Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی تهران جاهای دیدنی تهران مراکز تفریحی و گردشگری تهران هتل های تهران راهنمای سفر به تهران نقشه گردشگری تهران
مـــــــــنو
کلید واژه ها
دریاچه چیتگر و اکوسیستمی متفاوت در تهران دریاچه‌ شهدای خلیج فارس یا چیتگر، دریاچه‌ای مصنوعی است که شهرداری تهران به منظور تلطیف و کاهش آلودگی هوا آن را ساخته است. در این دریاچه که در شمال غرب تهران واقع است، امکانات مختلف تفریحی و رفاهی نیز وجود دارد.
همچنین از آن‌جا‌که در نزدیکی بسیاری از مکان‌های دیدنی و گردشگری تهران واقع شده، روزانه افراد زیادی به آن‌جا می‌روند.
#از_تهران_تا_طهران
دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج‌فارس دریاچه‌ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران و در منطقه ۲۲ شهرداری تهران واقع شده‌ است.
این دریاچه از شمال و شرق به محور چهار باغ و از جنوب و جنوب غرب به پارک جنگلی چیتگر و از غرب به بافت مسکونی منطقه ۲۲ شهرداری تهران محدود است.

سابقه طرح ساخت دریاچه‌ی مصنوعی شهدای خلیج‌فارس (چیتگر) به نخستین طرح جامع تهران که پیش از انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۴۷ تدوین شد، بازمی‌گردد. اما از آن زمان تاکنون بسیاری ساخت چنین دریاچه‌ای را رویا می‌دانستند.
با این وجود موضوع ساخت دریاچه مصنوعی شهدای خلیج‌فارس (چیتگر) در برنامه‌ی جامع دوم و سوم تهران نیز تکرار شد و در دوره اخیر شهرداری تهران، بالاخره برای نخستین بار و در این چند سال شهرداری تهران برای ساخت تنها دریاچه مصنوعی پایتخت شکل گرفت.
عملیات اجرایی ساخت دریاچه چیتگر در فضایی به وسعت حدود ۱۴۰ هکتار واقع در شمال پارک جنگلی چیتگر در محدوده شمال غرب پایتخت با سرعتی مضاعف دنبال می‌شود.

دریاچه چیتگر از بارش‌های فصلی و آب موقت رودخانه کن و روان آبهای تهران بهره می‌برد و می‌تواند در تعدیل هوای پایتخت و افزایش رطوبت هوا کمک کند.

این دریاچه با مساحت حدود ۳۵۵ هکتار و گنجایش ۳۵ میلیون مترمکعب آب در طرح جامع و طرح تفصیلی مصوب منطقه ۲۲ گنجانده شده است. همچنین این دریاچه به عنوان یک وسعت بزرگ آبی می‌تواند سفره‌های زیرزمینی تهران در غرب را سیراب کند. شهری که آرام آرام سفره‌هایش رو به تخلیه رفته با اجرای این پروژه عظیم می‌تواند از احتمال فرو نشست خاک جلوگیری کند.
این دریاچه‌ی مصنوعی که منبع تلطیف هوا در حوزه‌ی غرب تهران به شمار می‌رود، در کنار پارک جنگلی چیتگر می‌تواند اثرات بسیار مطلوبی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

با توجه به بافت پیچیده و ناهمگون و افزایش تراکم روزافزون جمعیت، شهر تهران با افزایش آلودگی بیش از حد استانداردهای بین‌المللی مواجه شده که در این راستا به دلیل وزش بادهای موسمی از سمت غرب به شرق همواره محیط بکر و دست‌نخورده شمال غرب تهران مورد توجه مسئولین واقع شده است.
پارک چیتگر با مساحت تقریبی ۹۵۰ هکتار از دیرباز مرکز جذب جمعیت جهت گذراندن اوقات فراغت ساکنان شهر تهران بوده‌ است. ولی به دلایل عدم استقرار کاربری‌های تفریحی مناسب و امنیت استفاده، بهره‌برداری دائمی از آن‌ها میسر نبوده است.

اهداف شکل‌گیری دریاچه مصنوعی شهدای خلیج‌فارس (چیتگر)
بالا بردن توان اکولوژیکی منطقه از طریق ایجاد و ارتقا قابلیت‌های تفریحی، تفرجی
جذب گردشگر و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال
کمک به رشد و توسعه اقتصادی
ایجاد چشم‌اندازهای زیبا، دل‌انگیز و منحصربه‌فرد برای منطقه
تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی
تلطیف هوای منطقه ۲۲، حوزه غرب
پاسخ به برخی نیازهای فیزیولوژیکی و روانی شهروندان
مشخصات دریاچه
حجم مخزن ۱۱- ۹.۵ میلیون متر مکعب
مساحت محدوده دریاچه بر اساس طرح تفصیلی ۳۳۰ هکتار
مساحت مخزن دریاچه حدود ۲۲۰ هکتار
حجم دریاچه پشت سد: ۵/۶ میلیون متر مکعب
سطح دریاچه: ۱۳۸ هکتار
طول دریاچه: ۱۶۵۰ متر
حجم خاکبرداری: ۸۶۹،۰۰۰ متر مکعب
آسفالت: ۱۷۳،۸۰۰ متر مکعب
منابع تأمین آب دریاچه
حدود ۸۰% از محل آب رودخانه کن و ما بقی از رواناب‌های حوزه میانی و سطحی منطقه تأمین می‌شود.
تأثیرات زیست محیطی
با توجه به موقعیت قرار گیری دریاچه و جهت باد غالب شهر تهران (شمال غرب - جنوب شرق)
نقش دریاچه چیتگر در نفس گیری تلطیف هوا و بالا بردن رطوبت شهر تهران خصوصاً در منطقه غرب آن حائز اهمیت است.
تاثیرات مثبت در جهت ارتقاء شرایط اکولوژیکی منطقه
امکان استفاده از آب دریاچه برای تأمین بخشی از آب مورد نیاز آبیاری پارک چیتگر و فضای سبز حاشیه آن
جاذبه‌های تفریحی، توریستی
ایجاد فضای تفریحی متفاوت با سایر مکان‌های تفریحی حوزه غرب تهران
ایجاد محیطی زیبا و دلنشین برای گردشگران منطقه ای و فرامنطقه‌ای
ایجاد محیطی مناسب برای ورزش‌ها و بازی‌های آبی
ایجاد یک مجموعه‌ی کامل و متنوع تفریحی، توریستی با توجه به قرار گیری در مجاورت پارک چیتگر، محور تجاری، اداری و خدماتی چهار باغ، مجموعه ورزشی آزادی و پارک ارم
ایجاد چشم‌اندازهای زیبا و متنوع با توجه به عناصر عملکردی درونی و بیرونی دریاچه
تاریخ ثبت :1395/05/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:652 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ژوراسیک پارک ژوراسیک تهران، تنها بوستان در ایران است که با به نمایش گذاشتن مجسمه‌های دایناسور‌های مختلف، امکان آشنایی بیشتر با این موجود عظیم الجثه را فراهم کرده است. این پارک نه تنها برای بچه‌ها، که برای بزرگسالان نیز جالب خواهد بود و پارکی است که از دیدن آن پشیمان نخواهید شد.
ژوراسیک پارک تهران یا بوستان دایناسورهای متحرک یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی در میدان بهرود سعادت آباد تهران است. این پارک با انواع مجسمه‌‌های دایناسور‌ها در گونه‌‌های مختلف و ابعاد واقعی نخستین پارک موضوعی پایتخت به شمار می‌رود که به معرفی انواع دایناسورها به همراه نمایش مجسمه‌های متحرک دایناسورها همراه با صدا و جلوه‌های ویژه می‌‌پردازد. احداث پارک ژوراسیک در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۲ خورشیدی به بهره‌برداری رسید.
مساحت کل بوستان ژوراسیک تهران ۳۰ هزار متر مربع است که در آن مجسمه متحرک ۲۸ دایناسور قرار گرفته است.
در این بوستان نام علمی، روش زندگی و خوراک دایناسورها به نمایش گذاشته شده است. این دایناسورها به شکل کاملاً طبیعی طراحی شده‌اند به طوری که قادر هستند پلک بزنند و دست و پای آن‌ها حرکت می‌کند. همچنین یک تخم دایناسور که نوزاد دایناسور از آن بیرون می‌آید و دوباره به داخل فرو می‌‌رود نیز طراحی شده است.
اصطلاح پارک ژوراسیک را نخستین بار مایکل کرایکتون پزشک و نویسنده‌ی آمریکایی در سال ۱۹۹۰ روی رمانش گذاشت و در سال ۱۹۹۳ استیون اسپیلبرگ فیلمی بر اساس همین کتاب ساخت. پس از آن فیلم در همه جای جهان در چندین شهر مهم دنیا مثل ورشو، هاوانا، لس آنجلس، کی یف، پارک موزه‌ی دایناسورها با نام «پارک ژوراسیک» ساخته شد. نخستین پارک ژوراسیک ایران نیز در سال ۱۳۹۳ در محله سعادت آباد (میدان بهرود)، انتهای بلوار پاکنژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق (پایین‌تر از پارک پرواز) مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
امکانات پارک
این پارک دارای پارکینگ، بوفه و سرویس بهداشتی و فضایی مناسب و کافی برای خانواده‌ها است. علاوه بر آن دارای کارگاه‌های آموزشی و فیلم، استودیو ژوراسیک، سینما سه بعدی و ژورا شاپ (کافی شاپ مخصوص ژوراسیک پارک) است.
دسترسی و زمان بازدید
آدرس: تهران، سعادت آباد، انتهای بلوار پاکنژاد، میدان بهروز، بلوار شقایق، پایین‌تر از پارک پرواز

زمان بازدید: تمام ایام هفته از ساعت ۹.۳۰ تا ۲۱.۳۰
#از_تهران_تا_طهران

تلفن تماس: ۲۲۳۶۷۶۶۰
تاریخ ثبت :1395/05/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:560 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
مراکز درمانی تهران عنوان آدرس تلفن
7تیر خیابان شهید رجایی روبروی خیابان شهرداری
داروخانه المهدی ميدان المپيك ـ پشت بازار ميوه و تره بار ـ روبروي بيمارستان ايرانيان 44711886
درمانگاه آلاله بلوار تعاون - حد فاصل آلاله - شهید رحمانپور
فیروزآبادی خیابان فداییان . نرسیده به میدان عبدالعظیم
501 ارتش فاطمي-خ اعتماد زاده 5-88028931
503 ارتش خ آزادي خ استاد معين خ هرمزان 6-66832745
آبان كريم خان زند-خ عضدي-خ آبان جنوبي 9-88902786
آپادانا قرني-پ.217 8-88827045
آرش فلکه سوم تهرانپارس، خیابان 196 شرقی 77883283
آرش روئین تن فلکه سوم تهرانپارس 77860081
آريا بلوار كشاورز-تقاطع وصال شيرازي 5-88967181
آزاده ميدان رسالت - اول سرسبز غربي خ آزاده پلاك 746 77808927
آزادي خ آزادي خ ميمنت روبروي آتش نشاني 7-66035144
آزمایشگاه ایران خودرو شهرک پیکان شهر - مرکز درمانی بهداشتی ایران خودرو - کد پستی 14967 44180126-8
آزمایشگاه باختر ولیعصر نرسیده به امیر اکرم پلاک 335 66400877
آزمایشگاه تشخیص طبی پاسکال میدان انقلاب ضلع جنوب غربی درمانگاه اسفند طبقه اول واحد 4 66421531
آزمایشگاه تیموری خیابان گل هل پلاک 4 44727405
آزمایشگاه رایت خیابان ولیعصر بین منیریه وفرهنگ پلاک 1055 طبقه 1 55382555
آزمایشگاه و مطب پزشک عمومی بلوار دهکده المپیک-م المپیک-کوچه اداره برق 44111476
آزمایشگاه و مطب دکتر بهرامی نژاد شهرک راه آهن-بلوار کاج-نبش بنفشه 13 44727405
آزمایشگاه و مطب دکتر عابدینی شهرک راه آهن-بلوار گلها-یاس6-پ21 44702523
آزمایشگاه و مطب دکتر میر مسعودی(اطفال) بلوار دهکده المپیک-م المپیک-کوچه اداره برق 44109211
آزمایشگاه و مطب نور دانش بلوار دهکده المپیک-ضلع جنوب غربی میدان-روبروی تره بار 44143070
آسایشگاه معلولین خواجه عبدالله انصاری، خیابان تیسفون
آسيا احمدقصير(بخارست)-روبروي دانشگاه علامه طباطبائي 88733571
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:504 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران بیکس تهران بی شک رستوران بیکس یکی از معروف ترین رستوران‌های تازه تاسیس است که گروه معماری کمپانی مانسون(mansoon) در واکنش محلی به غذاهای مرسوم کالیفرنیایی ، طراحی کرده است. منوی غذاها در این رستوران بسیار متعدد است . از ماهی آزاد کبابی، آووکادو و پرفیوم با کرم سیب زمینی ترد گرفته تا میگو سوخاری و ماکارونی گشنیز و لیمو.نمای داخلی رستوران بسایر مدرن و لوکس بوده و مجهز به کف بندی مرمر طوسی رنگ، کافی شاپ با لوازم فلزی و استیل و کاناپه‌های راحتی قرمز رنگ است. در محوطه بیرون ، از مبلمان فلزی و سفید در حیاطی بسیار بزرگ استفاده شده است که پارکیگ اختصاصی از سایر تسهیلات آن است. ناگفته نماند این رستوران در خیابان گاندی قرار دارد. تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:638 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران کافه شمرون تهران کافه شمرون یک رستوران دنج در مکانی آرام واقع درباغ موزه هنری در اللهیه است که به علت غذاهای فانتزی و صبحانه با منوی متفاوت خود بسیار معروف شده است. برخی معتقدند، کیک این کافه رستوران در تمام تهران بی‌نظیر است. بوفه همه روزه برای صرف صبحانه آماده است، اما میهمانان همچنین می توانند یک قهوه یا چای با یک تکه از کیک هویج، کیک زنجبیل و یک لیموناد یا چای سرد و برگر و یا لازانیا در باغ زیبای آن صرف کنند. مساحت باغ حدود یک هکتار بوده و سه درخت تنومند، آبشار زیبا و مجسمه‌های سنتی، یادآور معماری باستانی ایرانیان است. دکور داخلی این کافه متعلق به دوران پهلوی است. تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:702 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
نمایشگاه تهران اسیس شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران به سال 1338 بر می گردد و پس از اختصاص اراضی نمایشگاه در مکان فعلی ،در سال 1346 فعالیت ساخت سالنهای نمایشگاهی و اداری آغاز و در سال 1348 اولین نمایشگاه بین المللی خود را با نام نمایشگاه آسیایی به مدت 21 روز و با حضور 33 کشور برگزار نمود و پس از آن روند برگزاری نمایشگاهها توسعه مناسبی پیدا نمود وتهران را به عنوان یکی از زیباترین مراکز نمایشگاهی دنیا به جهانیان معرفی نمود .

شرکت نمایشگاهها در سال 1355 به عضويت اتحاديه نمايشگاههاي بين المللي UFI در آمده است و هم چنین عضویت اتحادیه جهانی نمایشگاهها BIE که مسئولیت برگزاری نمایشگاههای اکسپو رادر جهان به عهده دارد را نیز دارا می باشد .

اهم وظایف شرکت نمايشگاههاي بين المللي جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل می باشد:
• برگزاری نمایشگاههای تخصصی ، اختصاصی و بین المللی بازرگانی در داخل وخارج از ایران
• همکاری با اتحادیه های نمایشگاههای جهانی وقبول عضویت آنها و شرکت در سمینارها و کنفرانسهای مربوط و اقدام به تشکیل اینگونه مجامع با رعایت قوانین و مقررات در ایران
• نمایش و معرفی دستاوردها و تولیدات صنعتی ،معدنی،کشاورزی و خدمات بازرگانی فنی و مهندسی کشور جمهوری اسلامی ایران از طریق برپایی و اداره مراکز و غرفه های نمایشگاهی در داخل و خارج از ایران
• مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در امور مربوط به وظایف شرکت اعم از وظایف جاری و یا تاسیس و یا مشارکت در تاسیس نمایشگاههای دائمی و موقت داخلی و خارجی از طریق سرمایه گذاری.
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:485 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آشنایی با تاریخچه‌ی متروی تهران از هنگامی که اولین قطار شهری در سال 1863 میلادی در لندن به کار افتاد تا زمان حاضر که اکثر شهرهای مهم دنیا دارای شبکه‌های مترو و قطارهای سریع السیر بین شهری هستند حدود 142 سال می‌گذرد . اولین قطار مترو به یک موتور بخار مجهز بود که سوخت آن از ذغال سنگ تامین می‌شد و دود ناشی از این سوخت ، تونل‌های مترو را آلوده می‌ساخت و از طریق لوله‌هایی مثل لوله بخاری به خارج هدایت می‌شد.

سابقه بحث و گفتگو درباره احداث قطار شهری در تهران به 110 سال قبل باز می‌گردد. تاسیس تراموای شهری از جمله نکات پیش بینی شده در امتیاز نامه‌ای بود که بارون ژولیوس دو رویتر در عهد ناصرالدین شاه روی کاغذ آورد. اولین طرح شبیه به متروی امروزی که برای تهران طراحی و اجرا شد ، طرح واگن اسبی بود که از حرم حضرت عبدالعظیم تا میدان حُر امروزی کشیده شده و تا سال 1310 نیز دایر بود .

در مهرماه 1353 مطالعات مربوط به حل مشکلات ترافیک متروی تهران توسط شرکت‌های مشاور خارجی از جمله سوفرتو منتج به پیشنهاد سیستم اتوبان مترو ( با 7 خط ) گردید. بر اساس این مطالعات، احداث مترو به عنوان اساسی‌ترین راه حل بهبود ترافیک تعیین گردید. شرکت‌های فرانسوی از سال 1356 عملیات اجرایی احداث خط 1 مترو را در اراضی شمال تهران (بزرگراه شهید حقانی کنونی ) آغاز نمودند .بخشی از وظایف شرکت‌ها به عنوان مهندسین مشاور راه‌آهن شهری تهران و حومه به شرح زیر بوده است : کلیه مطالعات فنی شامل عملیات نقشه برداری و شناسایی زمین ، تهیه پرونده‌های توصیفی و کاربرد و مشخصات فنی و نقشه‌های اجرایی و تدارک انعقاد قرارداد با پیمانکاران و نظارت بر عملیات ساختمانی ، نظارت بر ساخت و نصب تجهیزات ثابت و وسایل محرکه ، تهیه آیین نامه‌ها و برنامه‌های بهره‌برداری و آموزش کادر ایرانی ... عملیات اجرایی مترو تا آذر 59 نیز ادامه یافت ولی در این زمان و درپی جریانات انقلاب نمایندگان شرکت‌های خارجی ایران را ترک نمودند و در اواخر سال 60 هیئت وزیران توقف کامل طرح توسط مشاوران خارجی را اعلام نمود. در سال 63 پس از ارائه گزارشی از طرف جمعی از کارشناسان توانمند و مستعد ایرانی در خصوص لزوم احداث مترو، در فروردین ماه 64 هیئت وزیران اجرای طرح متروی تهران را تصویب وفعالیت‌های مترو مجددا در تهران آغاز شد.

برنامه اول مترو : شامل احداث خط 1 ( میرداماد - حرم مطهر ) خط 2 ( دردشت - صادقیه ) و مسیر برون شهری خط 5 ( تهران - گلشهر ) جمعا به طول 90 کیلومتر با 52 ایستگاه می‌باشد. فعالیت‌های اجرایی این برنامه از سال 1366 با عقد مشارکت مدنی با سیستم بانکی آغاز گردید . در حال حاضر 72 کیلومتر از این خطوط با 36 ایستگاه در حال بهره‌برداری است و تا پایان سال 84 باقیمانده خطوط برنامه اول نیز به بهره‌برداری خواهد رسید و بدین ترتیب تهران مقام نوزدهم را در سطح شهرهای صاحب مترو در جهان بدست خواهدآورد. برنامه دوم مترو : این برنامه شامل طرح توسعه خط 1 از ایستگاه میرداماد تا میدان تجریش ، احداث خط 3 از منطقه اُزگُل تا شهرک ولی عصر در جنوب غرب تهران ، احداث خط 4 از میدان شهید کلاهدوز تا شهرک اکباتان و طرح توسعه خط 2 از دردشت تا پارک جنگلی سرخه حصار می‌باشد . ساخت و بهره‌برداری از خطوط مترو در برنامه دوم از سال 84 شروع و تا سال 1390 ادامه خواهد یافت . با اتمام برنامه دوم طول احداث خطوط مترو به 2/164 کیلومتر و 121 ایستگاه خواهد رسید و در حدود 3 میلیون از سفرهای شهر تهران به وسیله مترو انجام خواهد شد .

سال 1350 شروع مطالعات اجتماعی، اقتصادی و ترافیکی شهر تهران وپیش بینی تغییرات آن برای سال 1370توسط شرکت‌های سوفرتو و RATP سال 1353 ارایه گزارش نهایی و انتخاب سیستم مختلط (سیستم مختلط شامل یک شبکه خیابانی با یک کمربندی در پیرامون منطقه مرکزی و دو بزرگراه برای نواحی تازه ساز شهری و یک شبکه مترو با 7 خط که به وسیله شبکه اتوبوس رانی و تاکسی‌رانی تکمیل می‌شد) .

سال 1354 تصویب قانون تاسیس شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) سال 1356 شروع عملیات اجرایی.

سال های 65-1359 توقف کامل طرح به دلیل جنگ تحمیلی.

سال 1374 عقد قرارداد برای خرید تجهیزات ثابت و متحرک خطوط 1 ، 2 و 5

سال 1377 بهره‌برداری از قطار سریع السیر تهران - کرج

سال 1378 بهره‌برداری از بخش غربی خط 2، از ایستگاه صادقیه (تهران) تا امام خمینی (ره) .

سال 1380 بهره‌برداری از نیمه شمالی خط یک، از ایستگاه میرداماد تا علی آباد به طول 14.6 کیلومتر و 17 ایستگاه.

سال 1381 * افتتاح و بهره برداری از پایانه و تعمیرگاه غرب خط 2 متروی تهران * بهره‌برداری از خط یک از ایستگاه علی‌آباد تا حرم مطهر به طول 10.8 کیلومتر و 3 ایستگاه.

سال 1382 بهره برداری از بخش شرقی خط 2، از ایستگاه امام خمینی (ره) تا بهارستان به طول 2 کیلومتر و 2 ایستگاه.

سال 1383 * افتتاح و بهره برداری از ایستگاه ایران خودرو (خط 5) * بهره‌برداری از خط 5 از ایستگاه کرج تا گلشهر به طول 10کیلومتر.

سال 1384 * افتتاح و بهره‌برداری از ایستگاه چیتگر (خط 5) * افتتاح و بهره‌برداری از ایستگاه باقرشهر (خط 1) * افتتاح و بهره‌برداری از پایانه فتح آباد غزاله طبرسی دانشجوی کارشناسی خط و سازه‌های ریلی دانشکده مهندسی راه‌آهن- دانشگاه علم و صنعت
تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:550 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تهران، بزرگترین شهر و پایتخت ایران و بیست و پنجمین شهر پر جمعیت دنیاست،‌ که از شمال به نواحی کوهستانی، و از جنوب به نواحی کویری منتهی شده، در نتیجه در جنوب و شمال، آب و هوای متفاوتی داره. نواحی شمالی از آب و هوای سرد و خشک و نواحی جنوبی از آب و هوای گرم و خشک برخوردارن. این شهر، ترکیب حیرت انگیز مدرنیته و ساختار سنتی و مستحکم یک شهره. یک شهر با اصالت چند هزار ساله، که روزگاری "شهر ری" جایی که امروز جنوب تهران به حساب میاد، پایتخت سرزمین پارس بوده. تهران شهریست که از ترکیب همگون بناهای کهن، مسجدهای باشکوه، عمارت های مجلل، پارک های مصفا و بناهای مدرن تشکیل شده. با این که تهران به عنوان یک شهر تاریخی شناخته شده نیست، اما سفر به این شهر جاذبه های متفاوت اما جالب خودش رو داره، که دیدنشون رو نباید از دست داد. تاریخ ثبت :1395/04/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:517 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ارم بزرگترین پارک ایرانه که ۴۰ سال قبل ساخته شده و ۷۰ هکتار وسعت داره. این شهربازی با ۲۸ نوع وسیله بازی و تفریحی برای کودکان و بزرگ سالان دو بخش جداگانه دارد . قایقرانی در دریاچه ۸ هکتاری پارک ارم حال و هوای آدم رو عوض می کنه. غرفه های مواد غذایی ، کافی شاپ ، رستوران سنتی و رستوران جزیره هم در خدمت بازدید کننده ها هستن. جای پارکش هم عالیه. پارک ارم روزهای عادی از ساعت ۱۷ تا نیمه شب و روزهای تعطیل از ۱۰ صبح تا نیمه شب فعاله . تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:484 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
باغ فردوس نه تنها یک قصر تاریخی قجری در شمال تهرانه بلکه امروز نگینی ماندگار و دیرینه در پیشانی تهرانه. گچ بری های کم نظیر دوره قاجاریه و توخالی بودن آویزهایی که از سقف پایین اومدن، از جذاب ترین بخش های این عمارت زیباست.در سال ۱۳۵۰ ساختمان موجود در باغ به مرکز فرهنگی و هنری و نمایشگاهی تبدیل شد و بعد از انقلاب هم در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:466 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
مجموعه ای از بناهای تاریخی در فضایی به وسعت ۳۰۰ هکتار، در شمالی ترین و خوش آب و هواترین نقطه شهر تهران . یکی از زیباترین مجموعه های فرهنگی و هنری شهر تهران رو شامل می شه که به کاخ سعدآباد مشهوره. بخشی از این مجموعه در اختیار نهاد ریاست جمهوریه و بقیه فضا، در طول سال میزبان علاقمندان به تاریخ ایرانه. کاخ های موجود در مجموعه، در زمان قاجار ساخته شده اند و سکونتگاه ییلاقی شاهان قاجار بوده اند. در این مجموعه بناهای تاریخی موزه های متعددی وجود داره، مثل موزه استاد فرشچیان ، موزه مینیاتور، موزه سبز، موزه ظروف سلطنتی و ... تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:503 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
نکته جالب خانه مشیر الدوله پیرنیا اینه که سر ستون ها به جای اینکه از زمین شروع بشن از سقف طبقه اول شروع شدن و فقط طبقه دوم ستون داره .
نقش شخصیت های اساطیری و تاریخی روی کاشی های این عمارت قابل مشاهده اس و گچ بری هاش هم واقعا دیدنیه .
تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:495 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بام تهران به بخش بالایی ولنجک و قسمت ابتدای تله کابین توچال گفته می‌شود. این مجموعه‌ که بین بخش پارکینگ تله کابین و ایستگاه اول آن بصورت جاده آسفالته بوده و به علت وجود مناظر زیبای کوهستانی و نیز دید زیبا از بالایی‌ترین نقطه شهر تهران موجب شده شهروندان تهران برای استفاده از طبیعت و مناظر زیبا، این جاده را به‌عنوان مسیری تفریحی و محلی برای پیاده‌روی انتخاب کنند، یکی از دیدنی ترین مکان های تهران به حساب می آید.

خیابان بام تهران از ارتفاع ۱۸۳۰ متری در انتهای خیابان ولنجک تهران آغاز و در ارتفاع ۱۹۱۰ متری از سطح دریا در ایستگاه ۱ تله کابین توچال به پایان میرسد.

تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:446 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
شهر ورزش ـ قوری چای محلی که روزی شنیدن نام آن فضایی نامناسب توأم با آلودگی های زیست محیطی را به یاد می آورد ، امروز به محلی برای تفریح و ورزش و گذران اوقات فراغت شهروندان ساکن این منطقه تبدیل شده است. این پارك در محدوده منطنقه 21 واقع در جنوب آزاد راه تهران -كرج به پارك جنگلي چيتگر قرار گرفته، محیطی مناسب برای تفریح به حساب می آید پارکینگ طراحی شده برای مجموعه قوری چای با ظرفیت پارک 2000 خودرو از مهم ترین امکاناتی بوده است که هنگام ساخت این بوستان از نگاه تیزبین طراحان آن به دور نمانده است. خیالتان راحت باشد.

تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:530 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج‌فارس دریاچه‌ای مصنوعی است که در شمال غرب و منطقه22تهران واقع شده است. این دریاچه مصنوعی در شمال پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته و جنوب آن به آزاد راه تهران-کرج، شمالش به بزرگراه همت، شرق آن به بزرگراه آزادگان می‌رسد و از غرب به بافت مسکونی منطقه ۲۲ شهرداری تهران محدود می‌باشد.حدود ۸۰ درصد از آب این دریاچه از محل آب رودخانه کن و مابقی از روان‌آب‌های حوزه میانی و سطحی منطقه تأمین می‌شود.
دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر به دلیل قرارگرفتن در مسیر بادهای غربی- شرقی تهران می‌توانند علاوه بر تلطیف هوا و بالا بردن رطوبت در سطح شهر تهران با استقرار کاربری‌های تفریحی - گردشگری مناسب سهم به سزایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد. این دریاچه همچنین علاوه بر ایجاد چشم اندازهای زیبا و منحصربه‌فرد می‌تواند سبب کاهش خطرات ناشی از سیلاب‌های فصلی و همچنین تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی گردد
تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:482 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آبشار زیبای شاهاندشت در قسمت شرقی جاده هراز و در فاصله 100 کیلومتری شهر تهران، در کنار روستای شاهاندشت (شونادشت) واقع شده است. این آبشار بلند حدود 50 متر ارتفاع دارد که از کنار قلعه ملک بهمن عبور کرده و به سمت پایین سرازیر می‌شود. قلعه ملک بهمن در جنوب آبشار قرار دارد و قدمت آن دست کم به دوره ساسانی باز می‌گردد که یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های کوهستانی رشته کوه البرز به شمار می‌رود.
ظاهرا این قلعه به نام ملک بهمن (ملک قلا)، آخرین امیر سلسله استندر لاریجان نامیده شده است. سلسله استندر متعلق به زمان حکومت شاه طهماسب صفوی بوده. این قلعه بنا به فرمان شاه عباس صفوی در سال ۱۰۰۵ هجری تسخیر گردید.قلعه ملک بهمن به شماره 2788 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:429 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آبشار زیبای شاهاندشت در قسمت شرقی جاده هراز و در فاصله 100 کیلومتری شهر تهران، در کنار روستای شاهاندشت (شونادشت) واقع شده است. این آبشار بلند حدود 50 متر ارتفاع دارد که از کنار قلعه ملک بهمن عبور کرده و به سمت پایین سرازیر می‌شود. قلعه ملک بهمن در جنوب آبشار قرار دارد و قدمت آن دست کم به دوره ساسانی باز می‌گردد که یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های کوهستانی رشته کوه البرز به شمار می‌رود.
ظاهرا این قلعه به نام ملک بهمن (ملک قلا)، آخرین امیر سلسله استندر لاریجان نامیده شده است. سلسله استندر متعلق به زمان حکومت شاه طهماسب صفوی بوده. این قلعه بنا به فرمان شاه عباس صفوی در سال ۱۰۰۵ هجری تسخیر گردید.قلعه ملک بهمن به شماره 2788 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:578 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ملی کویر در 50 کیلومتری جنوب شرقی تهران و در غرب کویر مرکزی ایران و شرق دریاچه نمک قرار دارد. اراضی مسطح این پارک با پوشش گیاهی کویری و نیمه کویری، زیستگاه پستاندارانی چون جبیر، آهو و گونه‌های با ارزشی چون یوزپلنگ و گورخر است. در ناحیه کوهستانی بخش شمالی پارک، کل و بز و قوچ و میش به سر می‌برند.

پرندگانی چون کبک و تیهو بومی‌این منطقه هستند ولی هر سال پرندگان مهاجری چون فلامینگو، آنقوت، سرسبز و خوتکا به آب بندهای این منطقه می‌آیند.علاوه بر آن در این پارک آثار فرهنگی و تاریخی مانند کاروانسرای قصر بهرام و باقی مانده آثار کاروانسرای عین الرشید نیز به چشم می‌خورد.

تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:517 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
شکارگاه حفاظت شده 28هکتاری ورجین در 15 کیلومتری شرق تهران قرار دارد و دسترسی به آن از مسیر جاده لشگرک امکان پذیر است. تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:470 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
این منطقه در شمال و شمال شرقی تهران و در فاصله 90 کیلومتری آن قرار دارد و به دلیل وجود رودهای پر آب، از مناطق آب خیز ایران به شمار می‌رود. منطقه لار به علت غنای ساختارهای طبیعی، گونه‌های مختلفی از حیات وحش مانند قوچ، میش، پلنگ، گراز، روباه، شغال و 97 گونه پرنده و انواع خزندگان را در خود جای داده و از گستره بسیار متنوع گیاهی نیز برخوردار است. عقاب طلایی، گونه‌ای بی‌همتا، تنها در این حوزه از ایران زیست می‌کند و بومی‌این منطقه است. تاریخ ثبت :1395/04/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:556 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon