Icon
visa
visa
visa
 • شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا و نحوه درخواست برای گرفتن ویزای توریستی دانشجویی تجاری اقامت گردشگری کاری سرمایه گذاری ویزای کار
مـــــــــنو
کشور اتریش یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا پیمان شینگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی که شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند، می باشد. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است و حتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریباً مشابه است. این کشور ها، همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.
زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کشور اتریش با مساحت ۸۳/۸۵۵ کیلومتر مربع از ۹ ایالت تشکیل یافته ‌است.
اخذ ویزای کار و حق کار در کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا کار دشواری است.
معمولا افراد تمایل دارند در کنار تحصیل اجازه کار در آن کشور را داشته باشند اما همان طور که می دانید بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند به جای اینکه از طریق تحصیل وارد کشور اتریش شوند، مستقیم بتوانند ویزای کار خود را اخذ نمایند و از این طریق سریع تر به در آمدزایی برسند، در این حالت باید با شرایط خاصی ویزای کاری را اخذ کرد.
همانطور که می دانید بسیاری از افراد به دنبال این موضوع هستند که کارشان معتبر و به صورت قانونی پیگیری شود.
افرادی که در رشته های مهندسی و خصوصا رشته هایی نظیر الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک، برق، مکاترونیک، نرم افزار، آی تی و ... به ترتیب اولویت گرفتن ویزای کار در کشور اتریش را دارا هستند از شانس بیشتری برخوردار هستند.
بسیاری از اشخاص قصد دارند تا در اتریش کار کرده تا بتوانند اقامت این کشور را کسب نمایند، لیکن باید مد نظر داشته باشیدکه شرایط اقدام برای اخذ ویزای کار را دارید یا خیر؟
ویزای کار درکشور اتریش به چند روش امکان پذیر است یکی از طرق اخذ ویزای کار بدین گونه است که فرد در کشور اتریش یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت معتبر در اتریش می باشد اخذ نماید که فرد نیز باید شرایط لازم را دارا باشد. البته یک موضوع بسیار مهمی در این قسمت وجود دارد که انجام این کار آسان نیست.
یکی دیگر از شرایط مورد نیاز پذیرفته شدن برای ویزای کار بدین صورت است که در آگهی پذیرفته شوید که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور بعد از آن ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود چنانچه فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور های دیگر نیرو را اخذ می نمایند، هنگامی که فرد در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط به خصوصی دارد که در ادامه مطالب به طور مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما بعد از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد خواستار، حقوقی را در نظر بگیرد که تمامی هزینه های فرد و خانواده آن را در برداشته باشد. این حقوق بایستی بعد ازکسر هزینه مالیات محاسبه شود که آیا برای مخارج شخص مهاجرت کننده کافی می باشد یا خیر ؟
طی کردن این مسیر و گذراندن این زمان کار آسانی نیست. همان طور که می دانید این شغلی که باید به شما پیشنهاد شود و شما آن شغل را بپذیرید باید بین چندین کشور آگهی شود و در صورتی که کسی در آن کشور ها و با آن شرایط نبود به شما اجازه داده می شود که آن شغل را اخذ کنید.
بنابراین اخذ ویزای کار در کشور اتریش فرآیندی حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی شود .در اصطلاح فرد کارفرما در کشور اتریش باید بتواند اسپانسر (sponsor ) شود. به طور کلی اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است.
چنانچه شما بخواهید از این طریق اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار در کشور اتریش بین ۲ تا ۹ ماه زمان می برد که فرد متقاضی می تواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال ) تقاضای اقامت دائم نماید و با قوانین کنونی این امر به راحتی مقدور می باشد.
یکی از طرق دیگر برای اخذ ویزای کار، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در برخی از کشور ها مانند استرالیا، کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد.
یکی از طرقی که وجود دارد که ما بتوانیم در کشور اتریش کار فرما را پیدا کرده و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور اتریش شویم و چون در زمان تحصیل اجازه کار نیمه وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که وقتی درسمان تمام شد از کارفرما در کشور اتریش درخواست کار کنیم، این راه از نمونه راه های بسیار خوب می باشد چون پس از ورود به کشور شخص به عنوان دانشجو وارد کشور شده است و فرصت دارد تا کار مدنظر خود را بیابد و آن را تا بعد از اتمام تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و بعد از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید .
نسبت کثیری از کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند امیدوارند که بتوانند از طریق اخذ ویزای کار در یکی از کشورهای این قاره مهاجرت کنند و بدون محدودیت اقدام به جست و جو و پذیرش کار نمایند . اما نکته اینجاست که عملا به دلیل وجود قوانین سختگیرانه ای که در این زمینه در کل اتحادیه اروپا وجود دارد اخذ این نوع از ویزا با مسیر پر پیچ و خم و سختی روبه روست .
کشور اتریش در سطح جهاني نيز با كمترين ميزان بيكاري جايگاه خاصي براي خود كسب نموده است. با وجود نرخ پایین بیکاری به میزان 4.3% کشور اتریش به منبع عظیمی از نیروهای متخصص دسترسی دارد.
تمامی مهندسان در رشته های مختلف، کارشناسان علوم رایانه و انفورماتیک و مهندسی معماری ازجمله مشاغل خاص و مورد نیاز در کشور اتریش هستند.
در این پروسه در ابتدا باید برای ویزای شخص اقدام کرد زمانی که ویزای متقاضی صادر شد شخص 6 ماه فرصت دارد تا جهت پیدا کردن کار مربوطه اقدام نماید در صورتی که کار مورد نظر را پیدا کرد ویزای کار را اخذ نموده و از این طریق میتواند اقامتش را نیز اخذ کند.
البته بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند و یا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در اتریش خواهند داشت.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اتریش یکی از معدود کشورهای اروپایی می باشد که در حال حاضر تحصیل در دانشگاه های آن تقریبا رایگان می باشد. تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در اتریش شامل‌ دو دوره‌ است: دوره ی عمومی ‌و دوره ی تخصصی‌.
در پایان‌ دوره‌ عمومی‌ امتحانات‌ برگزار می‌شوند ولی‌ مدركی‌ صادر نمی‌شود. همه‌ دانشگاه‌های‌ اتریش‌ دولتی‌ هستند و بودجه‌ آنها را دولت‌ تأمین‌ می‌كند و دانشجو ملزم‌ به‌ پرداخت‌ شهریه‌ نیست. در سال‌ ۱۹۹۳میلادی‌ مجلس‌ اتریش‌ تاسیس مدارس‌ عالی‌ فنیFachhochschulen (مشابه نظام‌ آموزشی‌ آلمان) را تصویب‌ كرد. هدف‌ از تاسیس‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، كوتاه‌ كردن‌ دوره‌ تحصیل‌ و راهیابی‌ سریعتر دانش‌ آموختگان‌ به‌ بازار كار است. از سال‌ ۱۹۹۴میلادی‌ تاكنون‌ بیش‌ از ۴۰مدرسه‌ عالی‌ فنی‌ مجوز تاسیس‌ گرفته‌اند كه‌ در رشته‌های‌ مختلف‌ دوره‌های‌ چهار ساله‌ برگزار می‌كنند. تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یک‌ دوره‌ 6 ماه‌ تا 1‌ ساله‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. شرایط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرایط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارك‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند. زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از گنجایش‌ دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می‌شود.
در سیستم دانشگاه شروع ترم اول ( زمستان ) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم ( تابستان ) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد. مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز می شود و آخر ژوئن به پایان می رسند.
غیر از تفاوت در شروع و پایان ترم های دانشگاهی
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد ، پس از ورود به کشور اتریش، می توانند در کشور اتریش اقامت دائم را اخذ نمایند؟
افراد می توانند با ورود به کشور اتریش در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت اتریش را پس از ورود به کشور اتریش فراهم نمایند.
اول اینکه فرد در مدت حضور خود در اتریش، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت اتریش فراهم آورد تا پس از بازگشت از اتریش بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.
روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت اتریش پس از ورود به کشور اتریش اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1. مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت
2. شناسنامه و ترجمه های آن ها
3. نامه های بانکی
4. اسناد مالکیت منزل یا زمین
5. نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد
6. نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش، افزایش دهند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اخذ ویزای توریستی کشور اتریش، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.
اگرچه برخی از هم وطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، بنابراین اگر ایشان قصد ماندن در اتریش را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند گشت.
گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور اتریش برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند. به طور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی اتریش نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش خواهند داشت اما اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی اتریش به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور اتریش برخوردار خواهند بود.
پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی اتریش افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد (نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور اتریش است.
به این صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور اتریش برای فرد، افزایش می یابد.
گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور اتریش همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی اتریش می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب به این معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور اتریش می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.
ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا به صورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور اتریش، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را به صورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور اتریش از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مطالب مرتبط

بدون ویزا به کدام کشورها میشود سفر کرد؟

مدارک مورد نیاز و نحوه امتیاز بندی گرین کارت دانمارک

مدارک مورد نیاز ویزای دانمارک

نکاتی در مورد دریافت ویزا دانمارک

مدارک مورد نیاز ویزای جمهوری چک

شرایط دریافت ویزای توریستی جمهوری چک

شرایط دریافت ویزای موزامبیک

شرایط دریافت ویزای موزامبیک

دریافت ویزای تانزانیا

شرایط دریافت ویزای اوگاندا

مدارک مورد نیاز ویزای موریس

شرایط دریافت ویزای موریس

مدارک مورد نیاز جهت ویزا زیمبایوه

انواع ویزای کشور زیمباوه

نکاتی در مورد ویزا کشور زیمبایوه

نکاتی در مورد ویزا کشور زیمبایوه

شرایط دریافت ویزای کشور گامبیا

شرایط دریافت ویزای کشور گامبیا

مدارک مورد نیاز نیچریه

مدارک مورد نیاز نیچریه

درباره این کانال
کلید واژه ها
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,125,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
3,450,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
720,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
4,995,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
2,390,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی برفراز گشت
1,405,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon