Icon
 • راهی برای رسیدن به سلامتی و درمان بیماریها بدون استفاده از داروهای شیمیایی و گیاهی . دوستان خود رابرای همراهی به این کانال دعوت نمایید.
مـــــــــنو
مواد غذایی که نباید ناشتا بخوریم🔰


1️⃣ چای
👈میزان زیاد اسید در آن روی دیواره معده تأثیر می گذارد

2️⃣قهوه
👈کافئین موجود در آن برای معده مضر است و بهتر است ابتدا یک لیوان آب مصرف کنید

3️⃣ ماست
👈اگرچه این لبنیات سرشار از پروبیوتیک (باکتری مفید) است اما در صورت تماس این باکتری های مفید با اسید معده، باعث مشکلات گوارشی می شود

4️⃣نوشابه
👈نوشیدنی سرشار از اسید کربونیک است که با مخلوط شدن با اسید معده باعث حالت تهوع می شود

5️⃣ موز
👈با مصرف ناشتای موز، منیزیم در بدن به طور ناگهانی افزایش پیدا
تاریخ ثبت :1396/01/30 تاریخ اصلاح:1396/01/30 بازدید:135 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
با سلام خدمت همراهان کانال شمیم سلامت.
امروز میخوام آداب تغذیه در شب رو براتون بگم ، امیدوارم که خوشتون بیاد و بهره کامل از مطالب رو ببرین و تن سالم داشته باشین.

شبها غذاهای با طبع گرم بخورید.
شام باید گرم باشد زیرا:
با مقدار کم، سیر میشوید.
خواب خوبی خواهید داشت.
صبح ها سرحال و سحر خیز میشوید.

شام گرم حجمش کمتر ، قوتش بیشتر و زود هضم تر است.
تاریخ ثبت :1396/01/28 تاریخ اصلاح:1396/01/28 بازدید:151 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رفع سیاهی زیر چشم در طب سنتی مـالـیدن روغـن بـادام تـلـخ یا شـیریـن
در اطـراف چـشـم

مـالیـدن آب نـعنـاع تـازه دور چـشم ۱۵ دقـیقه
(دقت شود داخـل چـشم نـریزد)
تاریخ ثبت :1395/12/18 تاریخ اصلاح:1395/12/18 بازدید:166 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن


🔳← ●چرا در میان غذا خوردن آب نخوریم؟


● •✍معدہ ی سالم و ڪار آمد ضامن سلامت ڪل بدن ماست و در روایتے از نبے اڪرم (صل اللہ علیہ و آلہ و سلم ) آمدہ است ڪہ معدہ خانہ تمام بیماری هاست.

● •✍معدہ بر روی غذا چند عمل مهم انجام مے دهد ڪہ مصرف آب و مایعات خنڪ این چند عمل را تحت تاثیر منفے قرار مے دهد، این اعمال عبارتند از:

🔷1- مالش و سایش با فشار زیاد از طریق عضلات صاف و چین های سطح معدہ و همچنین پرزهای آن، ڪہ این فرآیند با مصرف آب و مایعات سرد بعلت اتساع معدہ خنثے مے شود و در نتیجہ هضم نشدہ وارد رودہ ها مے گردد و ایجاد نفخ شدید مے نماید.

🔷2- اثر اسید هیدروڪلرئیدریڪ روی غذاهای خوردہ شدہ ڪہ باعث تجزیہ مولڪولهاے بزرگ بہ مولڪولهای ڪوچڪ قابل جذب برای سلولها مے شود و این فرآیند بوسیلہ مصرف آب و مایعات سرد مابین غذا خوردن، بعلت خنثے سازی اسید، مهار مے گردد و در نتیجہ مولڪولهای بزرگ غیر قابل جذب وارد رودہ ها شدہ و در رودہ بزرگ توسط باڪتری ها مصرف مے گردد و ایجاد نفخ شدید مے نماید.

🔷3- آب یا مایعات سرد مابین غذا موجب ڪاهش درجہ حرارت معدہ شدہ و موجب ڪاهش عملڪرد واڪنش های شیمیایے اسید معدہ و همچنین آنزیم های مختلف معدہ مے گردد،

🔹لذا غذای خوردہ شدہ بدرستے هضم نمے شود و موجب هضم این مواد توسط میڪروب های روده ی بزرگ شدہ و نفخ شدید ایجاد مے نماید.

🔷4- اسید معدہ و آنزیم هاے هضم ڪنندہ پروتئین ها، چربے ها و قند ها توسط مصرف آب و مایعات خنڪ در بین غذا رقیق مے گردد و در نتیجہ عملڪرد همہ این مواد ڪاهش یافتہ و هضم ڪامل صورت نمے گیرد.

🔷5- قلیاییت مناسب براے جذب آهن، ویتامین Cو بسیارے از سایر ویتامین ها و مواد مڪمل همان ph طبیعے اسید معدہ در اثر مصرف آب و مایعات سرد این ph بهم مے خورد و بدن از جذب این مواد بسیار مهم محروم مے ماند.

🔷 6- ڪاهش انرژے سلولے در سلولهاے سطح معدہ و رودہ ها و همچنین سلولهاے عضلانے جدار معدہ و رودہ در اثر ڪاهش دماے محیط از 37 درجہ سانتے گراد ڪہ بهترین دما براے بالاترین عملڪرد این سلولهاست، و در نتیجہ تنبلے رودہ ها و بہ دنبال آن بروز یبوست مزمن است ڪہ در معارف ما بعنوان ام الامراض یا مادر بیمارے ها قلمداد شدہ است.

🔹همچنین ڪاهش انرژے سلولے موجب ڪاهش قدرت هضم و جذب مواد غذایے در معدہ و رودہ ها مے گردد.


● •✍امام رضا علیہ السلام مے فرمایند:
هر ڪس مے خواهد معدہ اش اور را آزار ندهد، میان غذا خوردن آب ننوشد.🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃
تاریخ ثبت :1395/12/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:182 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
با سلام خدمت همراهان کانال شمیم سلامت
ضمن تشکر از همراهی شما و حمایت از کانال، برای ارتباط با ادمین میتوانید با شماره تلفن (09105614986) تماس برقرار کنید و یا از طریق ای دی تلگرام با بنده در تماس باشید. Telegram.me /Mahdi_rokhnare
تاریخ ثبت :1395/11/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:202 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
ورزش صبحگاهی یک ورزش كوتاه صبحگاهی می‌تواند در كاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس تاثیرگذار باشد.


تاریخ ثبت :1395/11/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:221 link می پسندم 3
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
راه هایی برای کاهش بی حوصلگی چهار راه برای کاهش بی حوصلگی

1- مصرف سیب
2- مصرف برگه آلو
3-مصرف آب لیمو و عسل
4- مصرف آب هویج و سیب

تاریخ ثبت :1395/11/26 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:210 link می پسندم 4
اطلاعات بیشتر
بستن
❌❌مسواک زدن در دستشویی ممنوع⛔️ ❌❌مسواک زدن در دستشویی ممنوع⛔️

الإمام الكاظم عليه السلام: السِّواكُ فِي الخَلاءِ يورِثُ البَخَرَ.
امام كاظم عليه السلام: مسواك زدن در توالت، بد بويى دهان را در پى مى آورد.

تاریخ ثبت :1395/11/23 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:332 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
نور خورشید بهترین داروی ضد افسردگی طبیعی است

🍃اگر افسردگی دارید قدم زدن در طبیعت زیر نور خورشید به مدت 21 روز و روزانه یک ساعت افسردگی شما را به صورت چشمگیری بهبود می بخشد.

🍃 با خورشید به تعادل مزاجی وگرما برسید .

تاریخ ثبت :1395/11/22 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:194 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
ناشتا مویز بخورید مویز،هضم کننده غذا و گرم کننده تمام بدن بخصوص کلیه و مثانه است
مصرف حجمی متعادل از مویز می تواند باعث تقویت معده،کبد،کلیه ها و مثانه شود
تاریخ ثبت :1395/11/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:429 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
خوابیدن بروی بالش های رنگ روشن بیش تر از سایر رنگ ها با عث آرامش در خواب می شود
و علت آن ناشی از اثرات رنگ ها بروی مغز عنوان شده است.
تاریخ ثبت :1395/11/21 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:236 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
از مصرف ماکارونی و پاستاها خودداری کنید
هوالشافی

🚫 از مصرف #ماکارونی و پاستاها خودداری کنید

🍝ماکارونی، این فرآورده غذایی مطابق داستان‌های قدیمی، اولین بار در چین به طور اتفاقی از رشته‌های خشک شده که از آرد گندم تهیه شده بودند به وجود آمد و سپس توسط یک تاجر ایتالیایی به اروپا راه یافت و در ساختار آن تغییرات کلی به وجود آمد تا به صورت امروزی رسید

🍜ترکیب اصلی این ماده آرد گندم و تخم مرغ است و به طور سنتی تا چند دهه پیش با روش‌های خانگی در کشورهای اروپایی ساخته می‌شد. امروزه این مواد غذایی در کارخانجات مدرن و با روش‌های صنعتی تولید می‌شود

🔸🔸تا زمانی که ماکارونی و به طور کل خانواده پاستاها (لازانیا، اسپاگتی و ...) به طور ارگانیک و طبیعی از آرد گندم و تخم مرغ خالص تهیه شوند و به صورت تازه مورد استفاده قرار گیرند، از نظر طب سنتی ایرانی-اسلامی تا حدی مورد قبول‌اند و چندان مشکل ساز نیستند. اما به شکل صنعتی که امروز در کارخانجات تولید می‌شوند، مشکلات زیادی را برای سلامتی ایجاد می‌کنند. یکی از دلایل این اتفاق، مواد شیمیایی و صنعتی‌ای است که به منظور بهبود حالت فیزیکی مانند: قوام، چسبندگی، فرم پذیری و ... ، رنگ، طعم و بازار پسندی ماکارونی به آن اضافه می‌شود. مصرف این مواد امروزه در کارخانجات تولید ماکارونی کاملاً رایج است، هم به لحاظ افزایش کیفیت ظاهری و بازار پسندی و هم به جهت مقرون به صرفه بودن کاملاً مورد استقبال تولید کننده‌های محصولات پاستاست

🔸🔸از دلایل دیگر مضر بودن ماکارونی ترکیب خشک شده و تراکم خمیر و تخم‌مرغ است که قوام و تراکم بیشتر از حد آن باعث سختی هضم و تولید اخلاط غلیظ و سنگین در بدن می‌شود

💠حال به مطلب زیر دقت کنید:
تحقیقات جدید دانشگاهی در اروپا نشان می‌دهد ماکارونی خطر ابتلا به تغییرات متابولیک مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد. در این مطالعه، محققان دریافتند افرادی که رشته‌های نودل و ماکارونی زیاد مصرف می‌کنند، بیشتر به بیماری‌های قلبی و دیابت دچار می‌شوند و فشارخون بالا از دیگر بیماری‌هایی است که با مصرف ماکارونی به سراغ افراد می‌آید. اتفاقات فوق به هر دلیلی که ایجاد شده باشند، این نظر طب ایرانی را تأیید می‌کنند که هرگاه دستکاری‌های مصنوعی به ویژه صنعتی و شیمیایی بر روی خوراکی‌های انسان انجام شود، آن ماده غذایی از اعتدال و طبیعت واقعی خود خارج شده و همین عدم اعتدال را به بدن انسان منتقل می‌کنند و هر چه این دستکاری‌ها بیشتر باشند، فجایع به وجود آمده از آن‌ها نیز بیشتر خواهند بود. جای دارد به مسئولین بهداشت و سلامت کشور یاد آوری کنیم که باعث شیوع بیماری‌های سیستمیک در ایران شده‌اند و ماکارونی نمونه بسیار کوچکی از آن است


🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

تاریخ ثبت :1395/11/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:220 link می پسندم 9
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
🍃🌺 اندکی #گرسنگی ضامن #سلامتی همیشگی !

🌸 اگر در خاطرات مان مرور کنیم یکی از خاطره انگیز ترین آن ها موقعی است که ما گرسنه بوده ایم !!

✨ شاید هیچ چیز شیرینی چند لحظه ابتدایی افطار ماه رمضان را نداشته باشد اما در این شیرینی رازهایی نهفته است.

💯 در مطالب قبل که درباره خوب #جویدن بود به حدیث زیبا و پر معنای امام علی علیه السلام پرداختیم که چهار توصیه به امام حسن علیه السلام داشتند که ما را از طبیب بی نیاز می کند یکی دیگر از این توصیه ها این است که : تا گرسنه نشده ای غذا نخور ! [بحار الانوار ج59 ص267]

✅ فوائد دیگر این توصیه اعجاب انگیز را می توان از این حدیث دریافت کرد که «هیچ بیماری با گرسنگی جمع نمی شود» ، مسئله ای که امروزه با فراوانی غذاها و خوراکی های متنوع کمتر و شاید اصلا به آن توجه نشده است !

💥 فائده دومی که در این توصیه وجود دارد این است که غذا برای ما خوشمزه تر می شود. این را هم تجربه کرده ایم ، در حالتی که به غذا اشتها داریم ، حتی غذاهای ساده تبدیل به بهترین غذا می شوند. مضامین احادیث هم به این نکته اشاره دارند.

🌸 امام هادی علیه السلام : گرسنگی بر خوشمزه بودن غذا می افزاید [بحار ج4 ص 369]

🍀🌹 علاوه بر این غذا برای بدن سودمند تر می شود و بدن از غذا بهتر استفاده می کند چرا که غذا خوردن در حالی که به غذا اشتها داریم باعث می شود آنزیم های هضم غذا بهتر ترشح شوند و کار معده و دستگاه گوارش بهتر باشد. در دیگر مطالب توصیه شده طب اسلامی هم این نکته به چشم می خورد که تا به حد نیاز نرسیده ای از دارو استفاده نکن. این نکته شاید ما را به این سمت و سو هدایت کند که اگر در حال نیاز، غذا یا دارو استفاده شود در جای مناسب خود جای می گیرد.

✨ از طرف دیگر اگر ما در حالی که به غذا نیاز نداریم و اشتهای کافی ایجاد نشده غذا بخوریم یکی از نمونه های ⛔️ پرخوری محسوب می شود که خود ، اثرات زیادی در ایجاد بیماری ها و دردها دارد. این نکته به طور روشنی در احادیث اهل بیت علیهم السلام به چشم می خورد.

🌸 امام على عليه السلام : از #پرخورى بپرهيز، كه هر كس پايبند آن شود بيماري هايش زياد مى گردد. [غرر الحكم ح 2639]

🌹 امام علی علیه السلام : همیشه سیر بودن عامل انواع درد ها است. [غررر الحکم ح 1363]

🌱 از تمام این فوائد جسمی گذشته بی شک با اشتها غذا خوردن و پر خوری نکردن اثرات معنوی بی شماری دارد که در جای خود به طور مفصل بیان شده است.

💯 پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : پُرخورى نكنيد كه نور معرفت در دلهاى شما خاموش مى شود. [مكارم الأخلاق ص 1026 ]

🍀 امام علی علیه السلام : سیری یاور خوبی برای گناهان است [غرر الحکم ح 9922]

✅ به درستی با توصیه های ساده ای که در طب اسلامی وجود دارد می توانیم از نیاز به پزشک و طبیب بی نیاز شوییم، مسیر روشنی که طب اسلامی به ما نشان داده است...
تاریخ ثبت :1395/11/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:286 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
آداب غذا خوردن بخش سوم ‍ 🍃🍂🍃🍂🍃🍂


#آداب_غذا_خوردن

3⃣قانون سوم آداب غذا خوردن :

#جویدن_غذا و #طول_مدّت_غذا_خوردن🍝🍲🍳🍜🍽🍚

🌯لقمه های غذایی باید کوچک برداشته شوند تا بتوان آنها را به خوبی جوید.

🌮 جویدن کامل غذاها باعث پیشگیری از #سوءهاضمه، #نفخ، #یبوست و بسیاری از اختلالات دیگر خواهد شد؛

✅چون #هضم غذا از #دهان آغاز می گردد.

این کار باعث طول کشیدن بیشتر غذا خوردن شده و از #پرخوری نیز پیشگیری می کند. امّا از طرف دیگر بسیار طول دادن غذا خوردن نیز نهی شده است.
تاریخ ثبت :1395/11/19 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:349 link می پسندم 9
اطلاعات بیشتر
بستن
از جمله عوارض کم خونی،سرطان ،تضعیف حافظه و... ظروف آلومینیومی و تفلون عوارضی از جمله کم خونی ، سرطان ، تضعیف حافظه و... دارند

از ظروف سنتی مانند مسی قلع اندود. برنجی و...استفاده کنید
تاریخ ثبت :1395/11/19 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:271 link می پسندم 9
اطلاعات بیشتر
بستن
آداب غذا خوردن بخش دوم #آداب_غذا_خوردن🍝🍜🍚🍯🍞


2⃣قانون دوم آداب غذا خوردن :

#زمان_دست_کشیدن_از_غذا🍲🍲قبل از این که کاملاً سیری اتّفاق بیافتد، باید دست از غذا خوردن کشید؛ چرا که غذا برای هضم شدن نیاز به فضای بیشتری دارد و اجزای آن از هم فاصله می گیرند.

🍃حال اگر حجم معده کاملاً پر شده باشد، باعث تشویش و اختلال هضم و بروز نفخ و سوءهاضمه خواهد شد.

مجموع این دو قانون(به قسمت قبل رجوع کنید👆) در یک روایت کوتاه بیان شده است:

✨«کُل وأنتَ تَشتَهی وأمسِک وأنتَ تَشتَهی» ✨


📚(مستدرک الوسائل، ج 16، ص 221)
تاریخ ثبت :1395/11/18 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:395 link می پسندم 9
اطلاعات بیشتر
بستن
❤️🍃 راهکارهایی ساده برای داشتن قلبی سالم ❤️🍃 راهکارهایی ساده برای داشتن#قلبی_سالم

🍇مصرف روغن زیتون
🍞مصرف غلات سبوسدار
🚼8ساعت خواب شبانه
⛹20دقیقه پیاده روی سریع
🚭عدم مصرف سیگار والکل

لطفا درباره پست ها نظر دهید.
دوستان خود رابرای همراهی به این کانال دعوت نمایید.
تاریخ ثبت :1395/11/18 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:356 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
خواص پوست انار پوست نازکی که بین دانه های انار
است باعث می‌شود معده تمیز و پاک
شود و همچنین حافظه را تقویت می‌کند.
تاریخ ثبت :1395/11/17 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:200 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
آداب غذا خوردن بخش اول ‍ ‍ 🍃🍂🍃🍂🍃🍂


#آداب_غذا_خوردن🍝🍜🍚🍯🍞


1⃣قانون اوّل آداب غذا خوردن :

#زمان_غذا_خوردن⏰


⏳انسان باید در زمان #اشتهای واقعی اقدام به غذا خوردن کند و بدون اشتهای صادق غذا نخورد.

این زمانی است که غذای قبلی کاملاً #هضم شده است . همچنین شکم از زیر سینه تا ناف سبک شده است، بوی غذای قبلی در باد گلو نیست، حواس ظاهری تیزتر شده است و احساس تشنگی بوجود آمده است.


⚠️اگر فرد در حالت سیری و هضم نشدن کامل غذای قبلی اقدام به غذا خوردن کند، در درازمدّت مبتلا به بیماری¬های متعدّد گوارشی، کبدی و سیستمی
تاریخ ثبت :1395/11/16 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:417 link می پسندم 8
اطلاعات بیشتر
بستن
مصرف غذاهای کنسروی باعث کم خونی میشود. مصرف غذاهای کنسروی باعث کم خونی میشود.

تمام عواملی که کیفیت خون را در بدن کاهش دهند موجب نازایی می شوند.

تاریخ ثبت :1395/11/15 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:273 link می پسندم 9
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon