Icon
toptravel
toptravel
toptravel لوگو
 • سفر زیباست لذت سفر کجاست؟ آنجا که مسافرش در کنار ساحل با دلی دریایی در انتظار داستانی است که سفرنامه خود را بنویسد. راهنمای سفر به بهترین شهرها اینجاست. بخوانیدو سفر کنید و لذت ببرید
مـــــــــنو
سفر ارزان به دور دنیا هزینه تهیه بلیط برای سفر به قاره های دیگر همیشه جزو دغدغه‌های گردشگران بوده و هست و بیشتر آنها به دنبال تهیه بلیط‌های ارزانقیمت برای کاهش هزینه‌های سفرشان هستند. البته این موضوع فقط برای مسافران یا گردشگران، پراهمیت نیست بلکه تجار و افرادی که دائم در سفر هستند نیز با این روش به دنبال کاهش هزینه‌های سفرشان هستند.

موضوع تهیه بلیط ارزانقیمت باعث شده تا بسیاری از شرکت‌ها و دفاتر خدمات گردشگری به دنبال یافتن راهکارهایی برای پاسخ به این نیاز مسافران باشند. از جمله این راهکارها می‌توان تخفیف‌ها و ارائه پیشنهادهای وسوسه‌كننده توسط شرکت‌های هواپیمایی برای جذب حداکثری مسافران را نام برد.

اما مهم‌ترین موضوع برای گردشگران این است که چگونه از این تخفیف‌ها مطلع شوند و چگونه برای تهیه بلیط‌های ارزانقیمت اقدام‌كنند.

اگر شما هم از آن دسته گردشگرانی هستید که به فکر پیدا کردن بلیط هستید، می‌توانید با در نظر گرفتن چند قانون ساده برای سفر خود بلیط ارزانقیمت تهیه کنید و از هزینه‌های سفرتان بکاهید.

البته برخی از مسافران به دلیل شرایط کاری و زمان سفرشان مجبور هستند در یك تاریخ مشخص و یا به شهری معلوم سفر کنند بنابراین طبیعی است که این قوانین برای آنها زیاد کاربردی نداشته باشد، اما اطلاع از این امکانات برای همه مسافران هوایی کاربردی است بنابراین با دقت به توصیه‌های ما توجه کنید.

1. انعطاف پذیر باشید:
این توصیه که کلیدی‌ترین توصیه ما به شما برای یافتن ارزان‌ترین بلیط هواپیماست در برگیرنده تمام قوانین بعدی این دستورالعمل‌هاست. به این ترتیب که اگر مقصد بعدی سفرتان را انتخاب کرده‌اید برای یافتن ارزان‌ترین بلیط هواپیما زیاد سختگیر نباشید و با توجه به بازه زمانی و هزینه مورد نظرتان بهترین خطوط هوایی و فرودگاه مقصد را انتخاب کنید. این‌گونه که شما برنامه سفرتان را با شرایط موجود وفق دهید و منتظر جهت عکس آن نباشید.

2. راجع به خطوط هوایی و فرودگاه ها تحقیق کنید:
همان‌طور که می‌دانید معمولا بیشتر شهرهای جهان دو یا چند فرودگاه دارند و معمولا فرودگاه‌های درجه دو یا سه آنها برای پذیرایی از هواپیماهای خطوط هوایی ارزانقیمت یا پروازهای داخلی در نظر گرفته می‌شوند‌. گرچه این فرودگاه‌ها گاهی‌ از شهر دور هستند ولی این فاصله با استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل مترو و اتوبوس کوتاه شده و قابل توجیه است. بنابراین قبل از این كه تصمیم به خرید بلیط هواپیما بگیرید کمی در مورد فرودگاه‌ها و خطوط هوایی مقصدتان مطالعه کنید و شتابزده عمل نکنید.

3. به سایت‌های Tripadvisor، travel zoo و airfare watchdog سری بزنید:
اگر قصد سفر به اروپا دارید و علاقمند به استفاده از ارزان‌ترین خدمات هوایی هستید، بهترین گزینه برای شما مطالعه و بازدید از این وب‌سایت های معروف است. این پایگاه‌ها با توجه به بازه زمانی و مکانی مورد نظر کاربرانشان، بهترین پیشنهادها را به مسافرانی که علاقمند به سفر ارزان هستند، ارائه خواهند داد. نحوه کرایه وسایل نقلیه عمومی از فرودگاه به مرکز شهر و همچنین هزینه خرید بلیط و خدمات هوایی برای علاقه‌مندان به طور کامل شرح داده شده است، بنابراین گردشگران می‌توانند با توجه به هزینه مورد نظر خود، بهترین گزینه را انتخاب کنند.

4. چند ماه قبل از سفر شروع برنامه ریزی کنید:
اگر می‌توانید حداقل برای شش ماه آینده خود برنامه‌ریزی کنید. یقین داشته باشید‌ امروز می‌توانید ارزان‌ترین بلیط هواپیما را تهیه کنید اگر از 20 هفته قبل بلیط بخرید.
طبق روال معمول بیشتر شرکت‌های هواپیمایی تقریبا از شش ماه قبل از تاریخ پرواز، قیمت بلیط را اعلام کرده و قابل پیش‌فروش خواهد بود. البته بلیط در این زمان پایین‌ترین قیمت را دارد و هر چه به تاریخ پرواز نزدیک‌تر می‌شویم، قیمت بلیط این پرواز واقعی‌تر می‌شود. بنابراین اگر می‌توانید حداقل برای شش ماه آینده خود برنامه‌ریزی کنید. به یاد داشته باشید که زمان باز شدن پرواز (قابل خرید بودن بلیط) در کشور آمریکا بین شش تا هشت هفته قبل از تاریخ پرواز است بنابراین دقت کنید که با توجه به این بازه زمانی در کشورهای مختلف بهترین موقعیت را برای خرید بلیط ارزان انتخاب کنید.

5. همیشه پرواز اول هفته را انتخاب کنید:
یکی از عوامل تعیین‌کننده قیمت بلیط هواپیما در بیشتر کشورها، ایام تعطیل یا تعطیلات آخر هفته است. به این صورت که معمولا تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی باعث افزایش حدود 30 درصدی یا حتی بیشتر قیمت بلیط هواپیماها می‌شوند.‌ این ایام را اصطلاحا «پیک سفر» می‌گویند که در این زمان در خواست سفر به دلیل ایام تعطیل به بیشترین میزان خود می‌رسد.

فصل های مختلف سال از نظر میزان سفر در تمام دنیا به این شرح هستند:
ماه هایی که سفر زیادی انجام می گیرد: June, July, August و Dec 15 – Jan 10 .
ماه های که سفر کمی انجام می گیرد: Jan 10 – March 31
بقیه ماه های سال چندان تفاوتی با هم ندارند. بنابراین سعی کنید برای استفاده از ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما، پروازهای اول هفته را انتخاب کنید. البته ‌به فکر برگشت هم باشید و ایام غیرتعطیل را برای بلیط برگشتتان‌ در نظر بگیرید.

6. خطوط هوایی معروف جهان را فراموش کنید:
امروزه با توجه به جایگاه بسیار مهم حمل و نقل هوایی، بسیاری از شرکت‌های خصوصی خدمات هوایی اقدام به افتتاح و راه‌اندازی مسیرهای هوایی بسیار ارزانقیمت کرده‌اند. بنابراین برای رسیدن به مقصدتان فقط به دنبال شرکت‌های هوایی معروف نباشید.
شما می‌توانید از خطوط هوایی JetBlue ،Pegasus ، Spirit و Ryanair استفاده کنید. این شرکت‌های خصوصی در ابتدای تاسیس خود فقط قصد ارائه خدمات داخلی و پروازهای کوتاه‌مدت را داشتند، اما كم‌كم با استقبال بیش از حد مسافران برای استفاده از خدمات ارزانقیمت خود مواجه شدند که همین موضوع باعث شد ‌هواپیماهای این خطوط هوایی فواصل طولانی‌تری را بپیمایند و به قاره‌های دیگر نیز پرواز کنند.
معروف‌ترین خطوط هوایی ارزانقیمت از مبدأ قاره آمریکا به اروپا عبارتند از : AER LINGUS،TUIFLY، SUN WING، AIR TRANSAT، CONDOR، AEGCAN AIR، AIR BERLIN و virgin atlantic.
به انتخاب گردشگران بهترین و ارزان‌ترین خطوط هوایی برای سفر از کانادا به آمریکا دو شرکت transat و sunwing برای علاقه‌مندان گردشگری است که با استفاده از این دو شرکت می‌توانند مبلغ قابل توجهی برای سفرشان پس‌انداز کنند، اما خطوط مناسب از مبداء آسیا به اروپا به شرح ذیل است: air asia، air berlin، oman air، air baltic، Norwegian airline و Pegasus air line.

اما اگر هنوز هم عقیده دارید امکان پیدا کردن بلیط ارزان‌تر هم هست می‌توانید به این پنج وب‌سایت مراجعه کنید. کافی است که مبدأ و مقصدتان و البته تاریخ سفرتان را وارد کنید تا ارزان‌ترین بلیط را در اختیار داشته باشید:

الف: lowcostairlines.com
ب: skyscanner.com
پ: whichbudget.com
ت: airninja.com
ث: easyjet.com
ج: skiplagged.com

7. با خطوط ارزانقیمت در اروپا سفر کنید:
اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که بدون اطلاع از این امکانات با استفاده از یکی از خطوط هواپیمایی معروف جهان مثل KLM، Lufthansa، Air France و... به اروپا رسیدید و قصد دارید به کشورهای دیگر این قاره سفر کنید، هنوز هم دیر نشده است.
شما می‌توانید با استفاده از یکی از خطوط ارزانقیمتی که قبلا به شما معرفی شده، مقدار قابل‌توجهی از پولتان را پس‌انداز کنید. بهترین گزینه برای شما استفاده از خدمات خطوط هوایی RYANAIR و EASYJET در سراسر اروپاست.
به یاد داشته باشید‌ این خطوط ارزانقیمت از نظر کیفیت خدمات هوایی و ایمنی در سطح استاندارد جهانی هستند و هیچ تفاوتی با خطوط معروف جهان از این نظر ندارند. فقط ممکن است که در فرودگاه‌های درجه دو یا سه مقصد شما فرود آیند یا این که در برخی پروازهای این شرکت‌ها خبری از پذیرایی نیست.

8. بلیط‌های بدون محدودیت زمانی بخرید:
گرچه در نگاه اول‌ این نوع بلیط‌ها در هزینه سفر شما زیاد دخیل نیستند، اما اگر کمی با دقت این موضوع را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که این نوع بلیط‌ها در اصل کمک شایانی برای صرفه‌جویی شما هستند. به عنوان مثال اگر از نیویورک به لندن وارد شدید و قصد بازدید از فرانسه را نیز دارید، می‌توانید از این نوع بلیط استفاده کنید. به صورتی که می‌توانید از لندن با قطار به فرانسه بروید و از آنجا دوباره به نیویورک بازگردید. حتی می‌توانید با برنامه‌ریزی دقیق، هزینه یک روز اقامت هتل را هم پس‌انداز کنید.

9. صرفه‌جویی هزینه هتل با انتخاب بلیط مناسب:
‌گرچه این توصیه کمی عجیب و غیرواقعی به نظر می‌آید، اما یکی از کارآمدترین روش‌های صرفه‌جویی هزینه‌های سفر شماست. همان طور که می‌دانیم بیشتر هتل‌های جهان، ساعت 11 صبح را برای ورود مسافران و ساعت 14 را برای خروج مسافران در نظر گرفته‌اند.
با توجه به این محدودیت زمانی می‌توانید به گونه‌ای بلیط هواپیما را تهیه کنید که دقیقا در همین زمان‌ها وارد هتل شوید یا از هتل محل اقامت خودتان خارج شوید تا از پرداخت یک روز هزینه اضافه اقامت خود در هتل اجتناب کنید. با استفاده از وب‌سایت hotelscombined.com می‌توانید بهترین اطلاعات را در این زمینه به دست آورید.
هرگز فراموش نکنید که بسیاری از خطوط هوایی برای جلب نظر مسافران خود اقدام به ارائه مشوق‌هایی از قبیل یک شب اقامت رایگان در هتل مورد قراردادشان می‌کنند. بنابراین می‌توانید با خرید این نوع بلیط‌ها از یک شب اقامت رایگان در هتل نیز لذت ببرید.

10. هیچ هایکینگ:
گردشگران خارجی معمولا از یک نوع سفر به نام «هیچ هایکینگ» بهره می برند. یعنی سفر بدون هزینه حمل و نقل!!! اما واقعا چطور می شود سفر کرد آن هم بدون اینکه پولی بابت هواپیما، قطار و کشتی بدهیم؟!! در پست های بعدی راجع این نوع از سفر برایتان خواهیم نوشت.

منابع:
traveltradeweekly.travel


تاریخ ثبت :1395/03/25 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:676 می پسندم 1

مطالب مرتبط

تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon