Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی تونس جاهای دیدنی تونس مراکز تفریحی و گردشگری تونس هتل های تونس راهنمای سفر به تونس نقشه گردشگری تونس
مـــــــــنو
کلید واژه ها
تاريخچه :
در قرن اول ميلادي اولين ساكنين بنام پاپوت در اينجا سكونت كردند و در قرن دوم تحت سلطه حكومت روم قرار گرفتند . در قرن 13 ، ديواره هاي اطراف شهر ساخته شد و شهر حمامت در قرن 15 بنا گرديد. اين شهر سپس بدست اسپانيا و بعدها توسط عثمانيها تصرف شد.

حمامت شهري بسيار زيبا وديدني و به سبك عربي كه داراي برج وباروهاي مستحكم مي باشد در اين شهر بازارها و جذابيت دنياي قديم آن به خوبي محفوظ مانده است مکان هایی همچون بازار مسقف عربي ,حمام ,كاروانسرا و قهوه خانه سنتي از آن جمله می باشند . اين شهر يكي از مراكز توريستي و نماد فرهنگي د ر تونس محسوب ميشود و به دو بخش حمامت قديم و ياسمين حمامت تقسيم می شود و عواملی كه باعث جذب توريست در اين شهر ميشود عبارتند از : هتلهاي مجلل و رويائي با رستورانهاي متنوع ,سالن هاي آمفي تئاتر ,برنامه هاي جذاب روزانه وهفتگي ,مراكز آب رساني ,بوتيك هاي زيبا ,درختان نخل ,درياي لاجوردي با سواحل شني كه تعطيلات متفاوت و ويژه اي را براي تمام جهانگردان در تمام سنين امكانات مناسبي فراهم می نماید .
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:348 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فرودگاه تونس :
فرودگاه بين المللي كارتيج تونس 8 كليومتر با مركز شهر تونس فاصله دارد.


حمل و نقل عمومی تونس :
تونس داراي سيستم مترو، اتوبوس و تاكسي مي باشد. سيستم مترو براي دسترسي به مراكز مهم شهر مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع این سیستم بصورت تراموا عمل مي نمايد. براي استفاده از تاكسي متر حتما به راننده گوشزد نمایید و یا مطمئن شوید که تاکسی متر او سالم باشد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:377 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این مجموعه تاريخي تفريحي يكي از بزرگترين مراكز تفريحي در حمامت محسوب مي شود كه در سال 2003افتتاح گرديده است و به ديسني لند آفريقا مشهور است اين مركز تفريحي داراي 17 بخش شامل : گنجينه كارتاژ بازيهاي آبي تونل وحشت رودخانه خروشان سافاري افريقايي بوم رنگ شهر گمشده برادران بارباروس و ديدنيهاي بسيار مي باشد. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:363 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
طلاعات عمومی
پايتخت : تونس
واحد پول : دينار تونس
اختلاف ساعت با ايران: 2 و نيم ساعت عقب تر از تهران
ولتاژ برق :220 ولت
زبان رسمي: عربي
زبان رايج: فرانسه، ايتاليايي و انگليسي
كد بين المللي تلفن: 00216
طول پرواز از تهران : حدود 5ساعت
فاصله شهر حمامت از پايتخت: 60 كيلومتر
آب و هوا: دراراي آب و هواي مديترانه اي با تابستانهاي گرم و زمستانهاي ملايم مي باشد.
ساعت كار فروشگاهها : يكشنبه تا پنج شنبه 8 تا 12 و 15 تا 18 مي باشد.

شماره تلفنهاي اضطراري:
پليس 197
آتش نشاني 198
اورژانس 261


شهرهای تونس:

شهر تونس:
شهري قديمي و باقيمانده از قرن 12 ميباشد كه اين شهر داراي قلعه اي با دروازه هايي براي ايجاد ارتباط با خارج بازارهاي شلوغ با معماري اسلامي حمام هايي به سبك عربي كاروانسراي خيابانهاي رنگارنگ كه هر خيابان در شهر مدينه نمايانگر تجارتي متفاوت است و بهترين تجار در اين شهر به تجارت جواهر آلات ابريشم عطر و سنگهاي قيمتي ميپردازند.
مدينه به عنوان يك سايت مهم توريستي از طرف سازمان يونسكو انتخاب شده است
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:442 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تونس كه شمالي ترين كشور افريقا محسوب مي شود از شرق به ليبي از غرب به الجزاير و از جنوب به سواحل درياي مديترانه محدود مي شود تونس داراي مرز آبي با ايتاليا و مالت مي باشد و اكثر مردم در اين كشور داراي نژاد عرب هستند سواحل زيباي درياي مديترانه در تونس و گنجه هاي تاريخي آن همه ساله شاهد حضور ميليونها توريست خارجي مي باشد . سواحل شنهاي طلائي در كنار درياي لاجوردي كشتزارهاي زيتون ومركبات فراوان از يك سو و آثار باقيمانده از دوران فينيقي ها كارتاژها رومي ها عثماني ها همراه با معماري اسلامي عربي و مراكز اقامتي و تفريحي در اين كشور با 730 هتل مجهز و مجلل در شهرهاي حمامت سوس نابوئل و آثاري همچون مسجد جامع ابن خلدوم قصرهاي با شكوه اشيا عتيقه موزه ها جواهرات بربر و داراي قالي كه نمادي از عصر باستان اين كشور ميباشد و براي جلب توجه مسافرين و جهانگردان هم چشمي مي كنند همه اين آثار همراه با مهمانوازي مردم تونس را در آفريقا به يك مركز توريستي تبديل كرده است . شهر تونس با تمام جذابيت هايش هر ساله توريست هاي بسياري را جذب مي كند. شما ميتوانيد در يك نگاه رازهاي بسياري را از سنت هاي قديم و جالب آن كشف كنيد. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:382 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

اطاقهای موزه عموما به نام موزائیکهائی که در آنها پیدا شده است نام گذاری شده است,مثل اطاق دوگا Dougga که نام شهرکی رومی در نزدیکی پایتخت تونس بوده است یا اطاق بولا رجیا Bulla Regia و تالار اصلی که پونیک نام دارد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:353 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

بزرگترین و قدیمی ترین موزه تونس , موزه ای بی مانند از انواع موزائیک که از بعضی جهات همانند موزه لوور پاریس می باشد. بیشتر موزائیکها متعلق به قرون ۲ تا ۴ بعد از میلاد مسیح می باشد که عموما برای تزئین ویلاهای افراد متمول تونس و رومیها استفاده شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:347 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این خیابان یکی از معروفترین و شیک ترین خیابانهای شهر تونس است و محل تفریح جوانان و مردم این شهر است. در این خیابان ۲ نماد کاملا مجزا از نوع معماری غربی( فرانسوی) و عربی کاملا مشهود است همچنین برای خرید می توانید به خیابان شانزلیزه این خیابان رفته و انواع لباسهای مارک دار آن که دارای قیمتهای مناسبی نیز می باشد استفاده کنید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:364 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این مسجد یکی از معتبر ترین مساجد تونس است که در پایتخت این کشور واقع شده است و یکی از مشخصه های اصلی معماری شهر تونس است که بازتاب دهنده ۹۹% از اعتقادات مذهبی و دینی مردم است.
نام این مسد به معنی درخت زیتون است که بر گرفته شده از تدریس در زیر درخت زیتونی است که در این مسجد وجود داشته است. تاریخ بنای این مسجد به قرن ۷ هجری باز می گردد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:425 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

قسمت قدیمی شهر تونس که شامل ساختمانهای قدیمی و آثار تاریخی به جای مانده از دوران رومی اسلامی و عثمانی است که شامل خانه های قدیمی مسجد مدرسه و سایر مشخصه های معماری قدیم تونس است.
این منطقه در قلب شهر تونس و در میان ساختمانهای جدید و مدرن قرار گرفته است که همچون نگینی بر دل شهر تونس است که امروزه به یکی از پر طرفدارترین مناطق بازدیدی تونس تبدیل شده است که لذت گشت و گذار و خرید در بازارها و کوچه های قدیمی شهر را به گردشگران القاء می کند.
این منطقه بیضی شکل حدود ۳۰ هزار متر مربع مساحت دارد و شامل مسجد, بازار ,حمام ,مدرسه, کافه ,صنایع دستی و سایر الزامات شهری است
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:352 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این کلیسا یک کلیسای قدیمی هست که به علت کوچکی آن فقط بعضی از مراسم خاص در آن انجام میشود.
تنها کلیسای کاتولیک رومی که در حال حاضرفعال است کلیسای سنت وینسنت پائول Cathedral of St. Vincent de Paul است.
در سال ۱۸۸۴الحسین ابن محمود یکی از مستبدین طرفدار فرانسه شروع به ساخت این کلیسا نمود و زمین و محدوده آنرا مشخص نمود که در نهایت تپه پونیک برای این منظور انتخاب گردید که از مکانهای مختلف شهر تونس قابل بازدید بود.
در این محل قبلا معبدی به نام آسکولاپیوس (Aesculapius) وجود داشته که این کلیسا بر روی آن معبد قدیمی ساخته شد.
ابتدا طرح آن که ترکیبی از معماری گوتیگ و بیزانس بود به تصویب پادشاه Louis-Philippe رسید و سپس عملیات ساخت آن شروع شد.
بعد از اتمام کار تنها صلیب بر افراشته تونس بر بالای گنبد آن قرار گرفت که نشان از قدرت مسیحیان در تونس بود.
این کلیسا بین سالهای ۱۸۸۴ تا ۱۸۹۰ میلادی تحت سرپرستی و نظارت دولت فرانسه انجام شد.
این کلیسا از زمانی که کاردینا لاویجر (Cardinal Lavigerie) به عنوان اسقف اعظم الجزایر و کارتاژانتخاب گردید و همچنین از زمانی که کلیسا توانسط منابع مالی و موقوفات کلیسا را جمع آوری کند توانست از قدرت و نفوذ زیادی در منطقه آفریقا بهره مند گردد.
این کلیسا در نظر بسیاری از اهالی و شخصیتهای مذهبی کلیسا با شکوه و جلال خاصی ساخته و تزئین شده بود.
بعد از مرگ کاردینا لاویجری جسد وی در همان محل دفن شد که بعدا به فرانسه منتقل گردید و در گورستان بایون (Bayonne) در منطفه ای در شمال غرب فرانسه به خاک سپرده شد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:351 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این کلیسا در تپه های باستانی کارتاژ واقع شده و ملقب به کلیسای کاتولیک روم است.نوع معماری آن بیزانسی شمال آفریقا هست که در فاصله سالهای ۱۸۸۴ تا ۱۸۹۰ میلادی ساخته شده است.
این کلیسا بر روی تپه ای قدیمی بنام بیرسا ((Byrsa که در نزدیکی محل پیدایش پونیکیهای قدیم و سپس شهر رومیها بوده واقع شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:379 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

در این منطقه شما می توانید منازل رومی را پیدا کنید و نحوه زندگی مردم را در این دوره ببینید ضمن اینکه در آن حمامهای رومی نیز قابل مشاهده است.
منطقه Bulla Regia و Dougga از جمله مفاخر معماری دوره تاریخی رومی آفریقایی است که شاهدی بر ظهور تمدن جدیدی در این منطقه از آفریقا است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:323 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

این شهر که بازمانده آثار تاریخی لیبی – پونیکی است از دوره روم باقی مانده است.باقی مانده این شهر تاریخی که نمایانگر نحوه زندگی مردم در زمان اشغال تونس ( پونیک ) توسط رومیها بوده و شامل تئاتر رومی حمام آثار معماری معابد ساختمانها کاخها و سایر آثار به جای مانده از آن دوره است که به عنوان یکی از مفاخر معماری تاریخی تونس محسوب می شود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:476 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سیدی بو سعید شهرکی بندری در ۲۰ کیلومتری شمال شهر تونس پایتخت کشور تونس واقع شده است. این شهر نام خود را از رهبری مذهبی و مسلمان که سالها در این منطقه زندگی می کرده گرفته است.
ابو سعید ابن خالف ابن یحیی اتامینی ال یحیی (Abou Said ibn Khalef ibn Yahia Ettamini el Beji)
دراین منطقه ای که قبلا جبل المنار( Jabal el-Menar) نامیده می شد سکونت گزید.
در افسانه ها و داستانهای این منطقه نقل قول میکنند که سنت لوئیس Saint Louis برای جنگ به این منطقه آمد اما افسون یک شاهزاده بربر گردید و از جنگ منصرف گردید به همین دلیل اسم وی به پرنس حامی روستا تغییر نام پیدا کرد.این شهر یک منطقه توریستی است که به علت استفاده از رنگ آبی به صورت گسترده در تمام سطح شهر شهرت خاصی دارد.
در ایم منطقه توریستی انواع سوغاتها و صنایع دستی تونس در فروشگا ههای محلی به توریستها عرضه میگردد.
همچنین فستیوالی مذهبی نیز در ماه جولای در این منطقه اجرا میگردد.
صرف چای با نعناء همراه با موزیک سنتی تونس یکی از جذابیتهای این منطقه زیبا می باشد.
سیدی بو سعید زیباترین بن بست دنیا است
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:354 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon