Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی سیاهکلرود جاهای دیدنی سیاهکلرود مراکز تفریحی و گردشگری سیاهکلرود هتل های سیاهکلرود راهنمای سفر به سیاهکلرود نقشه گردشگری سیاهکلرود
مـــــــــنو
درباره این کانال
کلید واژه ها
دهستان سیاهکلرود یکی از روستاهای تاریخی و زیبای شرق گیلان از شهرستان رودسر بخش چابکسر بوده که در منتهی الیه شرق گیلان قرار دارد.این دهستان بر اساس سرشماری ۱۳۸۵ مرکز آمار ایران داری جمعیتی بالغ بر ۵۹۸۶ نفر با ۱۸۵۴خانوار بوده که از این تعداد ۲۹۴۳ نفر مرد و ۳۰۴۳نفر زن می باشند.از این تعداد ۴۳۶۵ با سواد و۱۲۶۴ نفر بیسواد هستند.از جمعیت باسواد ۲۳۱۷ نفر مرد و ۲۰۴۸ نفر زن هستند.از جمعیت بی سواد ۴۵۰ نفر مرد و ۸۱۴ نفر زن می باشند.

این دهستان شامل ۱۸ روستا به نا مهای چایخانسر -چایجان-کل محله -خشکلات-شاهمراد محله-سیاهکلرود-خیاط محله-باجی گوابر -سراگوابر-سجیدان-نهار خورلات-پلطکله سر-مرسه-سیاهکش-تله میان-جواهر دشت-جور محله-خان اله در خود جای داده است.مرکز این دهستان روستای سیاهکلرودهست که بر اساس سر شماری ۱۳۸۵ -۷۹۳ نفر جمعیت با ۲۴۹ خانوار را شامل می شود.از این تعداد ۳۸۵ نفر مرد و۴۰۸ نفر زن هستند.از کل جمعیت ۵۷۲ نفر باسواد و ۱۷۳ نفر بی سواد از تعداد باسواد ها ۳۱۰ نفر مرد و۲۶۲ نفر زن و از بی سواد ها ۵۰ نفر مرد و ۱۲۲ نفر زن هستند.

این دهستان از لحاظ امکانات و تاسیسات شهری آب -برق -تلفن-گاز-تلفن- جاده آسفالته-درمانگاه-مدرسه از ابتدایی تا دبیرستان-مخابرا ت-پست بانک-بانک-و... دارا می باشد.به همینجهت گردشگران از بابت امکانات رفاهی در مضیقه نیستند.جهت رسیدن به این روستا از تهران گردشگران می تواننداز دو مسیر وارد این روستا شوند.

-تهران-رشت-لاهیجان-رودسر-کلاچای-سیاهکلرود(این مسیر حدود ۴۰۰ کیلومتر طول دارد که با ایجاد آزاد راه قزوین رشت ۵ساعت زمان نیاز دارد)

۲-تهران-چالوس-رامسر-چابکسر-سیاهکلرود-(این مسیر حدود ۳۰۰ کیلومتر طول دارد و حدود ۴.۵ ساعت زمان نیاز دارد)

گردشگران می توانند از مناظر زیبا و امکانات طبیعی گردشگری سیاهکلرود در ما های مختلف سال نهایت استفاده رو ببرند که این مناظر شامل:رودخانه زیبای سیاهکلرود-باغات زیبای مرکبات-کوهای سر به فلک کشیده اطراف روستا-ییلاق زیبای جواهردشت-جنگلهای بکر روستا-استخر توریستی دوآب-صید ماهی قزل در سرچشمه رود سیاهکلرود در فصل بهار-زندگی با شبانان در فصل تابستان در ییلاق جواهردشت-خرید عسل و مرکبات و لبنیات طبیعی و
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:411 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


دهستان سیاهکلرود یکی از دهستانهای شهرستان رودسر در استان گیلان است. این دهستان در بخش چابکسر قرار گرفته است.
مرکز دهستان سیاهکلرود در کیلومتر ۵ جاده کلاچای به چابکسر می‌باشد. این روستا که از قدیم‌الایام محلی امن برای ساکنین بوده مورد توجه ویژه گردشگران قرار دارد. سیاهکلرود یه لحاظ جغرافیایی در دره‌های نیمه عمیق قرار گرفته که از جنوب به یکی از بلندترین کوه گیلان یعنی کوه سمام مشرف هست و از طرف شمال به دریای خزر منتهی می‌شود. کوههای سر به فلک کشیده پر از مرکبات و چای، دشتهای پر از شالی و قله‌های پر برف سمام، و رودخانه خشکرود رود محلی جذاب برای گردشگران را به وجود آورده است. به همین جهت سالانه گردشگران و کوهنوردان زیادی را به خود جذب می‌کند.
سیاهکلرود یکی از دهستان های بخش چابکسر شهرستان رودسر است سیاهکلرود شامل روشتاهای سیاهکلرود؛خیاط محله؛باجیگوابر؛ سجیدان؛مرسه ؛ شاهمرادمحله ؛ چایخانسر؛ خشکلات و کل محله و خود سیاهکلرود می باشد. در روستای خیاط محله ایستگاهی است مربوط به خودروهای دو دیفرانسیل قدیمی و اکثرا بدون پلاک و با نام جیب KM و جیپ روسی که از این خودروها علاوه بر انجام کارهای کشاورزی برای مسافرت به روستای زیبای جواهر دشت استفاده می شود. روستایی در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا و با اب وهوای بسیار خنک و بدون رطوبت که پذیرای جمع کثیری از گردشگران در فصل تابستان است.
برای رسیدن به روستای جواهردشت از میان جنگل های زیبای توسکا – راش و شمشماد و نارون رد خواهید شد. جاده دسترسی به جواهر دشت تا اوایل جنگل آسفالت بوده و در ادامه به جاده ای خاکی تبدیل می شود. که با توجه به میزان بارش های شدید باران در منطقه جنگلی جاده همواره با مشکل مواجه بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست . اقدام‌های لازم برای بهسازی جاده در حال انجام بوده ولی بسیار کند پیش می رود. با ورود به جواهردشت که دقیقا در پائین قله سمام قرار دارد دریای خزر در سمت شمال ؛کوه سماموس در قسمت جنوبی و شهرستان رودسر و بخش رحیم اباد در قسمت شمالی و شمال غربی کاملا قابل رویت است. در اطراف هم جنگلهای زیبا مشاهده می شود . با توجه به اقدامات انجام شده در جهت حفاظت از منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری عده ای از افراد سود جو محدوده روستا مشخص گردیده و از ورود دام به داخل روستا در طول روز جلوگیری به عمل می آید. شغل عمده مردم کشاورزی و دامداری است . پرتقال نارنگی چای برنج کیوی گل گاو زبان (مخصوص جواهردشت) از محصولات این روستا است. روستای قاسم اباد در جوار سیاهکلرود وجود داشته و از روستا های زیبای منطقه به شمار می رود. برای صعود به قله سماموس توصیه می شود با توجه به بکر بودن منطقه جواهر دشت که در سمت غربی جواهرده رامسر قرار گرفته از این منطقه استفاده گردد. علت معروفیت جواهرده نسبت به جواهردشت بیشتر به خاطر دارا بودن جاده اسفالته بوده و راه ورودی ان از شهر رامسر که معروفیت بیشتری نسبت به رودسر دارد. البته در این بین بی تفاوتی مسئولین شهرستان و استان نسبت به نقش توریست پذیری این منطقه کاملا مشهود است.
امید انکه مسئولین محترم از این همه موقعیت بکر در جهت توسعه صنعت توریسم استفاده نمایند. مشاهده مه صبحگاهی و شامگاهی و گله های گاو و گوسفند و استفاد از دوغ ماست محلی وشیر در منطقه جواهر دشت خاطرات خوبی را برای شما به یادگار خواهد گذاشت.

ورزش بومی مردم منطقه کشتی گیله مردی است که پهلوانان قدیمی همچون فغان و … در این روستا می زیستند. این روستا با توجه به کوچکی دارای تعداد زیادی خان در دوران گذشته بود که این وضعیت و خانه های قدیمی بعضی از این افراد در منطقه موجود است. این روستا به تمامی امکانات روستایی از قبیل جاده اسفالته اب برق گاز تلفن دبیرستان و بهداری و سالن ورزشی چند منظور دسترسی داشته و فعالیت در ان کاملا جاری است . این روستا تا کلاچای ۶ کیلومتر و تا چابکسر ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. رشته والیبال نیز از رشته های مورد علاقه جوانان منطقه بوده و زمین والیبال خیاطمحله هر روز پذیرای جمع کثیری از جوانان و به اصطلاح تیغی بازان منطقه است. که از روستاهای اطراف برای بازی به انجا می ایند که این روند در گذشته بیشتر نمایان بود.
تاریخ ثبت :1395/05/03 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:481 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon