Icon
medicine
medicine
medicine لوگو
 • کانال پزشکی و سلامت ، علم پزشکی ، داروها ، بیماری ها و روش های درمانی مختلف از سراسر ایران و جهان
مـــــــــنو
ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است. این یعنی هزینه های زیادی به سیستم بهداشتی کشور وارد می کند. در ادامه با ما باشید.

محمد حنیفه ظهر امروز در سخنان قبل از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان اظهار کرد: اصلاح فرهنگ مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است که در این میان اصلاح مصرف دارو و غذا نیز باید مد نظر باشد.

وی با بیان اینکه ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است، گفت: این موضوع هزینه‌های زیادی را به سیستم بهداشتی جامعه وارد می‌کند.

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: در کشور 12 هزار مورد عارضه دارویی داشتیم که ناشی از مصرف نادرست دارو بوده است.

وی با بیان اینکه سالانه هر ایرانی 340 عدد دارو مصرف می‌کند که این فرهنگ باید اصلاح شود، گفت: فرهنگ خوددرمانی یکی از موضوعاتی است که باعث بروز مشکل شده است به طوری که از بین هر پنج ایرانی دو ایرانی برای درمان بیماری‌ها خوددرمانی می‌کنند.

حنیفه مصرف دارو به توصیه افراد غیر متخصص را از دیگر مشکلات دانست و با بیان اینکه تهیه دارو از منابع نامعتبر نیز از دیگر مشکلات است، افزود: برای تهیه دارو باید به برچسب اصالت بر روی آن توجه شود.

وی ادامه داد: برخی از افراد با تهیه دارو از عطاری‌ها، که معلوم نیست داروها در این مکان‌ها با چه شیوه‌ای تولید و یا نگهداری می‌شود، باعث بروز مشکلات برای خود و دیگران می‌شوند.

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: پزشکی که با کمترین دارو بیمار خود را درمان کند پزشک حاذقی است در صورتی که به اشتباه این تصور در بین مردم وجود دارد که هر چه تعداد بیشتری دارو تجویز شود، بهتر است.

وی افزود: متأسفانه اغلب بیماران با وجود صرف وقت و انرژی و دشواری‌های زیاد، بعد از ویزیت، از پزشک خود تبعیت ندارند که این نیز درست نیست.

حنیفه مصرف بیش از میانگین استاندارد برخی داروها در سطح جامعه را یکی دیگر از مشکلات دانست و اضافه کرد: داروهای تزریقی در کشور ما چهار برابر بیشتر از میانگین کشوری استفاده می‌شود.

وی تأکید کرد: بیشترین عارضه‌ای که از مصرف داروها گزارش شده مربوط به داروهای تزریقی است؛ ضمن اینکه مصرف آنتی بیوتیک نیز پنج برابر استاندارد جهانی است که این درست نیست.

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان با اشاره به اینکه استفاده از مکمل‌های غیر مجاز در باشگاه‌های بدنسازی نیز یکی دیگر از مشکلات است، خواستار توجه به تبعات این مشکلات شد.
تاریخ ثبت :1395/12/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:243 می پسندم 1

مطالب مرتبط

سال نو مبارک

10 نکته ای که درباره مدفوع خود نمی دانستید

روش تهیه دمنوش ضد نفخ

روش های ترک خود ارضایی

اشتباهات رایج در مصرف شکلات

9 راه شناسایی مرغ سالم از فاسد

تاثیر کم خوابی بر بدن

ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است

علت خستگی و کاهش وزن ناگهانی

تماس با ما

درباره مدیر کانال

5 علامت خاص ابتلا به دیابت

معجزه چای را باور کنید

قهوه بنوشیم یا چای؟

کاهش چربی خون با تغذیه مناسب

چگونه مغز خود را سالم نگه داریم؟

فاش شدن راز چپ دست ها

سالم‌ترین عادات برای جلوگیری از سرطان ریه

خواص شگفت انگیز لوبیا سبز

روش های موثر برای رفع خستگی

تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon