Icon
مـــــــــنو
دوره آموزشی عوامل انسانی در مراقبت پرواز با حضور رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس ، 2 نفر از اساتید دانشکده هوانوردی کشور عمان و تعداد 12 نفر از کنترلرهای ترافیک هوایی در فرودگاه بین المللی شیراز آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مذکور ، رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس در خصوص وضعیت ایمنی در صنعت هوانوردی گفت در صنعتی که از آن عنوان هشتمین عجایب جهان یاد می شود بحث ایمنی یکی از دغدغه های اصلی به شمار می آید.

مدیر کل فرودگاههای استان فارس افزود : حجم روزافزون ترافیک هوایی به دلیل افزایش تقاضای سفر با هواپیما و تبدیل شدن فرودگاه به شهرهای بزرگ باعث گردیده است که ایکائو بحث ایمنی و استقرار سیستم ایمنی را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود در سراسر جهان اعلام نماید.

وی به تأثیر عوامل انسانی در بروز سوانح اشاره کرد و افزود : علیرغم پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت هواپیما و استفاده از سیستم های پیشرفته CNS هنوز عامل انسانی در 80 درصد از سوانح هوایی ایفای نقش می نماید که این می طلبد بررسی دقیق در خصوص عامل رخداد و سوانح انجام شود.

در ادامه بدیعی فرد اضافه کرد : به دلیل اهمیت کاهش مخاطرات پروازی و افزایش ایمنی در صنعت هوانوردی بررسی عوامل انسانی برای تمامی کارکنان شاغل در این حوزه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد : برخی از رویدادها به علت نقص دستگاهها ، سیستمها و شرایط نامناسب محیطی رخ می دهد که با درک صحیح از توانایی ها و محدودیت های انسانی ، این تهدیدها قابل کنترل خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ دوره آموزشی عوامل انسانی در مراقبت پرواز با حضور کنترلرهای ترافیک هوایی فرودگاههای مشهد، تبریز، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، کرمان و شیراز به مدت 5 روز در فرودگاه شیراز برگزار می شود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:342 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دوره آموزشی مبانی امنیت فرودگاهی و انکس 17 صبح امروز با حضور رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس، رضا وکیلی مسئول آموزش و امنیت فرودگاهی حراست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و رییس حراست اداره کل فرودگاههای استان فارس در فرودگاه بین المللی شیراز آغاز شد.
رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس با اشاره به اهمیت موضوع امنیت گفت : در سیستم های امنیتی برای پیشگیری از رخدادها سه لایه حفاظتی تعریف شده است؛ استفاده از تکنولوژی برتر ، آموزش و اجرای مقررات ، آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه است.
مدیر کل فرودگاههای استان فارس افزود : آموزش به عنوان یک حلقه واسط قرار گرفته و به مفهوم این است که اگر بحث های آموزشی جدی گرفته نشود از تکنولوژی های برتر نمی توانیم استفاده کنیم و همچنین قوانین و دستورالعمل های مربوطه نیز اجرا نمی شود.
در ادامه بدیعی فرد موازی کاری و دیدگاههای متفاوت در حوزه امنیتی را چالشی بزرگ در صنعت هوانوردی برشمرد و اظهار داشت: برگزاری این دوره های آموزشی نه تنها موجب آشنایی با اصول و مفاهیم پایه در امنیت هوانوردی می شود بلکه منجر به تقارب افکار و تعامل هر چه بیشتر بین ارگانهای مختلف در مباحث امنیتی نیز خواهد شد.
گفتنی است : این دوره آموزشی 40 ساعته با حضور 23 نفر از کارکنان حراست فرودگاههای بوشهر ، یاسوج ، لارستان ، اصفهان ، مشهد ، لامرد و شیراز به مدت 4 روز برگزار خواهد شد.
تاریخ ثبت :1395/05/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:463 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فرودگاه بین‌المللی شیراز یا فرودگاه شهید دستغیب (IATA: SYZ, ICAO: OISS) در شیراز و در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است. این فرودگاه پس از فرودگاه امام خمینی مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است[۱] و علاوه برداشتن پروازهایی به شهرهای داخلی ایران، تعدادی پرواز خارجی و به خصوص به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس دارد. این فرودگاه همچنین دارای کاربرد نظامیست. این فرودگاه پایگاه منطقه جنوب هواپیمایی آسمان است.این فرودگاه دارای یک شرکت هواپیمایی به نام سپهران است.این فرودگاه چهارمین فرودگاه پررفت و آمد کشور بعد از فرودگاه مهرآباد فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی است.

فرودگاه بین‌المللی شیراز دارای ۲ باند پروازی آسفالته، یکی به طول ۴۲۷۲ متر و دیگری به طول ۴۳۳۴ متر است. در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی شیراز با دارابودن دستگاه‌های کمک ناوبری مدرن و کارآمد از قبیل دستگاه رادار PSR-SSR که یکی از پیشرفته‌ترین رادارهای دنیا می‌باشد همچنین دستگاه‌های NDB - DME - DVOR و ILS یکی از فرودگاه‌های ایمن و مجهز در سطح کشور بوده و پذیرای تمامی تایپهای پروازی می‌باشد و به لحاظ سیستمها ی هواشناسی، ارتباطی و رادیویی از تجهیزات پیشرفته و قابل اطمینان برخوردار می‌باشد.

همچنین ساختمان فنی و عملیاتی تازه تأسیس فرودگاه شیراز مشتمل بر طبقات اداری و پشتیبانی و فنی و عملیاتی و برج مراقبت با ارتفاع بالغ بر ۴۵ متر از سطح زمین با تجهیزات اداری و عملیاتی پیشرفته با وسعت حدود ۷۵۰۰ متر مربع همراه با ساختمانهای فنی و موتورخانه و سالن آمفی تئاتر وپذیرائی و فضای سبز زیبایی حدود ۵۰٫۰۰۰ متر مربعی یکی از چشم‌اندازها و شاخص‌های قابل توجه این فرودگاه می‌باشد. این فرودگاه open sky است و فعالیت این فرودگاه ۲۴ ساعته است. این فرودگاه دو ترمینال دارد ترمینال ۱ پروازهای داخلی به وسعت 16 هزار متر مربع -ترمینال ۲ پروازهای خارجی- در این فرودگاه روزانه 120 پرواز داخلی و 10 پرواز خارجی انجام می شود.در این فرودگاه 14 شرکداخلی و 8 شرکت خارجی به بیش از 35 مقصد خدمات رسانی می کنند ساختمان جدید ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز است که ۲۱ هزار متر مربع مساحت داشته و انجام محوطه سازی، ساخت پارکینگ خودرو و ایجاد چهار دستگاه پل عابر پیاده با هزینه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال انجام می‌گیرد.

مشخصات پروژه ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز: حوزه فعالیت: ترمینال فرودگاهی کارفرما: شرکت مادر تخصصی فرودگاههای کشور همکاران استراتژیک پروژه: شرکت ADPi، مکان جغرافیایی: شیراز تاریخ شروع طراحی: ۱۳۸۶ تاریخ شروع اجرا: ۱۳۹۴ متراژ: ۲هکتار (بر اساس برنامه جامع فرودگاه شیراز) توضیحات:

این پروژه با همکاری شرکت فرانسوی ADPI به عنوان مشاورهمکار طراحی گردیده است.

در طراحی عملکردهای مربوط به مسافرین خروجی و ورودی سعی شده است تا روانی حرکت رعایت گردد. همچنین فضاهای عملکردهای مختلف تا حد ممکن شفاف طراحی شود تا علاوه بر مسیریابی بصری عملکرد‌ها و اتفاقات پیش روی مسافران و همراهان ایشان، از اضطراب مسافران نیز کاسته شود.

طبقه ‏ی همکف شامل سالن عمومی، سالن پذیرش مسافر و بار، سالن تحویل بار مسافران ورودی، فضاهای گمرک، اتاق‏های اداری، سالن بارانداز و فضاهای خدماتی می‌‏باشد.

طبقه‏ ی اول شامل راهروی ارتباطی مسافران ورودی، کنترل گذرنامه‏ی ورودی، فضاهای اداری، فروشگاه‏های آزاد و فضاهای خدماتی می‌‏باشد.

طبقه‏ ی دوم شامل سالن انتظار پرواز، کنترل گذرنامه‏ی خروجی، فروشگاه‏های آزاد، کنترل امنیتی، بوفه، نمازخانه، سرویس‏های بهداشتی و فضاهای خدماتی است
تاریخ ثبت :1395/03/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:320 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon