مواجه خواهید بود.

خرید محصولات مد روز و اصل را دارید حتما به این بازار سر بزنید. این بازارها که قطب صادرات و واردات پوشاک و مد این کشور محسوب می شود و نقش مهمی در تجارت خارجی آن ایفا می‌کند.
این بازار بزرگ در سال ۱۹۰۵ به صورت محصور بناگردید تا اینکه در جنگ بین دو کره کاملا ویران شد. بعدها در سال ۱۹۵۹ دوباره از نو ساخته شده و در سال‌های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ چندین فروشگاه تجاری بزرگ بصورتی مدرن در اطراف آن بنا گردید.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:388 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قصر چانگ دانگ سئول مجموعه قصر چانگ دانگ سئول در پارکی بسیار زیبا در مرکز سئول قرار دارد که متعلق به عصر امپراطوری بوده و یکی از ۵ قصر بزرگ ساخته شده توسط این سلسله به شمار می‌رود.
این مجموعه به علل مختلف در میان پادشاهان سلسله‌ی بسیار محبوب بوده است. به طور مثال قرارگرفتن در محیطی سرسبز با پوشش گیاهی انبوه به نحوی که توپوگرافی آن به صورتی هماهنگ با محیط اطراف باشد، سبب جذابیت بیشتر آن شده است.
این مجموعه زیبا متاسفانه طی اشغال کره توسط امپراطوری ژاپن تخریب گشت و امروزه تنها با ۳۰ درصد باقیمانده‌ی آن مواجه خواهیم بود.
این مجموعه بعد از کاخ Gyeongbokgung دومین کاخ بزرگ سئول است که توسط امپراطوری Joseon در سال ۱۳۹۵ میلادی بنا گردید. در حال حاضر تنها ۱۳ کاخ و ۲۸ عمارت کوچک از این مجموعه بزرگ باقی مانده که مساحتی معادل ۴۵ هکتار را اشغال می‌کنند.


تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:370 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از شهرهای کم جرم و وضعیت مناسب امنیتی شهر سئول محسوب می شود بخصوص اگر با شهر های هنگ کنک یا توکیو قیاس کنید.
ولی به هر صورت ممکن است جرائم معمول مثل دزدی، جیب‌بری یا کیف‌قاپی در برخی نقاط رخ بدهد مخصوصا اینکه وسایل گرانبها در معرض دید باشند.
در این شهر تظاهرات متعددی علیه نیروهای نظامی آمریکایی حاضر در شبه‌جزیره برگزار می‌شود که گاه با دخالت پلیس به خشونت منجر می‌شود. توصیه می‌کنیم در صورت وقوع هرگونه تظاهرات و راهپیمایی سریعا محل را ترک کنید.
سئول از نظر بهداشتی در رتبه بالایی قرار داشته و از نظر تاریخی نیز جزو شهرهای تمیز جهان محسوب می‌شود. با این حال با توجه به شیوع بیماری‌های مسری در منطقه جنوب شرق آسیا، حتما نکات بهداشتی عمومی را رعایت کرده و تا حد امکان از بهداشت خوراکی‌ها و غذاها اطمینان حاصل کنید.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:364 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار یانگ سان سئول بازار یانگ سان سئول یکی از بازار های بزرگ شهر سئول می باشد بسیار بزرگ و پر از گجت‌های الکترونیکی که قطعا قلب دوستداران گجت را نرفته به تپش می‌اندازد! حدود ۲۰ ساختمان بزرگ با ۵ هزار مغازه منتظر شما هستند ولی توصیه می‌کنیم مراقب جیب تان هم باشید. تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:416 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار دانگ دامون سئول بازار دانگ دامون سئول شناخته شده به بازار پوشاک در این شهر ی باشد. بازاری بزرگ و پر از لباس‌ها و پوشاک سنتی کره‌ای است که تمام شب هم باز هستند و محدودیت ساعت خرید نخواهید داشت. تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:437 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازارنام دامون سئول بزرگترین بازار سنتی کره است که در مرکز سئول واقع شده و به خاطر فروشگاه‌ها و مغازه‌های متعددش طرفداران بسیاری دارد. لباس و سایر وسایل روزمره زندگی از خرید‌های عمده این منطقه است اگرچه بازار بزرگ دوربین‌های دیجیتال را می‌توانید در همین ناحیه مشاهده کنید. تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:473 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قصر پادشاهی سئول قصر پادشاهی سئول متشکل از مجموعه ای از کاخ های پادشاهی کشور کره که بارها توسط ژاپنی ها تخریب گردیده و دوباره بازسازی گشتند.
قصر پادشاهی سئول دارای چندین بنای مجزاست و بازدید از آن برای علاقه‌مندان تاریخ و معماری سنتی کره‌ جذاب خواهد بود.
قصر پادشاهی سئول دارای معابد و بناهای یادبود در شهر سئول از جمله جاذبه‌های تاریخی در این شهر هستند.
معبد بونگیئونسا که در دامنه‌های کوه سودو قرار دارد یکی از معابد مهم و زیبای بودایی در این شهر است. این معبد بسیار قدیمی در سال ۷۹۴ ساخته شده است و در سال های بعد نیز بازسازی شده است. این معبد یکی از جاذبه های اصلی در شهر سئول به شمار می‌رود به خصوص که طی برنامه اقامتی معابد، اقامتی چند ساعته را نیز برای گردشگران فراهم می آورد.
معبد جوگیه که یکی از مدرن ترین معابد بودایی در کشور است و کوه اینوانگ که معبد اینوانگ و زیارتگاه گوکسادانگ را در خود جای داده است از دیگر اماکن مذهبی مورد توجه گردشگران در این شهر است.
قصر سلطنتی گیونگ بوک که در بخش شمالی شهر سئول قرار گرفته، اولین بار در سال ۱۳۹۵ ساخته شده و پس از سوختن و متروک بودن برای چند قرن در سال ۱۸۶۷ مجددا بازسازی شد. این قصر بزرگترین و اصلی ترین قصر ساخته شده در شهر سئول است. این قصر در قرن بیستم نیز توسط ژاپنی‌ها ویران شد که اکنون بسیاری از بخش های آن به همان شکل اولیه بازسازی شده‌اند و بخش های دیگر نیز در دست بازسازی هستند. با استفاده از مترو به راحتی می‌توان از این قصر بازدید کرد.
موزه‌ی ملی کره که نمایش دهنده ای از آثار هنری به جای مانده از دوره های مختلف است و موزه یابود جنگ ملی که آثاری از جنگ های کره را در خود جای داده است از موزه های جالب توجه در این شهر است که بازدید از آنها بسیار جالب توجه است.
در شهر توسعه یافته سئول، در کنار بناهای تاریخی به جای مانده از گذشته، پارک های بسیاری نیز ساخته شده است که تفریحگاه هایی بی نظیر را در این شهر به وجود آورده است. پارک المپیک، پارک نامسان، پارک یانگسان و بسیار پارک های دیگر در این شهر فضاهای تفریحی و سرگرم کننده ای را برای گردشگران به وجود آورده است.
طبیعت زیبا و سرسبز اطراف این شهر از جاذبه های طبیعی شهر سئول برای گردشگران محسوب می‌شود.
کوهستان های اطراف شهر موقعیتی بسیار مناسب به علاقمندان به کوه نوردی را فراهم می‌کند.
کوه بوکهان یکی از بهترین مکان‌های کوه نوردی ست که با وسایل نقلیه عمومی نیز می‌شود به آنجا رفت.
این کوه بلندترین کوه این شهر است و در کنار آن کوه هایی با ارتفاع کمترین نیز واقع شده‌اند. کوه بوکهان در ۱۹۸۳ به عنوان پارکی ملی در نظر گرفته شده است.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:481 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار بزرگ دانگ دیمون سئول بازار بزرگ دانگ دیمون سئول از بازارهای پرجمعیت و خیلی شلوغ سئول و کره جنوبی است که با داشتن چندین مجتمع تجاری و فروشگاهی پذیرای انبوه جمعیت خریداران کره‌ای و نیز گردشگران می‌شود.
خرید برندهای اصلی غربی و حتی کره‌ای در این بازار به علت حضور نمایندگان مستقیم این برندها کار ساده‌ای است.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:394 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کاخ آبی چئونگ سئول کاخ آبی چئونگ سئول کاخی اداری سیاسی ریاست جمهوری کره است
کاخ آبی چئونگ سئول که از الگوی کاخ سفید واشنگتن در فضایی طبیعی و انبوه از درختان ساخته شده است. بازدید از این کاخ مستلزم ثبت نام در وبسایت ریاست جمهوری کره جنوبی و ثبت دقیق مشخصات پاسپورت به دلایل امنیتی است.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:470 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قصر چانگ دئو گنگ سئول قصر چانگ دئو گنگ سئول از جمله آثار باستانی بسیار باارزش و دیدنی کشور کره می باشد. مجموعه‌ی کاخ‌های زیبا متعلق به دوران امپراطوری Josenها که از آثار تاریخی با ارزش کشور کره محسوب می‌شوند. این مجموعه‌ی بی‌نظیر در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:551 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
روستای بوک چوک هانوک سئول روستای بوک چوک هانوک سئول روستایی زیبا و با جاذبه های گردشگری فراوان که محلی مناسب رو برای گردشگران سرتاسر دنیا است با خانه‌هایی تاریخی که به سنت کره‌ای ساخته شده‌اند و بسیاری از مردم را به گشت و گذار در فضای کلاسیک و سنتی خود جذب می‌کنند. تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:587 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ترانسفر در سئول: بهترین وسیله برای رفت و آمد در این شهر مترو می باشد که اکثر نقاط شهر را پوشش می دهد.
بطوریکه دومین سیستم پر تردد متروی جهان محسوب می‌شود. این مترو دارای ۱۷ خط جداست که همانند متروی تهران دارای رنگ جداگانه هستند و علامت‌ها به دو زبان کره‌ای و انگلیسی درج شده‌اند.
کارت‌های مترو نیز به صورت تک خطی یا دو خطی و نیز اعتباری قابل خرید است. با کارت‌های اعتباری مترو می‌توان کرایه‌ی تاکسی، اتوبوس‌ها، خط موبایل و ... را پرداخت کرد که از این جهت قابل توجه‌اند.
اتوبوس
خطوط اتوبوس‌رانی عمومی سئول نیز بسیار وسیع‌اند و تمام نقاط شهر را پوشش می‌دهند. این سیستم پیچیده و گسترده دارای اتوبوس‌هایی به چهار رنگ قرمز، آبی، سبز و زرد است که اتوبوس‌های زرد رنگ برای مسیرهای کوچک بخصوص در مناطق توریستی، اتوبوس‌های سبز برای اتصال ایستگاه‌های مترو و مناطق شهری، اتوبوس‌های آبی برای سفر به اطراف شهر و اتوبوس‌های سبز G برای سفر به داخل شهر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
تاکسی
سیستم تاکسیرانی سئول به انواع تاکسی‌ها مجهز است که هرکدام با رنگ مخصوص خود شناخته می‌شوند. به طور مثال تاکسی‌های نارنجی یا نقره‌ای از نوع استاندارد و معمولی بوده ولی تاکسی‌های سیاه رنگ با علامت زرد گران‌تر و لوکس‌تر هستند. با این حال حتی همان تاکسی‌های معمولی هم نرخ کرایه‌ی کمی ندارد و اغلب مردم کره ترجیح می دهند با وسایل نقلیه‌ی عمومی به سفرهای درون شهری بپردازند.
امکان کرایه ساعتی ماشین و دوچرخه نیز موجود است. اگرچه سفر با دوچرخه در خیابان‌های شلوغ این شهر احتیاج به مهارت بالایی دارد و توصیه نمی‌کنیم.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:397 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تاریخچه سئول :
تاریخ پیدایش سئول 18 سال قبل میلاد می باشداین شهر پایتخت امپراطوری های مختلف می باشد.
اگرچه قدمت سکونت انسان‌ها مربوط به عصر پارینه‌سنگی است که در اطراف رودخانه‌ی هان گرد آمده و به علت غنای زیستی و وفور مواد غذایی به محل دائمی سکونت انسان‌های آن عصر بدل گشت.
رودخانه هان بعدها نیز نقشی استراتژیک در معادلات سیاسی نظامی این منطقه و نیز کل شبه‌جزیره کره ایفاد می‌نمود بطوریکه هر حکومت با تسلط برای اطراف این رودخانه می‌توانست بر سایر مناطق براحتی فائق آید.
سه امپراطوری مشهور کره در این زمان شامل امپراطوری‌های سیلا، باکجه و گوگوریو بودند که تا مدتی پیمان اتحاد داشتند ولی بعدها جنگ و نزاع بین این سه امپراطوری سبب تشکیل امپراطوری متحد کره به رهبری فردی از خاندان سیلا گردید.
امپراطوری سیلا به عنوان یکی از طولانی‌ترین حکومت‌های تاریخ با عمری نزدیک به ۱۰۰۰ سال شناخته می‌شود که تاثیر بزرگی بر فرهنگ سیاسی اجتماعی این شبه‌جزیره گذارد.
در دوره‌ی امپراطوری Joseon‌ها، اطراف سئول که اینک پایتخت رسمی کشور محسوب می‌شد، توسط دیوارهایی ۶.۱ متری احاطه شد تا از مردم شهر در برابر حیوانات وحشی و نیز دزدان و راهزنان محافظت شود. باقیمانده‌ی این دیوارها هنوز هم قابل مشاهده است.
شهر سئول تا اواخر قرن نوزدهم شهری چندان شناخته شده در جهان محسوب نمی‌شد و افراد خارجی کمی به آن رفت و آمد می‌کردند. دروازه‌ی بزرگ این شهر روزی دوبار باز و بسته می‌شد و محیطی ایزوله به این شهر بخشیده بود. تا اینکه بالاخره حرکت شهر به سمت مدرنیزه شدن سبب ورود افراد خارجی و گسترش تبادلات فرهنگی با دیگر مناطق جهان شد.
دراوائل قرن بیستم شبه‌جزیره کره توسط ژاپن فتح شده و به مستعمره‌ بدل گشت. در این مدت که تا سال ۱۹۴۵ بطول انجامید،ژاپنی‌ها این شهر را keijo می‌نامیدند. نابودی دیوارهای شهر، ساخت‌های جاده‌های آسفالت و ساختمان‌های با نمای غربی از اقدامات ژاپنی‌ها در این شهر بود.
بعد از جنگ دوم بین‌الملل که به آزادی کره انجامید، دوباره نام شهر به سئول بازگشت. در سال ۱۹۵۰ جنگ‌های مشهور دو کره رخ داد که سبب تصرف بخشی از شهر بدست ارتش کره‌شمالی بود. این شهر ۴ بار بین ارتش‌ها دست به دست شد که در نتیجه‌ی آن خرابی‌های وسیع زیرساخت‌ها و موج عظیم پناهندگان را برجا گذاشت.
بعد از جنگ این شهر به سرعت به بازسازی خود پرداخت و ساخت ساختمان‌های مرتفع و مدرن یکی از شاخصه‌های آن گردید. با گسترش جغرافیایی محدوده شهر و افزایش جمعیت آن، سئول را میزبان ۲۴ درصد از جمعیت کل کشور نموده است که شلوغی و ترافیک یکی از شاخصه‌های زندگی در آن محسوب می‌شود.
همچنین امروزه یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا برای زندگی نیز هست بطوریکه بعد از توکیو و هنگ‌کنگ گران‌ترین شهر جهان شناخته می‌شود.
تاریخ ثبت :1395/04/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:404 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon