Icon
مـــــــــنو
کلید واژه ها
رودخانه اژدهای آبی در پرتغال این رودخانه در شهر کاسترو ماریم در منطقه‌ی آلگاروه ، پرتقال قرار دارد که به خاطر رنگ آبی و شکلی پر پیچ و خمی که دارد به رودخانه اژدهای آبی معروف است. تاریخ ثبت :1395/06/14 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:683 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه هراز مازندران آدرس: ایران - مازندران - آمل
مردم ایران قدیم به رودخانه هراز " هرهز" می گفتن که ریشه آن کلمه" آب هرمز" یا "آب اهورامزدا " بوده و نشون میده که این رودخونه به نوعی براشون مقدس بوده. البته الان هم نمیشه از اهمیت این رودخونه غافل شد چون آب کشاورزی بعضی از مهم ترین شهرهای مازندران رو تامین می کنه. رودخونه هراز بعد از سرچشمه گرفتن از دماوند از آمل و فریدون کنار و... می گذره و به دریای خزر می رسه و ماهی قزل آلای فراوونی هم داره که برای صیدش باید حتما مجوز داشته باشید.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:629 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه گوهر رود رشت آدرس: ایران - گیلان - رشت
گوهر رود از رودهای شهر رشت می باشد که از کوه های سراوان در ارتفاع ۷۰۰ متری سرچشمه می گیرد و پس از پیوستن به رودخانه زرجوب، با عبور از پیر بازار و خمام، به تالاب انزلی می ریزد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:559 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه دالکی بوشهر آدرس: ایران - بوشهر - برازجان
جغرافی نویسان قدیم از این رود به نام "رود اخشین" یاد کردند . رود دالکی تو مناطق کوهستانی پر تلاطمه ولی تو ناحیه هموار دشتستان نسبتا آرومه .مشیرالملک شیرازی که از افراد نیکوکار بود پل معتبری از سنگ و ساروج تو چند کیلومتری شمال شرقی دالکی بر روی این رودخانه احداث کرد که در ابتدا محل عبور و مرور قوافل و سپس مورد استفاده اتومبیل ها بود .سد شبانکاره در نزدیکی بخش سعدآباد بر روی این رودخانه احداث شد و اطراف سد و پوشش گیاهی بخش شمالی رودخانه، امکانات لازم رو برای بهره برداری تفرجی و گذروندن اوقات فراغت مردم و گردشگران فراهم آورده .
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:594 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه چمخاله گیلان آدرس: ایران - گیلان - چمخاله نزدیک ساحل چمخاله
این رودخونه زیبا، از پرآب ترین رودخونه های ایرانه، که از وسط شهر چمخاله رد شده و جلوه ای زیبا بهش بخشیده. این رودخونه از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر به حساب میاد.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:587 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه زاینده رود اصفهان آدرس: ایران - اصفهان - اصفهان جنوب شهر اصفهان
زاینده رود یکی از بزرگترین رودخانه های ایرانه که در مرکز کشور، یعنی استان اصفهان، از مغرب به مشرق جریان داره. این رودخانه، رگ حیاتی و عامل اصلی سرسبزی و حاصلخیزی اصفهان محسوب می شه. سرچشمه این رودخانه، دامنه های زردکوه بختیاریه، که در حد فاصل بین اصفهان و لرستان قرار داره. سرچشمه زاینده رود به شکل حوضی مدور با مساحتی در حدود سیصد زرعه که به «چشمه جانان» معروفه. این چشمه در این ناحیه می جوشه و به طرف مشرق سرازیر می شه. پس از طی سه فرسنگ، به چشمه دیگری به نام «چهل چشمه» می رسه. همچنین از سمت شمال این منطقه، یعنی ناحیه فریدن، دو چشمه بزرگ دیگه به نام «خُرِسنگ» و «کودَنگ» به جانانه رود ملحق می شن. انشعاب دیگری هم به نام زرین رود از طرف جنوب یعنی چهارمحال به این رودخانه اضافه می شه. منبع اصلی انشعاب اخیر زیر ِ کوهی قرار داره که زردکوه نامیده می شه.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:656 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه باراندوز چای ارومیه آدرس: ایران - آذربایجان غربی - ارومیه
این رودخانه از دو رشته ارتفاعات مرزی ایران و ترکیه و ایران و عراق سرچشمه می‌گیره و بعد از طی مسافتی وارد جلگه شده دشت بیل رو آبیاری می‌کنه و بعد هم از آبادی زیوه گذشته و به روستای هفتوان باراندوز می‌رسه و از این ناحیه به بعد به نام باراندوزچای نامیده می‌شه .رودخانه باراندوز در مسیر خود با آبیاری کردن زمین‌های متعدد روستایی در منطقه داروغه شعبهٔ کوچکی به آن پیوسته و رودخانه به طرف دریا رهسپار می‌شه و پس از طی مسافتی در چندین شاخه که شعبه اصلی آن باباروده به دریاچه اورمیه می‌ریزه .رودخانه باراندوز زمین‌های کشاورزی ۱۰۲ روستا و آبادی رو آبیاری کرده و مازاد آب در قسمت سفلی به مصرف کشت برنج می‌رسه .
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:688 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه سیروان کرمانشاه آدرس: ایران - کرمانشاه - نودشه ۸ کیلومتری شرق نودشه
این رودخونه از بخش رزاب و مریوان در کردستان سرچشمه گرفته و پس از عبور از شمال غربی اورامانات، دوآب و شمال هرتا، رودخانه های ژادرود، قشلاق رود، لیله، لوشه، زمکان، دشت حر به آن پیوسته و سپس وارد کشور عراق می شه.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:607 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه طالقان البرز آدرس: ایران - البرز - طالقان‎
رودخانه طالقان یا طالقان رود، رودخانه مهم شهر طالقانه و در استان البرز قرار داره که از کوه های کندوان و کهار بزرگ سرچشمه میگیره. این رود با دریافت بیش از ۱۵ رود بزرگ و کوچک از جمله دیزان و کرکبود، در دره طالقان به سمت غرب جریان پیدا میکنه و بعد از عبور از حاشیه جنوبی شهر طالقان و ۱۱ کیلومتری غرب روستای شهرک، به رودخانه اندج و الموت میپیونده که در نتیجه اون، رودخانه پرآب شاهرود تشکیل میشه.رودخانه طالقان حدود ۱۸۰ کیلومتر طول داره و در سال ۱۳۸۵ خورشیدی سد مخزنی چند منظوره طالقان بر روی این رود احداث شده.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:541 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه خرسان چهارمحال و بختیاری آدرس: ایران - چهارمحال و بختیاری - لردگان
رودخانه خر سان بزرگ ترین ریزابه رود کارون است و از کوه های تنگ سرخ وکنه دوده سه در ۴۳ ‏کیلومتری جنوب شرقی یاسوج و ‏۱۵ ‏کیلومتری شمال غربی ار دکان فارس سرچشمه می گیرد و به نام رودخانه بشار به سوی شمال غربی جریان می یا بد. این رودخانه ضمن عبور از دره غربی کوه تنگ سرخ روستا های ‏برد زرد تنگ مشکان و تنگ خشک را سیر اب می سا زد. در یک کیلومتری غرب روستای تنگ سرخ با رود تنگ سرخ یا محمود بیگی درهم می آمیزد و به دره میان کوه های توپ عبداالله (در ‏شرق) وپازنان (در غرب ) وارد می شود. ‏در مدخل دره مزبور روستای ده تولی را مشروب می کند و پس از آمیختن با یک ریزابه شرقی با آب دره دلی صفدر و سپس با رود وزگ مخلوط می شود و از طریق دره شرقی کوه خر کلون به سوی روستای کلگه جاری می شود. پس از عبور از روستای سر تنگ در ‏۳کیلومتری روستای ده شیخ با آب دره آبزا در هم می آمیزد و بعد از عبور از روستا های ده کهنه و سر سور به روستای دوراه می رسد. در شرق روستای اخیر با رودخانه گرداب که از تنگ آبدوهی می گذرد : مخلوط می شود و به نام رودخانه گرم وگاه به نام رود خر سان به ناحیه لردگان در چهار محال و بختیاری وارد می شود. ‏طول رودخانه خرسان ۲۳۰ ‏کیلومتر و ارتفا ع سرچشمه آن از سطح دریا ۲۹۰۰ ‏متر است. سراسر این رودخانه یکی از مناسب ترین مسیرها برای انجام ورزش های آبی است.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:605 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شیرین رود ساری آدرس: ایران - مازندران - ساری دودانگه بعد سد سلیماتنگه تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:710 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رود خانه کارون اهواز آدرس: ایران - خوزستان - اهواز رودخانه کارون
بزرگ ترین و طولانی ترین رودخانه ایران، که از تنگه های عمیق زاگرس شروع می شه و به سمت جلگه خوزستان حرکت می کنه و یکی از منابع عظیم آبی این منطقه و هدف گردشگری مسافران و اهالی این منطقه است . در گذشته این رودخانه، مسیر کشتیرانی هم بوده، ولی الان به دلیل ساخت پل های متعدد این امکان وجود نداره. در حال حاضر ۸ پل روی این رودخانه نصب شده و همچنین دو پل دیگر به نام های پل طبیعت و پل جزیره بر روی این رودخانه احداث شده و نهمین پل در حال احداثِ.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:552 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رود کال شور کرمان آدرس: ایران - کرمان - شهداد کویر لوت
رود کال شور از دیگر نقاط دیدنی کویر لوت در استان کرمان است. این رود به دلیل عبور از مناطق کویری به شدت اسیدی می باشد. از این رو از دست زدن به آب رودخانه جدا پرهیز کنید. این رودخانه در فصل زمستان و اوایل بهار آب دارد و در بقیه فصول خشک می شود. این کویر در مسیر کاروان گذر شهر خبیص (شهداد کنونی) به نهبندان و جیرفت بوده. در حال حاضر نیز مسیر خاکی شهداد - نهبندان از این کویر می گذرد . قسمت عمده این کویر پوشیده از باتلاقهای ایجاد شده توسط رود کال شور می باشد. این کویر از جنوب به شهر ارواح یا شهر کلوت ها، از شمال به تپه های شتری از شرق به ریگزارها و شنزارهای کویر لوت و از غرب به دهنه غار و ارتفاعات باغ بالا محدود می شود. راه های ورود به منطقه :تنها راه ورودی به این کویر مسیر آسفالته شهداد به شهر کلوتها می باشد. بعد از عبور از منطقه کلوتها وارد جاده خاکی نهبندان می شوید که این منطقه ریگ پنج انگشت نامیده می شود.
تاریخ ثبت :1395/06/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:640 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه تیمز Thames شواهد تاریخی نشان می دهد انسان ها از 400 هزار سال پیش در سواحل این رودخانه عبور و مرور داشته اند. رومی ها قابل سکونت بودن این ساحل را کشف کرده بودند. شاید رود تمز خیلی طولانی و بلند نباشد اما قدرتمند و با ارزش است. در حقیقت باید گفت تمز 354 کیلومتری تاثیر بسیار زیادی بر جهان داشته است: امپراطوری انگلستان با کشتی هایی که روی این رودخانه حرکت می کردند کشف شده است. در سال 1589 میلادی، «سِر والتر رالی» دنیای جدید خود را در کنار این رودخانه بنا نهاد. در دهه 1700 میلادی، لندن دروازه تجارت دنیا به شمار می رفت و همه کشتی ها روی رودخانه تمز رفت و آمد می کردند. امروزه تمز با 44 سد، قصرهای سلطنتی متعدد، روستاهای انگلیسی متعدد، دو شهرک دانشگاهی مشهور و لندن یکی از آرام ترین رودهای جهان است. تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:420 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه ولگا Volga بلندترین رودخانه اروپا مسیر آبی روسیه است. ولگا از قرون وسطی مرکز تجارت روی آب بوده است. بستر این رودخانه مورد تهاجم مغول ها، قزاق ها، کشاورزان یاغی و تظاهرکننده های ضد پوتین قرار گرفته است. این رود که با نام «مادر ولگا» در روسیه شهرت دارد، روسیه را به سمت شرق کشانده است. تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:478 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه ارونوکو Orinoco رود اورونوکو حدود 2092 کیلومتر طول دارد. این رود نخستین بار در سال 1498 میلادی توسط کریستف کلمب ثبت شد اما سرچشمه آن تا سال 1951 میلادی پیدا نشده بود. این رود در حال حاضر میان ونزوئلا و کلمبیا قرار دارد و دلتای رودخانه حدود دو هکتار مساحت دارد. این رودخانه محل زندگی بیش از یکهزار گونه مختلف پرندگان و انواع ماهی های بزرگ است. از جمله باید به گربه ماهی 90 کیلوگرمی اشاره کرد. تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:471 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه راین Rhine راین را به دلیل صخره های رویایی، قلعه های گمراه کننده، رودهای روان از کوه های سوئیس از راه آلمان غربی به سمت دریای شمال، گاهی با نام «راین قهرمان» نیز می خوانند. بخش مرکزی رود راین همیشه مورد جنگ های مختلفی بوده است و از زمان رومی ها به عنوان مرز شناخته می شود. جولیوس سزار در سال 53 پیش از میلاد مسیح عرض این رودخانه را خودش طی کرده است. امروزه این رود برای مناظر طبیعی فوق العاده زیبایی که دارد به یکی از زیباترین مناطق گردشگری دنیا تبدیل شده است. تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:557 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه کلمبیا Columbia رودخانه کلمبیا 1931 کیلومتر را از راکی کانادا تا اقیانوس آرام در ارگان طی می کند. امروزه رود کلمبیا با بلندی 497 کیلومتر، واشنگتن و ارگان را از هم جدا می کند. تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:553 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه دانوب Danube از اوایل قرن هفتم میلادی، رود دانوب محلی برای تجارت بوده است. در آن زمان سربازهای مصری تجارت پررونقی در آن داشتهاند. پیش از آن نیز رومی ها این رود را مرز میان امپراطوری خود و شهرهایی همچون وین، بوداپست و بلگراد می دانستند تا از حمله بربرها در امان باشند. این رودخانه که بستر تجارت در قرون وسطی بوده است را باید مسوول پدید آمدن دو امپراطوری بزرگ اتریش و مجارستان نیز دانست. دانوب از جنگل سیاه آلمان شروع می شود و از طریق اتریش، اسلوواکی، مجارستان، کروات، صربستان، رومانی و بلغارستان به دریای سیاه می ریزد. تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:464 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رودخانه مکونگ Mekong یازدهمین رودخانه بلند دنیا حدود 4828 کیلومتر را از میان زمین های برنج، پرورش ماهی و باغستان های چین، برمه، لائو، تایلند، کامبوج و ویتنام طی می کند. دلتای این رودخانه محلی برای جنگ های بیشمار همچون جنگ ویتنام و هندوچین بوده است. امروزه رودخانه آرام 24140 کیلومتر مربعی مکونگ محلی برای تجارت و حمل و نقل است. تاریخ ثبت :1395/06/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:483 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon