Icon
 • جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی ونیز جاهای دیدنی ونیز مراکز تفریحی و گردشگری ونیز هتل های ونیز راهنمای سفر به ونیز نقشه گردشگری ونیز
مـــــــــنو
کلید واژه ها
مجموعه پگی گوگنهایم یکی از دیدنیهای ونیز ایتالیاست. پگی گوگنهایم یک مجموعه دار امریکایی بوده که بعد از مرگش، خانه وی در ونیز به موزه تبدیل شده. در این موزه آثار بسیاری از بهترین هنرمندان اروپایی و امریکایی نظیر پیکاسو، ارنست، شاگال، کاندینسکی، دالی و... رو برای نمایش داره. مجموعه پگی گوگنهایم یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ونیز و دیدنیهای ایتالیاست. تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:449 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پل ریالتو از دیگر دیدنیهای ونیز ایتالیاست. این پل نخستین و قدیمی ترین پل ساخته شده بر کانال گراند است که یک نمای ۳۶۰ درجه از کانال گراند را در اختیار گردشگران قرار می دهد.
این پل ابتدا از دو قسمت و دو قوس ساخته شده و متحرک بود. به طوری که هنگام عبور کشتی ها به دو طرف باز می شد تا کشتی ها توان عبور از آن را داشته باشند. اما در حال حاضر دو قوس دارد و از سنگ ساخته شده است.
ریالتو به معنای «مرکز معاملات» است. این نام کاملا برازنده این پل قدیمی است زیرا از همان ابتدا محلی برای تجارت و معاملات مختلف بوده است. در حال حاضر نیز مملو از مغازه ها و فروشگاه های مختلف همچون شیشه و کریستال، سوغاتی، جواهرات و .. است. از آنجا که مسیرهای پیاده روی ونیز محدود هستند و بیشتر آنها نیز به پل ریالتو منتهی می شوند، هنگام پیاده روی بدون اینکه که متوجه باشید به این پل می رسید. پل ریالتو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ونیز و دیدنیهای ایتالیاست.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:403 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از پرطرفدارترین و پرترددترین نقاط شهر زیبای ونیز و از بهترین دیدنیهای ونیز ایتالیاست که مجموعه ای از چشم اندازها و مناظر زیبا را در کنار ساختمانهای قدیمی در خود جمع کرده است.
کافه «فلوریان» در میدان سن مارکو با بیش از ۳۰۰ سال قدمت، خاطرات حضور چهره های نامدار جهان اندیشه همچون «گوته»، «لرد بایرن»، «ژان ژاک روسو» و «مارسل پروست» را در سینه خود دارد. کلیسای جامع سن مارکو و محل دفن مارکوپلو نیز در این میدان واقع شده. میدان سن مارکو یکی از جاذبه های گردشگری ونیز و دیدنیهای ایتالیاست.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:586 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پل افسوس ها و یا پل آه یکی از دیدنیهای ونیز ایتالیا پلی است که یک طرف آن دادگستری و طرف دیگر زندان است و زندانیها پس از دادگاهی از طریق این پل روانه زندان می شدند و روی پل افسوس می خوردند. پل افسوس یکی از جاذبه های گردشگری ونیز و دیدنیهای ایتالیاست.
این پل معروف آغاز قرن هفدهم برای اتصال زندان قدیمی به اتاق بازجویی در کاخ دوج ساخته شده. با این حال وجود این پل منظره زیبایی به کانال بخشیده و به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری پل در جهان شناخته شده.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:347 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
عکس های دیدنی و شگفت انگیز از یخبندان شهر ونیز در ایتالیا روبرت جانز کارگردان هنری با فکری خلاقانه عکس هایی را که از ونیز توسط عکاسان دیگر گرفته شده بود با عکس هایی از آب های یخ زده ترکیب کرده است و این آثار جالب را از کانال ونیز خلق کرده است.در این عکس ها می توانید ونیز را در یخبندان ببینید،ولی این عکس ها واقعی نیستند! Robert Jahns کارگردان هنری با فکری خلاقانه عکس هایی را که از ونیز توسط عکاسان دیگر گرفته شده بود با عکس هایی از آب های یخ زده ترکیب کرده است و این آثار جالب را از کانال ونیز خلق کرده است.البته ونیز در گذشته دچار یخبندان شده است ولی او این عکس ها را در سال 2012 ساخته است
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:450 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


برج ناقوس کلیسای سنت مارک را می توان به نوعی نماد ونیز نیز به شمار آورد. معماری این ساختمان ساده اما زیباست و الهام بخش برخی از بهترین ساختمان ها در سراسر اروپا و آمریکا در قرن های بعد از ساخته شدنش شده است.

برج ناقوس کلیسای سنت مارک حدود 99 متر ارتفاع دارد. بالای این برج، مناره مخروطی شکل قرار دارد که به عنوان فانوس دریایی حمل و نقل شهر ونیز استفاده می شود. پیشینه این مناره به قرن 12 میلادی می رسد. این برج ابتدا برج دیده بان بوده است و اوایل قرن 16 میلادی مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفت. به طور مثال، قسمت بالای برج ناقوس کلیسا به صورت مخروط نوک تیز ساخته و مس اندود شد و مجسمه فرشته جبرئیل بعدها به آن اضافه شد.

ونیز؛ شهر روی آب

برج ناقوس از آجرهای سنگی ساده که بسیار منظم و زیبا در کنار هم چیده شده اند، ساخته شده است. مناره کلیسای سنت مارک، تنها برج ناقوسی ونیز با 5 زنگ مجزا است. برای بالا رفتن از این برج باید از آسانسور استفاده کرد که به اتاق زیر شیروانی می رسد. در این اتاق 5 ناقوس مختلف وجود دارد.

هر کدام از این زنگ ها برای اهداف و منظورهای مختلف استفاده می شوند. ناقوس اصلی و بزرگ برای اعلام شروع و پایان یک روز کاری و زنگ دوم، برای شروع یک ساعت جدید، زنگ سوم برای فراخوانی سناتورها ونیزی به کاخ پادشاه نواخته می شدند و زنگ چهارم نیز در در طول تاریخ هنگام اعدام یک زندانی مورد استفاده قرار می گرفت.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:421 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


سن مارکو، یکی از باشکوه ترین کلیساهای جامع دنیا در یکی از رمانتیک ترین شهرهای دنیا است. خود ونیز به دلیل ساخته شدن روی سطح آب به اندازه کافی عجیب و دوست داشتنی هست و این کلیسای جامع نیز با معماری فوق العاده زیبایش در قلب شهر ساخته شده است.

این کلیسا را با نام سنت مارک نیز می شناسند. معماری آن به سبک رومی و بیزانسی است. نقشه صلیبی همچون یونانی ها دارد و با پنج گنبد پوشانده شده است. حیاط آن نیز مملو از کبوتران است.

کلیسای جامع سن مارکو، در طول تاریخ شاهد تغییرات بسیاری بوده است. به همین دلیل، در حال حاضر معماری این کلیسا ترکیبی از معماری های گوتیک، مسلمانان شمال آفریقا و رنسانس است.

ونیز؛ شهر روی آب

کلیسای سن مارکو در ضلع شرقی میدان سن مارکو واقع شده است. نمای ساختمان با موزاییک های رنگی گوتیک تزیین شده است. کاشی های سقف و دیوارهای داخلی این کلیسا طلاکاری شده اند و کف ساختمان نیز با سنگ مرمر با نقش و نگار حیوانات و اشکال هندسی پوشیده شده است. این موزاییک ها و کاشی ها که به قرن 12 میلادی تعلق دارند، بازگو کننده داستان عهد جدید و اعلام کننده پیام رستگاری در مسیحیت هستند. تعدادی از کاشی ها نیز به قرن 13 میلادی تعلق دارند و بازگو کننده داستان های عهد عتیق هستند. به ویژه داستان های خروج و پیدایش عهد عتیق را بازگو می کنند.

پس زمینه سقف و دیوارها به رنگ طلایی رنگ آمیزی شده اند که نماد الوهیت، قدرت و ثروت شهر است. نمای سردر ورودی کلیسا با موزاییک های زرد رنگ پوشیده شده است. در بالکن بالای سردر نیز 4 اسب برنزی قرار دارد.
کلیسای جامع سن مارکو، یکی از بهترین نمادهای معماری بیزانسی در شهر ونیز است و در میدان سن مارکو در بالای کانال گراند واقع شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:399 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

پل ریالتو، نخستین و قدیمی ترین پل ساخته شده بر کانال گراند و از دیگر جاذبه های گردشگری شهر ونیز است. ریالتو به معنای «مرکز معاملات» است. این نام کاملا برازنده این پل قدیمی است زیرا از همان ابتدا محلی برای تجارت و معاملات مختلف بوده است. در حال حاضر نیز مملو از مغازه ها و فروشگاه های مختلف همچون شیشه و کریستال، سوغاتی، جواهرات و ... است.

ونیز؛ شهر روی آب

این پل، یک نمای 360 درجه از کانال گراند را در اختیار گردشگران قرار می دهد.

از آنجا که مسیرهای پیاده روی ونیز محدود هستند و بیشتر آنها نیز به پل ریالتو منتهی می شوند، هنگام پیاده روی بدون اینکه که متوجه باشید به این پل می رسید

این پل ابتدا از دو قسمت و دو قوس ساخته شده و متحرک بود. به طوری که هنگام عبور کشتی ها به دو طرف باز می شد تا کشتی ها توان عبور از آن را داشته باشند. اما در حال حاضر دو قوس دارد و از سنگ ساخته شده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:381 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


کاخ سانتا سوفیا که با نام کاخ «کادورو» به معنای قصر طلایی نیز شناخته می شود از دیگر جاذبه های ونیز است. این بنا در راستای کانال بزرگ ونیز واقع شده است. این کاخ را به دلیل معماری فوق العاده زیبایش به نام سلطان معماری شهری نیز می شناسند.

دیوارهای داخلی این کاخ پوشیده از برگه های طلا، نقوش لاجوردی و مرمرهای قرمز و معماری آن به سبک گوتیک است. در حیاط کاخ یک موزه هنری کوچک وجود دارد. جالب است بدانید این ساختمان برای برای ثروتمندان روی کانال گراند ساخته شده است. جذابیت اصلی معماری این کاخ هنگام شب احساس می شود؛ وقتی نور بر نمای بیرونی این کاخ می تابد، عکس بنا در آب منعکس می شود و شکلی قرینه از آن می سازد.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:403 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

ونیز شهر رویایی اروپا است پس تعجب نکنید اگر همه چیز در این شهر گران‌تر از جاهای دیگر باشد. پروازهای به مقصد ونیز تفاوت قیمتی با پروازهای سایر شهرهای اروپایی ندارد و قیمتشان متوسط است. اما هتل و هزینه‌های روزمره گران هستند. حتی قیمت هتل‌های متوسط ونیز از بسیاری شهرهای دیگر بالاتر است. قیمت خورد و خوراک در این شهر زیبا بالا است. در ونیز با اتوبوس آبی باید رفت و آمد کنید یا پیاده. اتوبوس‌های آبی قیمتشان متوسط است اما تاکسی گرفتن کار خیلی پرهزینه‌ای است.

بهترین وقت سفر

ونیز آب و هوای نیمه مرطوب گرمسیری دارد. زمستان‌هایش سردند و تابستان‌هایش بسیار گرم و مرطوب. کانال‌هایش وقت گرما بوی بدی می‌دهند و مگس‌ها زیاد می‌شوند. با این حال می‌گویند بهتر است ونیز را در تابستان دید، تا این که اصلا ندید.
بهترین وقت سفر به ونیز، بهار و پاییز است و این موقع از سال، شهر پر از توریست است. دمای هوا که پایین برود، گاهی آب بالا می‌آید و سطح خیابان‌ها را فرا می‌گیرد. در دفترهای گردشگری شهر نقشه‌هایی هست که راهنمایی می‌کند این‌جور وقت‌ها کدام خیابان‌ها قابل عبورند و کدام‌ها نه.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:393 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


کلیسای سانتا ماریا دِلا سَلو را با نام کلیسای Salute (به معنای دورود و سلام) نیز می شناسند. این کلیسا به طور اختصاصی برای مریم مقدس به منظور نجات مردم از بیماری طاعون در قرن 17 میلادی ساخته شده است.

این کلیسای کاتولیک روی کانال گراند ساخته شده است و چندان هم بزرگ نیست. پی‌ریزی این بنا به شکل هشت ضلعی است و هر کدام از اضلاع آن ستاره نمادین خود را دارند.

ونیز؛ شهر روی آب

در بخش های مختلف این کلیسا انواع نمادها، اشکال، مجسمه ها یا نقاشی های مختلفی از مریم مقدس را می توان دید. گنبد کلیسا نماد تاج و داخل ساختمان نماد رحم مریم مقدس هستند. در بالاترین قسمت محراب کلیسا که به سبک باروک طراحی شده است، مجسمه مریم مقدس و کودک قرار دارد.

علاوه بر اینها، روی سقف محراب مرکزی نیز نقاشی از اسحاق، داوود، ابراهیم، جالوت، قابیل و هابیل را نیز می توان دید.

این کلیسا در حال حاضر محلی برای برپایی مهمانی ها و جشن های بزرگداشت مریم مقدس به شمار می رود. هنگام مراسم چون باید از سن مارکو به کلیسای سلو بروید و میان این دو ساختمان کانال گراند قرار دارد، پلی موقت در این ایام در آنجا ساخته می شود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:447 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برترین ها: ایتالیا کشور زیبایی است و ونیز یکی از رمانتیک ترین شهرهای این کشور و جهان است. ونیز مرکز منطقه وِنِتو و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایتالیا و بزرگ ترین شهر بدون خودروی جهان به شمار می رود. در این شهر هیچ اثری از دود و ترافیک اتومبیل ها و کامیون نیست و تنها وسیله نقلیه آن، قایق است. حتی پلیس و آتش نشانی هم با قایق موتوری در سطح شهر حرکت می کنند.

شهر ونیز در میان 117 جزیره کوچک و بزرگ در منطقه «تالاب ونیزی» در شمال شرق کشور ایتالیا واقع شده است. این تالاب در امتداد دو رود «پو» و «پیاوه» تشکیل شده است.

شهر ونیز به دلیل شکل عجیب؛ سبک زندگی متفاوت و آثار تاریخی، هنری و معماری متنوع و متعددی که دارد، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به آن سفر می کنند. از ونیز به عنوان «شهر روی آب»، «شهر کانال های آب» یا «شهر پل ها» نیز یاد می کنند. البته متاسفانه این شهر تاریخی و زیبا در حال فرورفتن در آب است و ساکنین آن به تدریج آن را ترک می کنند.

ونیز؛ شهر روی آب

قبلا این شهر یکی از قدرت های دریایی مهم کشور ایتالیا بوده است اما اکنون یکی از مراکز مهم تجارت ادویه جات، غلات و ابریشم به شمار می رود.

البته این شهر فرودگاه و ایستگاه قطار دارد. از این پایانه ها می توان با تاکسی ها یا اتوبوس هایی که روی آب حرکت می کنند، به مقصد موردنظر رسید. اما بهترین راه برای رسیدن به ونیز، راه آبی و استفاده از کشتی است.

ونیز آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب دارد. زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرم مشخصه آب و هوایی این شهر رویایی است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:392 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ونیز با تعداد زیادی ماسک‌ های مختلف و رنگارنگ لقب لا دومینات، سرنیسیما را به خود داده که در سر تا سر دنیا به عنوان ملکه دریای ادریتیک، شهر شناور، شهر پل ها، شهر کانال ها، و شهر ماسک‌ ها معروف است. نام این شهر از زمان باستان هنگامی‌ که مردم در این منطقه در قرن ۱۰ قبل از میلاد زندگی‌ می کردند، انتخاب شد. اعتقاد بر این است که این شهر به عنوان پایگاهی در دوران بیزانس احداث شده. مهاجران به منطقه ای‌ سفر کردن که بیشتر سرزمینی روی باتلاق بود تا یک منطقه ساحلی. این مهاجرین شروع به ساختن مستمرات کوچک به صورت پراکنده در کنار خط ساحلی این تالاب کردند.
تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

با گذشت زمان این مستغلات وسیع تر شد تا آنجا که نهایتا به یک شهر بزرگ و چند شاخه تبدیل شد. این شهر به شدت برای بقای خود بر راه‌ های دریایی متکی‌ است، نه تنها برای تهیه غذا و وسایل مورد نیاز بلکه برای تجارت. چرا که این شهر به عنوان یک کانال اصلی‌ تجارت ایتالیا با بقیه کشور‌ های اروپا است. شهرت این شهر بیشتر برای ابریشم و صنایع دستی‌ مخصوص است. ونیز با داشتن بیش از ۳۰۰۰ کشتی در ساحل خود در سال ۱۴۰۰ پر رونق‌ترین و ثروتمند‌ترین شهر اروپا به شمار می آمد. در آن زمان بزرگترین کاخ توسط هنرمندان برجسته ساخت شد و همچنین شهر توسط شورای شهر وابسته به رهبری دوج (دوک) اداره می شد.
تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

برای سال های زیادی ونیز توسط یک دولت جمهوری اداره می شد. این شهر از قوانین خود تبعیت می کرد و همچنین ارتش آموزش دیده مختص خود را در جبهه‌ های جنگ و نبرد‌ های دریایی‌ داشت تا آنجا که دریا که در ابتدا به عنوان مهمترین عامل پیشرفت این شهر به شمار می رفت و منافع شهر در دست آن بود تبدیل به دشمن آن شد و دشمنان و رقبا از این طریق وارد شدند و گسترش یافتند و تراژدی تکامل اتفاق افتاد. در نهایت ونیز توسط رقبا و مناطق دیگر بلعیده و به کشور ایتالیا ملحق شد و به عنوان یک شهر از کّل ایتالیا منصوب شد.
نسبت به مناطق دیگر، رونق ونیز از لحاظ ثروت، معماری، لوکس بودن، طعم بی نظیر غذا ها، پیچیدگی، تجارت، دکوراسیون و طراحی‌ با پاریس در یک نقطه قرار دارد و به طور خاص، طراحی‌‌ های عجیب و غریب، لوستر های شیشه ای مورانو و مبلمان لاک تماماً نشان دهنده لوکس بودن این شهر است.
تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

ساختمان منحصر به فرد با پنجر ها کنگره کنگره چوبی بیشتر از هر ساختمان دیگری نسبت به آب در ارتفاع قرار گرفته است. این ساختمان ساخته شده از چوب هایی که از اسلووانی آورده شده با گل های زیبای منبت کاری ساخته شده است همچنین زیر این چوب ها خاک روس سنگین ریخته اند. خاصیت این چوب ها این است که به زیر آب نمی‌روند و گذر این سال ها و جریان مواد معدنی و املاح باعث شده که آن را تبدیل به یک ماده شبیه سنگ کند که قادر به تحمل این سال ها برای ایفای نقش پشتیبانی‌ خود بود. اگر چه در طول قرن ۲۰ سرازیر شدن چاه‌ های فاضلاب صنعتی‌ به کانال‌ های آب باعث فرو رفتن ونیز شد. به همین سبب از ده ۱۹۶۰ این کار ممنوع اعلام شد. گذشته از این مسائل نباید خطر آمدن سیل به این شهر را نیز نادیده گرفت.
نگرانی از غرق شدن ونیز همیشه وجود داشت و همین موضوع باعث شروع پروژه موس در سال ۲۰۰۳ شده که نم آن به معنی‌ ارزیابی از عملکرد دروازه‌ های آب تو خالی‌ است. هنگامی‌ که سطح آب پایین و معمول است این خروجی‌‌ ها پر از آب می شود. هنگام جذر و مد، وقتی‌ سطح آب بالا میاید این دهانه ها خالی‌ از آب شده و با انباشته شدن‌ های فشرده مانع ورود آب به داخل تالاب می شود. این پروژه طوری برنامه ریزی شده که در سال ۲۰۱۶ به پایان برسد. امید به این است که این پروژه یک طولانی مدت باشد که در آینده جزو آثار تاریخی این شهر به حساب آید.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:513 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مشکل آب گرفتگی سطح شهر ونیز فقط منحصر به زمستان نیست و در تمام فصول سال چکمه‌های بلند برای رفت و آمد در خیابان‌ها در دسترس مردم است و وقتی آژیر بالا آمدن آب به صدا در می‌آید آنها را به پا می‌کنند.

شهر ونیز از جمله شهرهای توریست پذیر جهان است و سالانه میلیون‌ها توریست به این شهر می‌روند. از دیدنی‌ترین نقاط این شهر میدان سن مارکو است که مارکوپولو در آن دفن شده است.

از قرن چهاردهم میلادی ونیز محل استقرار ملوانان حرفه‌ای شد و کم‌کم شهر به علت نیروی دریایی‌اش شهرت یافت. در زمان‌های اضطراری همه مردان 18 تا 60 ساله به خدمت فراخوانده می‌شوند و آموزش‌های نظامی می‌دیدند.

در سال 1338 میلادی 30 هزار نفر از مردان ونیزی آموزش نظامی دیدند و خود را برای دفاع از شهر آماده کردند و البته در نبردهایی که شرکت کردند، بیشترشان کشته شدند.

از قرن پانزدهم، ونیز بتدریج به بندری تجاری تبدیل شد و تا سال 1450 بیش از 3000 کشتی بازرگانی متعلق به ونیز بودند یا در آنجا تردد می‌کردند.

ونیز تا سال 1797 یک جمهوری مستقل بود. اما پس از 1070 سال جمهوری ونیز استقلال خود را از دست داد. زیرا ناپلئون بناپارت در دوازدهم می 1797 ونیز را فتح کرد. در اکتبر همان سال براساس معاهده‌ای که بین ناپلئون و دولت اتریش امضاء شد، کنترل ونیز را اتریشی‌ها در اختیار گرفتند.

اما در سال 1805 با عقد معاهده‌ای دیگر، ونیز دوباره بخشی از پادشاهی ناپلئون در ایتالیا شد. تا این که در سال 1814 به دنبال شکست ناپلئون یک بار دیگر اتریشی‌ها کنترل ونیز را در دست گرفتند.

در سال 1866 پس از 7 هفته جنگ‌های خونین ونیز بخشی از ایتالیا شد. در دوران اشغال شهر، بسیاری از بناها و آثار تاریخی آن ویران شد و شهر در فضایی از یاس و ناامیدی به حیاتش ادامه داد.

در نیمه دوم قرن نوزدهم ونیز دوباره در مسیر شکوفایی قرار گرفت و به بندری جذاب برای گردشگران تبدیل شد.

در طول جنگ جهانی دوم، ونیز از معدود شهرهایی بود که از گزند جنگ تقریبا برکنار ماند و بافت خود را حفظ کرد. امروزه آثار هنری و معماری بسیاری متعلق به قرن نوزدهم و نیمه اول قرن بیستم در ونیز باقی مانده است.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:432 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon